Jump to content

kako do sudske presude za zaostatke i kamate na neplacane alimentacije


njunju

Preporučene objave

molim pomoc-rastavljena sam,sa cerkom-alimentaciju smo pocele dobivat tek kad smo sudski dobile odluku jer odgovorni tata svojevoljno nikad nema-nebitno sad o njegovom karakteru...-godinama placa alimentaciju preko banke,na ruke,preko poste,ziro racuna.od pocetka se znalo da tekuceg mjeseca placa za mjesec unatrag-da bi prije jedno godinu dana na uplati osvanula natuknica npr placa u 5.mjesecu i pise"uplata alimentacije za 5.mj".znaci automatski mi je progutao jedan mjesec da bi sad uopce i ne platio zadnja 3 mjeseca.kako bi i dali bi mogla sama nekako sudski isposlovati da mu idu kamate na te cifre dok god mi ne isplati i imam li pravo traziti nesto sta mi je duzan dogovorom-kao primjer cerki neke troskove on ce rado platit a kao-"ja sad nemam,al dat cu ti,snadji se posudi-ja ti dam za mjesec dana.."i nikad dao.jel na sud idem sa tuzbom,molbom-sta moram navest,gdje ici,kome se obratit i sta trazit?imam li mogucnost oslobadjanja sudskih troskova? molim pomoc, savjet,iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako imaš pravomoćnu sudsku odluku (prije novog ovršnog zakona, od 10mj. 2012.)

sudu podnijeti prijedlog za ovrhu temeljem ovršne isprave.

 

u prijedlogu tražiti isplatu svih neisplaćenih mjesečnih alimentacija, uvečano za zakonske zatezne kamate. predložiti dokaz vještačenjem.

ako nema dokaz o plaćenoj alimentaciji istu nije platio (uplatnice na račun,potpisanu potvrdu o primitku uplate ili izjava).

mora dokazati da je izvršio uplatu alimentacije po sudskoj odluci .

 

ako je presuda od 10mj. 2012 i kasnije

u finu podnijeti zahtjev za izravnu naplatu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

evo citam savjet i meni dobro dosao, hvala!

kod nas isto neredno placanje, no nije davao na ruke, nego npr. smota i preskoci mjesec, bas ovako kako je njunju napisala : ). a kad su odredjivali iznos je donio potvrdu da zaradjuje nula kuna, a mjesecno na karticu potrosio 2000eur (bio u speceraju kod boss-a)

sebi tumaci presudu na nacin da alimentaciju ne treba placati za vrijeme kad su djeca s njim (npr. ako su s njim dio praznika), dok je u presudi alimentacija odredjena u mjesecnom iznosu. nije valjda da je u pravu oko toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav! Slicna situacija, samo me zanima jel postupak isti. Znaci 2 mlt.sina i ja otisli prije 14 mj od njega, tuzbu za rastavu i skrbnistvo sam podnijela prije 12 mj. Nije nista davao za djecu dok sud nije donio priv.mjeru prije mjesec dana. Zanima me da li ja mogu sudski potrazivat da mi isplati sto nije davao nista otkad smo otisli od njega?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav! Slicna situacija, samo me zanima jel postupak isti. Znaci 2 mlt.sina i ja otisli prije 14 mj od njega, tuzbu za rastavu i skrbnistvo sam podnijela prije 12 mj. Nije nista davao za djecu dok sud nije donio priv.mjeru prije mjesec dana. Zanima me da li ja mogu sudski potrazivat da mi isplati sto nije davao nista otkad smo otisli od njega?

 

presuda (ovršna isprava) je od ove godine. od suda (koji je donio presudu ) traži ovjeru presude žigom pravomoćnost i ovršnosti. u finu podnijeti zahtjev za izravnu naplatu.

ali prvo pozvati dužnika (pismeno preporučeno i sa povratnicom) na plaćanje dug.

http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=1488

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On je podnijeo zalbu na privremenu mjeru, tako da ne mogu dobit zig.

Znaci, nije bitno sto nisam imala ni privremenu mjeru ni nista otkad smo otisli, mogu trazit novce koje nije uplaciao (nije imao nikakvo rjesenje a rekao da meni nece davat dok mu sud ne kaze)? I jel potrazujem mjesecni iznos koji je sad donesen privremenom mjerom od prije mjesec dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija