Jump to content
leila81

prezime nakon razvoda

Preporučene objave

Postovani razveden sam i zenim se a bivsa zena jos nosi moje prezime i imamo djecu.molim vas sta trebam sudski ili bilo kako napraviti jet ne zelim da ta zena vise nosi i kalja moje prezime!?hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

sorry tek sam sada vidio da vec ima takva tema ali svejedno nisam nasao nista za muzeve. mislim bivsa zena sramoti moje prezime, ok je da djeca imaju moje prezime , normalno ali sta moja bivsa vise ima s mojim prezimenom osim koristi, pakosti i da mi kalja prezime svojim kurvinskim i seljackim ponasanjem. zato sam se i razveo jer je vise ne mogu trpit a tako ne mogu trpit vise ni da nosi moje prezime. pa me zanima moze li muz zahtijevati promjenu sudskim putem ili nekako da ona jednostavno tu ne moze nista. jos ima i dijete s novim likom a nije se udala za njega. ja se sada zenim sa novom zenom i meni i njoj naravno to smeta a razveo sam se prije otprilike 3 godine!!! sta da ja radim? vidim da samo gospođe mogu podnositi zahtjeve za promjenu a di su bivsi muzevi u toj prici?! mislim ipak je to moje prezime, ona i ma i svoje djevojacko i od novog muza nek si uzme... al ocito se ne misli udavat jer joj to pase da bi ganjala kojekakve druge interese na konto mojeg prezimena, ili glumit samohranu majku i slicne gluposti...

Podijeli ovu objavu

ja bih se nadovezao na ovu temu sa jos jednim dodatnim pitanjem.....kako to hrvatski zakoni ili mozda "obiteljski zakon" objasnjavaju da je to samo pravo zene? Ja smatram da bi to trebalo biti obostrano pravo jer u protivnom bi se moglo karakterizirati kao "krsenje ljudskog/rodnog prava" ili "omalovazavanje prava muskaraca". Zasto muskarac ne moze imati ista prava kao zena?

Postoji li mogucnost tuzbe (ustavne tuzbe) u ovom slucaju?

Podijeli ovu objavu

Postoji li mogucnost tuzbe (ustavne tuzbe) u ovom slucaju?

Ne postoji.

Svaka žena i svaki muškarac ima pravo na osobno ime i da o njemu samostalno odlučuje. Varijantu koju vi spominjete odnosi se na to, da jedna osoba odlučuje o osobnom imenu druga osobe, a to neće ići. Jedina iznimka su djeca, ali to nije bit vašeg upita.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad