Jump to content

Prigovor na oduzimanje vozacke dozvole


mala1crna

Preporučene objave

Pozz,

vozac sam vec 6ipol godina.

Prosli tjedan me zaustavila policija i napuhala sam 0,52 g/kg,nakon oduzimanja onih 0,10g/kg. Na licu mjesta mi je oduzeta vozacka na 12 sati. Danas mi je od policije dosao Obavezni prekrsajni nalog u kojem pise da kazna iznosi 1 000kn i oduzimanje vozacke dozvole na 6 mjeseci. Pise takodjer, u slucaju placanja u roku 8 dana, kazna je 660kn+100kn troskova. mene sad zanima buduci da nikad nisam kaznjavana za voznju u alkoh.stanju,dali se mogu napraviti prigovor na ovo oduzimanje vozacke. kaznu bi platila, ne osporavam krivnju,ali mi je vozacka zbog posla nuzno potrebna. od kazni sam imala samo kazne za parking, ito prije vise od godinu ipol dana. Moze li neki savjet, koliko prolazi ovo kod suda, u vezi oduzimanja vozacke, buduci da bi kaznu uredno platila,te bi takodjer navela da sam napuhala samo 0,52g/kg tj 0,02g/kg iznad dozvoljenog?

Buduc da je po zakonu o sigurnosti u prometu čl.199 navedeno da se iznad 0,50g/kg placa kazna u iznosu od 1000 kn,a nije spomenuto oduzimanje vozacke dozvole, dali mi mogu oduzeti vozacku ako platim kaznu ili ne? Ako ne, onda ne znam dali se isplati praviti prigovor ili ne?

Prigovor bi sastavila ovako:

 

na prekršajni nalog serijski broj:551-03-13/03-5-2/405-2013. godine zbog izricanja zabrane upravljnja vozilom „B“ kategorije kao prestroge kazne,ulažem PRIGOVORIzrečena mi je novčana kazna u iznosu od 1.000,00 kn (jednutisuću kuna) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 6 (šest) mjeseci jer sam počinila prekršaj iz članka 199. stavka 7. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (ZSPC-9).Naime, utvrđeno je da sam upravljala vozilom sa 0.52 g/kg alkohola u organizmu.Auto to jest vozačka mi je prijeko potrebna zbog odlaska na posao,nikako nemam običaj voziti u alkoholiziranom stanju te molim sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim prekršajnim nalogom.Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu ali kako u zadnjih 6 (šest) godina nemam istih ili istovrsnih prekršaja molim sud da ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 6 (šest) mjeseci kao prestrogu ,te smanjenje novčane kazne, ili da mi se omogući plaćanje u ratama, ako je ikako moguće.

S poštovanjem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nipošto ne plaćati kaznu. Plaćanjem kazna postaje pravomoćna.

 

Prigovor je odličan, ali u prilogu bi bilo korisno dokazati da radite (ugovor o radu s adresom mjesta rada), te priložiti presliku osobne iskaznice koja ukazuje da stvarno putujete na neku udaljenost.

 

Tek po odluci suda treba platiti ono što je dosuđeno i možda izdržati određenu zaštitnu mjeru zabrane upravljanja čiji početak se smatra dan iza zaprimanja posebne obavjesti policije od policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušati i pozivanjem na odredbu čl. 24a Prekršajnog zakona - beznačajan prekršaj. Novina u prekršajnom pravu, ali vrijedi probati. Škoditi sigurno neće.

 

Ako to ne upali, glede kazne tražiti od suda opomenu, za koju su ispunjeni uvjeti.

 

Glede zaštitne mjere sve ste lijepo napisali u prigovoru. Jedino svakako postupiti kako je Petko napisao glede dokaza navoda iz prigovora za potrebom za vozačkom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušati i pozivanjem na odredbu čl. 24a Prekršajnog zakona - beznačajan prekršaj. Novina u prekršajnom pravu, ali vrijedi probati. Škoditi sigurno neće.

 

Ako to ne upali, glede kazne tražiti od suda opomenu, za koju su ispunjeni uvjeti.

 

Glede zaštitne mjere sve ste lijepo napisali u prigovoru. Jedino svakako postupiti kako je Petko napisao glede dokaza navoda iz prigovora za potrebom za vozačkom.

 

u vezi ovog prvog sto ste napisali, kako da ubacim to u prigovor ako bi mogli pomoci? a u vezi ovog drugog nisam bas shvatila sto ste htjeli reci?

hvala lijepo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je sistem APP (ako prođe - prođe)

 

Upravo tako.

 

u vezi ovog prvog sto ste napisali, kako da ubacim to u prigovor ako bi mogli pomoci? a u vezi ovog drugog nisam bas shvatila sto ste htjeli reci?

hvala lijepo

 

Znači, u prigovoru kakvog ste ovdje iznijeli, sve isto, samo još dodate kako smatrate, da navedeni prekršaj sadrži minimalnu kvalitetu i kvantitetu neprava, koja time ne iziskuje nužno kažnjavanje u svrsi postizanja ciljeva generalne i specijalne prevencije. Pogledajte čl. 24a Prekršajnog zakona. Kak veli Petko, mala je šansa, ali nećete time ništa izgubiti.

 

Ovo drugo - znači prigovoru priložite dokaze koje vam je Petko naveo, kojima dokazujete kako vam je doista potrebna vozačka dozvola, na to sam mislio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako.

 

 

 

Znači, u prigovoru kakvog ste ovdje iznijeli, sve isto, samo još dodate kako smatrate, da navedeni prekršaj sadrži minimalnu kvalitetu i kvantitetu neprava, koja time ne iziskuje nužno kažnjavanje u svrsi postizanja ciljeva generalne i specijalne prevencije. Pogledajte čl. 24a Prekršajnog zakona. Kak veli Petko, mala je šansa, ali nećete time ništa izgubiti.

 

Ovo drugo - znači prigovoru priložite dokaze koje vam je Petko naveo, kojima dokazujete kako vam je doista potrebna vozačka dozvola, na to sam mislio.

 

 

hvala na pomoci, evo dali valja ovako? sutra to nosim u policiju pa da znam dali trebam mijenjati jos nesto??

 

PRIGOVOR

Izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 1.000,00 kn (jednutisuću kuna) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 6 (šest) mjeseci jer sam počinila prekršaj iz članka 199. stavka 7. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (ZSPC-9).

Naime, utvrđeno je da sam upravljala vozilom sa 0.52 g/kg alkohola u organizmu.

Auto, to jest vozačka mi je prijeko potrebna zbog odlaska na posao. Nikako nemam običaj voziti u alkoholiziranom stanju te molim sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim prekršajnim nalogom.

Smatram da navedeni prekršaj sadrži minimalnu kvantitetu i kvalitetu neprava, koji time ne iziskuje nužno kažnjavanje u svrsi postizanja ciljeva generalne i specijalne prevencije.

Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu ali kako u zadnjih 6 (šest) godina nemam istih ili istovrsnih prekršaja molim sud da ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 6 (šest) mjeseci , te smanjenje novčane kazne ako je ikako moguće, ili plaćanje u ratama.

 

U prilogu dostavljam dokaze da mi je vozačka dozvola prijeko potrebna zbog odlaska na posao, to jest ugovor o radu s naznačenom adresom mjesta rada, te presliku moje osobne iskaznice.

 

S poštovanjem ...

EDITIRAO MODERATOR

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav ! molio bi savjet na slićnu situaciju kao kod mala1crna. Štopalo me napuvao sam 0.85, vozačka mi je oduzeta te sam je sutradan preuzeo i platio kaznu. I sad izgleda da cekam poziv na sud. Dali netko ima primjedbe ili savjete na moj prigovor ? hvala svima

 

Na obavezni prekršajni nalog serijski broj 511-12-33-04-01-1236/2013. godine zbog izricanja zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije kao prestroge kazne, ulažem PRIGOVOR. Izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 666.67 kn (šestošedeset kuna) te troškovi postupka 100.00 kn (sto kuna) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 6 (šest) mjeseci jer sam počinio prekršaj iz članka 199. stavka 7. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (ZSPC-9). Utvrđeno je da sam upravljao vozilom sa 0.85 g/kg alkohola u organizmu. Auto, to jest vozačka mi je prijeko potrebna zbog odlaska na posao u zaštitarskoj tvrtci "SOKOL MARIĆ d.o.o" u kojoj mi prijeti opomena prilikom kašnjenja javnog gradskog prijevoza te otkaz. Nikako nemam običaj voziti u alkoholiziranom stanju te molim sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvačenog gore navedenim obaveznim prekršajnim nalogom. Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu te sam kaznu platio ali kako u zadnjih godinu dana nemam istih ili istovrsnih prekršaja molim sud da mi ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 6 (šest) mjeseci.

U prilogu dostavljam dokaze da mi je vozačka dozvola prijeko potrebna zbog odlaska na posao, to jest ugovor o radu s naznačenom adresom mjesta rada (mjesto sjedišta poslodavca - split) ili nenaznačenom adresom u drugim mjestima na područiju RH koja mogu biti nepristupačna gradskom ili prigradskom javnom prijevozu (noćna smijena - ćuvanje bankomata)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, nije potrebno. Krivo sam vas shvatio (pa vi ste friški :sofer:), ali bolje izbjeći ovu formulaciju. Radije stavite kako vam je ovo uopće prvi prekršaj koji ste počinili - znači u ovom dijelu prigovora :

 

"Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu, izražavam kajanje, kaznu sam platio, stoga imajući u vidu i kako sam dosada prekršajno nekažnjavan, molim sud da mi ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 6 (šest) mjeseci."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav, može pomoć, hitno je? :moli:

 

Jučer sam dobila prekršajni nalog jer sam skrenula u jednosmjernu ulicu u krivom smjeru, možda nekih 10ak m, zaista nisam išla dalje, a nisam se stigla vratiti unazad (nije bilo nikoga na cesti) jer je kao za vraga policijski službenik prelazio cestu.

 

rezultat je kazna od 2000kn i zabrana upravljanja vozilom 3mj i 3 neg boda. Kaznu planiram platiti sutra, i to 2/3, no vozačka mi zaista treba.

 

vidjela sam da su i drugi postavljali takva pitanja ali htjela bih pomoć u konkretnom slučaju.

 

MOGU LI istaknuti PRIGOVOR sudu ili policiji (kome?) da mi ukinu tu mjeru ili je barem smanje na 1 mj?

 

Nikad prije nisam bila kažnjavana, niti vozila u alkoholiziranom stanju, nemam niti jednu opomenu. Jučer mi policajac nije dao da platim na licu mjesta a nije mi htio dati niti prvu opomenu već mi je odmah zaljepio kaznu. :-(

 

Inače sam student, nemam nikakvih samostalnih sredstava, ali nije ga to baš previše diralo...

 

Hvala unaprijed na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija kao ovlašteni tužitelj vam je izdala prekršajni nalog, kojemu vi možete prigovarati u roku od 8 dana od primitka istog. Podnesete li prigovor, stvar ide na prekršajni sud. U prigovoru ne poricati prekršaj, priznati, pokajati se, jedino istaknuti neslaganje s ovom zaštitnom mjerom, glede koje istaknite sve ovo što ste ovdje napisali (imate i u ovoj temi primjer kako napisati prigovor), te obrazložite zašto vam je potreban automobil, odnosno vozačka. Ovaj vaš prekršaj je "kamilica" u usporedbi s drugima, tako da bi sud trebao maknuti tu zaštitnu mjeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači, prigovor može ići iako sam platila kaznu? ili da kaznu ne platim ipak dok ne dobijem riješenje od suda što je s tom mjerom?

i mogu li u prigovoru citirati zakon, pa se pozvati na to da se takva mjera izriče kad postoji opasnost za promet, a ja kao neka koja nikada nisam s policijom i kaznama imala problema, smatram da nisam opasna za promet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

pozdrav!

imam sličan problem, tj.moj prijatelj. Naime, u subotu su ga zaustavili policajci i napuhao je 1,43 g/kg. Dobio je kaznu od 3000kn i 9 mj. bez vozačke... postoji li mogućnost smanjenja kazne, ili uvjetne kazne? Prije nije bio kažnjavan što se tiče alkohola, ali je bio kažnjen jedino dok još nije imao vozačku dozvolu jer je upravljao skuterom i nije imao kacige.. unaprijed hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Policija me zaustavila u 7 mjesecu o.g. izvršen je alkotest i imao sam 0,62 . Oduzeta vozačka na 12 sati i napisali su zapisnik i uručili dvije uplatnice na 1000 i 100 kn i rekli da će mi vozačka biti oduzeta na 6 mjeseci . Znao sam postupak jer identičan prekršaj imao prije 3 godine . Kaznu nisam platio čekao sam riješenje na koje sam htio uložiti prigovor . Riješenje nije stiglo nego obavijest od policije (plava koverta ) da mi počinje teči privremena mjera upravljanja vozilom B kategorije od 6 mjeseci . Znači od momenta kad sam primio pismo kreće mjera , prije 2 mjeseca . Iznenadilo me to jer očekivao sam riješenje a došla je obavijest i šta sad ? Ima li načina da se uloži prigovor na dužinu trajanja mjere ukoliko sam recimo "odrobijao" pola kazne na primjer ili moram guliti do kraja pa kako mi bude , kaznu sam platio . Vozačka mi treba radi posla obrtnik sam i jako puno ovisim o vozilu i sam sebi sam kriv za ovo ali šta je tu je vjerujem da ovo više neću nikad ponoviti bilo bi previše i taj luksuz ne mogu sebi više dozvoliti .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znao sam postupak jer identičan prekršaj imao prije 3 godine . Kaznu nisam platio čekao sam riješenje na koje sam htio uložiti prigovor.
Onda su ti šibnuli optužni prijedlog a pošto oni napreduju počeli su se koristit u većoj mjeri sa PN-ovima kojeg si dobio i u njemu je bilo pravo žalbe,Sat te čeka još pokretanje ovrhe za neplaćenu kaznu (i to će doći iznenada).
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozz svima! zamolio bih vas za malu pomoc,a nadasve savijet...

Naime,dobio sam poziv okrivljeniku na glavnu raspravu,dobio sam kaznu i zabranu upravljanja vozilom na 4 mjeseca,na to sam se zalio,jer auto vozim svaki dan,i sad je doslo obrazlozenje:

da se okrivljenika proglasi krivim i kazni s 7000,kn novcane kazne i da mi se izrekne zabrana upravljanjem vozilom "B" kategorije u trajanju od 12 mjeseci,jer je protiv okrivljenika u zadnje dvije godine donesen jedan pravomoćni Prekršajni nalog zbog voznje pod utjecajem alkohola,te da se prijavljeni rijesi u žurnom Prekršajnom postupku.

 

Napuhao sam 1,65,tj 1,55.kaznu od prije sam platio,zalio sam se na 4 mjeseca pa sad dobio na 12 mjeseci oduzimanje vozacke,pa vas sad molim,sta da ucinim,znam da ce mi oduzeti vozacku,ali s 4 mjeseca na 12 mi je previse,jer vozim kombija i automobil na duge relacije,od pocinjenog prekrsaja nemam nikakve kazne,cak niti za parking,a nekoliko puta sam i puhao,uvijek 0,00, hvala na odg unaprijed:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel ima netko da je pisao prigovor na obvezni prekršajni nalog i da je dobio rješenje od suda? Jer ljudi samo dolaze tražiti pomoć, a o ishodu ni u jednoj temi nema ni riječi. Mislim da bi bilo u redu prema ljudima koji pomažu, a i prema ostalim članovima foruma koje predmetna tematika zanima da se napiše kakav je ishod sudskog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz svima! zamolio bih vas za malu pomoc,a nadasve savijet...

Naime,dobio sam poziv okrivljeniku na glavnu raspravu,dobio sam kaznu i zabranu upravljanja vozilom na 4 mjeseca,na to sam se zalio,jer auto vozim svaki dan,i sad je doslo obrazlozenje:

da se okrivljenika proglasi krivim i kazni s 7000,kn novcane kazne i da mi se izrekne zabrana upravljanjem vozilom "B" kategorije u trajanju od 12 mjeseci,jer je protiv okrivljenika u zadnje dvije godine donesen jedan pravomoćni Prekršajni nalog zbog voznje pod utjecajem alkohola,te da se prijavljeni rijesi u žurnom Prekršajnom postupku.

 

Napuhao sam 1,65,tj 1,55.kaznu od prije sam platio,zalio sam se na 4 mjeseca pa sad dobio na 12 mjeseci oduzimanje vozacke,pa vas sad molim,sta da ucinim,znam da ce mi oduzeti vozacku,ali s 4 mjeseca na 12 mi je previse,jer vozim kombija i automobil na duge relacije,od pocinjenog prekrsaja nemam nikakve kazne,cak niti za parking,a nekoliko puta sam i puhao,uvijek 0,00, hvala na odg unaprijed:)

 

Dajte malo više podataka - prva odluka koju ste primili, jel se radilo o prekršajnom nalogu ili presudi prekršajnog suda? Je li se osim vas još tko žalio na tu prvu oduku? I ova najnovija odluka koju ste primili, jel se tu radi o presudi Visokog prekršajnog suda?

 

A najbitnije - vi dakle poričete raniju prekršajnu osuđivanost?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dajte malo više podataka - prva odluka koju ste primili, jel se radilo o prekršajnom nalogu ili presudi prekršajnog suda? Je li se osim vas još tko žalio na tu prvu oduku? I ova najnovija odluka koju ste primili, jel se tu radi o presudi Visokog prekršajnog suda?

 

A najbitnije - vi dakle poričete raniju prekršajnu osuđivanost?

 

trazio sam papir taj i ne mogu ga nigdje naci nazalos, siguran sam da je bio prekrsajni nalog,

jedino sam se ja zalio jer sam jedino ja bio kriv,ja sam upravljao automobilom,ne poricem ranije osudjivanost,platio sam kaznu tu,samo nije proslo vise od dvije godine,u zalbi sam napisao da testiranje nije bilo regularno jer je test izvršen pet (5) minuta nakon što sam konzumirao alkohol,samnom je jos bilo 4 ljudi koji su to vidjeli,a ovu zadnju odluku sam dobio samo optuzni prijedlog od prekrsajnog suda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel ima netko da je pisao prigovor na obvezni prekršajni nalog i da je dobio rješenje od suda? Jer ljudi samo dolaze tražiti pomoć, a o ishodu ni u jednoj temi nema ni riječi. Mislim da bi bilo u redu prema ljudima koji pomažu, a i prema ostalim članovima foruma koje predmetna tematika zanima da se napiše kakav je ishod sudskog postupka.

 

Pisao sam prigovor na kaznu od 3000kn i 9 mjeseci zabrane (1.26 kao mladi vozač). Smanjili su mi na 1500kn i 2 mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...u zalbi sam napisao da testiranje nije bilo regularno jer je test izvršen pet (5) minuta nakon što sam konzumirao alkohol...

 

Ispada da ste prigovarali na način da ste poricali prekršaj, i time postali "žrtva" čl. 238. st. 12. Prekršajnog zakona. Zato i uvijek naglašavamo ovdje da ne treba biti "veći vjernik od Pape", jer bi posljedice mogle biti jako grde.

 

Odluka prekršajnog suda je pravomoćna, tj. više nemate prava na žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispada da ste prigovarali na način da ste poricali prekršaj, i time postali "žrtva" čl. 238. st. 12. Prekršajnog zakona. Zato i uvijek naglašavamo ovdje da ne treba biti "veći vjernik od Pape", jer bi posljedice mogle biti jako grde.

 

Odluka prekršajnog suda je pravomoćna, tj. više nemate prava na žalbu.

I Šta sad,samo se pojavio na tom glavnom ročištu isto je to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Asus, mi se očito ne možemo "poloviti". Ja sam vaš raniji post shvatio na način da je došao prekršajni nalog, vi na njega prigovaralil i sud po njemu odlučio na način da vam je "podignuo" trajanje zaštitne mjere. Sada ispada da tome nije tako.

 

Dajte još jednom otpočetka napišite što ste točno dobili i na što ste se žalili / prigovarali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Asus, mi se očito ne možemo "poloviti". Ja sam vaš raniji post shvatio na način da je došao prekršajni nalog, vi na njega prigovaralil i sud po njemu odlučio na način da vam je "podignuo" trajanje zaštitne mjere. Sada ispada da tome nije tako.

 

Dajte još jednom otpočetka napišite što ste točno dobili i na što ste se žalili / prigovarali.

pisao sam prigovor protiv rješenja prekršajnog suda kojom sam kažnjen temeljem čl.199,st1 i st.9 zakona o sigurnosti prometa na cestama,primjenom članka 58 st.3 ovog zakona ,t esam sada dobio poziv okrivljeniku (meni) na glavnu raspravu!

U optuznom prijdlogu stoji da mi se izrece kazna od 7000 kn i zabrana upravljanjem "B" kategorije u trajanju od 12 mjeseci,a okrivljenik moze sudu dostaviti i pisanu obranu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Molila bih vas pomoć s razrješavanjem nekih nejasnoća. Dakle, u nedjelju ujutro moja prijateljica je bila zaustavljena s 1,22 g/kg alkohola u krvi i izrečeno joj je 3000 kn kazne i 9 mjeseci bez vozačke. Pošto je ako plati u prvih 8 dana, iznos kazne 2/3, dakle 2000 kuna ona bi tu kaznu odmah platila, no danas joj je na policiji rečeno da ukoliko to učini ne može pisati prigovor koji se odnosi na visinu zabrane upravljanja vozilom jer time prihvaća sve uvjete kazne.

Također, policajac kojem je htjela predati prigovor joj je rekao kako se u prigovoru mora žaliti na oboje, i na novčanu kaznu i zaštitnu mjeru, što se čini prilično nelogično pa da pitam.

Ovo joj je prvi prekršaj i prigovor je već napisan, no sada ne znamo što učiniti.

Istekom roka od 8 dana morati će platiti punu cijenu kazne tako da unaprijed zahvaljujem na brzom odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To vam ovisi o okolnostima vaše prijateljice: da li je zaposlena pa joj je vozačka neophodna, kolika ima primanja, jeli možda nezaposlena ili studentica, naravno za sve navedeno podnesite i dokaze: ugovor o radu ako je vozilo potrebno za odlazak na posao, potvrdu iz porezne o primanjima, ev. karton sa zavoda sa zapošljavanje, ili potvrdu redovnog studenta od fakulteta, te sumnjam da će vam uzricanje prigovora na kaznu i zaštitnu mjeru imati negativnog utjecaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, ja sam isto tako imao novčanu i vremensku kaznu za prolazak kroz crveno. pisao sam prigovor i smanjio sam sa 3000 kn na 1200 kn i sa tri mjeseca na jedan. kaznu sam platio i sada samo još trebam dobiti taj jedan mjesec. Kako mogu ubrzati dobivanje te kazne jer je prošlo dva mjeseca od dana plaćanja kazne. Htio bih to odraditi sada a ne kasnije (4. ili 5. mjesec).Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pođite na sud i tražite potvrdu o pravomoćnosti presude zatim u nadležnu policijsku upravu i tražite nekog iz službe upravnih poslova.

 

Na temelju dokaza o pravomoćnosti vam nadležna ovlaštena službena osoba može na brzinu natipkati obavijest o zabrani i odmah uručiti, važenje započinje od iduće dana.

 

To vam mogu a ne moraju napraviti budite fini i pristojni i nemojte doći u vrijeme pauze niti pred kraj radnog vremena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav,

molio bih za pomoć vezano za prometni prekršaj sa prisustvom alkohola.

Situacija slijedeća dogodila se prometna nezgoda prilikom koje je bilo lakših tjelesnih ozljeda kod oba vozača. Vozač A i B nazovimo ih tako.

Policija je utvrdila da su vozač A i B krivi. Vozač A je prilikom nezgode alkotestiran i napuhao je 0,54g/kg umanjenih za 0,1g/kg vozač B je napuhao 0,0 g/kg. Nakon toga je vozač A odveden na vađenje krvi i urina gdje mu je utvrđeno 0,28g/kg u krvi i 0,49g/kg u mokraći gdje je nakon toga stručno mišljenje da je kod vozača A utvrđeno 0,54g/kg. Vozač B nije podvrgnut testu vađenja krvi i mokraće, a napominjem dogodila se nesreća sa lakšim ozljedama. Zanima me da li netko ima kakav savjet ili iskustvo sa takvom situacijom.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U čemu je sad problem?

 

Vozač A ima 0,28g/kg u krvi i 0,49g/kg u mokraći i nije pijan ako nije profesionalac ili mlad vozač.

 

Vozač B 0 promila i ne treba na vađenje krvi.

 

Zanima me na temelju cega su oni strucno rekli da je vozac pijan i da to ukupno iznosi 0,54g/kg? a rezultati su ti koje sam naveo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vozač A ima 0,28g/kg u krvi i 0,49g/kg u mokraći i nije pijan ako nije profesionalac ili mlad vozač.

 

Ovo je koncentracija alkohola u trenutku vađenja.

 

A prema njihovim "tabelama" (s obzirom se radi o graničnoj vrijednosti i imajući u vidu nepouzdanost "dregera"), utvrđena je koncentracija u trenutku upravljanja vozilom od 0,54 g/kg.

 

"ORbitni" će bit malo jače kažnjen od drugog vozača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav, nakon otvaranja teme mislim da je uredu da napišem i rješenje vezano za prigovor koji sam pisala. Nakon godinu i mjesec dana došlo je rješenje od suda u kojem se poništava odluka u vezi oduzimanja vozačke dozvole u trajanju od 6 mjeseci, ali moram platiti novčanu kaznu. Ukoliko se 2/3 kazne plati u roku 60 dana smatra se da je kazna plaćena u cijelosti, dakle 666,66kn a ne 1000 kn.

Oslobođena sam plaćanja troškova suda.

Eto pa da znate što možete očekivati ako je slična situacija. Uz prigovor sam još priložila ugovor na neodređeno radno vrijeme iz čega se vidi da mi je automobil prijeko potreban za posao jer nemam autobusnih linija s kojima bi stigla na vrijeme, nikada prije nisam bila kažnjavana što također ide u prilog, a i sama sam priznala krivnju.

Sve je to lijepo sročeno u odluci suda, nemam je sada pri ruci ali to je to uglavnom.

 

Uplatnicu o plaćenoj kazni sam nosila u PP, oni kažu da odnesem na sud ali i da ne moram jer je umreženo sve i da će se znati dali je plaćeno ili nije, došla na sud oni kažu da odnesem policiji. Još nisam nigdje predala dokaz o uplati, pa ne znam što savjetujete, da odem ponovno na policiju?

 

Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav svima, ima sljedeće pitanje:

 

Dobila sam rješenje o prekršajnom postupku nakon uložene žalbe. Trebam uplatiti 2/3 kazne + 200 kuna troškova, vozačka mi se oduzima na mjesec dana.

Moja pitanja su:

 

1. Što ukoliko uplatim nakon ovih 8 dana? Čekam plaću pa bih uplatila, da li i dalje ostaje 2/3 kazne + 200 kuna ili ...?

2. U kojem vremenskom periodu mogu očekivati da mi dođe i dopis da mi oduzimaju vozačku na tih mjesec dana?

 

 

Zahvaljujem na odgovoru smile1.gif

__________________

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav svima.

U situaciji sam istoj kao mala1crna, napuhao sam isto 0.52 kad se oduzme 0.1 g/kg.

 

Jedino je zeznuto sto sam prije godinu dana vec kaznjen za isti prekrsaj, ali tada sam napuhao dosta vise, isao sam na izvanredni lijecnicki i trenutno imam vozacku s trajanjem od dvije godine.

 

Sada sam dobio od policajca nalog da sam kaznjen s 1000 kn i 6 mj zabrane.

 

Sad me zanima da li mi se isplati zaliti, novcana kazna mi nije problem, ali zabrana je, jer sam nedavno dobio posao vozaca, ali to ne znam kako bih dokazao, jer sam student i radim preko studentskog ugovora.

 

Ima li netko iskustva da li je moguce da mi se uz dobru zalbu, samo na zabranu upravljanja, zabrana ukine ili bitno umanji, uz napomenu da sa zabranom ne mogu raditi, pa mi je u tom slucaju i novcana kazna velik problem?

 

Također me zanima da li je moguće da mi se nakon prigovora zabrana upravljanja cak produzi na vise od 6 mj.?

 

Vidim da je receno da se recidivistu zabrana ne ukida nego eventualno umanjuje, pa me zanima da li mi ide u prilog sto sam prestupio samo 0.02 g/kg, dali moze proci kao beznacajan prekrsaj ili nesto slicno?

 

I imate li nekakav drugi prijedlog, imam li koju opciju, plakat da sam stvarno pazio i da nisam ni sumnjao da bi to moglo biti 0.5 g/kg, a pogotovo vise? Prolazi li to ili nesto slicno?

Sto bi uopce kao recidivist i netko kome je vozacka potrebna za posao, ali studentski posao mogao navesti u prigovoru i na sto se pozvati?

 

Vidim da je mala1crna dobila ukidanje zabrane, ali buduci da sam ja vec kaznjavan, a i ne znam kako bih dosao do ikakve potvrde da mi vozacka treba, sto ja kao takav mogu ocekivati?

 

Znam da sam kriv, ali prije tjedan dana sam dao otkaz na starom poslu i dobio posao vozaca i sad sam u gadnim problemima, tako da je svaka pomoc i vise nego dobrodosla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj platiti ništa, nego napiši prigovor u kojem ćeš izraziti priznanje i kajanje, pristajanje na novčanu kaznu, te molbu za ukidanjem zaštitne mjere zbog razloga koje si tu naveo. Izgubiti nemaš što, jer ti uz priznanje neće povećati kaznu, tako da možeš jedino dobiti. S obzirom da si recidivist, teško da će ukinuti zaštitnu mjeru u potpunosti, ali ti ju može (i hoće) znatno smanjiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U student ugovoru piše kome si iznajmljen i na koje poslove :neznam:.kajanje i nedostatak novčanih sredstava jer bi sve ostalo bilo više nego protuproduktivno.

 

Hm, mislim da ne pise u ugovoru na koji sam posao unajmljen, jer se ugovor uzima na određenu firmu i oni samo popune podatke o satnici.

 

Jer teoretski ja i ako ne radim za firmu mogu bez problema u studentskom centru uzet ugovor na bilo koju firmu, tako da to onda po nekoj logici ne moze bit valjan dokaz.

 

A do vec popunjenog ugovora od strane firme ne mogu doci jer ga oni kada ga popune vracaju u studentski centar u svrhu isplate.

 

Ako se varam u vezi neke od ovih stvari, ispravite me ko zna..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,

uglavnom, napuhao sam 0.55. Pokusat cu sve kao i mala crna, ali imam jedno pitanje.

Kad pišem prigovor? Sad sto sam dobija od policajca je samo "zapisnik o ispitivanju prisutnosti...". Policajac mi je reako da će prekrsajni nalog doci za cca 7 dana. Znaci prigovor bih trebao napisati u roku od 8 dana od dana primitka prekrsajnog naloga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

uglavnom, napuhao sam 0.55. Pokusat cu sve kao i mala crna, ali imam jedno pitanje.

Kad pišem prigovor? Sad sto sam dobija od policajca je samo "zapisnik o ispitivanju prisutnosti...". Policajac mi je reako da će prekrsajni nalog doci za cca 7 dana. Znaci prigovor bih trebao napisati u roku od 8 dana od dana primitka prekrsajnog naloga?

 

Tako je..prigovor na Obavezni prekršajni nalog u roku 8 dana po primitku, putem PP koja ga je izdala, u dva primjerka, poštom preporučeno s povratnicom ili osobno odnijeti u PP..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lijep pozdrav svima aktivnima na ovoj temi, imam nekoliko pitanja

mladi sam vozač, nikad kažnjavan, napuhao 1.55. kazna 5000kn i zabrana upravljanja.

prije svega me zanima hoću li morati ponovno na lječnički pregled?

svakako planiram pisati prigovor obzirom da studiram u drugoj županiji, nemam primanja i nisam kažnjavan.

na temelju toga mislio sam zatražiti smanjenje novčane kazne i zabrane, ali pošto mi je novčana kazna puno veći problem od zabranje upravljanja, dali da ipak naglasim upravo to i fokusiram prigovor prvenstveno na novčanu kaznu?

edit: i hoću li biti pozvan na sud nakon pisanja žalbe ili će sud donijeti odluku sam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pišeš prigovor na visinu novčane kazne i na mjeru, ali slobodno naglasiš da si student i da nemaš primanja, pa će novčana kazna u ovolikom iznosu dovesti u pitanje i samu tvoju egzistenciju, pa što bude (sigurno će ti nešto smanjiti, možda i značajno). Zamoliš i za plaćanje na rate.

 

Na liječnički ćeš morati ići, a za to ćeš dobiti posebno rješenje.

 

U prigovoru možeš zatražiti saslušanje pred sudom, ali te sud i ne nora zvati, pogotovo u slučaju priznanja, kajanja i olakotnih okolnosti, nego može i bez tebe donijeti odluku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala puno drot13, mislim da ste mi pomogli jednom i na forum.hr oko drugog problema.

mislim da sam na ovoj temi vidio zgodan detalj, zamoliti da me oslobode troškova postupka. je li i to potrebno napisati?

onako u hodu, pošto se sve desilo neki dan, dobio sam par savjeta ali nitko nije bio sasvim upućen. čuo sam čak i da se žalba može pisati 3 puta, da se kazna svaki put umanji, to mi ne zvuči vjerodostojno, zna li netko?

ili kada dobijem rješenje, napišem žalbu i jednostavno prihvatim njen ishod

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još čekam obavijest. znači žalbu dostavljam osobno u MUP ili šaljem preporučeno na sud?

na ovoj temi sam pročitao, obavezno prilažem žalbu u 2 primjerka? a dodatne dokumente, npr potvrda da nemam primanja i da sam redovni student, dosta po 1 primjerak?

 

Poštovani, piše malo niže ali mi nije teško pojasniti..ako će te sami nositi, dostavljate ga u Policijsku postaju koja vam je nalog i izdala (piše na početku naloga), napravite tri primjerka, dva ostavite u PP a na treći će vam staviti datum zapimanja i taj ostavljate sebi..

..Ako će te slati poštom, šaljete samo dva primjerka u istoj koverti također Policijskoj postaji, preporučeno s povratnicom..

..što se tiće potvrda, kopirajte i zaklamajte za oba primjerka, možda nije potrebno PP, ali za "nedaj Bože"..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je izrečena mjera zabrane upravljanja motornim vozilom, a osoba je trenutno nezaposlena, bi li pred prekršajnim sudom mogao proći ugovor o djelu, a za koje izvršenje je nužna vozačka kao razlog da se smanji trajanje ili potpuno ukine zaštitna mjera? Ili, na što da se nezaposlena osoba u prigovoru pozove? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je izrečena mjera zabrane upravljanja motornim vozilom, a osoba je trenutno nezaposlena, bi li pred prekršajnim sudom mogao proći ugovor o djelu, a za koje izvršenje je nužna vozačka kao razlog da se smanji trajanje ili potpuno ukine zaštitna mjera? Ili, na što da se nezaposlena osoba u prigovoru pozove? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 

Poštovana, pozivanje na nezaposlenost i ne imanje primanja uglavnom se navodi i prolazi kod molbe za smanjivanje novčanog dijela kazne. Ali da, ugovor o djelu za koji je potrebna upotreba automobila i vozačke bi mogao poslužiti sudu za smanjivanje mjere zabrane upravljanja i do najniže zakonske granice od mjesec dana, dali i ukidanja, to već zavisi od vrste prekršaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor o djelu je zapravo ideja. Osoba je nezaposlena, moguće sklopiti ugovor o djelu, međutim u tom se slučaju postavlja i pitanje naknade za nezaposlene osobe. Osim mogućeg ugovora o djelu ne pada mi na pamet razlog zbog kojeg bi sudac umanjio kaznu. Eventualno činjenica da osoba jedina u obitelji vozi, da ima dvoje maloljetne djece, a živi u mjestu kojem je javni prijevoz organiziran slabo i nikako. Radi se izrečenoj mjeri zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od tri mjeseca zbog 1,15 g/kg alkohola u krvi. Inače osobi već sigurno 15 godina nije izrečena ista mjera i inače je uredan vozač. Što eventualno, osim ranije navedenog ugovora o djelu staviti u prigovor a s ciljem smanjenja izrečene mjere?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Neka dade napisanu obranu u kojoj sve priznaje, izražava kajanje, te ukoliko mu se radi o prvom prekršaju, da moli sud da mu izrekne kaznu blažu od predložene i ukine ili smanji na najmanju moguću mjeru trajanje zaštitne mjere (uz obrazloženje razloga zašto mu je dozvola potrebna). Također neka spomene da radi u UK-u - kada je otišao i kada se vraća, i da vrlo vjerojatno neće moći odazvati se eventualnom pozivu suda, pa da obranu daje na ovakav način (pisano).

 

Treba napomenuti kako mu zaštitna mjera neće vrijediti nigdje drugdje osim u RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ovako, prijatelja mi je zaustavila policija i napuhao je 1,5...kazna je 3000 kn i oduzimanje vozačke dozvole, problem je sto on radi u Engleskoj i za dva dana mora putovat pa se sada zeli zaliti da prodje sa sto manjim posljedicama pa ako moze nekakav savjet. Hvala

 

Je li dobio prekrsajni nalog? Ako jest, nepise prigovor u kojem pobija prekrsaj, posalje isti i otputuje u Englesku.

 

Ako nije, znaci da mu trebaju uruciti optuzni prijedlog. Nakon sto otputuje u Englesku, nece mu ga moci uruciti.

 

U oba slucaja, problem rjesen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima, klasika, 1,03 , 3.000 kn, 3 mjeseca, sve je već dobro objašnjeno, namjeravam platiti, no zanima me ako platim 2/3 u roku 8 dana (ističe 7.8.15.) da li mi to pomaže kod prigovora, bolje rečeno zamolbe za smanjenje/ukidanje zabrane, jer mi je vozačka nužna za posao ili sam time sebi već presudio tih 3 mjeseca. Ako ne platim i kad dođe njihov odgovor, mogu li još uvijek platiti 2/3 ili ide puni iznos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, klasika, 1,03 , 3.000 kn, 3 mjeseca, sve je već dobro objašnjeno, namjeravam platiti, no zanima me ako platim 2/3 u roku 8 dana (ističe 7.8.15.) da li mi to pomaže kod prigovora, bolje rečeno zamolbe za smanjenje/ukidanje zabrane, jer mi je vozačka nužna za posao ili sam time sebi već presudio tih 3 mjeseca. Ako ne platim i kad dođe njihov odgovor, mogu li još uvijek platiti 2/3 ili ide puni iznos.

 

Poštovani, ako platite kaznu u roku znaći da više nemate pravo prigovora i prihvačate mjeru. Ali, možete ne platiti i u roku 8 dana poslati prigovor u kojem priznajete prekršaj te izjavljujete da ste voljni platiti novčanu kaznu ali zamoljavate sud da vam ukine mjeru (priložite dokaz da vam je vozačka neophodna). Također možete tražiti i smanjenje novčane kazne.

 

Što će sud odlućiti, da li će mjeru smanjiti na najnižu (1 mj) ili ukinuti, to ovisi o sudu.

 

Bez obzira na sve, i nakon prigovora vam ostaje mogučnost plačanja 2/3.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte platiti, pišite prigovor koji ćete koncipirati na način da priznajete prekršaj, izražavate kajanje, obećate nikad više, te zamolite za smanjenje novčane kazne te smanjenje ili ukidanje predložene zaštitne mjere, te navedete razloge zbog kojih to tražite (neophodna vozačka zbog posla, nepostojanje adekvatne linije javnog prometa, dosadašnja prekršajna neosuđivanost i sl.), ujedno i priložite dokaze kojima dokazujete te navode (ugovor o radu, ispis linija javnog prijevoza i sl.).

 

Ako se radi o prvom prekršaju, smanjit će vam kaznu, i tako izrečenu kaznu ćete opet moći platiti u roku od 8 dana 2/3, pa se smatra da ste platili cijelu. Najmanje će vam smanjiti, a možda i ukinuti zaštitnu mjeru. Još dodatno možete tražiti oslobođenje od plaćanja troškova postupka, ukoliko ste lošeg imovinskog stanja.

 

P.S. Eto, naš Spitfire me prestigao. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man i Spitfire, puno vam hvala, zaboravih pitati da li moram platiti onih 100 kn za vođenje postupka sad u roku 8 dana ili po okončanju postupka? Nažalost od moje adrese do adrese firme postoji tramvaj, a ja sam na terenu, naravno građevina, valjda ću smisliti nešto. Da li se službeno umjesto "prigovora" može staviti "zamolba", prigovor ružno zvuči, jer ja i nemam prigovor, osim što bih molio za smanjenje zabrane? Znam da u zakonu službeno stoji "prigovor", ali eto da pitam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija