Jump to content
mala1crna

Prigovor na oduzimanje vozacke dozvole

Preporučene objave

Poštovani svi,
zahvaljujem se svima, jer sam na osnovu sadržaja sa foruma napravio prigovor za oduzimanje vozačke. Prigovor je prihvaćen, maknuli su mi zabranu. Troškove prekršajnog postupka i 2/3 kazne sam platio isti dan kad sam preuzeo presudu.

Imam samo pitanje: kako mi se ovo poklopilo sa tjednom u kojem moram na registraciju, da li postoji mogućnost da mi zbog kazne ne daju registrirati auto,  tj. da li se može negdje provjeriti da li je evidentirana uplata i kazna evidentirana kao plaćena.

Pozdrav svima i hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Molim vas za savjet. Prije nekog vremena ušao sam u raskrižje  kroz crveno. Ganjao sam zeleno da ga stignem, upalilo se žuto 10tak metara prije semafora i umjesto da zakočim, produžio sam dalje. Kriva procjena... :(

Naravno, iza mene policajac na motoru. Piše podatke, kako to već ide. Molim ga da mi ne piše kaznu već da me samo upozori jer ako mi oduzmu vozačku u problemu sam. Radim u drugom gradu i svaki dan autom putujem na posao i s posla po sat vremena. Policajac mi kaže da će mi doma stići prekršajni nalog. I stigao je prije tri dana. 2.000 kn kazne i 3 mjeseca bez vozačke.

Pročitao sam sve ranije navedene savjete i imam namjeru napisati žalbu, pokajati se za krivu procjenu i zamoliti da mi ne oduzimaju vozačku dozvolu s obzirom da putujem na posao i s posla autom (postoji povezanost autobusom ali to je dodatnih 3-4 sata vožnji, čekanja, itd.). E sada, primijetio sam da je u prekršajnom nalogu naveden krivi smjer vožnje nego se u stvarnosti desio. Strogo pravno gledajući, prekršaj koji mi navode u prekršajnom nalogu, nisam niti počinio.

Ima li smisla to navoditi u žalbi? Ima li smisla vaditi se na propust u pisanju prekršajnog naloga kada propust ne mogu dokazati a u konačnici sam napravio prekršaj. I u biti samo želim da mi ne oduzmu vozačku. Naravno da me boli i 2.000 kn ali imam namjeru platiti odmah 2/3 i prežaliti ću nekako.

Hvala unaprijed.

Podijeli ovu objavu

Pravac i smjer vašeg kretanja ne može Vas osloboditi odgovornosti. 

Sa kojeg god ugla gledali prošli ste kroz zabranjenu zonu. 

Prigovarajte  u odnosu na vd,dokažite da radite izvan mjesta stanovanja....

Podijeli ovu objavu

prije 7 sati , kresimir__ je napisao:

Imam samo pitanje: kako mi se ovo poklopilo sa tjednom u kojem moram na registraciju, da li postoji mogućnost da mi zbog kazne ne daju registrirati auto,  tj. da li se može negdje provjeriti da li je evidentirana uplata i kazna evidentirana kao plaćena.

Nemaš brige s registracijom, kazne u registar ulaze tek kad su ispucane sve druge mogućnosti, a to traje. Čuvaj uplatnice i to je to, a možeš ih poslati mailom policijskoj postaji koja te tužila, čisto da budeš miran.

prije 7 sati , cuki75 je napisao:

Ima li smisla to navoditi u žalbi?

Ne, nema. Sud će zatražiti policiju da to ispravi u roku od 3 dna, oni će ispraviti i sve ide dalje svojim tokom...

Podijeli ovu objavu

Pozdrav, 

Suprug je 2017. napravio prometni prekršaj i dobio je zabranu na 2 mjeseca, zalili smo se, ali žalba je odbijena. Presuda je donešena u ožujku 2018., a on ju je dobio 19.04.2019.

Na presudi nije pisalo od kada počinje ta mjera zabrane i dobili smo informaciju da mu doma mora doći obavijest. 

Kako je po zanimanju vozač, danas su ga zaustavili i rekli da ima zabranu i dali su mu zapisnik sa prijedlogom za oduzimanje vozačke na 6 mjeseci. On stvarno nije znao da to ide automatski i kazna od 6 mjeseci mu znači otkaz naravno, a to si trenutno nikako ne možemo dozvolit.

Trenutno pišem prigovor, ali ne znam trebam li napisati da je presuda iz 2018.i da bi za njega trebao vrijediti zakon koji je tada bio na snazi i da su mu trebali poslat obavijest doma ili je bolje da se ne pravim pametna? 

Koje su šanse da mu ne uzmu vozačku na 6 mjeseci da ne plati još i tih 5.000 kn kazne? 

Podijeli ovu objavu

Nikad na presudi ne piše kad počinje zabrana a presuda bi bila pravomoćna i izvršna tek nakon dobivanja doma taman da odredbe o početku mjere nisu mjenjane.Ali se može napisat da se nije znalo za izmjene pa se čekala obavijest jer je presuda napisana po starom ZSPC-u.

Pošto je ta problematika još uvijek svježa a sudovi spori još nema prakse kako završavaju takvi prekršaji.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad