Jump to content
mala1crna

Prigovor na oduzimanje vozacke dozvole

Preporučene objave

Poštovani svi,
zahvaljujem se svima, jer sam na osnovu sadržaja sa foruma napravio prigovor za oduzimanje vozačke. Prigovor je prihvaćen, maknuli su mi zabranu. Troškove prekršajnog postupka i 2/3 kazne sam platio isti dan kad sam preuzeo presudu.

Imam samo pitanje: kako mi se ovo poklopilo sa tjednom u kojem moram na registraciju, da li postoji mogućnost da mi zbog kazne ne daju registrirati auto,  tj. da li se može negdje provjeriti da li je evidentirana uplata i kazna evidentirana kao plaćena.

Pozdrav svima i hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Molim vas za savjet. Prije nekog vremena ušao sam u raskrižje  kroz crveno. Ganjao sam zeleno da ga stignem, upalilo se žuto 10tak metara prije semafora i umjesto da zakočim, produžio sam dalje. Kriva procjena... :(

Naravno, iza mene policajac na motoru. Piše podatke, kako to već ide. Molim ga da mi ne piše kaznu već da me samo upozori jer ako mi oduzmu vozačku u problemu sam. Radim u drugom gradu i svaki dan autom putujem na posao i s posla po sat vremena. Policajac mi kaže da će mi doma stići prekršajni nalog. I stigao je prije tri dana. 2.000 kn kazne i 3 mjeseca bez vozačke.

Pročitao sam sve ranije navedene savjete i imam namjeru napisati žalbu, pokajati se za krivu procjenu i zamoliti da mi ne oduzimaju vozačku dozvolu s obzirom da putujem na posao i s posla autom (postoji povezanost autobusom ali to je dodatnih 3-4 sata vožnji, čekanja, itd.). E sada, primijetio sam da je u prekršajnom nalogu naveden krivi smjer vožnje nego se u stvarnosti desio. Strogo pravno gledajući, prekršaj koji mi navode u prekršajnom nalogu, nisam niti počinio.

Ima li smisla to navoditi u žalbi? Ima li smisla vaditi se na propust u pisanju prekršajnog naloga kada propust ne mogu dokazati a u konačnici sam napravio prekršaj. I u biti samo želim da mi ne oduzmu vozačku. Naravno da me boli i 2.000 kn ali imam namjeru platiti odmah 2/3 i prežaliti ću nekako.

Hvala unaprijed.

Podijeli ovu objavu

Pravac i smjer vašeg kretanja ne može Vas osloboditi odgovornosti. 

Sa kojeg god ugla gledali prošli ste kroz zabranjenu zonu. 

Prigovarajte  u odnosu na vd,dokažite da radite izvan mjesta stanovanja....

Podijeli ovu objavu

prije 7 sati , kresimir__ je napisao:

Imam samo pitanje: kako mi se ovo poklopilo sa tjednom u kojem moram na registraciju, da li postoji mogućnost da mi zbog kazne ne daju registrirati auto,  tj. da li se može negdje provjeriti da li je evidentirana uplata i kazna evidentirana kao plaćena.

Nemaš brige s registracijom, kazne u registar ulaze tek kad su ispucane sve druge mogućnosti, a to traje. Čuvaj uplatnice i to je to, a možeš ih poslati mailom policijskoj postaji koja te tužila, čisto da budeš miran.

prije 7 sati , cuki75 je napisao:

Ima li smisla to navoditi u žalbi?

Ne, nema. Sud će zatražiti policiju da to ispravi u roku od 3 dna, oni će ispraviti i sve ide dalje svojim tokom...

Podijeli ovu objavu

Pozdrav, 

Suprug je 2017. napravio prometni prekršaj i dobio je zabranu na 2 mjeseca, zalili smo se, ali žalba je odbijena. Presuda je donešena u ožujku 2018., a on ju je dobio 19.04.2019.

Na presudi nije pisalo od kada počinje ta mjera zabrane i dobili smo informaciju da mu doma mora doći obavijest. 

Kako je po zanimanju vozač, danas su ga zaustavili i rekli da ima zabranu i dali su mu zapisnik sa prijedlogom za oduzimanje vozačke na 6 mjeseci. On stvarno nije znao da to ide automatski i kazna od 6 mjeseci mu znači otkaz naravno, a to si trenutno nikako ne možemo dozvolit.

Trenutno pišem prigovor, ali ne znam trebam li napisati da je presuda iz 2018.i da bi za njega trebao vrijediti zakon koji je tada bio na snazi i da su mu trebali poslat obavijest doma ili je bolje da se ne pravim pametna? 

Koje su šanse da mu ne uzmu vozačku na 6 mjeseci da ne plati još i tih 5.000 kn kazne? 

Podijeli ovu objavu

Nikad na presudi ne piše kad počinje zabrana a presuda bi bila pravomoćna i izvršna tek nakon dobivanja doma taman da odredbe o početku mjere nisu mjenjane.Ali se može napisat da se nije znalo za izmjene pa se čekala obavijest jer je presuda napisana po starom ZSPC-u.

Pošto je ta problematika još uvijek svježa a sudovi spori još nema prakse kako završavaju takvi prekršaji.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav!

Samo bih htio podijeliti svoje iskustvo:

Počinio sam prometni prekršaj u 12. mj 2018., alkohol 1,59 promila, uzorkom urina i krvi utvrđeno 2,04. Izletio sam autom i oštetio ogradu privatne osobe, a ja sam zadobio lakše tjelesne ozljede. Prekršajni nalog sam dobio u siječnju 2019. U prekršajnom nalogu izrečena je kazna od 5000 + 2500 kn i 6 mjeseci zabrabne za B kategoriju. Poslao sam prigovor na visinu novčane kazne i zaštitnu mjeru uz priznanje krivnje. Prigovor je bio standardan uz kajanje i obrazloženjem da mi je vozačka potrebna za posao (uz pisanu potvrdu firme) i slabim primanjima (uz platnu listu). Prethodno sam nekažnjavan.

Prigovor je završio odmah na Visokom prekršajnom sudu, koji je u potpunosti odbio prigovor koji se smatra žalbom, s obrazloženjem da je velika vjerojatnost da ću ponoviti prekršaj (iako nemam nikakvog prekršaja u 15 godina vozačkog staža), da je moja tvrdnja o slabom imovinskom stanju neargumentirana (unatoč poslanoj platnoj listi sa ispodproječnom plaćom) i da se ne može uvažiti potvrda firme iz koje se vidi potreba za vozačkom na poslu jer, citiram, "sam trebao na to misliti prije".

Na pitanje u policiji zašto je išlo odmah na Visoki mi je objašnjeno da zato što sam se žalio samo na sankciju, a ne na prekršaj. Provjerio sam u zakonu i piše da je VPS nadležan za rješavanje žalbi na visinu kazne, ali to je od 1.1.2019., a prekršaj je počinjen u 2018. Znači, primijenjen mi je propis koji nije bio na snazi prilikom počinjenja prekršaja, a ne znam kako bi se moglo tumačiti da je ovaj novi povoljniji po mene. Tu ću tražiti dodatno objašnjenje suda i neku šansu za pokretanjem vanrednog pravnog lijeka, ali je to jako "tanko" i ne nadam se ničem.

I naravno da mi sad nitko ne zna reći od kad mi počinje teći zaštitna mjera, na policiji kažu pitaj sud, na sudu kažu obrati se policiji.

S obzirom na iskustva iznesena na ovom forumu, a i ona koja znam osobno, zaključak je da će uvijek nešto smanjiti prethodno nekažnjavanoj osobi, ali, eto, samo da vidite da ima i drugačijih slučajeva...

Pitanja nemam, savjeti dobrodošli.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav svima, molim za pomoć

Jucer me zaustavio presretac u naselju i dobio sam kaznu za brzinu koju cu platiti u roku 3 dana 500kn i napuhao sam 0,72(0,62) i trebam dobiti rijesenje suda za kaznu, naravno da se planiram zaliti kakva god kazna bila. Problem mi je jer sam prije 2 godine bio napuhao 0,95 i nakon zalbe i svega sam platio 2/3 od 1000kn i vozacka mi je ostala, i prije 5 mjeseci sam napuhao 0,54 i platio na licu mjesta 350kn, sada me zanima sto ocekivati i sto napisati u zalbu jer vidim da vecina tu nije kaznjavana ranije a ja nažalost jesam 

Podijeli ovu objavu

Pišeš isto što i prije i što i svi drugi, samo ne navodiš da si nekažnjavan. S obzirom na recidivizam, vjerojatno će biti i nešto zabrane upravljanja...

Podijeli ovu objavu

Koliko bi ti moglo biti kazna posto su sada neke nove kazne od 1.8. koliko bi moglo biti poslije zalbe, i dali se kazna sto sam platio na licu mjesta vodi u nekakvoj evidenciji dali mi je ovo treći ili drugi alkoholni prekršaj 

Podijeli ovu objavu

prije 11 sati , sivko je napisao:

3000 je početna i najmanje 6 mjeseci.Koliko će na kraju bit ne zna nitko.Računa ti se ona zbog koje si bio na sudu.

Onda ovo sto nisam bio na sudu sto sam platio na licu mjesta ne računaju mozda budu blazi kada se budem žalio

Podijeli ovu objavu

, sivko je napisao:

3000 je početna i najmanje 6 mjeseci.Koliko će na kraju bit ne zna nitko.Računa ti se ona zbog koje si bio na sudu.

Nebih se složio sa tih 6 mjeseci .

0.5-1 promila su sa 1000-3000 digli na 3000-5000 i piše oduzimanje vozačke na najmanje 3 mjeseca za drugi takav prekršaj

Podijeli ovu objavu

prije 13 sati , ciro_ferara je napisao:

Nebih se složio sa tih 6 mjeseci .

0.5-1 promila su sa 1000-3000 digli na 3000-5000 i piše oduzimanje vozačke na najmanje 3 mjeseca za drugi takav prekršaj

Sorry gledao sam krivi stavak.

Podijeli ovu objavu

Dobar dan, trebam savjet. Naime, dobila sam prekršajni nalog za izazivanje prometne nesreće, (gđa tvrdi da sam ju udarila ja tvrdim da nisam) a u nalogu ne piše kolika je materijalna šteta na automobilu. Ja sam otišla jer se ništa nije dogodilo pa se to u nalogu vodi kao napuštanje mjesta nesreće. Kazna 3500,00 kuna i zaštitna mjera upravljanja vozilom na rok od 6 mjeseci. Kako se žaliti? Vozačka mi treba radi djeteta, nikada nisam počinila nikakav prekršaj. 

Uređeno od ivana24

Podijeli ovu objavu

Ako se ne možete dogovorit onda se zove policija.U nalogu se ne piše visina štete.

Eto, napiši da nije bilo nezgode (nisi joj oštetila auto) pa si otišla ali onda ne priznaješ prekršaj napuštanja md-nezgode  pa sud ne mora uopće smanjit kaznu i mjeru.

Podijeli ovu objavu

Prije 13 minuta, sivko je napisao:

Ako se ne možete dogovorit onda se zove policija.U nalogu se ne piše visina štete.

Eto, napiši da nije bilo nezgode (nisi joj oštetila auto) pa si otišla ali onda ne priznaješ prekršaj napuštanja md-nezgode  pa sud ne mora uopće smanjit kaznu i mjeru.

Hvala na odgovoru. 

Podijeli ovu objavu

Pozdrav, da li netko ima neko novo iskustvo sudova sa ovim situacijama gdje su ljudi "uhvaćeni pod zabranom" tj. nisu znali da im je zabrana aktivna?

Podijeli ovu objavu

Pozdrav,

molim savjet i objašnjenje vezano u prekršajni nalog za alkohol prema navedenom u nastavku :
1-i prekršaj  )  10 /2018- 0,99 promila..Kazna 1000 kn i 1 mjesec mjera zabrane...nije bilo nikakve žalbe za smanjenje kazne-plaćena i odrađena kazna zabrane u cijelosti (prema starom zakonu)
2-i prekršaj  )  10/2019- 0,75 promila..kazna 3000 kn i mjera zabrane 1 mjesec.. (prema novom zakonu)
Koliko sam uspio proučiti u gore navedenom 2-om slučaju prema novom zakonu trebala je biti izrečena kazna zabrane upravljanja od 3 mjeseca prema navedenom:
"Članak 199 novog zakona kaže:
Vozaču koji je proglašen krivim za prekršaj iz stavka 6. ovoga članka izreći će se zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od:
1) najmanje tri mjeseca, ako je prekršaj počinjen drugi put,..."

Da li se tretira prekršaj počinjen prema "novom" zakonu ispočetka ili se akumulira sa "starim" ? Prema gore objašnjenom policijski službenik je tretirao 2-i prekršaj kao da 1-prekršaj ne postoji..Da li se radi o pogrešci ?
Ima li smisla pisati prigovor i tražiti smanjenje kazne i mjere zabrane za novo počinjeni prekršaj ? Priznao bi prekršaj,kajanje..itd…
Ali s obzirom da sad dolazi u pitanje ponavljanje dijela odnosno recidivizam vjerojatno bi bilo kakav prigovor "pao u vodu". 
Volio bi izbjeći kaznu mjere zabrane ako postoji bilo kakav način.

Molim za pomoć i hvala unaprijed..
S poštovanjem, Pavljučenko

Podijeli ovu objavu

došla mi je kazna za 0,62 alkohola, mladi vozač i drugi prekršaj, 3000kn i 3 mjeseca zabrane, molim pomoć jel dobro?

Poštovani,

ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Obavezni prekršajni nalog kojim mi se stavlja na teret da sam dana 04.08.2019. u 03:30 sati u mjestu Vetovo, općina Kutjevo, ulica Požeška počinio prekršaj kažnjiv po čl.199 st.6 zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da sam upravljao vozilom u prometu pod utjecajem od 0,62g/kg alkohola u organizmu.

Prekršaj u potpunosti priznajem i kajem se za njega, navodim da mi je vozačka dozvola neophodna za posao do kojeg svakog dana putujem 8km te uzdržavanje obitelji. Također navodim da sam jedini vozač u obitelji i da je moja vozačka dozvola potrebna svakodnevno kako meni tako i mojoj obitelji, te molim da mi smanjite novčanu kaznu i ukinete zaštitnu mjeru jer ove predložene ugrožavaju egzistenciju moje obitelji. Ovaj događaj ću svakako shvatiti kao lekciju za buduće razdoblje pred mnom te obećajem da isti prekršaj više nikada neću ponoviti, a kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da mi više nikada neće pasti na pamet učiniti i povući takav nepromišljen potez, i najmanja novčana kazna će u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja.

Sukladno svemu navedenom, molim i da me oslobodite od plaćanja troškova postupka.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav,

Na mjestu prekršaja mi je policajac dao popunjeni obrazac zbog vožnje pod utjecajem alkohola. Na obrascu je označio i prekršajni nalog i obavezni prekršajni nalog pa mi nije jasno kako se to onda tretira. Da li se onda žalim na prekršajni nalog ili na obavezni prekršajni nalog? Da li uopće smije izdati u isto vrijeme jedan i drugi? 

Uređeno od karlo00
tipfeler

Podijeli ovu objavu

Žališ se na nalog broj 511-.... i to će biti dovoljno.

Napravio je grešku koja se može ispravit ako se želiš žalit na to da je označeno oboje ali prekršaj stoji.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad