Jump to content

Prigovor na oduzimanje vozacke dozvole


mala1crna

Preporučene objave

Prije 13 minuta, sivko je napisao:

Naravno da ćeš tražit smanjenje a i plaćanje na rate.Nema povećanja ako priznaješ prekršaj a njega ćeš priznat.Nisi znao da zabrana ide automatski nego si čekao dopis o tome od policije.Slabo gledaš Tv i čitaš novine pa nisi znao da se zakon u tom pogledu mjenjao.Načuo si samo da su neke kazne povećane a ne i to za zabranu.

Hvala na savjetima, samo još par pitanja. Kad spominješ ovo za dopis od policije, to misliš da kažem da nisam znao da će kazna počet vrijediti kad se uvede u sustav, nego sam čekao rješenje od policije i mislio sam da mi još uvijek ne vrijedi zabrana? Isto tako, za plaćanje na rate, to se može tražiti i ako odlučim platiti 2/3 unutar 8 dana? I zadnje što me zanima je hoću li odmah nakon saslušanja dobit rješenje i moći ću platiti kaznu koju dobijem ili to ide kasnije dostavom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Loli_kz je napisao:

Ok, ali jel trebam naglasiti sudu da želim platiti u ratama iznos 2/3, a ne cijeli iznos kazne i

To će ti bit napisano u presudi jer svima moraju dat takvu mogućnost.Da platiš prvu ratu i roku od 30 dana od dobivanja presude a ostale po mjesec dana poslije.

Znači, presuda 1.3,prva rata recimo 20.3,druga 20.4...I odmah ih pitaj za one brojeve na uplatnicu jer uplatnice ne daju tako da ne moraš poslije zvat.

prije 9 sati , Loli_kz je napisao:

 

Javit ću kako prođe sud za buduće slučajeve.

 

Da, da se zna kako sud "diše" iako se to zna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, sivko je napisao:

To će ti bit napisano u presudi jer svima moraju dat takvu mogućnost.Da platiš prvu ratu i roku od 30 dana od dobivanja presude a ostale po mjesec dana poslije.

Znači, presuda 1.3,prva rata recimo 20.3,druga 20.4...I odmah ih pitaj za one brojeve na uplatnicu jer uplatnice ne daju tako da ne moraš poslije zvat.

Da, da se zna kako sud "diše" iako se to zna.

Na kakve brojeve misliš, IBAN broj računa ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovak imam jedno pitanje ako mi moze pomoci netko,,radi se o tome da sam skupio 12 negativnih bodova i ukidaju mi vozacku dozvolu te mogu za 2 godine polagati opet,,imam 30 dana da se mogu zaliti zanima me jel imam sanse kakve da se spasim jer mi auto treba prakticki svaki dan zbog posla,, stvarno sam zaglibio jako... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Toni077 je napisao:

Ovak imam jedno pitanje ako mi moze pomoci netko,,radi se o tome da sam skupio 12 negativnih bodova i ukidaju mi vozacku dozvolu te mogu za 2 godine polagati opet,,imam 30 dana da se mogu zaliti zanima me jel imam sanse kakve da se spasim jer mi auto treba prakticki svaki dan zbog posla,, stvarno sam zaglibio jako... 

Jedino će žalba pomoći ukoliko kojim slučajem koji bod je pred "istekom - rokom zastare" te dok se obrađuje žalba da se bodovi "spuste" te tada nema poništaja VD /za sada/.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Toni077 je napisao:

Ovak imam jedno pitanje ako mi moze pomoci netko,,radi se o tome da sam skupio 12 negativnih bodova i ukidaju mi vozacku dozvolu te mogu za 2 godine polagati opet,,imam 30 dana da se mogu zaliti zanima me jel imam sanse kakve da se spasim jer mi auto treba prakticki svaki dan zbog posla,, stvarno sam zaglibio jako... 

Ako si dobio rješenje nema žalbe nego možeš pokrenut upravni spor.Dok se ne riješi taj spor vozačka je ukinuta i nema vožnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , sivko je napisao:

Ako si dobio rješenje nema žalbe nego možeš pokrenut upravni spor.Dok se ne riješi taj spor vozačka je ukinuta i nema vožnje.

Sivko..je li to onda 2.stupanjsko tijelo poništava VD? Trebalo i da to radi 1.stupanj, pa žalba, pa eventualno upr. spor jer se radi o komleksnom pitanju oduzimanja licence za određeno vršenje posla.

uređeno: od bob25274
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bob25274 je napisao:

Sivko..je li to onda 2.stupanjsko tijelo poništava VD? Trebalo i da to radi 1.stupanj, pa žalba, pa eventualno upr. spor jer se radi o komleksnom pitanju oduzimanja licence za određeno vršenje posla.

Postupak je jasno definiran člankom 286. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, i to stavcima 3. do 7. istog članka. Dalje je stavkom 13. istog članka propisano da se ne može podnijeti žalba, već je moguće pokretanje upravnog spora.

Znači u odnosu na Vaše pitanje, sve je odrađeno kako treba. Prvostupanjsko tijelo je rješenjem ukinulo vozačku, žalba nije dopuštena, već je jedino moguć upravni spor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav još jednom, ljudi.

Evo danas mi je stigla presuda nakon saslušanja 1.4. i moran vam se zahvalit, posebno @Iustitia_ZD, @sivko i @drot13 na svim savjetima jer je presuda prezadovoljavajuća, vjerujem zahvaljujući tome. Dobio sam presudu 4500 kn bez izrečene zaštitne mjere što znači da mi je konačna kazna 3000 kn budući da ću odma platiti 2/3 iznosa i stvarno mogu biti zadovoljan dobivenim obzirom na situaciju i sve druge mogućnosti koje su bile puno gore od ove. 

Ovo je i za druge ovakve slučajeve namijenjeno da znate da se može kazna dosta smanjiti uz prave olakotne okolnosti. Nadam se da mi više nećete bit potrebni u dogledno vrijeme. 🤣😁

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Loli_kz je napisao:

Pozdrav još jednom, ljudi.

Evo danas mi je stigla presuda nakon saslušanja 1.4. i moran vam se zahvalit, posebno @Iustitia_ZD, @sivko i @drot13 na svim savjetima jer je presuda prezadovoljavajuća, vjerujem zahvaljujući tome. Dobio sam presudu 4500 kn bez izrečene zaštitne mjere što znači da mi je konačna kazna 3000 kn budući da ću odma platiti 2/3 iznosa i stvarno mogu biti zadovoljan dobivenim obzirom na situaciju i sve druge mogućnosti koje su bile puno gore od ove. 

Ovo je i za druge ovakve slučajeve namijenjeno da znate da se može kazna dosta smanjiti uz prave olakotne okolnosti. Nadam se da mi više nećete bit potrebni u dogledno vrijeme. 🤣😁

jesi li uspio dočekat 24. rođendan?

pitam zbog bodova obzirom da ih sad imaš 9.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, može par kratkih info. 

Dobila sam PN  za prolazak kroz crveno na koje se planiram žaliti na način da priznam sve jer mi je ovo 1.kažnjavanje. 

Pa samo da provjerim, prigovor ne oslovljavam na sud nego na postaju prometne policije koja mi je poslala nalog pa oni dalje šalju nadležnom sudu? I zabrana upravljanja ide nakon njihovog odgovora na moj prigovor? 

I ovdje u špranci prigovora gdje piše VEZA: PN PU Zagrebačke, II. PPP Zagreb, posl. pa prazno - jel se tu piše datum kad je nalog poslan ili kad ja šaljem prigovor ili je to nešto sasvim drugo? 

uređeno: od Brigitta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obrazac je jednostavan.Prigovor se naslovljava na sud.Dovoljno je samo "Prekršajni sud" jer se ne zna kome će bit dodijeljen.

Na koverti će pisat PP koja je nalog izdala ako se šalje poštom.

PP xx broj:511-....(broj prekršajnog naloga)

Kad se dobije presuda od suda onda ide zabrana (ali i tu imaš šema).Kad dobiješ presudu javiš se da se ide dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Brigitta je napisao:

Pozdrav, može par kratkih info. 

Dobila sam PN  za prolazak kroz crveno na koje se planiram žaliti na način da priznam sve jer mi je ovo 1.kažnjavanje. 

Pa samo da provjerim, prigovor ne oslovljavam na sud nego na postaju prometne policije koja mi je poslala nalog pa oni dalje šalju nadležnom sudu? I zabrana upravljanja ide nakon njihovog odgovora na moj prigovor? 

I ovdje u špranci prigovora gdje piše VEZA: PN PU Zagrebačke, II. PPP Zagreb, posl. pa prazno - jel se tu piše datum kad je nalog poslan ili kad ja šaljem prigovor ili je to nešto sasvim drugo? 

Nasloviti Prigovor na Postaju koja vas je kaznila, moj savjet je da u prigovoru ne priznajete počinjenje prekršaja (moglo bi završiti odmah na Visokom prekršajnom sudu RH, a oni čim pročitaju da priznajete prekršaj potvrđuju nalog. Moj savjet napišite samo da se ne slažete sa navodima iz Prekršajnog naloga te da ćete svoje interese braniti pred nadležnom Općinskim sudom. Onda lijepo porazgovarate sa sudcem i lijepo mu kažete da vam treba vozačka...bla bla...i smanjite će vam novčanu kaznu i ukinuti zaštitnu mjeru. Eto moj savjet. Lijep pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, sivko je napisao:

Ne može završiti na VPS-u nego na Općinskom u čijem sastavu je i prekršajni sud (prvostupanjski).

Uz dužno poštovanje, mislim da može završiti ako je u pitanju Prekršajni nalog. Čl.95 stavak 2 Prekršajnog zakona. Razlika je između Obaveznog i Prekršajnog naloga. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav, 

molim pomoć oko jedne situacije, 

Kolegi ću pisat žalbu pa da vidim dali ima smisla. Uglavnom, živi u blizini slovenske granice, hrvat ali radi u Sloveniji. Dobio kaznu 4500 + 800 kn sudski troškovi. 

Udario u semafor (pješački prijelaz) i pobjegao s mjesta. Nikad kažnjavan. Drugi dan dolazi policija i radi zapisnik. 

Dobio zabranu 6 mjeseci. 

Za novčanu nebi ništa pisao ni muljao, bitna mu je vozačka zbog posla, živi sam da ocem koji je skoro pa nepokretan, vozi ga često kod doktora i po lijekove.

Dali po vašem mišljenju ima šanse da mu ukinu zabranu vožnje? 

Kakva je situacija sa oduzimanjem strane dozvole, dali može vozit kod nas ili obrnuto.?

Auto ne glasi na njega nego na sestru....  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav, molim za savjet, ne znam da li šaljem pisanu obranu ili žalbu na prekršajni nalog. Poštom sam dobio poziv na sud na kojem piše da se mogu pismeno branit, međutim uz njega sam dobio i optužni prijedlog. Ako sastavljam žalbu na prekršajni nalog onda to dostavljam u policijsku postaju koja me je ulovila, a ako je obrana onda ide direkt na prekršajni sud?

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Jučer 19.2.2022. me policajac zaustavio zbog prolaska u suprotnom smjeru.

Izdao mi je kaznu 2000kn i 1mj oduzimanja vozačke B kategorije, te na dnu kazne piše "Okrivljenik je dužan nadoknaditi troškove prekršajnog postupka u iznosu od 100kn, priloženom uplatnicom u roku od 8 dana pod prijetnjom izvršenja" , može li objašnjenje o kakvim se troškovima radi?

Nikad nisam prije kažnjavan (imam A1 vozačku 4 godine, a B vozačku 2 godine), student sam i prije 2 tjedna sam se zaposlio preko student servisa kao dostavljač hrane.

Inače dostavljam motociklom ali nigdje u studentskom ugovoru nije navedeno kojim vozilom dostavljam niti uopće piše da dostavljam vozilom.

Također prva plaća bi mi trebala sjesti za 5 dana te bi iznosila oko 700kn za dva tjedna rada.

Interesira me mogu li u prigovoru napisati da mi je vozačka potrebna za posao, te da imam mala primanja ako za to trenutno nemam nikakvu potvrdu?

Uz sve gore navedeno sam prekršaj se desio zbog loših uvjeta na kolniku (kiša i noć).

Vozio sam se po Branimirovoj od istoka prema zapadu i na semaforu skrenuo desno u Kružićevu ulicu. Skrenuo sam desno jer je u krajnjoj desnoj traci na cesti bila označena strelica za ravno i odmah pored nje i preko nje lokva vode koja je iz daljine izgledala kao strelica za ravno i desno. Odmah nakon što mi je policajac napisao kaznu sam se vratio na skretanje i slikao izgled kolnika u kojem se vidi da oznake na kolniku nisu jasno vidljive te se iz daljine moglo zabuniti i pomisliti da je traka bila za ravno i desno.

Interesira me na koji način da u prigovor stavim fotografiju, te trebam li detaljno opisati situaciju zašto se desio prekršaj jer je stvarno bilo slučajno?

Još me samo zanimalo gdje moram dostaviti prigovor i koji sud navodim u prigovoru? Prebivalište mi je u Zaprešiću, a prekršaj se dogodio u Zagrebu.

 

 

Hvala unaprijed na pomoći.

Lijepi pozdrav.


 

uređeno: od valsimot0302
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tih 100 kn je za izdavanje PN-a a ne plaćaš pošto ćeš se žalit.

Ako nisi kažnjavan to ti je plus za smanjenje kazne.

Možeš napisat da ti treba za dostavu.

Kiša,noć?Vozač treba vozit s oprezom.

Isprintaš sliku i dodaš uz prigovor.

Prigovor predajem u PP koja je napisala prekršaj.

U prigovoru možeš napisat samo da prigovaraš na PN broj 511-.....i da tražiš saslušanje kod suda pa sliku i sve ostalo pokažeš sucu.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,

Može samo pitanje dali je u tom slučaju bolje pisati Prigovor bez izjašnjavanja o krivnji, pa onda pred sudom iznesem sve argumente, slike, potvrde o studiranju,..  

ili da pišem  Priznanje prekršaja i prigovaranje na visinu/težinu sankcije u kojem bi detaljno objasnio situaciju i priložio sve navedene dokumente?

Postoji li razlika u sudskim troškovima između ta dva načina prigovaranja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav! 

desila mi se neuobičajena situacija i ne znam uopće otkuda početi. 

sinoć sam bila vani s ekipom, došla kući, odspavala dobrih 6 sati, i u 12 poslijepodne sjela u auto, nakon čega me 15 minuta kasnije zaustavlja policija gdje sam napuhala 0,65 g/kg , 0,55 g/kg nakon oduzimanja 0,1. Uopće nisam bila svjesna da se nakon odspavane noći tolika koncentracija može napuhati, niti bi ikada sjela u auto da sam to znala. Policija mi se pokušala 'smilovati' te sam dobila kaznu od 3000 kn i 1 mjesec oduzimanja vozačke. Uz to sam dobila i 1000 kn kazne za telefoniranje u vožnji (zbog toga su me prvenstveno i zaustavili.) 

u 6 godina vožnje, jedini put kada sam ikada bila u prekršaju je bilo u 11. mjesecu 2021. (znači pred 3 mj., kada me na zaobilaznici zaustavio presretač radi brze vožnje) 

moje pitanje tj. pitanja su sljedeća:

1. Pošto znam da imam pravo na pritužbu 8 dana nakon primitka kazne, isplati li se pisati im kako nisam znala da nakon odspavanih 6 sati alkohol svejedno ostaje u organizmu u tolikim količinama, ili njih nije briga za takve podatke?

2. Pročitala sam da ako platim kaznu, ona postaje pravomoćna te nemam pravo na žalbu. Mogu li ja svejedno platiti kaznu za korištenje mobitela u vožnji, pošto smatram da sam tu totalno u krivu i na nju se ne mislim žaliti, a dobila sam ju na zasebnom papiru, ili je ona isto povezana s kaznom o vožnji pod utjecajem alkohola? 

3. Mogu li se vaditi na račun nekažnjavanja, ili se kazna za brzu vožnju računa u to? 

više retoričko pitanje br 4. vozačka mi je prijekopotrebna za odlazak na posao, znači tu prilažem podatke o poslu i mjestu rada, mogu li usput i dopisati kako mi je iznos kazne preveliki pošto živim sama s nezaposlenom mamom i imam niska primanja, te će mi plaćanje kazne oduzeti dobrih 70% plaće?

5. Ako pošaljem pritužbu, ne plaćam ništa dok mi sud ne javi svoju odluku, znate li možda koliko okvirno to traje, i hoću li nakon odluke svejedno imati pravo unutar 8 dana platiti 2/3 iznosa kazne? 

6. Imam li pravo onda na korištenje vozačke sve dok sud ne javi svoju odluku? 

Ispričavam se na previše pitanja, totalno sam zbunjena pošto mi je ovo prva 'velika' kazna i uopće ne znam kako se snaći 🙃

Puno hvala!! 

 

uređeno: od nekaznjavana
dodatak pitanju
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.možeš se branit kako želiš 

2. ako si dobila prekršajni nalog samo za mobitel možeš ga slobodno platit a na alkohol i vozačku se žalit 

3. nekažnjavana.

4 sve napiši i priloži platnu listu.Ili i prigovoru napišeš samo Prigovaram na PN broj 511-....i tražim saslušanje kod suda pa ćeš tamo sve obrazložiti i pokazat 

5. ne plaćaš ništa do rješenja suda a opet ćeš imati pravo na 2/3 u minimalnom roku od 15 dana a na sudu možeš tražit i otplatu na rade (do 6).Minimalno par mjeseci dok sud ne kaže svoje.Ako ipak bude zabrana javi se kad dobiješ presudu da ti objasnimo kako ćeš znat kad zabrana počinje

6. voziš bez problema dok sud ne kaže svoje.Naravno da ćeš tražit i smanjenje kazne i ukidanje mjere

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , valsimot0302 je napisao:

Postoji li razlika u sudskim troškovima između ta dva načina prigovaranja?

Razlika je samo ako sud pozove i policajce, pa oni dođu na sud, ali to može biti samo parsto kuna, tako da se u tvojoj situaciji više isplati ići na to (ići osobno kod sutkinje/suca).

 

prije 13 sati , nekaznjavana je napisao:

1. Pošto znam da imam pravo na pritužbu 8 dana nakon primitka kazne, isplati li se pisati im kako nisam znala da nakon odspavanih 6 sati alkohol svejedno ostaje u organizmu u tolikim količinama, ili njih nije briga za takve podatke?

Možeš to napisati u objašnjenju, tj. priznaješ prekršaj, ali pila si dan prije i jednostavno nisi znala da će toliko dugo pokazivati.

 

prije 13 sati , nekaznjavana je napisao:

2. Pročitala sam da ako platim kaznu, ona postaje pravomoćna te nemam pravo na žalbu. Mogu li ja svejedno platiti kaznu za korištenje mobitela u vožnji, pošto smatram da sam tu totalno u krivu i na nju se ne mislim žaliti, a dobila sam ju na zasebnom papiru, ili je ona isto povezana s kaznom o vožnji pod utjecajem alkohola? 

Ako si dobila poseban prekršajni nalog za mobitel, možeš ga platiti i nema nikakav utjecaj na ovaj alkohol.

 

prije 13 sati , nekaznjavana je napisao:

3. Mogu li se vaditi na račun nekažnjavanja, ili se kazna za brzu vožnju računa u to? 

Na koji način si riješila tu kaznu za brzinu (odmah platila ili...)?

 

prije 13 sati , nekaznjavana je napisao:

više retoričko pitanje br 4. vozačka mi je prijekopotrebna za odlazak na posao, znači tu prilažem podatke o poslu i mjestu rada, mogu li usput i dopisati kako mi je iznos kazne preveliki pošto živim sama s nezaposlenom mamom i imam niska primanja, te će mi plaćanje kazne oduzeti dobrih 70% plaće?

Da, možeš. Imaš na primjerima frazu koja to lijepo opisuje.

 

prije 13 sati , nekaznjavana je napisao:

5. Ako pošaljem pritužbu, ne plaćam ništa dok mi sud ne javi svoju odluku, znate li možda koliko okvirno to traje, i hoću li nakon odluke svejedno imati pravo unutar 8 dana platiti 2/3 iznosa kazne? 

Da, nakon presude imaš pravo na 2/3 kazne.

 

prije 13 sati , nekaznjavana je napisao:

6. Imam li pravo onda na korištenje vozačke sve dok sud ne javi svoju odluku? 

Da, voziš sve do kraja postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala puno @drot13 i @sivko, da vam bar nekako mogu sljedeću kavu platiti jer ste mi puno olakšali situaciju... 

Na 21. 02. 2022. at 7:28, drot13 je napisao:

Na koji način si riješila tu kaznu za brzinu (odmah platila ili...)

Platila sam ju unutar 3 dana od dobitka kazne

Pošto studiram van Hrvatske i ne znam hoću li biti u mogućnosti doći osobno na obranu na datum koji odredi sud, mogu li ja uz prigovor na prekršajni nalog poslati i pisanu obranu, u kojoj se branim i objašnjavam svoju situaciju? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dobar dan, ako može savjet od nekoga...

Naime, došla mi je obavijest, da mi je auto slikano u prekoračenju brzine.. 92km/h u naselju, dakle uz toleranciju, 32 km preko dozvoljene, (za što je kazna od 3.000-7.000 kn..traži se podaci o vozaču. Naknadno, iako to na obavijesti ne piše, čini mi se da ide i mjera zabrane upravljanjem?

 E sad, mislim se žaliti, ali sam shvatio da imam još jedan problem, naime zaboravio sam produžiti vozačku i liječnički pregled, vozačka mi je nevažeća, ako kažem da sam ja vozio, hoće li to provjeriti prije nego je obnovim? Navjerovatnije hoče?

 Samnom u autu je bila moja supruga, ni ona ni ja nismo kažnjavani prekršajno više od 3 godine mislim..

 Na slici se ne vidi ko vozi, slikano je odozgo, u mraku, samo se tablica jasno vidi, i svjetla kočenja (nažalost, prekasno sam se sjetio smanjiti brzinu)

 Htio sam pitati, da li je možda pametnije da navedem suprugu kao vozača, koliko mogu očekivati kaznu zbog nevažeće dozvole plus ovo?

Postoji li šansa da mi (nas) ne kazne oduzimanjem vozačke, jer nije navedeno u obavijesti, ili će iči automatski i ona, pa onda u prigovoru ako ukine ili ne?

Inače svako jutro prolazim tu, ovo je prvi put da sam prešao tu brzinu, kasnio sam, nikog na cesti, izgubio pojam o brzini :(..

 Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, drot.. Supruga je pod prijetnjom uskračivanja bračnih dužnosti, pristala da ponese biljeg kriminalca umjesto mene, iako ću ja naravno, platiti financijsku stranu ovog incidenta 😁

 Nego, kolika je kazna ako me uhvate s nevažećom dozvolom, jer sad sam u panici dok to ne riješim.. 

Inače, ko zna kad bih ja to i primjetio, baš zbog toga što me nikad ne zaustavljaju niti sam ikad imao probleme, prekršaje... Jel postoji neki rok kad istekne liječnički, dok kad možeš napraviti liječnički?

 Hvala na odgovoru..

 P.s: Znači, pošaljem podatke o vozaču, čekam kaznu, zatim pišem prigovor u kojem priznajem krivnju i tražim ublažavanje kazne zbog olakotnih okolnosti? Pogotovo mi je važno da joj ne oduzme vozačku...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, Punk je napisao:

 Nego, kolika je kazna ako me uhvate s nevažećom dozvolom, jer sad sam u panici dok to ne riješim.. 

1000 kn, bez bodova.

 

prije 14 minuta, Punk je napisao:

Jel postoji neki rok kad istekne liječnički, dok kad možeš napraviti liječnički?

Nema roka.

 

prije 14 minuta, Punk je napisao:

 P.s: Znači, pošaljem podatke o vozaču, čekam kaznu, zatim pišem prigovor u kojem priznajem krivnju i tražim ublažavanje kazne zbog olakotnih okolnosti? Pogotovo mi je važno da joj ne oduzme vozačku...

Da, to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E, ovo mi još nije skroz jasno, izvini na dosađivanju... 

Negdje sam pročitao, pa da budem siguran... Prekoračenje od 30km/h u naselju, da li automatski ide i kazna oduzimanje vozačke na 1 ili 3 mjeseca, uz novčanu kaznu i bodove? To mi nije jasno.. Ponavljam, na ovoj obavijesti piše po tom i tom zakonu, kazna od 3-7k kuna.., zato pitam... 

 Osim toga, da li stave 3 ili 7, velika je razlika, s tim da sam ja taman prešao tu graničnu "crtu"..

 Jer, ako ne bude kazna zabrana vožnje, a 3.000, onda neznam da li se isplati pisati prigovor? Vjerovatno da, ali samo pitam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi trebala ići zabrana ako je prvi put, ali neke postaje svejedno pišu. Ne možeš znati dok ne dođe prekršajni nalog.

U prekršajnom nalogu uvijek stave minimum, tj. 3000, a može se platiti 2/3. Po prigovoru također imaš pravo na 2/3, tako da se možda prođe i nešto povoljnije, ali ako ne bude zabrana, isplati se i odmah platiti 2/3 i riješiti to odmah.

Pošalji podatke, pa se javi kad dođe prekršajni nalog, bit ćemo pametniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 20. 02. 2022. at 10:36, valsimot0302 je napisao:

Pozdrav,

Jučer 19.2.2022. me policajac zaustavio zbog prolaska u suprotnom smjeru.

Izdao mi je kaznu 2000kn i 1mj oduzimanja vozačke B kategorije, te na dnu kazne piše "Okrivljenik je dužan nadoknaditi troškove prekršajnog postupka u iznosu od 100kn, priloženom uplatnicom u roku od 8 dana pod prijetnjom izvršenja" , može li objašnjenje o kakvim se troškovima radi?

Nikad nisam prije kažnjavan (imam A1 vozačku 4 godine, a B vozačku 2 godine), student sam i prije 2 tjedna sam se zaposlio preko student servisa kao dostavljač hrane.

Inače dostavljam motociklom ali nigdje u studentskom ugovoru nije navedeno kojim vozilom dostavljam niti uopće piše da dostavljam vozilom.

Također prva plaća bi mi trebala sjesti za 5 dana te bi iznosila oko 700kn za dva tjedna rada.

Interesira me mogu li u prigovoru napisati da mi je vozačka potrebna za posao, te da imam mala primanja ako za to trenutno nemam nikakvu potvrdu?

Uz sve gore navedeno sam prekršaj se desio zbog loših uvjeta na kolniku (kiša i noć).

Vozio sam se po Branimirovoj od istoka prema zapadu i na semaforu skrenuo desno u Kružićevu ulicu. Skrenuo sam desno jer je u krajnjoj desnoj traci na cesti bila označena strelica za ravno i odmah pored nje i preko nje lokva vode koja je iz daljine izgledala kao strelica za ravno i desno. Odmah nakon što mi je policajac napisao kaznu sam se vratio na skretanje i slikao izgled kolnika u kojem se vidi da oznake na kolniku nisu jasno vidljive te se iz daljine moglo zabuniti i pomisliti da je traka bila za ravno i desno.

Interesira me na koji način da u prigovor stavim fotografiju, te trebam li detaljno opisati situaciju zašto se desio prekršaj jer je stvarno bilo slučajno?

Još me samo zanimalo gdje moram dostaviti prigovor i koji sud navodim u prigovoru? Prebivalište mi je u Zaprešiću, a prekršaj se dogodio u Zagrebu.

 

 

Hvala unaprijed na pomoći.

Lijepi pozdrav.


 

Pozdrav, 

Hvala svima na pomoći, danas sam imao saslušanje suda i ukinuta mi je zabrana te kazna smanjena na 800kn (ako platim unutar mjesec dana) plus 200kn sudskih troškova.

Kaznu sam odmah platio preko M-zabe na mobitelu, interesira me samo moram li nekome donijeti kakvu potvrdu o uplati odnosno na koji način znam da se uplata kod njih evidentirala i da neću dobiti kasnije opomenu o ne plaćanju?

Još me samo zanima, budući da nisam dobio zabranu upravljanja vozilom, znači li to da neću dobiti ni kaznene bodove na vozačkoj?

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ekipa, imam jednu sočnu situaciju za malo mozganja ❤️ 

Timeline ide ovako: 

2021. 3. mjesec 

21.03. zaustavljaju me u centru, pušem 0,68 (0,58 zapravo), napisala žalbu i tu zasad stajemo. 

4. mjesec

Dolaze mi doma dve kazne za brzu vožnju (long story short, bivši me ostavil na dan žena tak da sam se malo brže vozila doma po bolonji u 2 ujutro da se 'opustim') - obe 3000kn (na kraju 2000kn uz opciju 2/3 plaćanja) + 1mj bez vozačke (na kraju ukinuto u obe situacije) naravno na obe sam se žalila i prošle su žalbe. To je sve rješeno oko 9.mj 2021. 

Za obe ove gore kazne zaradila sam po 3 boda = stanje: 6 neg. bodova 

2022. danas 

Stiglo rješenje prve kazne za cugu. Smanjili kaznu, ukinuli zabranu vožnje - super. No sad imam 9 neg. bodova i 'mlad' sam vozač sa svih svojih 23 god. (imat ću 24 za doslovno 3 mjeseca (21.07.) i više nisam 'mladi vozač').

 

Očekujem naravno ukidanje vozačke dozvole na što se mislim žaliti. Ali, naravno nada umire posljednja, a moja je da oni neće izdati to rješenje prije nego napunim 24 te mi se max neg. bodova pomakne na 12, te prema tome imam još 'lufta' (kojeg ne planiram koristit). Ako bude tako super - nemam brige. 

No ono što mislim da će se dogoditi ako se ne varam je to da će se automatizmom izdati rješenje kada platim kaznu kroz par dana i upišu mi se bodovi, te ju mogu očekivati u doglednom vremenu.

Moje prvo pitanje ovdje je - ako žalba na rješenje uspije odgoditi proces dok ne napunim 24 (dakle 3 sljedeća mjeseca), da li njima to rješenje 'pada u vodu' čim je meni dozvoljen br. neg. bodova veći od onoga u rješenju? Što bi se tu moglo dogoditi (ja iskreno nemam pojima)? 

Drugo pitanje - kako je danas, 30.03. (preko e građana) otpremljeno rješenje za ovu cugu, ja sam našla ovo na stranicama MUPa - "Za prekršaje s propisanom novčanom kaznom do 2.000,00 kn za koje vozač plati novčanu kaznu na mjestu počinjenja prekršaja ili u roku od 3 dana, ne evidentiraju se prekršajni bodovi niti se prekršaj  unosi u prekršajnu evidenciju Ministarstva pravosuđa."  https://varazdinska-policija.gov.hr/istaknute-teme/savjeti-82/korisne-informacije-odsjeka-za-sigurnost-cestovnog-prometa/29370 te planiram platiti u roku ta tri dana ako to vrijedi (saznat ću sutra) 

Moja kazna iznosi točno 2000kn, te mogu platiti 2/3 u roku od 15 dana. 
Da li ovo vrijedi za moju kaznu (u svakom slučaju planiram nazvat MUP sutra i probat to saznati)? Tu bi bila u velkoj prednosti jer mi se onda nebi upisala još ta 3 boda i nebi bilo rješenja o ukidanju vozačke. 

Svaka čast na čitanju, i hvala! 😃

uređeno: od Črlena
premature 'enter'
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 17. 03. 2022. at 15:28, drot13 je napisao:

Ako pošalješ svoje podatke, provjerit će i vozačku dozvolu, pa će te i za to prijaviti.

U takvoj situaciji, bolje je da preuzme supruga, a iako u zakonu nije propisana zabrana upravljanja, postaje ju ipak znaju predložiti, pa se može prigovarati i ići na sud. Dobit će i 3 boda.

Drote, šta nije zbog pandemije istekla vozačka važeća maksimalno 30 dana nakon proglašenja kraja pandemije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Črlena je napisao:

...  

Ovo za plaćanje u 3 dana ne vrijedi za ovo tvoje, nego samo za prekršaje do 2000 kn bez zabrana u dr.

Ako imaš pravo žalbe na ovaj alkohol (u slučaju žalbe još ne plaćaš ništa), sigurno ju neće riješiti unutar 3 mj. i na tebe se tada više neće odnositi pravila o mladom vozaču. Što si točno sad dobila i imaš li pravo žalbe?

 

prije 7 sati , omicito je napisao:

Drote, šta nije zbog pandemije istekla vozačka važeća maksimalno 30 dana nakon proglašenja kraja pandemije?

Da, za obični vremenski istek, ali ovaj je zbog obaveznog liječničkog. Malo mi je rano i moram proguglati da ne fulam, ali mislim da to nije ista situacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Da, za obični vremenski istek, ali ovaj je zbog obaveznog liječničkog. Malo mi je rano i moram proguglati da ne fulam, ali mislim da to nije ista situacija.

Zakonski ne znam, ali imam prijatelja kojem je istekla vozačka zbog liječničkog (vid) i normalno vozi s isteklom vozačkom, policija ga je zaustavila par puta i nisu mu ništa rekli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Dana 17. 03. 2022. u 16:52, drot13 je napisao:

Ne bi trebala ići zabrana ako je prvi put, ali neke postaje svejedno pišu. Ne možeš znati dok ne dođe prekršajni nalog.

U prekršajnom nalogu uvijek stave minimum, tj. 3000, a može se platiti 2/3. Po prigovoru također imaš pravo na 2/3, tako da se možda prođe i nešto povoljnije, ali ako ne bude zabrana, isplati se i odmah platiti 2/3 i riješiti to odmah.

Pošalji podatke, pa se javi kad dođe prekršajni nalog, bit ćemo pametniji.

Samo da javim, prekršajni nalog je stigao, kazna je 3.000 kn, s mogučnošću 2/3, dakle 2.000kn.  Nema ništa o oduzimanju vozačke, pa se neću žaliti nego platiti i gotovo.

 Jedino mi je sad malo škakljivo, neznam je li prošlo 8 dana, čekao sam plaću, a bio Uskrs, pa uskrsni ponedjeljak.. što se desi ako uplatim 2.000 kn, a istekao rok? Jel onda samo nadoplatim još 1000, ili opet 3000?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

može pomoć,molim Vas,dobio sam doma obavezni prekršajni nalog na 5000 kn i 1 mjesec bez vozačke dozvole,žalio sam se na iznos i na oduzimanje vozačke dozvole jer putujem na posao s autom i treba mi za posao vozačka dozvola. Sad sam nešto dobio preporučeno od MUP-a. Vjerovatno je rješenje na taj moj prigovor. Dali se mogu sad opet žaliti na to rješenje?

 

Lp

Marko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok, jučer me zaustavilo I napuhao sam 0,89 , kazna 3000 kn + 100 kn sudskih troškova te oduzimanje vozačke na tri mjeseca, isto tako me prije 3 mjeseca zaustavilo I napuhao sam 0.98 te mi je izrečena ista kazna ali bez oduzimanja. Kaznu sam spreman platiti al kao i svima vozačka mi je potrebna za posao, zanima me isplati li mi se pisati prigovor da mi se ukine mjera o oduzimanju ili bar smanji na mjesec dana s obzirom da sam počinio isti prekršaj prije tri mjeseca.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav svima,

sorry ako je vec odgovoreno 100 puta na ovu temu, ali uglavnom: 
 

Dobio sam obvezni prekrsajni nalog iz Biogradske PP (inace sam iz ZG) prekoracenje brzine od 40 km/h, kazna je 3000 kn i 1mj bez vozacke, moja pitanja su:
1. Zalba se moze poslati u roku od 8 dana - jel to znaci da mora postom kod njih zavrsiti tada ili ja moram samo na postu do tada predati?
2. Jel mi najbolje samo traziti ocitovanje pred sudom? Ako da, jel na sud idem u Zagreb ili?
3. Mozda jos neki savjet ako imate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav

sinoc me zaustavila policija i pita me dali sam sta pio ja kazem jesam i dao mi “15” min jer san reka da san odma popija prije nego sto san sia u auto

i napusem 1.29 i oduzme mi vozacku na 12 sati pita me dali cu potpisat ja sam odbiojer se planiran zalit mada ne znam uopce hoce li mi ista spustit jer prije godinu i nesto dana imam 0.18 napuhano 

reka mi je kazna da je 5000kn i 6miseci dozvola

imali se smisla zalit zbog istog prekrsaja sto vi mislite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Policja kaze da ce pisati kaznu 4000 kn + 3 boda + 3 mjeseca bez vozacke. Razlog je sudar (ne preveliki, bez teskih ozljeda), a sudar je nastao zbog oduzimanja prednosti na raskrizju bez semafora.

Da li optuzenik treba u prigovoru navesti samo: "Ulazem prigovor na izreceni prekrsaj i molim da mi se omoguci ocitovanje na sudu." Ili treba navoditi neke detalje slucaja ili pak u prigovoru traziti smanjenje kazne?

Naime, optuzenik nema namjeru negirati krivnju, nego samo moliti sudca da ne oduzme vozacku zbog bolesti u obitelji. Vozac nema nikakve prekrsaje u prethodnih 20 godina.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje. U subotu sam dobio kaznu ( napuhao sam), i dobio sam zabranu vozenja 1 mjesec. Kaznu sam odma uplatio u ponedjeljak, znaci u roku od 8 dana. Gospodin koji me zasutavio je rekao da mi nece doci obavijest na adresu od kada pocinje kazna  za zabranu, nego da stzupa na snagu od datuma koji pise na papirima sto mi je dao, dok gosp. policajac koji je bio na salteru kada sam isao po vozacku i da mu donesem potvrdu placanja, mi je rekao suprotno, da ce mi doci na adresu od kada mi stupa na snagu zabrana. Sta sad? citam na internetu da vise ne dolazi se na adresu, nego da se mora online provjeravati. Pitam da nebi slucajno me zaustavili i vidjeli da imam zabranu, a ja pojma nemam....Hvala unaprijed na odgovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ej bok,imam dva pitanja ,dali se kazna moze samovoljno platit 2/3 u roku 8 dana iako na rijesenju sa suda to nije naglaseno ili se treba sa mup dogovorit? I drugo na rijesenju pise da se oduzima vozacka na 3mj na teritoriu Rh,dali se moze vozit u zemljama Eu onda?Hvala kome god odgovori 😅

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Dali postoji mogućnost žalbe na bodove?

Imam ih 6, i sad najverovatnije novih 6 radi odbijanja alkotestiranja(konj)

Dobio sam prekrsajni nalog sa kaznom od 6000kn(2/3 4000kn/€) i mjesec dana zabrane B kategorijom.

Sa kaznom sam i više nego zadovoljan, ali za taj prekršaj dobivam 6 novih bodova i sa time poništava mi se vozačka dozvala. 

Sta pokušati napraviti. Hvala.

Lp.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozz, 

prekjucer sam napuhao 1,04 ( 0,94 kad se makne 10%) dobio sam OBAVEZNI prekrsajni nalog, kaznu 390e i jos neke troskove postupka te mjesec dana zabranu. Dal se ima smisla zaliti i traziti da mi totalno ukinu mjeru zabrane, a ako sam dobro shvatio iz prijasnjih postova nakon prigovora dolazi presuda poslije koje se u 8 dana opet moze platiti samo 2/3 od prvobitnih 390 eura. Jos bi napomenuo da sam nedavno dobio kaznu za preticanje preko pune linije koju sam odmah platio, ali time gubim mogucnost pozivanja na to da sam nekaznjavan jel tako? I molio bi predlozak za prigovor ako ga uopce ima smisla pisat u ovoj situaciji buduci da imam tu kaznu i imam 20 godina tek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da se ima smisla žalit jer obično ukinu tih mjesec dana.Točno, nakon prigovora dolazi presuda po kojoj se plati 2/3 ali dosuđene kazne jer možeš u prigovoru tražit ujedno i skidanje mjere a i smanjenje kazne.

Ako si dobio prekršajni nalog pa platio onda si zaveden u prekršajnog evidenciji pa ne možeš napisat da si nekažnjavan a ako si dobio obavijest o izvršenom prekršaju pa platio onda si nekažnjavan.

Predloške imaš na posebnoj temi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za spomenutu kaznu za preticanje dobio sam na licu mjesta obavijest o pocinjenom prekrsaju, sto bi znacilo da se mogu ograditi kao da nisam kaznjavan?

Zanima me takoder dali placam sada onu uplatnicu za troskove postupka koju mi je policajka urucila zajedno sa spomenutom kaznom od 390 e ili se nista ne placa do konacne presude nakon prigovora?

I zanima me koliko otprilike traje taj proces od podnosenja prigovora pa do presude koja pretpostavljam stize na kucnu adresu, jer u prigovrou planiram navesti da priznajem prekrsaj i da se kajem pa samim time izbjegavam poziv na sud, vec samo dobivam presudu postom na adresu ako se ne varam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, 01IN01 je napisao:

Za spomenutu kaznu za preticanje dobio sam na licu mjesta obavijest o pocinjenom prekrsaju, sto bi znacilo da se mogu ograditi kao da nisam kaznjavan?

Ako si platio odmah po toj obavijesti (polovicu kazne u roku od 3 dana), da, računa se kao da nisi žanjavan.

  

prije 3 minuta, 01IN01 je napisao:

Zanima me takoder dali placam sada onu uplatnicu za troskove postupka koju mi je policajka urucila zajedno sa spomenutom kaznom od 390 e ili se nista ne placa do konacne presude nakon prigovora?

Ne, sad ne plaćaš baš ništa, čekaš presudu.

  

prije 3 minuta, 01IN01 je napisao:

I zanima me koliko otprilike traje taj proces od podnosenja prigovora pa do presude koja pretpostavljam stize na kucnu adresu, jer u prigovrou planiram navesti da priznajem prekrsaj i da se kajem pa samim time izbjegavam poziv na sud, vec samo dobivam presudu postom na adresu ako se ne varam?

Da, u tom slučaju će najvjerojatnij edonijeti presudu samo na temelju toga, bez da te zovu, a to može doći za 2-3 mjeseca, ali i za više od godine dana, nemoguće je znati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 23. 01. 2023. u 9:54, drot13 je napisao:

Da, to je jedina mogućnost, čekati da isteknu oni stari bodovi. U nekom najboljem slučaju je i moguće to dočekati...

Hvala drot13 i sivko na info. sa zakašnjenjem. 

Posavjetovao sam se i sa odvjetnikom i plan je bio baš taj, pokušaj izbjegavanja ročišta. Ali evo stvari su se nekako posložile pa sam danas na ročištu čak i oslobođen krivnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,imam jedno pitanje...naime meni jedna vrlo bliska osoba ostala je bez vozačke do 19.4 jer je upravljao bez vozacke( nije znao da je ostao bez iste,to jutro kad je provjeravao na stranici bila je vazeca,inače nebi sjeo za volan te kad su ga zaustavili njima je u sustavu pisalo da je zabrana upravljanja),na to je dobio 6 kaznenih bodova,a od ranije ima 3 zbog prometne te mu je rečeno da kazna ističe nakon rođendana kojeg je imao 25.3 i navršio 24 god,te da neće ostati bez nje,međutim 29.3 je pristiglo rješenje da ostaje na dvije godine bez vozačke i ponovno ponavljanje...ima li smisla pokretati sud ili jednostavno prihvatiti tako kako je?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav!

Nazalost desilo mi se opet da su me zaustavili i napuhao sam 0.6 ovaj puta. Kao i prosli put dobio sam 390e kaznu i mjesec dana zabrane. Prosli put predao sam prigovor al mi jos nije stigla presuda buduci da je to bilo pred nekih mozda mjesec dana. Zanima me dal je itko bio u slicnoj situaciji i da li se ima smisla i ovaj put zaliti da mi ukinu zabranu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

prošli petak sam dobio kaznu za prolazak kroz crveno. Policajci su me snimili i 100 dalje s rotirkama zaustavili. Pokazao mi je snimku na kojoj se vidi da sam prošao na crveno. Naravno, na licu mjesta mi je uručen i prekršajni nalog. Kazna je 390 € i mjesec dana bez vozačke, ako unutar 8 dana platim kaznu ide 2/3.

S obzirom da jedini u familiji imam vozačku (2 djece, žena, mama, buraz, punica, svi bez vozačke), ne mogu zamisliti tih mjesec dana bez vozačke. Kaznu ću, ako treba, platiti (po mogućnosti 2/3 ako je moguće). 

Koliko sam shvatio prema info na forumu:

  • trebam pisati prigovor (u 2 primjerka?) i odnijeti ga u PP koja mi izdala nalog u roku 8 dana
  • ne plaćati kaznu jer time gubim pravo na prigovor i priznajem kaznu + oduzimanje vozačke na 1 mj? 

Što u prigovoru najbolje navesti? Policajac mi je rekao da pišem prigovor da bi se branio pred sudom te kad me pozovu da priznam krivnju i kažem da sam jedini u obitelji s vozačkom i da molim da mi se ukloni uzimanje vozačke. Do sada imam jedan prekršaj za prebrzu vožnju iz 2017. i to je sve.

Vezano za plaćanje kazne, ukoliko sad pišem prigovor i dobijem poziv suda, hoću li i kasnije imati mogućnost plaćanja 2/3 kazne jer će tada isteći tih 8 dana? 

Također, vidio sam da imaju primjeri prigovora koji su pisani, no oni su iz 2017. pa sam htio provjeriti vrijede li i dalje ili ih treba "ažurirati"?

Molim pomoć ako sam nešto krivo naveo ili imate kakav savjet što napraviti.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Bruno986 je napisao:

Pozdrav,

prošli petak sam dobio kaznu za prolazak kroz crveno. Policajci su me snimili i 100 dalje s rotirkama zaustavili. Pokazao mi je snimku na kojoj se vidi da sam prošao na crveno. Naravno, na licu mjesta mi je uručen i prekršajni nalog. Kazna je 390 € i mjesec dana bez vozačke, ako unutar 8 dana platim kaznu ide 2/3.

S obzirom da jedini u familiji imam vozačku (2 djece, žena, mama, buraz, punica, svi bez vozačke), ne mogu zamisliti tih mjesec dana bez vozačke. Kaznu ću, ako treba, platiti (po mogućnosti 2/3 ako je moguće). 

Koliko sam shvatio prema info na forumu:

  • trebam pisati prigovor (u 2 primjerka?) i odnijeti ga u PP koja mi izdala nalog u roku 8 dana
  • ne plaćati kaznu jer time gubim pravo na prigovor i priznajem kaznu + oduzimanje vozačke na 1 mj? 

Što u prigovoru najbolje navesti? Policajac mi je rekao da pišem prigovor da bi se branio pred sudom te kad me pozovu da priznam krivnju i kažem da sam jedini u obitelji s vozačkom i da molim da mi se ukloni uzimanje vozačke. Do sada imam jedan prekršaj za prebrzu vožnju iz 2017. i to je sve.

Vezano za plaćanje kazne, ukoliko sad pišem prigovor i dobijem poziv suda, hoću li i kasnije imati mogućnost plaćanja 2/3 kazne jer će tada isteći tih 8 dana? 

Također, vidio sam da imaju primjeri prigovora koji su pisani, no oni su iz 2017. pa sam htio provjeriti vrijede li i dalje ili ih treba "ažurirati"?

Molim pomoć ako sam nešto krivo naveo ili imate kakav savjet što napraviti.

Hvala

Sad ne plaćaš ništa jer pišeš prigovor pa ćeš čekat presudu suda.U presudi će ti pisat da imaš pravo plaćanja 2/3 u roku 15 ili mjesec dana.Onaj prekršaj ti je brisan pa si nekažnjavan.Jedino kod tih primjera treba izmjenit da se ne piše broj naloga 511-...nego s naloga prepišeš i klasu i ur.broj.

prije 11 sati , 01IN01 je napisao:

Kakvih 6 bodova?

Nigdje mi nitko nije rekao ni napisao da sam dobio kaznene bodove?

Kad policija dobije pravomoćnu presudu za te tvoje alkohole upisati će ti po 3 boda.To se inače ni je kaže niti se pišu na prekršajnom nalogu.Pošto si mladi vozač još 3 i ukidaju ti vozačku pa ideš na ponovno na polaganje nakon 2 godine od rješenja o ukidanju vozačke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , sivko je napisao:

Sad ne plaćaš ništa jer pišeš prigovor pa ćeš čekat presudu suda.U presudi će ti pisat da imaš pravo plaćanja 2/3 u roku 15 ili mjesec dana.Onaj prekršaj ti je brisan pa si nekažnjavan.Jedino kod tih primjera treba izmjenit da se ne piše broj naloga 511-...nego s naloga prepišeš i klasu i ur.broj.

Hvala na info :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , sivko je napisao:

Sad ne plaćaš ništa jer pišeš prigovor pa ćeš čekat presudu suda.U presudi će ti pisat da imaš pravo plaćanja 2/3 u roku 15 ili mjesec dana.Onaj prekršaj ti je brisan pa si nekažnjavan.Jedino kod tih primjera treba izmjenit da se ne piše broj naloga 511-...nego s naloga prepišeš i klasu i ur.broj.

Kad policija dobije pravomoćnu presudu za te tvoje alkohole upisati će ti po 3 boda.To se inače ni je kaže niti se pišu na prekršajnom nalogu.Pošto si mladi vozač još 3 i ukidaju ti vozačku pa ideš na ponovno na polaganje nakon 2 godine od rješenja o ukidanju vozačke.

 A ti bodovi se vremenom ukidaju ili kako?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija