Jump to content

Prigovor na oduzimanje vozacke dozvole


mala1crna

Preporučene objave

, drot13 je napisao:

Možeš malo i podebljati tekst, imaš predloške u ovoj temi.

Želim ti samo zahvaliti na pomoći koju pružaš ljudima, a i meni - pročitao sam cijelu temu. Ja sam tek dobio obavijest o dostavi podataka za prekršaj nešto sitno iznad 50km/h više od dozvoljenog na autocesti u zoni gdje su spustili ograničenje, pa čekam prekršajni nalog i koliko će tražiti zabrane upravljanja vozilom - dosad nisam kažnjavan. Ali spremam se na žalbu - tvoji postovi su mi puno pomogli.

uređeno: od lemonade
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , drot13 je napisao:

:palac:

Koliko obično traže zabrane upravljanja vozilom za 53km/h više od dozvoljenog (80km/h) van naselja, na autocesti?

Prije godinu i pol dobio sam jedinu kaznu dosad koju sam platio odmah pola - pa time nije uvedena u prekršajnu evidenciju, niti sam dobio bodove ili bio osuđen za prekršaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molio bih za savjet kako napisati prigovor za prolazak kroz crveno da mi ne oduzmu vozačku dozvolu ili smanje kaznu.

Policajac mi je doma uručio obavijest da sam dana 10.01.2018 počinio prometni prekršaj opisan u čl.59 st.1 Zakona o sigurnosti prometa na cestama, kažnjiv po čl. 59. st.5. istog zakona, za koji je propisana novčana kazna u iznosu od 2000 do 5000kn, u kojem se traži da dostavim podatke tko je upravljao vozilom. Poslao sam im mail obavijest da sam ja vozio auto.

Vozač sam vec 29 godina i isti prekršaj samo počinio prije 13 godina, za što sam platio kaznu i bio bez vozačke mjesec dana. Dal da u prigovoru navodim prekršaj od prije 13 godina, dal sud ima uvid u to ili da to prešutim?

Vozačka mi je neophodna zbog posla jer radim po terenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Ivo14 je napisao:

Policajac mi je doma uručio obavijest da sam dana 10.01.2018 počinio prometni prekršaj opisan u čl.59 st.1 Zakona o sigurnosti prometa na cestama, kažnjiv po čl. 59. st.5. istog zakona, za koji je propisana novčana kazna u iznosu od 2000 do 5000kn, u kojem se traži da dostavim podatke tko je upravljao vozilom. Poslao sam im mail obavijest da sam ja vozio auto.

Da nisi poslao tko je vozio dobio ni PN za nedavanje podataka na 2000 na koji si opet mogao pisat prigovor ali u igri nema zabrane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , sivko je napisao:

Da nisi poslao tko je vozio dobio ni PN za nedavanje podataka na 2000 na koji si opet mogao pisat prigovor ali u igri nema zabrane.

Eh, to sam i ja nažalost tek naknadno vidio da i dalje prolazi.

Koliko im treba da pokrenu prekršajni postupak? Osobno sam se otišao "prijaviti" u postaju i tamo su mi poštambiljali tu obavijest o počinjenom prekršaju i traženju podataka (na čijem dnu piše da postupak još nije pokrenut i da protiv te obavijesti ne mogu podnositi pravne lijekove). Malo me strah da samo odjednom ne dođe zabrana, ili da uopće obavijest o prekršajnom postupku ne dođe, budući da sam osobno tamo bio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Ivo14 je napisao:

hvala na odgovorima, nisam siguran dal za ovaj prekršaj osim novčane kazne slijedi i oduzimanje vozačke dozvole?

(oduzimanje vozačke dozvole se ne spominje u "Obavijesti o počinjenom prekršaju"

Ne piše ali ide.Zabrane se ne spominju u čistom ZSPC-u nego u njegovim komentarima (tiskano izdanje kao knjiga)

prije 8 sati , lemonade je napisao:

Eh, to sam i ja nažalost tek naknadno vidio da i dalje prolazi.

Koliko im treba da pokrenu prekršajni postupak? Osobno sam se otišao "prijaviti" u postaju i tamo su mi poštambiljali tu obavijest o počinjenom prekršaju i traženju podataka (na čijem dnu piše da postupak još nije pokrenut i da protiv te obavijesti ne mogu podnositi pravne lijekove). Malo me strah da samo odjednom ne dođe zabrana, ili da uopće obavijest o prekršajnom postupku ne dođe, budući da sam osobno tamo bio.

Ne može doći samo zabrana izmenada.Prvo će doći prekršajni nalog ili obavijest da će bit pokrenut optužni prijedlog pa onda ide ili prigovor na PN pa na sud ili direktno na sud pa onda žalba VPS-u i tek poslije ide obavijest o zabrani.Trajat će par mjeseci ako ne i duže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lijep pozdrav svima,

procito sam prijasnje postove, naso sve za zalbu samo me zanima par stvar..
dakle zaustavili su me, prihvatio sam alko test napirio 0,61, uzeli su mi vozacku na 12h, kazna 1000kn ili 2/3 + 100kn ako je u roku 3 dana i mjesec dana oduzimanje vozacke..dobio sam tri papira:

-obavezni prekrsajni nalog

-zapisnik o ispitivanju prisutnosti alkohola

-naredba o odredjivanju mjere opreza..
i sada, ja sam platio te 2/3+100kn ali bih pisao prigovor na zastitnu mjeru, od kazni imam samo jednu i to bas prije tri mjeseca di sam uso u naselje sa vecom brzinom, nezz tocno kolko, dobio 2000kn kazne platio pola na licu mjesta i to je to, nisam dobio bodove niti ista.. sad me zanima jel mi to utjece na ovaj prekrsaj.. nisam mladi vozac niti imam ikoju kaznu osim te i sad ove... i jos nesta, posto jos nisam dobio od suda poziv niti ista, a na prekrsajnom nalogu pise da se mogu zalit u roku od 8dana, zanima me jel bi trebo i jel taj prigovor nosim u policisku postaju ili na sud? inace zaustavili su me u ogulinu, a ja sam iz slavonije...
unaprijed hvala na V vremenu :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U 8. mjesecu sam prosao kroz crveno na zelenom valu, prosao sam zadnji u koloni taman kad se upalilo crveno i policajac na motoru me zaustavi.

U srijedu mi je urucen prekrsajni nalog (valjda se to tako zove, u plavoj koverti) 2 ili 3 tisuce kuna i 3 mjeseca bez vozacke. Nisam cesto na adresi prebivalista pa mi je urucen na granici kad sam isao izvam drzave.

Sezonski sam radnik preko studentskog ugovora, sad u 5. mjesecu pocinjem opet raditi, vozacka mi je prijeko potrebna za taj posao (rent a car agencija) i slijedom toga, vozacka mi je prijeko potrebna da platim kaznu. U meduvremenu mi se dogodilo jos ruznih okolnosti, pao sam godinu na faksu pa i to moram placati, i otac mi je umro prije 6 mjeseci pa zivimo od njegove mizerne penzije i mamine male place.

Kad bih radio, jos bi nekako platio kaznu, ali bez vozacke necu ni kaznu moci platiti. Valjda je sudu i drzavi u interesu da se napuni proracun??

 

U vozackom stazu imam jednu opomenu jer sam bio ne osvjetljen na biciklu iz 2015. godine, te iz 3 mjeseca 2017. kaznu za prekoracenje brzine od 500 kn.

 

Kakvi su mi izgledi da mi ostane vozacka? Nije da sam proletio kroz cisto crveno, naravno priznajem krivnju. A vozacka mi je prijeko potrebna za zivot, dosta mi znaci kroz godinu to sto sam zaradio.

 

Ova kazna iz treceg mjeseca je placena odmah po primitku na adresu, pola ili 2/3, nisam siguran. Na licu mjesta nisam mogao platiti jer me nisu zaustavili nego samo slikali iz zbunja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Preleti prigovore, pa odaberi nešto ako ti odgovara.

S obzirom da se ne radi o alkoholu, imaš dobre šanse da zabrana bude ukinuta i da bude ostavljena samo novčana kazna. znači, priznanje, kajanje, olakotne okolnosti (potreba za vozačkom, osobno i obiteljsko stanje i sl.), te molba za ukidanjem zaštitne mjere. U svakom slučaju, prigovor će odgoditi konačnu odluku vjerojatno do nakon ljeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav! 

Stigla mi je sudska presuda na prigovor, kazna mi je s 3000 umanjena na 1500 kn i ukinuta mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja

Zahvaljujem se na pomoći oko pisanja prigovora, sam to nikako ne bi uspio sastaviti...??

Imam još dva pitanja

1).  da li imam pravo plaćanja 2/3 kazne od tih 1500 kn u zadanom roku? (rok za plaćanje kazne je 30 dana)

2). u sudskoj presudi je navedeno da moram platiti troškove postupka od 200 kn, a u prekršajnom nalogu je uplatnica za troškove prekršajnog postupka od 100 kn. Trebam li platiti oba troška ili plaćam samo troškove postupka 200 kn iz sudske presude?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, korisnik0102 je napisao:

1).  da li imam pravo plaćanja 2/3 kazne od tih 1500 kn u zadanom roku? (rok za plaćanje kazne je 30 dana)

Imaš, trebalo bi ti pisati u presudi pravo i rok.

 

Prije 11 minuta, korisnik0102 je napisao:

2). u sudskoj presudi je navedeno da moram platiti troškove postupka od 200 kn, a u prekršajnom nalogu je uplatnica za troškove prekršajnog postupka od 100 kn. Trebam li platiti oba troška ili plaćam samo troškove postupka 200 kn iz sudske presude?

Iznosi bi trebali biti isti. Imali smo već tu takve upite, ali nije bilo povratnih informacija. Možeš nazvati sud, odjel izvršenja prekršajnih sankcija, pa provjeriti da ne fulaš.

 

 

P.S.: I hvala na povratnoj informaciji. Super si prošao.:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1).      U presudi piše: Temeljem čl. 139. st. 1., a u svezi čl. 138. st. 2. t. 3. Prekršajnog zakona, okrivljenik je dužan platiti troškove prekršajnog postupka u iznosu od 100,00 kuna u roku od 30 dana od primitka ove presude

2).       U presudi piše još i: Izreka o troškovima postupka, temelji se na odredbi čl. 139. st. 1. a u svezi čl. 138. st. 2. t. 3. Prekršajnog zakona, a troškovi su odmjereni u paušalnom iznosu srazmjerno složenosti postupka u iznosu od 100,00 kuna.

Pretpostavljam da je ovo prvo trošak iz prekršajnog naloga, a drugo da su troškovi suda, pa to na kraju ispada onih 200 kn na sudskoj presudi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav evo danas je doslo sa suda za kaznu..znaci ima san 3 prekrsajna naloga..nezaustavljanje na stop 3000kn i 6mj bez vozavke..kocenje 1000kn i alkohol 0.2 kao mladi vozac 700kn..ali danas sam dobio od suda da mi je kazna za alkohol kao mlafom vozacu ne 700kn nego 300..uz to sam dobio i kopiju tog prekrsajnog naloga i 2 uplatnice na jednoj pise 300(sto mislim da je za alkohol) i jos jednu na kojoj nista ne pise...al mene zanima sta je s ostala 2 preksrajna naloga,ostajem li ja bez vozacke jer ne pise nista..hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazna je manja jer ti ju je sud umanjio. Prazna uplatnica bi trebala biti za kaznu (da možeš sam upisati ako plaćaš 2/3), a ova ispunjena bi trebala biti troškovi. Piše na njima za što su.

Ako ne piše ništa za vozačku, nema zabrane. Druge presude ćeš dobiti kad postupci budu gotovi (za svaki prekršajni nalog ide zaseban postupak).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, prošao sam na crveno svjetlo prije cca 2 mjeseca, naravno ne namjerno (na cestio bio neeociscen snijeg) za taj prekrsajni nalog napisao sam zalbu gdje priznajem krivnju i trazim umanjenje kazne i ponistavanje zastitne mjere s obzirom na okolnosti i na to da nikada nisam imao tezih prekrsaja. Neki dan dogodi mi se ista stvar ali ovaj put sam uvjeren da nije bilo crveno svjetlo u trenutku kada sam usao u krizanje, ako i je bilo ja sam bio toliko ispod semafora da ga nisam mogao vidjeti. Policajac svejednoi napisao kaznu koju nisam zelio potpisati (napisao je da sam se nalazio 5m udaljen  od semafora kada se upalilo crveno svjetlo- kolnik je bio mokar padala je kisa)

Zanima me slijedece: s obzirom da je prva kazna u postupku zalbe i nije pravomocna, mogu li pisati zalbu na ovu 2. kaznu, tj. smanjuje li sud kaznu 2 puta iako ni za prvi put jos nisam bio na sudu niti je taj prekrsajni postupak rijesen. Ako pisem zalbu 2. put smijem li navesti da nemam tezih prekrsaja jer ova prva kazna nije pravomocna i hoce li mi uopce uzeti zalbu za 2. kaznu u obzir, jer je i zalba za prvu kaznu jos u postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najnormalnije pišeš žalbu, bez obzira na 1. prekršaj.

I dalje pišeš da nemaš težih prekršaja, s obzirom da 1. postupak nije gotov.

To su odvojeni postupci i za svaki vrijede ista pravila (nemaš manja prava u 2. postupku), a i u 2. ti može ublažiti kaznu jednako kao i u 1.

Uglavnom, možeš iskoristiti isti oblik žalbe sada kao što si i prije, bez ikakvih problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, korisnik0102 je napisao:

2). u sudskoj presudi je navedeno da moram platiti troškove postupka od 200 kn, a u prekršajnom nalogu je uplatnica za troškove prekršajnog postupka od 100 kn. Trebam li platiti oba troška ili plaćam samo troškove postupka 200 kn iz sudske presude?

 

, drot13 je napisao:

Iznosi bi trebali biti isti. Imali smo već tu takve upite, ali nije bilo povratnih informacija. Možeš nazvati sud, odjel izvršenja prekršajnih sankcija, pa provjeriti da ne fulaš.

Plaćam samo troškove koji su navedeni u sudskoj presudi

Iznos je veći jer su dodani troškovi suda (100 kn)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, 

 

Jučer sam imao u Poreču '' slučaj '' - naime popio sam 2 pive te sam išao glavnom ulicom nešto pojesti.

Zaustavili su me pod rotirkama, u civilu, bili su pristojni - manje bitno.

 

Problem je da sam mladi vozač, 23 godine, vozačku imam 5 godina i nikad nisam imao niti slično iskustvo.

Napuhao sam 0,748 - 10 %, znači 0,648.

Izrečena mi je mjera zabrane upravljanja 12 sati - danas sam podignuo vozačku, te je na prekršajnom nalogu navedena zabrana upravljanja B kategorijom na mjesec dana + 1000 kn kazne.

 

S obzirom da sam vanredni student zaposlen na određeno vrijeme u rent a caru - svakako bih se vadio na to, kao i da nisam nikada ponovio sličan prekršaj te da sam uvijek vozio maksimalno savjesno i odgovorno. Također, 2-3 puta tjedno idem službenim vozilom u Istru i Dalmaciju, pa mi je vozačka stvarno neophodna.

Nešto sam i napisao, pa pliz savjet dali je dobro - trebao bih predati danas/sutra s obzirom da opet idem na službeni put iz Grada.

 

U zakonskom roku, na Prekršajni nalog Policijske uprave Istarske, policijske postaje Poreč, pod brojem 511-08-29/23-807/2018, ulažem :

 

Prigovor

 

priznajem da sam dana 16.05.2018. u Poreču

počinio prekršaj koji mi se stavlja na teret.

Priznajem da sam u krvi imao 0,748g/kg alkohola u krvi ( 0,648 g/kg kada se umanji za sigurnosnih 10 % ) . Na postupanje policijskih službenika nemam prigovor – bili su apsolutno susretljivi te su mi objasnili sve što me zanimalo i postupali su u skladu sa zakonom.

Slažem se i svjestan sam da si nisam smio dopustiti takav prekršaj i propust, odnosno takvu vrstu nemara i nepažnje. U proteklih 5 godina posjedovanja vozačke dozvole nastojao sam svojim primjerom biti primjer drugim, mladim vozačima, te nikada prije nisam kažnjavan za vožnju pod utjecajem alkohola niti bilo kakve slične prekršaje u prometu.  Kao što sam naveo, u proteklih 5 godina posjedovanja vozačke dozvole nisam imao niti jedan sličan prekršaj ovakvome, odnosno nisam sjeo sa upravljač automobila pod utjecajem alkohola, pa Vas stoga molim za razumijevanje i ukidanje zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom u trajaju od 1 mjeseca. Također, vozačka dozvola mi je neophodna za obavaljanje rent a car usluga, djelatnosti u kojoj sam zaposlen proteklih godinu dana na određeno vrijeme. Nekoliko puta tjedno putujem i vozim u destinacije poput Pule, Zadra i Splita te bi mi se oduzimanje vozačke dozvole onemogućilo obavljanje djelatnosti u kojoj radim, što bi mi svakako dovelo u pitanje daljnu egzistenciju i nastavak rada na određeno vrijeme. Vozačka dozvola mi je, kao što sam naveo, nephodna za rad, odlazak na posao te odlazak na fakultet – čije troškove snosim sam. Također, s obzirom da živim zajedno sa roditeljima, bakom, stricem te njegovom obitelji, često sam zadužen za vožnju bratića i sestrični u vrtić, te sestre na nastavu – što sam uvijek činio maksimalno savjesno i odgovorno.

 Što se tiče novčane kazne, apsolutno nemam primjedbe, te sam istu spreman platiti u bilo kojem iznosu, u slučaju da mi se omogući da zadržim vozačku dozvolu te nastavim sa svojim radom na radnom mjestu. Molim da uvažite moju molbu i da mi ukinete zaštitnu mjeru upravljanja motornim vozilom B kategorije.

Ovaj događaj ću svakako shvatiti kao lekciju za buduće razdoblje pred mnom, te obećajem da isti prekršaj više nikada neću ponoviti, te priznajem da je i sam ovaj postupak djelovao na mene da mi više nikada neće pasti na pamet učiniti i povući takav nepromišljen potez.

 

Pliz pomoc, hvala:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne kužim, sorry, znači da predam prigovor i platim 2/3 troška ili ?

Nisam nikad placao kaznu - tak da stvarno ne znam :)

 

Tnx unaprijed

 

Prije 20 minuta, Seneka je napisao:

Prigovor je dobar. Ukiniti će vam najvjerojatnije zaštitnu mjeru jer je i njima najbolje da se kazna plati...zaštitna mjera više-manje. Koncentracija nije neka...još samo da napomenem, dok vam stigne presuda plačate 2/3 kazne i naravno trošak... Lp

Znači - kad plaćam onda ? Prvo predajem prigovor u PP, pa plaćam, ili tek kad dođe rješenje ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovor podnesete u dva primjerka Policijskoj postaji koja vas je kaznila, oni proslijeđuju prigovor nadležnom prekršajnom sudu koji dalje odlučuje, ne plačate ništa dok ne dobijete odgovor od suda, najvjerojatnije nećete ni ići na sad jer priznajete prekršaj, dobiti ćete samo na kućnu adresu pravomoćnu presudu, moj savjet je da još više kukate i na novčanu kaznu jer opet da vam smanje i za 10 % nemate što izgubiti, znač opet ide 2/3 na dosuđeno. Vozite normalno, zaštitna mjera vam ne ide do okončanja postupka, ako će vam se i izreći (čisto sumnjam), znači to bi ja napravio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Sad ništa ne plaćaš, samo predaješ prigovor. Kad stigne sudska presuda, i po njoj ćeš imati pravo na plaćanje 2/3.

Jel pametno onda već danas predat prigovor u nadležu PP ili ?

 

Iz nekih izvora sam dobio info da je samo bitno ostaviti da se ne ostavlja odma cijeli prigovor, neko samo napomena da želim da se provede prekršajni nalog.

 

Jel pametnije čekat da to dođe na kućnu adresu ili ?

Prigovor.jpg

 

prije 2 sati , Seneka je napisao:

Prigovor podnesete u dva primjerka Policijskoj postaji koja vas je kaznila, oni proslijeđuju prigovor nadležnom prekršajnom sudu koji dalje odlučuje, ne plačate ništa dok ne dobijete odgovor od suda, najvjerojatnije nećete ni ići na sad jer priznajete prekršaj, dobiti ćete samo na kućnu adresu pravomoćnu presudu, moj savjet je da još više kukate i na novčanu kaznu jer opet da vam smanje i za 10 % nemate što izgubiti, znač opet ide 2/3 na dosuđeno. Vozite normalno, zaštitna mjera vam ne ide do okončanja postupka, ako će vam se i izreći (čisto sumnjam), znači to bi ja napravio...

Mislis da je pametnije čekati da kazna dođe kući, ili odmah predati prigovor ? Na Prekršajnom nalogu je navedeno 1000 kn i 1 mjesec zabrane, pa me čisto zbog toga zanima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mile367 je napisao:

Iz nekih izvora sam dobio info da je samo bitno ostaviti da se ne ostavlja odma cijeli prigovor, neko samo napomena da želim da se provede prekršajni nalog.

Imaš na ovoj temi ukratko o prigovorima.

Ukratko, razlika je u tome želiš li osobno ići na sud ili bi ti bilo bolje da te ne zove. Ako želiš osobno ići, koristiš taj kratki prigovor bez izjašnjavanja o krivnji (kao ovaj s fotke), jer te onda mora pozvati da kažeš svoje. A ako radije da odluče bez da te zovu, koristiš prigovor s objašnjenjem (kao onaj koji si napisao), pa će vjerojatno odmah odlučiti bez da te zove, jer u njemu imaju sve što im treba (ovisno o sutkinji/sucu, i tada te mogu pozvati, ali to uglavnom ne rade jer im je ovako kraće).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Imaš na ovoj temi ukratko o prigovorima.

Ukratko, razlika je u tome želiš li osobno ići na sud ili bi ti bilo bolje da te ne zove. Ako želiš osobno ići, koristiš taj kratki prigovor bez izjašnjavanja o krivnji (kao ovaj s fotke), jer te onda mora pozvati da kažeš svoje. A ako radije da odluče bez da te zovu, koristiš prigovor s objašnjenjem (kao onaj koji si napisao), pa će vjerojatno odmah odlučiti bez da te zove, jer u njemu imaju sve što im treba (ovisno o sutkinji/sucu, i tada te mogu pozvati, ali to uglavnom ne rade jer im je ovako kraće).

 

Okej, ima kakvo pravilo koja je varijanta efikasnija ili ?

Radije bi odnio prigovor danas/sutra osobno - mislim ako je postupak u načelu isti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si dobar s riječima, bolje je ići na sud i pričati. Ako se zbuniš, bolje je odmah sve napisati, pa što bude. Uglavnom, sudu je svejedno i ovisi samo o tebi.

Što se tiče prigovora, njega nosiš ili šalješ (preporučeno s povratnicom) u postaju koja ti je izdala nalog, pa oni sve šalju na sud, pa od suda dobiješ poziv (ili presudu) nakon par mjeseci. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za pomoc sto prije moguce.naime mama je dobila obvezni prekrsajni nalog i sada sam napisala zalbu.pa ako netko moze reci da li je dobro sastavljena

...prigovor zbog izricanja novcane kazne u ukupnom iznosu 3.300,00 kuna.Te temeljem clanka 50.,58. i 239. Stavka 4. Prekrsajnog zakona izricene zastitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije,u trananju 6mjeseci. Molim da uzmete u obzir okolnosti da je prometovanje ulicom Ivana pl. Zajca otezano vikendom zbog veceg broja pjesaka u alkoholiziranom stanju,koji spornu ulicu prelaze bez opreza. Iste veceri sam imala iste otezavajuce okolnosti,te zbog pjesaka i buke iz lokalnih kafica nisam uvidjela da je doslo do ostecenja drugog parkiranog vozila. Ne tvrdim sa sigurnoscuda je isto vozilo u tom trenutku bilo propisano parkirano,kao i da osvrtno zrcalo nije bilo  vec osteceno. Takodjer smatram da je osteceni trebao kontaktirati mene osobno zbog podnosenja Europskog izvjesca o prometnoj nesreci,na sto bih odmah pristala. Angaziranje sluzbenika policijske postaje zbog tako male stete je bilo nepotrebno. Nakon saznanja o pocinjenom prekrsaju o kojem su me osobno obavjestili policijski sluzbenici sa gospodinom NN sam podnijela Izjavu osiguranika o prometnoj nezgodi da mu se u cijelosti pokrije trosak nacinjene stete. 

Ovim putem Vas molim za razumijevanje jer sam umirovljenica sa malim primanjima, te predlazem usmeno ili pismeno upozorenje bez novcane naknade koju nisan u mogucnosti platiti u odredjenom zakonskom roku. Uzmite u obzir okolnosti dogadjaja jer nisam imala namjeru bjezati od odgovornosti,kao i da do sada nisam kaznjavana. Te molim sud da mi ukine kaznu zabrane upravljanja vozila B kategorije u trajanju 6mjeseci. Automobil mi je prijeko potreban zbog udaljenog mjesta stanovanja od svih institucija i dolaska do osnovnik zivotnih potreba, jer do istih nema reguliranog javnog prijevoza.

U prilogu dostavljam dokaz o visini prihoda odnosno bankovni izvadak o mirovini.

Uglavnom steta je bilo oko 500 do 600kn.ona nije ni skuzila da je zakacila na retrovizor. Hvala puno unaprijed na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novčanu kaznu Vašoj majci je "izrekao" policijski službenik koji je pozvan na intervenciju-očevid.

 

Njegovo "kažnjavanje" nema utjecaja kod odluučivanja prekršajnog suca po prigovoru kojeg ste dobro napisali.

Ukoliko je moguće, u prigovo dodajte ime i prezime oštećenogf /ukoliko već niste/, te tražite /odnosno vaša majka/ obvezno sučeljavanje pred prekršajnim sucem jer Vaša majka nije počinila nikakav prekršaj, zrcalo je bilo oštećeno i prije što je netko nekoga prijavio.

Uz to, navesti da majka nikada nije prekršajno kažnjavana, da je savjestan i primjeren vozač, što sve cijeni kao olakotne oklonosti nadležni sudac. Isto tako, zatražite pozivanje ispred suca-osobni dolazak jer je praksa sudova /prekršajnih/ da u ovakovim slučajevima samo donesu presudu , uglavnom osuđujuću /radi "punjenja" državnog proračuna/ kako bi postupajući sudac majku i osobno vidio, a koje navode iz pisanog prigovora će istom i ponoviti. Predlažem, da, ukoliko sud smatra da je majka ipak kriva za eventualno počinjeni prekršaj da je kazni OPOMENOM, a da dotičnom kupi retrovizor vrijednosti 250 kuna.

Sivko je dobro rekao da pijance ne spominjete te položaj parkiranog vozila....

Za eventualno dodatno pojašnjenje možete se javiti i u inbox...   :)   Sretno u svakom slučaju, bit će sve ok, budite bez brige i Vi i Vaša majka.....

uređeno: od bob25274
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, bob25274 je napisao:

rVaša majka nije počinila nikakav prekršaj, zrcalo je bilo oštećeno i prije što je netko nekoga prijavio.

Predlažem, da, ukoliko sud smatra da je majka ipak kriva za eventualno počinjeni prekršaj da je kazni OPOMENOM, a da dotičnom kupi retrovizor vrijednosti 250 kuna.

To ona treba i dokazat.

E nema toga,ili se brani da nije kriva ili priznaje prekršaj pa traži smanjenje.Kod negiranja prekršaja ne mora bit uopće smanjenja a kamoli neka opomena ili namirivanja štete (platit će osiguranje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok. Hvala vam na odgovorima?

 

 Hvala vam na odgovorima?

Stvar je u tome da ona to nije skuzila uopce pa je naknadno obavjestena kao bjegunac sa mjesta nesrece. Meni je osobno takav zakon uopce apsurdan da netko zbog retrovizora zove na uvidjaj ako je steta izrazito mala. Isto kao i kad zovu hitnu bez razloga. Znaci zauzimanje sluzbene osobe sa glupostima dok ima hitnijeg posla.pogotovo jer je subota navecer. S tim da postoji sansa da je vec i bio ostecen prije njenog prolaska. To je sve rekla kazala. A i doticni ju je kontaktirao dan poslije zbog osiguranja, iste te podatke je mogao saznat samo da je dosao u PP a ne ovakvim putem. Ako je kriva nek prihvati krivnju ali kazna nek bude sukladna tome jer neki ubiju pjesaka pa dobiju isto ili cak manj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , bob25274 je napisao:

Nije kriva....

To će odlučit sud.

prije 4 sati , Medowmeox je napisao:

Stvar je u tome da ona to nije skuzila uopce pa je naknadno obavjestena kao bjegunac sa mjesta nesrece. Meni je osobno takav zakon uopce apsurdan da netko zbog retrovizora zove na uvidjaj ako je steta izrazito mala. Isto kao i kad zovu hitnu bez razloga. Znaci zauzimanje sluzbene osobe sa glupostima dok ima hitnijeg posla.pogotovo jer je subota navecer. S tim da postoji sansa da je vec i bio ostecen prije njenog prolaska. To je sve rekla kazala. A i doticni ju je kontaktirao dan poslije zbog osiguranja, iste te podatke je mogao saznat samo da je dosao u PP a ne ovakvim putem. Ako je kriva nek prihvati krivnju ali kazna nek bude sukladna tome jer neki ubiju pjesaka pa dobiju isto ili cak manj

Ako nije skužila onda može priznat krivnju pa će sudac bit tolerantan ali to je njezino kako će odlučit.

Zašto netko ne bi zvao kad mu je napravljena šteta?

Kako će dobit podatke u PP ako netko nije izašao na očevid i saznao tko je oštetio vozilo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Medowmeox je napisao:

Meni je osobno takav zakon uopce apsurdan da netko zbog retrovizora zove na uvidjaj ako je steta izrazito mala.

Šteta postoji i očevid je opravdan.

Da ti ujutro nađeš oštećenje na vozilu i netko ti dojavi registraciju drugog auta (ili vidiš video-nadzor), ne bi tražio intervenciju policije?

 

prije 11 sati , Medowmeox je napisao:

A i doticni ju je kontaktirao dan poslije zbog osiguranja, iste te podatke je mogao saznat samo da je dosao u PP a ne ovakvim putem.

Ne može ušetati i zatražiti nečije podatke. U ovom slučaju ima opravdani razlog, ali taj razlog automatski povlači očevid i prekršajne prijave. 

 

Kako je vlasnik auta došao do njenih podataka? Postoji li svjedok ili video-nadzor? Ima li štete na njenom autu?

 

P.S: I molim da ne miješamo prometne nesreće sa smrtno stradalim pješacima u ovaj slučaj. Tome tu stvarno nije mjesto. Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , sivko je napisao:

To će odlučit sud.

Ako nije skužila onda može priznat krivnju pa će sudac bit tolerantan ali to je njezino kako će odlučit.

Zašto netko ne bi zvao kad mu je napravljena šteta?

Kako će dobit podatke u PP ako netko nije izašao na očevid i saznao tko je oštetio vozilo?

Ne znam kako,zato sam i pitala savjet da li je to dobro ili mozda da maknem. Ja samo iznosim svoje misljenje. Osobno ne bi zvala na ocevid ako je u pitanju retrovizor, izgreban auto po duzini i sl.,sto se i dogodilo. I njen retrovizor je ostecen ali jos od prije 2mj ispred plodina. Ovo je vidio covjek ispred kafica,iako mi je i to malo cudno ako je vec vidio tablice da ju nije on zaustavio jer se sporo kretala. Ne bjezi ona od krivnje i na taj nacin sam i koncipirala prigovor. Na toj izjavi za osiguranje i pise tako u opisu dogadjaja da ga je ona udarila u retrovizor.Al sam sastavila tako da nije imala namjeru otici i da je skuzila onda bi stala i ispunili bi to europsko, zbilja su problem u toj ulici pjesaci, buka iz klubova.pijani budu svi jer je sub navecer.jednosmjerna je i poprilicno uska cesta.niti se moze brzo voziti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, Medowmeox je napisao:

Ne bjezi ona od krivnje i na taj nacin sam i koncipirala prigovor.

Ukratko,priznaje krivnju da je otišla jer nije primjetila da je udarila u drugo vozilo.Zbog dosadašnje nekažnjavanosti i malih prihoda traži smanjenje kazne,ukidanje mjere i traži saslušanje kod suda.

I to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Šteta postoji i očevid je opravdan.

Da ti ujutro nađeš oštećenje na vozilu i netko ti dojavi registraciju drugog auta (ili vidiš video-nadzor), ne bi tražio intervenciju policije?

 

Ne može ušetati i zatražiti nečije podatke. U ovom slučaju ima opravdani razlog, ali taj razlog automatski povlači očevid i prekršajne prijave. 

 

Kako je vlasnik auta došao do njenih podataka? Postoji li svjedok ili video-nadzor? Ima li štete na njenom autu?

 

P.S: I molim da ne miješamo prometne nesreće sa smrtno stradalim pješacima u ovaj slučaj. Tome tu stvarno nije mjesto. Zahvaljujem.

Ne bi trazila, niti sam.ali nije vidjen pocinitelj,mozda je i snimljen video nadzorom ali osobno mi je to tlaka zbog tako neceg. I ovom covjeku je bilo zao sto ju je uvuko u sve to zbog stete 500kn,htio je povuc ovo sve ali to nije moguce. Steta je i na njenom, ali jos od prije 2mj je ostecen i nema casco.dala sam usporedbu jer je osoba iz obitelji za tako nesto dobila oduzimanje vozacke na 6mj.smijesno je. Mene samo zanima da li je to ok kako sam napisala prigovor. Imam neko svoje racionalno misljenje samo ne znam kako to na sudu prolazi?

uređeno: od Medowmeox
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Medowmeox je napisao:

 Steta je i na njenom, ali jos od prije 2mj je ostecen i nema casco.

Pa i da nije od prije udaren ona je kriva i sama snosi svoju štetu a s njene police će se naplatit onaj drugi.

 

Prije 17 minuta, Medowmeox je napisao:

.dala sam usporedbu jer je osoba iz obitelji za tako nesto dobila oduzimanje vozacke na 6mj.smijesno je

Prijedlog je 6 mjeseci jer je tako propisano ali sud može smanjit ili čak i ukinut mjeru ako obrana bude istinita i logična (bez upletanja stvari koje nisu direktno vezane za navedeni slučaj).Tako stvari stoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Medowmeox je napisao:

Osobno ne bi zvala na ocevid ako je u pitanju retrovizor, izgreban auto po duzini i sl.,sto se i dogodilo.

OK ako nema svjedoka, jer je to onda besmisleno, ali ako ti netko da reg. oznaku počinitelja, nema prepreka za naplatu štete od njega.

 

prije 1 sat, Medowmeox je napisao:

Ovo je vidio covjek ispred kafica,iako mi je i to malo cudno ako je vec vidio tablice da ju nije on zaustavio jer se sporo kretala.

A zašto bi ju zaustavljao? Vidio, zapisao tablice i rekao vlasniku kad je došao. Najnormalnija stvar. Ona je stvarno bila tada tamo?

 

prije 1 sat, Medowmeox je napisao:

Al sam sastavila tako da nije imala namjeru otici i da je skuzila onda bi stala i ispunili bi to europsko, zbilja su problem u toj ulici pjesaci, buka iz klubova.pijani budu svi jer je sub navecer.jednosmjerna je i poprilicno uska cesta.niti se moze brzo voziti.

Ako nije kažnjavana, uz ovakvu obranu postoji velika vjerojatnost da zaštitna mjera bude ukinuta.

U tom slučaju se ne dovodi u pitanje parkiranje tog drugog vozila niti oštećenja na njemu, a niti opravdanost policijskog i sudskog postupanja.

 

Prije 56 minuta, Medowmeox je napisao:

dala sam usporedbu jer je osoba iz obitelji za tako nesto dobila oduzimanje vozacke na 6mj.

Skrivljena smrt pješaka u prometu je kazneno djelo, tako da nije usporedivo s ovim slučajem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok.hvala na objasnjenju.ovo je konacan oblik,mislim da bi to bilo to

PRIGOVOR Zbog izricanja novčane kazne u ukupnom iznosu od 3.300,00 kuna (slovima: tri tisuće i tristo kuna). Te temeljem članka 50., 58. i 239. stavak 4. Prekršajnog zakona izrečene zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije, u trajanju šest (6) mjeseci. Molim da uzmete u obzir okolnosti da je prometovanje ulicom Ivana pl. Zajca otežano vikendom zbog većeg broja pješaka koji spornu ulicu prelaze bez opreza. Iste večeri sam imala iste otežavajuće okolnosti, te iako sam vozila malom brzinom zbog pješaka i buke iz lokalnih kafića nisam uvidjela da je došlo do oštećenja osvrtnog zrcala parkiranog vozila. Da sam uočila nezgodu prihvatila bih krivnju te sa oštećenim gospodinom ispunila Europsko izvješće o prometnoj nesreći, što bih odmah razriješili jer nisam imala namjeru otići sa mjesta nezgode. Nakon saznanja o počinjenom prometnom prekršaju o kojem su me osobno obavijestili policijski službenici sa gospodinom NN sam podnijela Izjavu osiguranika o prometnoj nezgodi da mu se u cijelosti pokrije trošak načinjene štete, što je i učinjeno od strane osiguravajuće kuće Generali osiguranje.

Ovim putem Vas molim za razumijevanje jer sam umirovljenica sa malim primanjima, te predlažem usmeno ili pismeno upozorenje bez novčane naknade koju nisam u mogućnosti platiti u određenom zakonskom roku. Uzmite u obzir okolnosti događaja jer nisam imala namjeru bježati od odgovornosti, kao i da do sada nisam prekršajno ni kazneno kažnjavana, smatram se savjesnim i primjerenim vozačem. Te molim sud da mi ukine kaznu zabrane upravljanja vozila „B“ kategorije u trajanju šest mjeseci. Automobil mi je prijeko potreban zbog udaljenog mjesta stanovanja od svih institucija i dolaska do osnovnih životnih potreba, jer do istih nema reguliranog javnog prijevoza. Također zatražujem osobno očitovanje na sudu.
U prilogu Vam dostavljam dokaz o visini prihoda, odnosno kopiju bankovnog izvatka o mirovini, i kopiju Izjave osiguranika o prometnoj nezgodi.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

može brzi odgovor.....dobio sam Obvezni prekršajni nalog 28.5.2018, da li se rok računa od 28 ili 29. onih  8 dana. I žalio bi se pod obavezno, mogu li podnijeti prigovor putem pošte pošto mi je tlaka ići u Sesvete.

Ukratko , radim kao zaštitar na jednom objektu, gdje imaju dva čovjeka od te firme, jednom je preminuo stric, zamolio me da ga odvezem u Kutinu pošto nema auta, ja reko nema problema, odvezao ga i popio koju pivu, murja me zaustavi pri povratku doma, nisu imali upaljene rotirke nego mi samo blicali po noći, napuhao 1.47 sa smanjenjem od 0.1, tražio sam da me voze na vađenje krvi, nisu htjeli, odbio potpisati nalog, tek NAKON odbijanja potpisivanja rekli da moram ići na Oranice na 12 sati. Nakon njihovog odbijanja da me voze na vađenje pozvao sam 112 radi provjere tablica vozila i osoba u njemu, jer prvo, nisu me zaustavili na propisani način, na traženje identifikacije da vidim tko su oni nisu htjeli i skrivali su brojeve znački. Sve se može utvrditi da je tako bilo i na poziv 112 i na snimku kamere u postaji. Nikad kažnjavan 3000kn i  3 mjeseca bez vozačke i 3 boda, a auto mi je potreban radi čestog šaltanja na druge objekte .

Nemam baš neki odnos da tog čovjeka tražim da ide na sud to posvjedočiti, niti bih ga inače tražio ali mogu dobiti osmrtnicu od njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, kresimirn je napisao:

dobio sam Obvezni prekršajni nalog 28.5.2018, da li se rok računa od 28 ili 29. onih  8 dana. I žalio bi se pod obavezno, mogu li podnijeti prigovor putem pošte pošto mi je tlaka ići u Sesvete.

Prvi dan je idući, znači u ovom slučaju 29.05.

Prigovor možeš poslati poštom, a šalješ ga policijskoj postaji koja ti je izdala nalog (oni dalje šalju na nadležni sud)

 

Prije 12 minuta, kresimirn je napisao:

jednom je preminuo stric,

Nije neki razlog za vožnju u alkoholiziranom stanju.

 

Prije 12 minuta, kresimirn je napisao:

tražio sam da me voze na vađenje krvi

A zašto bi te vozili na vađenje krvi?

 

Prije 12 minuta, kresimirn je napisao:

nisu me zaustavili na propisani način, na traženje identifikacije da vidim tko su oni nisu htjeli i skrivali su brojeve znački.

Na sve to se možeš žaliti MUP-u ili policijskoj upravi, ali to nema utjecaj na tvoj prekršaj. Ako to napišeš u prigovoru, em ćeš nasekirati sutkinju/suca (kao što si nasekirao njih s pozivanjem 112 i pametovanjem), em to neće imati utjecaja na presudu (može imati jedino negativnog utjecaja, jer nisi svjestan onoga što si napravio).

 

Na koji način si se mislio žaliti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 54 minuta, kresimirn je napisao:

Nakon njihovog odbijanja da me voze na vađenje pozvao sam 112 radi provjere tablica vozila i osoba u njemu, jer prvo, nisu me zaustavili na propisani način, na traženje identifikacije da vidim tko su oni nisu htjeli i skrivali su brojeve znački. Sve se može utvrditi da je tako bilo i na poziv 112 i na snimku kamere u postaji.

Kako bi 112 znao na koga je vozilo registrirano i tko je u njemu?

Ekipa u civilu?

Znači prvo pušeš pa pitaš tko su?

Imaš brojeve znački na zapisniku i OPN-u.

Snimke kamera ne služe za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , drot13 je napisao:

Prvi dan je idući, znači u ovom slučaju 29.05.

Prigovor možeš poslati poštom, a šalješ ga policijskoj postaji koja ti je izdala nalog (oni dalje šalju na nadležni sud)

Piše se u 2 ili 1 primjerak ? PP Sesvete

 

prije 8 sati , drot13 je napisao:

Nije neki razlog za vožnju u alkoholiziranom stanju.

Znam, ali iz tog razloga bi se trebalo vidjeti da nije bila nikakva namjera niti bezobzirnost na vožnju pod alkoholom, a i vidi se da nisam kažnjavan već 10 godina za alkohol. Jedino što sam dobio opomenu od suda prošle godine jer nisam imao osobnu kod sebe, jel se to vidi u sudskom sustavu tj. da napišem da nisam nikada bio kažnjavan prekšajno

 

prije 8 sati , drot13 je napisao:

A zašto bi te vozili na vađenje krvi?

Zato jer nisu pričekali 15 minuta a i bio je agresivniji u nastupu, pošto sam polovicom 3 mjeseca bio na operaciji bruha, pa reko da nešto ne izmisli i da me udari, i zašto me ne bi vodio na vađenje ako želim ?

 

prije 8 sati , drot13 je napisao:

Na sve to se možeš žaliti MUP-u ili policijskoj upravi, ali to nema utjecaj na tvoj prekršaj. Ako to napišeš u prigovoru, em ćeš nasekirati sutkinju/suca (kao što si nasekirao njih s pozivanjem 112 i pametovanjem), em to neće imati utjecaja na presudu (može imati jedino negativnog utjecaja, jer nisi svjestan onoga što si napravio).

OK, razumijem što hoćeš reći ali jel problem policiji raditi po zakonu, isto kako ti mene kažnjavaš tako i ti poštuj zakon po P.S., puno tražim ?

 

prije 8 sati , drot13 je napisao:

Na koji način si se mislio žaliti?

Nisam siguran još zato pitam, i hvala na odgovorima

Preporučite nešto, nakon Vaših komentara neću reći ništa nego se poklopiti ušima, a ako mi ne smanje novčanu kaznu i ukine zabranu (mogu ostati bodovi bez pardona), idem na Visoki, želim samo da se poštuje zakon, nije policija iznad zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , sivko je napisao:

Kako bi 112 znao na koga je vozilo registrirano i tko je u njemu?

tako da pitaju pošto su umreženi na policiju, dao sam im broj tablica i opis vozila

 

prije 7 sati , sivko je napisao:

Ekipa u civilu?

Ne, odijelo

 

prije 7 sati , sivko je napisao:

Znači prvo pušeš pa pitaš tko su?

Da, pa se sjetio da me nisu propisno zaustavili tj upalili rotirke, na traženje identifikacije nema odgovora, na traženje uvjerenja dal si osposobljen raditi to što radiš nema odgovora. Onda ja kao zaštitar moram zaključiti da ti nisi taj kojim se predstavljaš

 

prije 7 sati , sivko je napisao:

Imaš brojeve znački na zapisniku i OPN-u.

Po zakonu mi moraš pokazati broj

 

prije 7 sati , sivko je napisao:

Snimke kamera ne služe za to.

Mogu biti sudski dokaz

 

Razumijem i tebe, al dajte pokušajte shvatiti da se MORA poštovati zakon u tančinu, kako se ja moram ebat sa svakakvim ljudima i šutiti pa tko je policija da krši zakon ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, kresimirn je napisao:

Piše se u 2 ili 1 primjerak ? PP Sesvete

Dovoljan je 1 primjerak, poštom preporučeno s povratnicom u PP Sesvete.

 

Prije 37 minuta, kresimirn je napisao:

Znam, ali iz tog razloga bi se trebalo vidjeti da nije bila nikakva namjera niti bezobzirnost na vožnju pod alkoholom, a i vidi se da nisam kažnjavan već 10 godina za alkohol. Jedino što sam dobio opomenu od suda prošle godine jer nisam imao osobnu kod sebe, jel se to vidi u sudskom sustavu tj. da napišem da nisam nikada bio kažnjavan prekšajno

Za prekršaj je dovoljan nehaj, ali to da 10 godina nisi kažnjavan za alkohol ti ide u prilog.

ovo što si imao za osobnu će sud vidjeti, nemoj im lagati.

 

Prije 37 minuta, kresimirn je napisao:

Zato jer nisu pričekali 15 minuta a i bio je agresivniji u nastupu, pošto sam polovicom 3 mjeseca bio na operaciji bruha, pa reko da nešto ne izmisli i da me udari, i zašto me ne bi vodio na vađenje ako želim ?

Rekao si da si pio i da si upravo tada pio?

Ne bi te vodio na vađenje zato što je dovoljno i alkotestiranje, a vađenje krvi nije obaveza (osim u slučaju prometne nesreće).

 

Prije 37 minuta, kresimirn je napisao:

OK, razumijem što hoćeš reći ali jel problem policiji raditi po zakonu, isto kako ti mene kažnjavaš tako i ti poštuj zakon po P.S., puno tražim ?

OK, ali opet, to nema veze s tvojim prekršajem. Za to se možeš žaliti, možeš ih tužiti, možeš podnositi kaznene prijave, možeš svašta, ali ništa od toga ne mijenja činjenicu da si pijan vozio. U okviru ovog prekršajnog postupka se ne sudi njima nego tebi.

 

Prije 29 minuta, kresimirn je napisao:

Ne, odijelo

Bili su u odori i ti si tražio značku? Smatraš da su oni bili bahati, a ne vidiš sebe u svemu tome?

 

Prije 29 minuta, kresimirn je napisao:

Da, pa se sjetio da me nisu propisno zaustavili tj upalili rotirke, na traženje identifikacije nema odgovora, na traženje uvjerenja dal si osposobljen raditi to što radiš nema odgovora. Onda ja kao zaštitar moram zaključiti da ti nisi taj kojim se predstavljaš

Može te zaustaviti i mahanjem rukom kroz prozor auta, trubljenjem, na koji god način želi.

Što se tiče isprava, bili su u odori, a ti nisi surađivao. Time ulaziš u odredbu "osim ako".

Uvjerenje? Policajci ne nose licence sa sobom niti su ti ih dužni pokazivati, a što se tiče alkotestiranja, nikakva licenca nije potrebna.

Zaštitar si?

 

Prije 29 minuta, kresimirn je napisao:

Po zakonu mi moraš pokazati broj

Isto kao i prethodno, čim si se ponašao tako kako si se ponašao, ulaziš u "osim ako", tj. nisu ti dužni ništa pokazati ako bi moglo dovesti u pitanje postupanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Za prekršaj je dovoljan nehaj, ali to da 10 godina nisi kažnjavan za alkohol ti ide u prilog.ovo što si imao za osobnu će sud vidjeti, nemoj im lagati.

kako onda da napišem tj. da izostavim da nisam uopće kažnjavan ili da napišem da nisam kažnjavan po zakonu o prometu ?

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Rekao si da si pio i da si upravo tada pio?

ne, da sam pio tokom dana, pita koliko ja reko 3 pive, on napisao 3 litre

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Ne bi te vodio na vađenje zato što je dovoljno i alkotestiranje, a vađenje krvi nije obaveza (osim u slučaju prometne nesreće). 

ako se ne slažem sa rezultatom?

prije 1 sat, drot13 je napisao:

OK, ali opet, to nema veze s tvojim prekršajem. Za to se možeš žaliti, možeš ih tužiti, možeš podnositi kaznene prijave, možeš svašta, ali ništa od toga ne mijenja činjenicu da si pijan vozio. U okviru ovog prekršajnog postupka se ne sudi njima nego tebi.

proceduralna greška

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Bili su u odori i ti si tražio značku? Smatraš da su oni bili bahati, a ne vidiš sebe u svemu tome?

ne, krivi izraz, tražio sam da vidim broj značke na odori

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Može te zaustaviti i mahanjem rukom kroz prozor auta, trubljenjem, na koji god način želi.

a ja bi u mrklo doba noći trebao stati svakom autu koji mi blica ?

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Što se tiče isprava, bili su u odori, a ti nisi surađivao. Time ulaziš u odredbu "osim ako".

Uvjerenje? Policajci ne nose licence sa sobom niti su ti ih dužni pokazivati, a što se tiče alkotestiranja, nikakva licenca nije potrebna.

uvjerenje da je osposobljen upravljati alkotesterom

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Zaštitar si?

da

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Isto kao i prethodno, čim si se ponašao tako kako si se ponašao, ulaziš u "osim ako", tj. nisu ti dužni ništa pokazati ako bi moglo dovesti u pitanje postupanje.

šteta što nemam auto snimač, ali sada budem kupio ....pa da vidiš kako se ponašao..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , kresimirn je napisao:

kako onda da napišem tj. da izostavim da nisam uopće kažnjavan ili da napišem da nisam kažnjavan po zakonu o prometu ?

Napišeš da nisi kažnjavan za alkohol.

 

prije 6 sati , kresimirn je napisao:

ne, da sam pio tokom dana, pita koliko ja reko 3 pive, on napisao 3 litre

Onda nema što čekati. Čeka se 15 minuta od zadnjeg pića.

 

prije 6 sati , kresimirn je napisao:

ako se ne slažem sa rezultatom?

Ništa, nisu te bili dužni voditi na vađenje krvi.

 

prije 6 sati , kresimirn je napisao:

proceduralna greška

Nije to proceduralna greška, čak niti ako je greška u postupanju.

 

prije 6 sati , kresimirn je napisao:

a ja bi u mrklo doba noći trebao stati svakom autu koji mi blica ?

A zašto si onda stao?

Bio je civilni auto ili s policijskim oznakama?

 

prije 6 sati , kresimirn je napisao:

uvjerenje da je osposobljen upravljati alkotesterom

Svi policajci mogu alko-testirati tim testerima, ne treba im nikakvo uvjerenje.

 

prije 6 sati , kresimirn je napisao:

da

Jesi li svjestan da ti policija može i uzeti licencu?

 

prije 6 sati , kresimirn je napisao:

šteta što nemam auto snimač, ali sada budem kupio ....pa da vidiš kako se ponašao..

Apsolutno vjerujem da su bili bezobrazni, uopće u to ne sumnjam. Međutim, vjerujem da si i ti bio jednak. Alkohol stvarno smeta prosudbi, pogotovo u takvim situacijama.

 

P.S. I molim te, kad citiraš, piši ispod polja citata, tako da tvoj tekst bude odvojen, da ti ne moram uređivati svaki upis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepi pozdrav svima,

pročitao sam prijašnje postove te našao praktički sve što me zanima, samo oko dvije stvari sam u nedoumici. Naime, kao i većina koji su prisutni u ovoj temi, u noći sa prošlog petka na subotu pao sam na alkotestu jer sam napuhao 0,64 promila, umanjeno sa 0,74.

Uzeli su mi vozačku na 12h, kazna 1000kn ili 2/3 + 100kn ako se plati u roku 8 dana i zaštitna mjera mjesec dana oduzimanje vozačke, a dobio sam tri papira:

-obavezni prekršajni nalog

-zapisnik o ispitivanju prisutnosti alkohola

-naredba o odredjivanju mjere opreza...

Što se novčanog dijela kazne tiče, sam sam si kriv, pa kad sam bio blesav, onda ću i platiti, međutim ovih mjesec dana mi je popriličan problem zbog prirode posla i auto mi je potreban. Planiram pisati prigovor na zaštitnu mjeru, priznati krivnju i sve šta ide, pa vidim da se na većini primjera navodi prijašnje nekažnjavanje (te predlaže uvid u sudsku evidenciju) i tu je moja nedoumica. Naime, prije cca 10 mjeseci zaustavili su me zbog prekoračenja brzine u naseljenom mjestu (vozio 88 km/h, ograničenje 50 km/h), te sam dobio kaznu od 2000 kn, odnosno 1000 kn ukoliko se plati unutar 3 dana što sam i napravio. Na samoj kazni/prekršaju ne vidim da bi bili navedeni ikakvi kazneni bodovi ili išta drugo. To mi je bio tek drugi prekršaj u skoro 20 godina koliko imam vozačku (prvi je, ako se dobro sjećam bilo prekoračenje od cca 10 km/h, ali prije nekih 15-ak godina).

Da li se ova kazna koju sam platio prije 10 mjeseci smatra kao da sam kažnjavan? Ili u prigovoru to mogu preskočiti i navesti prijašnje nekažnjavanje ? Što se alkohola tiče, ovo je prvi puta da sam pao na alko-testu.

Druga stvar za koju nisam u potpunosti siguran je koji je krajnji rok za podnošenje prigovora? Nalog mi je uručen u subotu 02.06. u 3.30 h ujutro, te se navodi 8 dana za žalbu.

Da li bi po tome krajnji rok bio 09.06. ili 10.06.? Da li je dovoljno da predam prigovor u pošti (preporučeno sa povratnicom) sa tim datumom? Ili je sigurnije da osobno odnesem u Heinzelovu? S obzirom da su tamo krenuli sa ljetnim radnim vremenom, da ne bi došao sutra popodne ili subotu ujutro i poljubio vrata jer više ne rade.

Unaprijed hvala svima na pomoći i nadam se da Vas nisam udavio sa predugim postom.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi nedoumice, malo pojašnjenje oko računanja rokova, jer se  tu dosta ljudi buni: rok se počinje računati od idućeg dana otkad je rok određen (dakle, Vi ste primili nalog 02.06., počinjete brojati od 03.06.). Brojite i radne i neradne dane, dok ne dođete do osmog dana. Ako osmi dan (odnosno zadnji dan roka) pada na dan kad državno tijelo ne radi, zadnji dan roka pada na prvi idući radni dan. U Vašem slučaju, zadnji dan roka pada u nedjelju 10.06., pa Vam je zadnji dan roka 11.06., ponedjeljak. No, ako niste sigurni u rokove, kao što kaže sivko, bolje poslati par dana ranije, nego čekati zadnji dan. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na infu. Pošaljem rađe danas, eventualno sutra ujutro.

Ako bi samo netko još bio ljubazan da pogleda i prokomentira tekst prigovora pa ako smatra da je nešto suvišno ili da bi možda bilo potrebno nadodati ?

 

Poštovani,

ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Obavezni prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana 02.06.2018. god. u 03,20 sati u XYZ br. 00, počinio prekršaj kažnjiv po čl. 199. st. 6. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da sam upravljao vozilom u prometu pod utjecajem od 0,63 g/kg alkohola u organizmu.

Navedenoga dana i vremena nalazio sam se na vjenčanju kolegice i kolege sa posla na koje sam došao svojim automobilom. U toku večeri popio sam ukupno 3 bambusa pa sam pogrešno procijenio da sam sposoban voziti te da u slučaju alkotestiranja neću biti u prekršaju. Sada shvaćam da sam potpuno krivo procijenio i nesmotreno se odlučio voziti, te prekršaj u potpunosti priznajem i kajem se za njega, nikako nemam običaj voziti u alkoholiziranom stanju te molim Sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim obaveznim prekršajnim nalogom. Navodim da do sada nisam prekršajno kažnjavan (predlažem uvid u prekršajne evidencije Suda), te da mi je vozačka dozvola potrebna zbog prirode posla koji obavljam (prilažem presliku ugovora o radu). Stoga molim da mi, ukoliko je moguće, smanjite novčanu kaznu i ukinete zaštitnu mjeru, a kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da više neću činiti takve prekršaje, i najmanja novčana kazna će u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja.

 

Ovaj dio a i ostatak prigovora pisan je po predlošku gospodina Drot13 te su nadodani i iskorišteni dijelovi iz prigovora i nekih korisnika koji su se javili u ovoj temi.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, molim za savjet...
U nedjelju (10.06.) sam u automobilu napuhao 1,15 (umanjeno iznosi 1,05) i traže me 3000 kn i 3 mjeseca bez vozačke. Pisati ću prigovor na već uobičajen način da mi je vozačka potrebna zbog posla itd.

Međutim imam drugi problem, jer sam ja sam još u 9 mjesecu 2012 napuhao 1,54 i dobio 2000 kn i 3 mjeseca bez vozačke. Na to sam se žalio Prekrašjnom sudu i od njih dobio rješenje 2013 godine, te sam se i na to žalio Visokom sudu i glavna rasprava je bila 05.07.2015 na kojoj su donijeli odluku da me se kazni sa tih 2000 kn i sa 3 mjeseca bez vozačke. Prekršajni sud je tu presudu sa Visokog suda dobio 20.08.2015 i proslijedio meni na kućnu adresu. Obavijest od policije sam dobio nakon skoro godinu dana, točnije u 5 mjesecu 2016.
Ono što mene zanima je da li sud navedeni prekršaj vidi u evidenciji i na koji način bi mogao otegnuti postupak da se prethodni prekršaj izbriše iz evidencije i da ne utječe na ovaj?
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, drot13 je napisao:

Vodi se u evidenciji 3 godine od provedene zaštitne mjere (znači 05. mj. 2019.) i nema šanse da toliko odužiš ovaj postupak. Ako ćeš se sad žaliti, a to moraš u kratkom roku, to ide na sud unutar mjesec dana i oni tamo automatski vode stare stvari, tako da će vidjeti.

Znači gleda se 3 godine od dana stupanja na snagu zaštitne mjere, a ne 3 godine od donošenja konačne presude i pravomoćnosti?
Jer meni je razlika između perioda presude i stupanja na snagu zaštitne mjere od policije skoro godinu dana...

uređeno: od Flumen007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav, molim za savjet. Dobila sam kaznu za uzrokovanje prometne i odlazak s mjesta nesreće (bilo je svjedoka).  Kazna 2000 kn 6 mj mjere. Nisam kažnjavana do sada i radim u drugom gradu (priložiti ću kopiju Ugovora o radu i kopiju osobne). Najvažnije mi je ukidanje mjere, da li da tražim i smanjenje novčane (s obzirom da je prvi prekršaj, primanja nisu upitna stoga ne mogu priložiti neki dokument o niskim primanjima). I drugo da li je potrebno da u prigovoru spominjem da sam otišla sa mjesta nesreće jer nisam bila svjesna da je nastala materijalna šteta ili je to suvišno pisati s obzirom da je kazna donesena? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav svima još jednom,

evo samo da javim da mi je stiglo rješenje niti 2 mjeseca nakon podnošenja prigovora te da je ukinuta zaštitna mjera upravljanja vozilom od mjesec dana. Novčanu kaznu nisu dirali i ostala je ista.

Imam pitanje u vezi plaćanja troškova postupka. Naime, u presudi se navodi da sam oslobođen plaćanja troškova prekršajnog postupka ovog Suda u paušalnom iznosu, međutim svejedno sam u koverti sa presudom dobio i uplatnicu na iznos od 100kn u kojoj pod opis plaćanja stoji "Troškovi prek.post. nalog: 123-45-67/8-OT-9012/2018.(broj prekršajnog naloga)

Pretpostavljam da se to odnosi na onih 100kn koje sam inicijalno dobio sa kaznom u noći kada su me zaustavili i da li je to sada potrebno platiti? Ili zanemarujem?

Također nigdje u presudi se ne navodi ovaj dio o plaćanju 2/3 iznosa. Da li ja svejedno sada mogu uplatiti 2/3 kazne odnosno 667 kn?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
, daisy85 je napisao:

Pozdrav, molim za savjet. Dobila sam kaznu za uzrokovanje prometne i odlazak s mjesta nesreće (bilo je svjedoka).  Kazna 2000 kn 6 mj mjere. Nisam kažnjavana do sada i radim u drugom gradu (priložiti ću kopiju Ugovora o radu i kopiju osobne). Najvažnije mi je ukidanje mjere, da li da tražim i smanjenje novčane (s obzirom da je prvi prekršaj, primanja nisu upitna stoga ne mogu priložiti neki dokument o niskim primanjima). I drugo da li je potrebno da u prigovoru spominjem da sam otišla sa mjesta nesreće jer nisam bila svjesna da je nastala materijalna šteta ili je to suvišno pisati s obzirom da je kazna donesena? Hvala

U ponedjeljak (27.08.) sam dobila presudu sa suda: ukida se zaštitna mjera :), a novčana kazna i troškovi postupka ostaju neizmjenjeni. Kod presude nigdje ne piše ništa o plaćanju 2/3 kazne dok je kod prekršajnog naloga pisalo da u roku 8 dana od pravomoćnosti naloga mogu platiti 2/3 kazne.

Budući da piše da je presuda pravomoćna danom presude ne danom uručenja Presude, da li to znači da ne mogu u roku 8 dana platiti 2/3 kazne?

Drugo pitanje, kada platim kaznu, da li treba na adresu doći još kakva informacija vezana za ovaj prekršaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje ljudi,

prije nekih 1h sam uradio jedan prekršaj u Zelini.
Pretjecanje motora na obilježenom pješačkom prijelazu ( kako oni tvrde, ja ga se ni ne sjećam ). Dobio sam kaznu 3000kn ( 2000kn + 100kn ako platim u roku 8 dana ) i 2 mjeseca zabrane upravljanja vozilom.

Pohađam 8-dnevnu terapiju za mucanje u Varaždinu ( imam dokaz ) i razlog zbog kojeg sam jurio za Zagreb je da stignem odraditi govorne vježbe za sljedeći dan. 

Zanima me... Šta mi preporučate da radim? Postoji li ikakva mogućnost za smanjenje kazne ?
Da platim tih 2100kn odmah i da pišem prigovor i molim za smilovanje po pitanju oduzimanja vozačke ? 

Taj motor je vozio 30km/h 1km ispred mene pa sam bio malo izgubio živce. Svjestan sam da sam uradio glupost, ali isto tako mislim da je moglo biti barem malo ublaženo. 

Do sad nisam nikad kažnjavan, imam samo jednu opomenu iz 2015 ili 2016. 
Unaprijed hvala

uređeno: od tbradaric
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , tbradaric je napisao:

Zanima me... Šta mi preporučate da radim? Postoji li ikakva mogućnost za smanjenje kazne ?
Da platim tih 2100kn odmah i da pišem prigovor i molim za smilovanje po pitanju oduzimanja vozačke ? 

Ne plaćaš ništa nego pišeš prigovor i tražiš smanjenje kazne i ukidanje mjere.Pa kako poslije bude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još samo jedno pitanje. S obzirom da se sve to dogodilo u Sv.Ivanu Zelini, šaljem prigovor u 2 primjerka Policijskoj upravi u Zelini i jedan primjerak Prekršajnom sudu u Zelini ?
Ili šaljem PU Zelina 2 primjerka, a ovaj treći primjerak šaljem prekršajnom sudu u Zagrebu ?

uređeno: od tbradaric
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odnio sam danas osobno to u PP sv.I.Zelina. Policajac je uzeo jedan primjerak, a drugi je dao meni s pečatom i datumom. Nakon čega sam ga pitao koja je procedura, a on mi je rekao da pričekam da vidim hoće li ga odobriti.

Pa mi nije jasno bilo TKO "hoće li ga odobriti"? Oni u PP Zelina ga trebaju odobriti da bi uopće otišao do Prekršajnog suda u Zagreb?
Ako da, koji su kriteriji po kojima oni to odobravaju ili ne odobravaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija