Jump to content
mala1crna

Prigovor na oduzimanje vozacke dozvole

Preporučene objave

objavljeno (uređeno)

Bitno ostavi a ostalo obriše da ne optetećuje suca.Npr.dovoljno je da napiše da je motor vozio jako sporo a ne da objašnjava i da je imao zakonsko pravo na takvu vožnju a i ljepša polovica nije bitna.I dovoljno je da napiše samo da priznaje prekršaj i da nije prekršajno kažnjavan bez drugih objašnjavanja.

Uređeno od sivko

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pozdtav... 

Dogodila mi se u 6. mjesecu apsurdna situacija... strasno... Idem ujutro na posao i izlazim iz sporedne ulice na glavnu. Stanem, pogledam lijevo, desno, krenem... odjednom mi s desna dolazi auto, trubi i zakoci (sva sreca ja sam vozila jako sporo jer sam tek krenula, on je stigao stati, nije bilo sudara). Medjutim on mi trubi, izlazi iz vozila i kaze da je zbog mene ogrebao gumu (?!)... napominjem, ne probusio vec ogrebao. Inzistira da mu potpisem izvjesce o nesreci ili ce zvati policiju da dodje zbog sudara. Mislim ok, ne kuzim se u gume, mozda je covjek zbilja ogrebao neku skupu gumu, pa kad vec placam svake godine to osiguranje, neka mu srede to... moram na posao, ne mogu cekati policiju. Sve dogovorimo, cak se rastanemo u normalnom ljudskom odnosu.

Dva mjeseca kasnije zove me covjek. Da mu je zao, ali da mu je osiguranje odbilo platiti gumu jer na njoj nije bilo nikakvih tragova (No shit Sherlock), a on je trazio od njih 40.000 (HA HA HA). I da nema on nista protiv mene, ali da mora sudar (?!) prijaviti policiji da bi dobio zapisnik i da se moze suditi s osiguranjem. Ja u soku, ali me zbilja zovu s policije. Ajde, covjek je bio toliko korektan da je cak izjavio njima da je vidio da sam stvarno stala na znak, da nisam izjurila. Iskreno to zasto sam ja izasla na tu cestu ce svima, ukljucujuci i meni ostati vjecna misterija, ali eto... valjda manjak koncentracije. I zbilja ga nisam vidjela.

Policajac mi kaze da mi nazalost mora napisati obavezni prekrsajni nalog koji ce mi doci na adresu. Ali da se svakako zalim jer je situacija apsurdna i da objasnim da sam suradjivala, ali da je policija morala izadati zapisnik zbog osiguranja. Kaze mi i da ce, ako treba, doci na poziv suda posvjedociti kada mi dodje obavezni prekrsajni nalog i kada se zalim.

I eto... u petak (2.11.) stigao nalog. Nisam bila kod kuce, pa sam ga podigla danas (8.11.). Dobila 4000 kuna i 2 mjeseca zabrane (ZIVOTE?!).

I SAD AJMO NA ZALBU. JEJ. Pa najljubaznije molim odgovor na nekoliko pitanja:

1. Do kad je rok za predati zalbu? 8 dana od 2.11. ili 8.11. Mislim... ici cu je predati sutra, ali samo da znam rok.

2. Kako da osiguran da me se pozove na sud? Ne zelim da netko ovrs predje preko te zalbe. Zelim otic tamo i biti jadna i pokajat se i preklinjat za milost dok me ne oslobode... I da li da zovem tog policajca kao svjedoka? 

3. Sto da napisem u zalbi? Ne nijecem krivnju. Jebi ga... bila sam na sporednoj cesti. Ali mislim stvarno... situacija je toliko apsurdna da... vozim inace 8 godina, nikad nisam kaznjavana... Radim i ne mogu se bas zaliti da ne mogu platiti kaznu... ali jel bi je ipak malo smanjili? I auto mi zbiljaaa treba za posao! Zabranu mi moraju ukinuti!

4. S obzirom na situaciju... kakve su mi sanse?

Lp!!!

I hvala unaprijed sto puta!

Podijeli ovu objavu

1. Rok je 8 dana od kad si ga preuzela na pošti.

2. Napišeš prigovor bez izjašnjavanja o krivnji u kojem zatražiš da te se zove na sud.

3. U prigovoru ništa ne objašnjavaš, samo prigovaraš na nalog, tako da imaš vremena sve složiti dok ne dođeš na sud.

4. Odlične.

Je li bilo kontakta između vaših vozila? Na što je on ogrebao gumu? 

Koje prekršaje su ti pisali i kako su opisali prekršaj? Ako nema štete, nema ni prometne nesreće. Možeš li postaviti sliku naloga (bez osobnih podataka)?

Podijeli ovu objavu

Nije bilo apsolutno nikakvog kontakta među nama. Ali on je zakočio i skrenuo malo udesno da mene propusti i onda kaže da je ogrebao gumu na rubnjak. To je zapravo više neki šljunak jer je to malo izvan grada gdje nogostupa još ni nema...

E sad... oni to vode kao prometnu nesreću bez kontakta u kojoj je nastala materijalna šteta (ta njegova nesretna guma). Na autima, niti mom, niti njegovom nema apsolutno nikakvog traga. U tom slučaju bi 99,9 posto ljudi samo nastavilo voziti, on bi me vjerojatno opsovao i mogli bismo biti sretni što nije bilo sudara. Ali eto... on je inzistirao da se to vodi pred policijom kao prometna nesreća u kojoj je njegov auto oštećen. Iskreno, ne znam je li čovjek neki freak za automobile pa je zbilja vidio tu ogrebotinu. Mislim, ja je nisam vidjela, moje gume izgledaju u startu gore haha Ili je neki lik koji je najušio priliku da malo zaradi na mom osiguranju. Ne želim uopće niti razmišljati o njegovim motivima, ali iskreno da ja ogrebem gumu, otišla bih kod vulkanizera i kupila novu, ne bih se za gumu vucarala po sudovima dvije godine. A čovjek je zbilja izgledao kao da ima novaca i za novi auto, ne samo za novu gumu...

Ugl... u mom osiguranju su mi rekli da je tražio 40.000 kuna i da su oni to naravno odbili jer na vještacanje nisu utvrdili apsolutno nikakvu štetu, a i da je guma ogrebana, kažu da je nemoguće da je to nastalo onda u tim uvjetima... Pa eto... oni su ga odbili pa će se sad on suditi s njima. Rekao mi je jedan policajac da je moguće da on u vlastitom osiguranju ima nekog "svog" pa da mu oni to priznaju kao štetu, pa da onda s tim tuže moje osiguranje... Evo, zbilja se ne razumijem u to...

U svakom slučaju, jedina činjenica koja se tiče mene jest da sam zbilja izašla sa sporedne na glavnu cestu na kojoj je on bio i očito ću morati platiti. Ali čak bih i te novce pregrmila, samo da mi baš vozačku nisu uzeli... Pa sad moram na sud... nadam se da će tamo imati razumijevanja. 

Mogu predvečer uploadati nalog da vidite točno kako su oni to sročili. Također, sad ću napisati svoj prigovor, pa molim savjet. Nadam se da ću se barem djelomično izvući iz tog kaosa...

Hvala!

Podijeli ovu objavu

Ako možeš od svog osiguranja dobiti potvrdu na na njegovom autu nije nastala nikakva šteta, to bi ti puno pomoglo. Ako nema štete, nema niti prometne nesreće, pa nema ni kazne.

Podijeli ovu objavu

Evo naloga... mislim da sam sve podatke precrtala....

Svakako cu probati doci do te potvrde, hvala na savjetu... 

I jos samo jedno pitanje... ako napisem ovsj prigovor bez izjasnjavanja o krivnji i dodjem tamo i kazem da sam kriva, ali da je situacija specificna... je li moguce da mi povecaju kaznu? 

I ako ce mi je smanjiti, do koliko je mogu smanjiti, odnosno kolilo cu u svakom slucaju morati platiti?

Hvala!

20181108_152319.jpg

Podijeli ovu objavu

U samom nalogu piše da nema štete i da ima štete. Mislim... Ako nema štete, nema niti prometne nesreće, može te se tužiti eventualno za oduzimanje prednosti.

Po prigovoru bez izjašnjavanja će te sigurno pozvati na sud, a ako u raspravi priznaš prekršaj, ne možeš dobiti veću kaznu od ove. Vidjet ćeš kako će disati sutkinja/sudac.

Može ti smanjiti na 1/3 ove koju sad imaš, a onda možeš platiti 2/3 te konačne kazne.

Uglavnom, mislim da bi ti potvrda od osiguranja u kojoj piše da nema štete jamčila oslobađajuću presudu...

Podijeli ovu objavu

Ok, znači ako kažem "Prigovaram na obavezni prekršajni nalog u cijelosti i molim da se provede postupak pred Prekršajnim sudom u Zagrebu" to ne znači da odbacujem krivnju i da mi mogu podići kaznu, nego samo da ću se tamo izjasniti?

I ne trebam apsolutno ništa više o događaju pisati što se i kako se dogodilo?

Podijeli ovu objavu

Ne, to nije negiranje prekršaja, nego najjednostavniji način da te pozovu na sud, a zato i ne pišeš svoju stranu da ne bi odlučili bez da te pozovu.

Pošalješ samo to kratko kako piše u predlošku i to je to, čekaš poziv.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav,

Pročitao sam temu do kraja te bih vas molio ako netko može reći da li je prigovor ok. Naime važno je napomenuti da sam nezaposlen (diplomira prije 2 mjeseca) te nemam trenutnih primanja te nikad nisam bio kažnjavan. Vozačka je od važnosti jer ovih dana imam razgovor za posa pa će mi vozačka trebat sigurno i prije nego što sud donese rješenje.

P.S. potvrda o nezaposlenosti je elektronički zapis preuzet s Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje

slika.PNG

Uređeno od vijenac
Neuredno. Stavit sliku umjesto pdf

Podijeli ovu objavu

Odlično :).

Javim kako je prošlo a samim time ćemo vidjeti i ažurnost splitskog prekršajnog suda.

Još jedno kratko pitanje. Uz prigovor se zaklama potvrda o nezaposlenosti te se preda nadležnoj PP bez kuverte, znači samo papir?

Podijeli ovu objavu

Postovani

Primio sam prekrsajni nalog sa novcanom kaznom sa kojom sam se slozio i uplatio 2/3 u roku od 8 dana.

Danas dobivam ispravak u kojem je i zabrana upravljanja koje nije bilo u prvom nalogu.

Imam li se pravo zaliti na zabranu posto je kazna vec uplacena?

Podijeli ovu objavu

Imaš se pravo žaliti po ovom novom nalogu, i na visinu kazne (vraća se novac) i zabranu. U prigovoru pišeš da se žališ na taj nalog od tog novog datuma.

Podijeli ovu objavu

Hvala na brzom odgovoru.

Na koji nacin vracaju novac?Uplatom na racun?

Na ispravku pise da nemam pravo zalbe temeljem cl. 186. st. 3 prekrsajnog zakona.

To je samo da nemam pravo zalbe da su zaboravili upisati zabranu?

Podijeli ovu objavu

Imaš pravo žalbe, nemaš brige (ovo što ti piše se odnosi na tehničku stvar (ne)pravomoćnosti onog prvog prekršajnog naloga).

Napiši ju i odnesi osobno u policijsku postaju.

Podijeli ovu objavu

prije 23 sati , drot13 je napisao:

Imaš pravo žalbe, nemaš brige (ovo što ti piše se odnosi na tehničku stvar (ne)pravomoćnosti onog prvog prekršajnog naloga).

Napiši ju i odnesi osobno u policijsku postaju.

Ok, hvala na odgovoru.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav,

Nakon 8 mjeseci, stigla mi je presuda visokog prekršajnog suda kojem sam se žalio.

Novčana kazna je umanjena sa 5000 na 3000 kn iako sam u žalbi napisao da novčanu kaznu prihvaćam te se žalio samo na izrečenu mjeru zabrane upravljanja vozilom.

Zabrana upravljanja vozilom je umanjena sa 6 mjeseci na 2 mjeseca.

S obzirom na prekršaj i prvotnu presudu, super.

Zahvaljujem vam na pomoći i korisnim savjetima. Znatno ste mi olakšali cijelu situaciju.

Podijeli ovu objavu

Pozz, zanima me da li je moguce ikako iz ovoga spasiti vozacku dozvolu jer mi treba za posao, nisam bio pod utjecajem alkohola i zanima me kako da sastavim zalbu.. Hvala unaprijed

Podijeli ovu objavu

Obrisan ti je prekršajni nalog radi osobnih podataka, a radi se o prolasku kroz crveno svjetlo i izazivanju prometne nesreće.

Imaš na ovom linku ukratko o prigovorima, pa vidi. Ako nisi kažnjavan, s priznanjem i kajanjem imaš solidne šanse da tu mjeru potpuno ukinu.

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Obrisan ti je prekršajni nalog radi osobnih podataka, a radi se o prolasku kroz crveno svjetlo i izazivanju prometne nesreće.

Imaš na ovom linku ukratko o prigovorima, pa vidi. Ako nisi kažnjavan, s priznanjem i kajanjem imaš solidne šanse da tu mjeru potpuno ukinu.

Hvala puno 😅

Podijeli ovu objavu

Pozz

Prije par dana sam se javio s razlogom da sam pocinio prekrsaj presavsi kroz crveno udario drugo vozilo te sam danas sklopio zalbu tj. Prigovor pa me zanima sto trebam ispraviti ili napisati

Prigovor bi sastavio ovako

na prekršajni nalog serijski broj:
511-12-36-03-1186/18. zbog izricanja zabrane upravljnja vozilom „B“ kategorije kao prestroge kazne,ulažem PRIGOVOR. Izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 3.000,00 kn (tritisuće kuna) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseca jer sam počinio prekršaj iz članka 59. stavka 1 Zakona o sigurnosti prometa na cestama (ZSPC-9).Naime, utvrđeno je da sam upravljajući vozilom izazvao prometnu nesreću s materijalnom štetom na način da sam zadržao smjer kretanja dok je na raskrižju bilo uključeno crveno svijetlo. Auto to jest vozačka mi je prijeko potrebna zbog odlaska na posao, te molim sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim prekršajnim nalogom.Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu ali kako do sada nisam imao istih ili istovrsnih prekršaja molim sud da ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseca ,te smanjenje novčane kazne, ili da mi se omogući plaćanje u ratama, ako je ikako moguće.

S poštovanjem...

Zanima me da napisem jos da nisam bio pod utjecajem alkohola ili da ne diram nista, stavio bih jos presliku ugovora o poslu i presliku osobne ako treba. 

Uređeno od Ikson

Podijeli ovu objavu

, drot13 je napisao:

U samom nalogu piše da nema štete i da ima štete. Mislim... Ako nema štete, nema niti prometne nesreće, može te se tužiti eventualno za oduzimanje prednosti.

Po prigovoru bez izjašnjavanja će te sigurno pozvati na sud, a ako u raspravi priznaš prekršaj, ne možeš dobiti veću kaznu od ove. Vidjet ćeš kako će disati sutkinja/sudac.

Može ti smanjiti na 1/3 ove koju sad imaš, a onda možeš platiti 2/3 te konačne kazne.

Uglavnom, mislim da bi ti potvrda od osiguranja u kojoj piše da nema štete jamčila oslobađajuću presudu...

Nazalost ima materijalne stete ali zanima me mogu li kako vozacku dozvolu spasiti

Podijeli ovu objavu

Nisi pratio primjere na linku, ali ok.

Nigdje nisi napisao da priznaješ prekršaj, da se kaješ, da se neće ponoviti...

Napiši da nisi bio alkoholiziran, to ti ide u prilog.

Otvori neki od primjera s gore postavljenog linka, pa ćeš vidjeti princip.

Podijeli ovu objavu

na prekršajni nalog serijski broj:
511-12-36-03-1186/18. zbog izricanja zabrane upravljnja vozilom „B“ kategorije kao prestroge kazne,ulažem PRIGOVOR. Izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 3.000,00 kn (tritisuće kuna) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseca jer sam počinio prekršaj iz članka 59. stavka 1 Zakona o sigurnosti prometa na cestama (ZSPC-9).Naime, utvrđeno je da sam upravljajući vozilom izazvao prometnu nesreću s materijalnom štetom na način da sam zadržao smjer kretanja dok je na raskrižju bilo uključeno crveno svijetlo. Auto to jest vozačka mi je prijeko potrebna zbog odlaska na posao, te molim sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim prekršajnim nalogom.Prekršaj ne poričem, priznajem krivicu i kajem se. Nisam bio pod utjecajem alkohola i do sada nisam imao istih ili istovrsnih prekršaja molim sud da ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseca ,te smanjenje novčane kazne, ili da mi se omogući plaćanje u ratama, ako je ikako moguće.

S poštovanjem... 

Ja se nadam da je ovako dobro ako ne savjetovati cu se jos s odvjetnikom pa cu nesto rjesiti naibitnije mi je da izvucem vozacku dozvolu jer mi stvarno treba i zanima me jos od kada se racuna rok za predavanje zalbe jer u postu je stigla 24 a ja sam je pridigao 26 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad