Jump to content

Prigovor na oduzimanje vozacke dozvole


mala1crna

Preporučene objave

Bitno ostavi a ostalo obriše da ne optetećuje suca.Npr.dovoljno je da napiše da je motor vozio jako sporo a ne da objašnjava i da je imao zakonsko pravo na takvu vožnju a i ljepša polovica nije bitna.I dovoljno je da napiše samo da priznaje prekršaj i da nije prekršajno kažnjavan bez drugih objašnjavanja.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdtav... 

Dogodila mi se u 6. mjesecu apsurdna situacija... strasno... Idem ujutro na posao i izlazim iz sporedne ulice na glavnu. Stanem, pogledam lijevo, desno, krenem... odjednom mi s desna dolazi auto, trubi i zakoci (sva sreca ja sam vozila jako sporo jer sam tek krenula, on je stigao stati, nije bilo sudara). Medjutim on mi trubi, izlazi iz vozila i kaze da je zbog mene ogrebao gumu (?!)... napominjem, ne probusio vec ogrebao. Inzistira da mu potpisem izvjesce o nesreci ili ce zvati policiju da dodje zbog sudara. Mislim ok, ne kuzim se u gume, mozda je covjek zbilja ogrebao neku skupu gumu, pa kad vec placam svake godine to osiguranje, neka mu srede to... moram na posao, ne mogu cekati policiju. Sve dogovorimo, cak se rastanemo u normalnom ljudskom odnosu.

Dva mjeseca kasnije zove me covjek. Da mu je zao, ali da mu je osiguranje odbilo platiti gumu jer na njoj nije bilo nikakvih tragova (No shit Sherlock), a on je trazio od njih 40.000 (HA HA HA). I da nema on nista protiv mene, ali da mora sudar (?!) prijaviti policiji da bi dobio zapisnik i da se moze suditi s osiguranjem. Ja u soku, ali me zbilja zovu s policije. Ajde, covjek je bio toliko korektan da je cak izjavio njima da je vidio da sam stvarno stala na znak, da nisam izjurila. Iskreno to zasto sam ja izasla na tu cestu ce svima, ukljucujuci i meni ostati vjecna misterija, ali eto... valjda manjak koncentracije. I zbilja ga nisam vidjela.

Policajac mi kaze da mi nazalost mora napisati obavezni prekrsajni nalog koji ce mi doci na adresu. Ali da se svakako zalim jer je situacija apsurdna i da objasnim da sam suradjivala, ali da je policija morala izadati zapisnik zbog osiguranja. Kaze mi i da ce, ako treba, doci na poziv suda posvjedociti kada mi dodje obavezni prekrsajni nalog i kada se zalim.

 

I eto... u petak (2.11.) stigao nalog. Nisam bila kod kuce, pa sam ga podigla danas (8.11.). Dobila 4000 kuna i 2 mjeseca zabrane (ZIVOTE?!).

I SAD AJMO NA ZALBU. JEJ. Pa najljubaznije molim odgovor na nekoliko pitanja:

1. Do kad je rok za predati zalbu? 8 dana od 2.11. ili 8.11. Mislim... ici cu je predati sutra, ali samo da znam rok.

2. Kako da osiguran da me se pozove na sud? Ne zelim da netko ovrs predje preko te zalbe. Zelim otic tamo i biti jadna i pokajat se i preklinjat za milost dok me ne oslobode... I da li da zovem tog policajca kao svjedoka? 

3. Sto da napisem u zalbi? Ne nijecem krivnju. Jebi ga... bila sam na sporednoj cesti. Ali mislim stvarno... situacija je toliko apsurdna da... vozim inace 8 godina, nikad nisam kaznjavana... Radim i ne mogu se bas zaliti da ne mogu platiti kaznu... ali jel bi je ipak malo smanjili? I auto mi zbiljaaa treba za posao! Zabranu mi moraju ukinuti!

4. S obzirom na situaciju... kakve su mi sanse?

Lp!!!

I hvala unaprijed sto puta!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Rok je 8 dana od kad si ga preuzela na pošti.

2. Napišeš prigovor bez izjašnjavanja o krivnji u kojem zatražiš da te se zove na sud.

3. U prigovoru ništa ne objašnjavaš, samo prigovaraš na nalog, tako da imaš vremena sve složiti dok ne dođeš na sud.

4. Odlične.

 

Je li bilo kontakta između vaših vozila? Na što je on ogrebao gumu? 

Koje prekršaje su ti pisali i kako su opisali prekršaj? Ako nema štete, nema ni prometne nesreće. Možeš li postaviti sliku naloga (bez osobnih podataka)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bilo apsolutno nikakvog kontakta među nama. Ali on je zakočio i skrenuo malo udesno da mene propusti i onda kaže da je ogrebao gumu na rubnjak. To je zapravo više neki šljunak jer je to malo izvan grada gdje nogostupa još ni nema...

E sad... oni to vode kao prometnu nesreću bez kontakta u kojoj je nastala materijalna šteta (ta njegova nesretna guma). Na autima, niti mom, niti njegovom nema apsolutno nikakvog traga. U tom slučaju bi 99,9 posto ljudi samo nastavilo voziti, on bi me vjerojatno opsovao i mogli bismo biti sretni što nije bilo sudara. Ali eto... on je inzistirao da se to vodi pred policijom kao prometna nesreća u kojoj je njegov auto oštećen. Iskreno, ne znam je li čovjek neki freak za automobile pa je zbilja vidio tu ogrebotinu. Mislim, ja je nisam vidjela, moje gume izgledaju u startu gore haha Ili je neki lik koji je najušio priliku da malo zaradi na mom osiguranju. Ne želim uopće niti razmišljati o njegovim motivima, ali iskreno da ja ogrebem gumu, otišla bih kod vulkanizera i kupila novu, ne bih se za gumu vucarala po sudovima dvije godine. A čovjek je zbilja izgledao kao da ima novaca i za novi auto, ne samo za novu gumu...

Ugl... u mom osiguranju su mi rekli da je tražio 40.000 kuna i da su oni to naravno odbili jer na vještacanje nisu utvrdili apsolutno nikakvu štetu, a i da je guma ogrebana, kažu da je nemoguće da je to nastalo onda u tim uvjetima... Pa eto... oni su ga odbili pa će se sad on suditi s njima. Rekao mi je jedan policajac da je moguće da on u vlastitom osiguranju ima nekog "svog" pa da mu oni to priznaju kao štetu, pa da onda s tim tuže moje osiguranje... Evo, zbilja se ne razumijem u to...

U svakom slučaju, jedina činjenica koja se tiče mene jest da sam zbilja izašla sa sporedne na glavnu cestu na kojoj je on bio i očito ću morati platiti. Ali čak bih i te novce pregrmila, samo da mi baš vozačku nisu uzeli... Pa sad moram na sud... nadam se da će tamo imati razumijevanja. 

Mogu predvečer uploadati nalog da vidite točno kako su oni to sročili. Također, sad ću napisati svoj prigovor, pa molim savjet. Nadam se da ću se barem djelomično izvući iz tog kaosa...

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo naloga... mislim da sam sve podatke precrtala....

Svakako cu probati doci do te potvrde, hvala na savjetu... 

I jos samo jedno pitanje... ako napisem ovsj prigovor bez izjasnjavanja o krivnji i dodjem tamo i kazem da sam kriva, ali da je situacija specificna... je li moguce da mi povecaju kaznu? 

I ako ce mi je smanjiti, do koliko je mogu smanjiti, odnosno kolilo cu u svakom slucaju morati platiti?

 

Hvala!

20181108_152319.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U samom nalogu piše da nema štete i da ima štete. Mislim... Ako nema štete, nema niti prometne nesreće, može te se tužiti eventualno za oduzimanje prednosti.

Po prigovoru bez izjašnjavanja će te sigurno pozvati na sud, a ako u raspravi priznaš prekršaj, ne možeš dobiti veću kaznu od ove. Vidjet ćeš kako će disati sutkinja/sudac.

Može ti smanjiti na 1/3 ove koju sad imaš, a onda možeš platiti 2/3 te konačne kazne.

Uglavnom, mislim da bi ti potvrda od osiguranja u kojoj piše da nema štete jamčila oslobađajuću presudu...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, znači ako kažem "Prigovaram na obavezni prekršajni nalog u cijelosti i molim da se provede postupak pred Prekršajnim sudom u Zagrebu" to ne znači da odbacujem krivnju i da mi mogu podići kaznu, nego samo da ću se tamo izjasniti?

I ne trebam apsolutno ništa više o događaju pisati što se i kako se dogodilo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Pročitao sam temu do kraja te bih vas molio ako netko može reći da li je prigovor ok. Naime važno je napomenuti da sam nezaposlen (diplomira prije 2 mjeseca) te nemam trenutnih primanja te nikad nisam bio kažnjavan. Vozačka je od važnosti jer ovih dana imam razgovor za posa pa će mi vozačka trebat sigurno i prije nego što sud donese rješenje.

P.S. potvrda o nezaposlenosti je elektronički zapis preuzet s Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje

 

slika.PNG

uređeno: od vijenac
Neuredno. Stavit sliku umjesto pdf
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Nakon 8 mjeseci, stigla mi je presuda visokog prekršajnog suda kojem sam se žalio.

Novčana kazna je umanjena sa 5000 na 3000 kn iako sam u žalbi napisao da novčanu kaznu prihvaćam te se žalio samo na izrečenu mjeru zabrane upravljanja vozilom.

Zabrana upravljanja vozilom je umanjena sa 6 mjeseci na 2 mjeseca.

S obzirom na prekršaj i prvotnu presudu, super.

Zahvaljujem vam na pomoći i korisnim savjetima. Znatno ste mi olakšali cijelu situaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz

Prije par dana sam se javio s razlogom da sam pocinio prekrsaj presavsi kroz crveno udario drugo vozilo te sam danas sklopio zalbu tj. Prigovor pa me zanima sto trebam ispraviti ili napisati

Prigovor bi sastavio ovako

na prekršajni nalog serijski broj:
511-12-36-03-1186/18. zbog izricanja zabrane upravljnja vozilom „B“ kategorije kao prestroge kazne,ulažem PRIGOVOR. Izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 3.000,00 kn (tritisuće kuna) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseca jer sam počinio prekršaj iz članka 59. stavka 1 Zakona o sigurnosti prometa na cestama (ZSPC-9).Naime, utvrđeno je da sam upravljajući vozilom izazvao prometnu nesreću s materijalnom štetom na način da sam zadržao smjer kretanja dok je na raskrižju bilo uključeno crveno svijetlo. Auto to jest vozačka mi je prijeko potrebna zbog odlaska na posao, te molim sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim prekršajnim nalogom.Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu ali kako do sada nisam imao istih ili istovrsnih prekršaja molim sud da ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseca ,te smanjenje novčane kazne, ili da mi se omogući plaćanje u ratama, ako je ikako moguće.

S poštovanjem...

Zanima me da napisem jos da nisam bio pod utjecajem alkohola ili da ne diram nista, stavio bih jos presliku ugovora o poslu i presliku osobne ako treba. 

uređeno: od Ikson
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

U samom nalogu piše da nema štete i da ima štete. Mislim... Ako nema štete, nema niti prometne nesreće, može te se tužiti eventualno za oduzimanje prednosti.

Po prigovoru bez izjašnjavanja će te sigurno pozvati na sud, a ako u raspravi priznaš prekršaj, ne možeš dobiti veću kaznu od ove. Vidjet ćeš kako će disati sutkinja/sudac.

Može ti smanjiti na 1/3 ove koju sad imaš, a onda možeš platiti 2/3 te konačne kazne.

Uglavnom, mislim da bi ti potvrda od osiguranja u kojoj piše da nema štete jamčila oslobađajuću presudu...

 

Nazalost ima materijalne stete ali zanima me mogu li kako vozacku dozvolu spasiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na prekršajni nalog serijski broj:
511-12-36-03-1186/18. zbog izricanja zabrane upravljnja vozilom „B“ kategorije kao prestroge kazne,ulažem PRIGOVOR. Izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 3.000,00 kn (tritisuće kuna) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseca jer sam počinio prekršaj iz članka 59. stavka 1 Zakona o sigurnosti prometa na cestama (ZSPC-9).Naime, utvrđeno je da sam upravljajući vozilom izazvao prometnu nesreću s materijalnom štetom na način da sam zadržao smjer kretanja dok je na raskrižju bilo uključeno crveno svijetlo. Auto to jest vozačka mi je prijeko potrebna zbog odlaska na posao, te molim sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim prekršajnim nalogom.Prekršaj ne poričem, priznajem krivicu i kajem se. Nisam bio pod utjecajem alkohola i do sada nisam imao istih ili istovrsnih prekršaja molim sud da ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseca ,te smanjenje novčane kazne, ili da mi se omogući plaćanje u ratama, ako je ikako moguće.

S poštovanjem... 

Ja se nadam da je ovako dobro ako ne savjetovati cu se jos s odvjetnikom pa cu nesto rjesiti naibitnije mi je da izvucem vozacku dozvolu jer mi stvarno treba i zanima me jos od kada se racuna rok za predavanje zalbe jer u postu je stigla 24 a ja sam je pridigao 26 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav svima ,

Naime sinoc me zaustavilo i napuvao sam 1,4 vracao se s pira , izrecena mi je kazna od 3000 i 3 mjeseca.Sada me zanima s obzirom da nisam kaznjavan zadnju godinu ,dvije  sto se tice alkohola , ali imam od prije 5 godina isto jednu kaznu gdje sam napuvao 1,2 isplati li mi se pisati prigovor , jer naravno auto mi treba za posao .U prigovoru bi naveo da mi je zao i da prihvacam krivnju al ako je moguce uz smanjenje kazne . 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

Više-manje mi je sve jasno oko procedure (hvala svima koji odgovaraju nama grešnicima :) ) pisanja prigovora.

Dakle, napirih 0.71, umanjeno je na 0.61, ocekujem svaki tren kovertu s kaznom.

Ono sto mene zanima je, buduci da znam da ce kazna biti bar 1 mjesec oduzimanja dozvole, da li ja smijem nastaviti voziti buduci da planiram pisati prigovor?

Ako kazna vrijedi od npr. danas, a prigovor šaljem sutra, znaci da do tog trena ne smijem voziti? Da li policija zna da sam ja poslao prigovor i cekam eventualne promjene ili trebam imati neki dokaz da sam to poslao - ILI, sve skupa nista nema veze i ne smijem voziti sve dok ne stigne novo rjesenje?

 

Hvala! 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, drot13 je napisao:

Smiješ voziti sve dok ne dobiješ baš obavijest o početku mjere. To je poseban obrazac koji dolazi na samom kraju (šalje ga policija), tek nakon pravomoćnosti presude.

Dakle u prvoj posiljci koju ocekujem to vjerojatno jos nece biti?

Napominjem samo da policija u trenutku pisanja papirologije nije napisala nikakvu kaznu niti prijedlog ni nista, samo su rekli da ocekujem kuci od 1000 do 2000 i 1 do 3 mjeseca.

uređeno: od Snortz
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo će biti prekršajni nalog na koji ćeš imati pravo prigovora. To je najčešće unutar mjesec dana, ali može biti i za nekoliko tjedana ili mjeseci, ovisno o gužvi u postaji.

Kad pošalješ prigovor, sve ide na sud, pa ćeš dobiti sudsku presudu. To traje daljnjih nekoliko mjeseci.

Tek onda ide obavijest o početku mjere (ako bude potvrđena), što najčešće bude unutar mjesec dana od presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 43 minuta, drot13 je napisao:

Prvo će biti prekršajni nalog na koji ćeš imati pravo prigovora. To je najčešće unutar mjesec dana, ali može biti i za nekoliko tjedana ili mjeseci, ovisno o gužvi u postaji.

Kad pošalješ prigovor, sve ide na sud, pa ćeš dobiti sudsku presudu. To traje daljnjih nekoliko mjeseci.

Tek onda ide obavijest o početku mjere (ako bude potvrđena), što najčešće bude unutar mjesec dana od presude.

Covjek objasnio.

Svaka čast. 

Ugodne blagdane ti želim <3 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, keka_0 je napisao:

Postovani

Primio sam prekrsajni nalog sa novcanom kaznom sa kojom sam se slozio i uplatio 2/3 u roku od 8 dana.

Danas dobivam ispravak u kojem je i zabrana upravljanja koje nije bilo u prvom nalogu.

Imam li se pravo zaliti na zabranu posto je kazna vec uplacena?

Pozdrav.Samo da javim da nakon mjesec dana od prigovora dobivam presudu u kojoj nije smanjena novcana kazna, ali je ukinuta mjera zabrane upravljanja B kategorijom.

U prigovoru sam priznao krivnju, iskazao kajanje zbog prekrsaja i prilozio alkotest 0,0 promila i ugovor o radu gdje je navedeno da radim 3 smjene 7 dana u tjednu sto su i uzeli u olakotnu okolnost.

Hvala svima na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav imam zanimljivu situaciju, u travnju 2018. godine sam prošao kroz crveno, dobio prekršajni nalog te se na njega zalio. s obzirom na to da se nisam potpisao žalba mi je odbijena te je to rješenje o pravomoćnosti prekršajnog naloga doneseno u prosincu 2018 godine, a ja sam ga postom dobio u siječnju 2019 godine i od tad čekam da mi stigne obavijest o početku zabrane. vozim se sinoć i zaustavlja me presretač iz lučkog jer mu izbacuje da sam pod zabranom, isto provjerava i zabrana mi teče od 1. veljače 2019. Dakle ja nisam dobio nikakvu obavijest o početku zabrane, prekršaj sam počinio prošle godine, rješenje je doneseno prošle godine kada je po zakonu obavezno bilo slanje obavijesti o početku zabrane. od 1.1. 2019. zabrana počinje 8. dan od izvršenja postupka(primitka rješenja ), moje rješenje je nastalo prošle godine i na njemu to ne piše, dakle nigdje ne piše kada mi zabrana počinje. tu večer nisam priveden jer ni policajcima nije bilo jasno zašto ne znam da mi je počela zabrana, te su samo otišli dali mi obavijest o ne privođenju i to je to. kući će mi stići prekršajni nalog na kojeg ću se zaliti s razlogom da nisam mogao znati da sam pod zabranom te u prilogu dostaviti svu dokumentaciju. tražit ću iznošenje obrane na sudu.. sad me zanima da li će sud poništiti prekrajani postupak zbog nepoštivanja izrečene zaštitne mjere koji se vodi protiv mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2 mjeseca je proslo od mojih 0.61 promila s tolerancijom i jos nema nikakve papirologije, a pili mi živce jer bih htio to riješiti.

U međuvremenu sam se sjetio da su policajci koji su bili na ispomoci iz policijske postaje koja je iz drugog grada greškom upisali svoju policijsku postaju na zapisniku umjesto moje lokalne, cemu su se cudili i u lokalnoj postaji kada su mi vracali dozvolu nakon 12 sati. Da li se mozda zbog ovoga stvar otegnula ili sasvim slucajno ne dobijam jos nista? Ponavljam, dobio sam samo zapisnik o pocinjenom prekrsaju na kojemu nije bila navedena nikakva kazna ili bilo sto drugo, receno mi je da ce to stici poštom.

Nekoliko ljudi s kojima sam pricao i koji su nagrabusili nakon mene odavno su svu papirologiju vec dobili pa mi nije bas jasno sto se ceka. :-\

Frka me da mi nekom magijom ne krene zabrana a da ja negdje propuštam dokumentaciju.. pa da nagrabusim opet jer redovno vozim.

p.s. Kolika je uopce zastara za ovakve prekršaje?

Hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 45 minuta, Snortz je napisao:

Da li se mozda zbog ovoga stvar otegnula ili sasvim slucajno ne dobijam jos nista?

Nema to nikakvog utjecaja.

 

Prije 45 minuta, Snortz je napisao:

Kolika je uopce zastara za ovakve prekršaje?

Zastara je 4 godine od počinjenja.

 

Čekanje od 2 mjeseca nije čudno, ovisno o gužvi u postaji, ali možeš otići u policijsku postaju i pitati, čisto da znaš na čemu si.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

A i s obzirom da je to nova situacija, još nema sudske prakse, tako da ćeš morati pričekati i vidjeti...

Rjesenje je doneseno prosle godine, i na njemu ne pise da zabana pocinje osmi dan od izvrsenja, nije li u ovom slucaju jasno da niasm mogao znati da sam pod zabranom, cak i da sam znao nije li istina da semora primjeniti zakon koji je blazi prema meni, jer su sve radnje osim primitka obavijesti napravljene prosle godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , jjakov je napisao:

Rjesenje je doneseno prosle godine, i na njemu ne pise da zabana pocinje osmi dan od izvrsenja, nije li u ovom slucaju jasno da niasm mogao znati da sam pod zabranom, cak i da sam znao nije li istina da semora primjeniti zakon koji je blazi prema meni, jer su sve radnje osim primitka obavijesti napravljene prosle godine.

Apsolutno. Blaža primjena zakona, neupućenost stranke u novi zakon i sl u ovom slučaju se  može na vas primijeniti.

uređeno: od bob25274
greška u pravopisu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

Nije ni moglo pisat jer je zakon stupio na snagu 1.1.2019.

A jel uopće piše bilo što o početku zaštitne mjere (mislim da ne piše a ne mogu na net-u otvorit ni jednu presudu/rješenje)

NE, na rjesenju se samo navode razlozi zbog kojih je prigovor odbijen, o zastitnoj mjeri nista ne pise.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, jjakov je napisao:

Dakle da racunam na to da ce sud ponistiti preksrsajni nalog?

da nije žalosno ,bilo bi smiješno kako netko sebi dopušta da tumači zakone kako hoće i ljudima stvara probleme ,pa i da moraju strepiti da li ce biti krivi ili ne...

da tu bude lakše nisi jedini kome se to desilo

, sivko je napisao:

Nije ni moglo pisat jer je zakon stupio na snagu 1.1.2019.

ja sam vidio jedno slično rješenje i stvarno mi imamo velikih problema u shvaćanju zakona,provedbi itd....dok netko ne poćne dobijati otkaze zbog nemara ili nesposobnosti mi nećemo nikad naprijed..

vozač je napravio prošle godine prekršaj...kazna novčani iznos i vozačka ...žalio se i sud donosi rješenje u 12 mj. 2018 o smanjenu perioda i kazne..s tim da je rješenje stiglo početkom prvog mjeseca što nema blage veze da se poveze sa novim zakonom...

u tom rješenje se navodi točka zakona koja propisuje da on treba dobiti obavijest i još riječima se navodi da zabrana stupa na snagu kad dobije obavijest nadležne službe...

vozač neznajući bude zaustavljen i provjerom policajac ustanavi da ima zabranu i još se jedva izvuče privođenja....

u mupu su njemu aktivirali zabranu dobijanjem sudskog rješenje jer je eto to tako od nove godine...

...zakon od nove godine gdje je ta točka promjenjena i sad više ne piše od dana dobivanja obavijesti,nego od dobivanja rješenje može vrijediti samo za nova sudska rješenje po tom novom zakonu,ali tad ce i u rješenju lijepo pisati da zabrana nastaje odmah (i tu postoje problemi,ali druge naravi)....šta tu nekome nije jasno kako postupiti sa starim rješenjima?.....jednostavno ljudima poslati obavijest u skladu sa rješenjem....

od najjedostavnijeg slučaja,njima treba još neki naputak kako da rade......normalno da im sad i treba jer su zakomplicirali i doveli ljude u nezgodne situacije ni krive ni dužne....

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Mister-X je napisao:

žalio se i sud donosi rješenje u 12 mj. 2018 

u tom rješenje se navodi točka zakona koja propisuje da on treba dobiti obavijest 

Ova dva slučaja uopće nisu ista.Ovaj tvoj je dobio rješenje zbog žalbe na PN i mora sve pisat što je sa kaznom i mjerom.

jjakov je dobio rješenje da mu se odbija prigovor i zato ne piše ništa o mjeri jer prek nalog postaje pravomoćan i izvršan.

Sve će se to riješit kad suci dobiju žalbe na takve naloge pa će kontaktirat mup.I bitno da je u ovakvim slučajevima sudac pametan.

Ajde rođo/rođakinjo na dobro mjesto bez obzira što nikad niste radili u prometu.

Koliko ljudi zna kad je presuda/rješenje izvršno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , sivko je napisao:

jjakov je dobio rješenje da mu se odbija prigovor i zato ne piše ništa o mjeri jer prek nalog postaje pravomoćan i izvršan.

prekršaj,rješenje i sve ostalo je po starom zakonu i on je trebao dobiti obavijest jer je ta obavijest odgođena zbog sudskog postupka,što znači da je jako,jako sporna njihova argumentacija da se od nove godine više ne šalju obavijesti,jer se taj  novi zakon ne bi trebao ticati njega...

prije 16 sati , sivko je napisao:

Ova dva slučaja uopće nisu ista

znam da nisu posve identični slučajevi,ali sam ga naveo da pokažem da i kod još manje spornog slučaja njihova postupanja su neshvatljiva i očekuju da običan građanin zna sve,a ni oni sami neznaju kako postupati...

prije 16 sati , sivko je napisao:

I bitno da je u ovakvim slučajevima sudac pametan.

nije ni čudo što su sudovi pretrpani kad dolaze predmeti koji nisu ni trebali dolazit na sud...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nakon četiri mjeseca, stigla mi je obavijest od policije o početku zabrane i zaključak da moram na izvanredni liječnički pregled.

U obavijesti stoji da se u dva mjeseca zabrane uračunava i primijenjena mjera opreza privremenog oduzimanja vozačke dozvole u trajanju od jedan dan. Meni je, po počinjenju prekršaja, policija izrekla privremenu mjeru opreza zabrane u trajanju od osam dana. 

Što s tim? Mogu li ih nekako tražiti da to isprave?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Smiješ voziti sve dok ne dobiješ baš obavijest o početku mjere. To je poseban obrazac koji dolazi na samom kraju (šalje ga policija), tek nakon pravomoćnosti presude.

Evo me opet :)

Stigao mi je 'obavezni prekrsajni nalog', danas, 13.3. a pokusavali su mi ga dostaviti jos prosle godine!

Dakako da ja nikakve obavijesti i slicno nisam dobio.. 

Da podsjetim, napirih 0.61, dobio sam 1000kn i 1 mjesec.

Za zabranu pise 'Mjera pocinje teci sljedecim danom kada je okrivljeniku nadlezno tijelo uredno dostavilo obavijest o upisu izrecene mjere u evidenciju izdanih vozackih dozvola'.

Pretpostavljam da je to taj obrazac koji si spomenuo (citirani tekst)?

Vidim u raspravi po ostatku threada da to neki mjesecima cekaju.

Da li se to moze nekako pozuriti? Planiram platiti 2/3 odmah i neka ih voda nosi, prezivit cu mjesec dana bez dozvole jer sam i tako 90% na motociklu a ne u autu, ali ne ako mi dodje u totalno krivo vrijeme! :(

Hvala g. drot13 & ostali koji asistiraju! 

 

EDIT: AKo sam dobro shvatio, trebam platiti 2/3 od 1000kn i jos extra 100kn za troskove = 666.66+100 = 766.66kn?

Mozda zaokruziti na prvu kunu više za svaki slucaj :D

uređeno: od Snortz
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , sivko je napisao:

666.67 kn na jednu uplatnicu i 100 kn na drugu.

Pošto si dobio 1 mjesec napiši prigovor i traži ukidanje i toga 1 mjeseca.

Ma ne da mi se natezat uopce i cekat mjesecima rasplet situacije pa da mi potencijalne komplikacije ulete kad mi dozvola bude bitna, sad trenutno nije, a kad zahladi zbog posla ce mi biti pa..

 

prije 1 sat , drot13 je napisao:

Dobro si izračunao, a daj za početak mjere prvo nazovi postaju koja ti je poslala nalog. To se nedavno mijenjalo, pa da budeš siguran što se odnosi na tebe (čekaš li obavijest o početku zabrane ili ona teče odmah od pravomoćnosti i izvršnosti). nazoveš ujutro kad rade tete s prekršajnog postupka.

Ok, hvala.

Planirao sam otici do policije platiti (pise da moze kod njih ILI prilozenim uplatnicama bilo gdje) pa bi mogao pitati odmah tamo.. iako se ne bi uopce cudio da dobijem krivu informaciju citajuci komentare tu i kakva sve iskustva ljudi imaju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, ako mi je netko u stanju pomoći i odgovoriti na par pitanja jer je moja situacija slična velikoj većini ovih koje sam pročitao dosad kroz ovu temu pa da ne duljim previše s detaljima... Kratka verzija imam 19 godina napuhao sam 0.77 dali su mi 1000 kn kazne plus 100 troškova i 1 mjesec oduzimanja prava na upravljanje B kategorijom... Prigovor sam našao preko @drot13 i smatram da će proći u moju korist uz kajanje, priznanje, itd... Još uz to planiram nadodat kako mi je auto neophodno za fakultet i putovanje u BiH jer dolazim iz Mostara (iako sam rođen u splitu i imam hrvatske dokumente). Neizmjerno mi je bitno da se poništi mjesec dana oduzimanja prava jer bez auta stvarno ne mogu radi obaveza na fakultetu i prvenstveno radi majke koju skoro svaki vikend moram posjetit iz zdravstvenih razloga. Novčana kazna je isto teret ali progutat ću ju ako se ne smanji. E sad dolazimo do stvari koje su meni nejasne. Prva stvar koliko mi primjeraka prigovora treba i kakva je procedura kad ih odnesem u policiju? Smijem li prelaziti granicu dok čekam odluku suda i koliko traje odluka otprilike (jako mi je bitno smijem li granicu prelazit)? I kad napokon dođe odluka na adresu plaćam li iznos koji je napisan na uplatnici ili imam pravo na novi iznos 2/3 kazne platiti.

Hvala unaprijed i lijep pozdrav svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Obavezni prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana 17.03.2019. god. u 03:17 sati u Splitu, Ul. Sedam Kaštela, počinio prekršaj kažnjiv po čl. 199. st. 6. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da sam upravljao vozilom u prometu pod utjecajem od 0,77 g/kg alkohola u organizmu, umanjena za 0,1 g/kg, odnosno za granicu dopuštene pogreške mjerenja što iznosi 0,67 g/kg.

 Prekršaj u potpunosti priznajem i kajem se za njega, a navodim da sam do sada nekažnjavan (predlažem uvid u prekršajne evidencije Suda), da mi je vozačka dozvola neophodna za prijevoz na fakultet i putovanje u Bosnu i Hercegovinu radi zdravstvenih razloga moje samohrane majke, da sam nezaposlen i nemam primanja, te molim da mi smanjite novčanu kaznu i ukinete zaštitnu mjeru jer ove predložene ugrožavaju egzistenciju mog studiranja i brige o majci, a kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da više neću činiti takve prekršaje, i najmanja novčana kazna će u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja.

 Sukladno svemu navedenom, molim i da me oslobodite od plaćanja troškova postupka.

 

 

 

Evo molio bi komentare ako se nešto treba ispraviti ili ako sam previše odugovlačio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, drot13 je napisao:

Po meni ok, a što se tiče kazne i troškova, tebi je ionako bitnije da probaš riješiti zabranu...

Zabrana mi je tu najbitnija od svega. Istina da novčanu kaznu smanje uvelike bi pomoglo ali ako ne onda nije kraj svijeta skrpat cu tih 1000kn nekako manji mi je to problem od zabrane... Predao sam papire u postaju i čovjek mi je rekao da traje proces oko 2-3 mjeseca i da smijem vozit preko granice i van države sve dok sud ne odluči šta dalje... Nadajmo se najboljem a ja javim kako se situacija odvede.

uređeno: od Intelcoreduo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam pitanje, odnosno problem, mog dečka su prije 2 dana ulovili kako vozi u pijanom stanju. Ovo je 2 puta da se to dogodilo. Prvi puta je bilo prije dvije godine, nije se žalio tada te mu je vozačka oduzeta na 3mj. Sada mu je kazna 3000 kn i oduzimanje vozačke na 6 mj, što će mu biti užasno za posao. Moje pitanje je da li da se žali na sudu te traži “pomilovanje” uz izliku da mu treba za egzistenciju i posao? Pa da bar proba smanjiti kaznu sa 6 na 3 mj? 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, sivko je napisao:

Naravno da će se žalit uz navedeno pa kako ispadne.

Ima li sanse? I napravio je jos jednu glupost, mozda cak i vecu od ove a to je da je odmah sljedeci dan platio 1500kn... ja sam predlozila da napravi povrat sredstava, jer koliko se kuzim u sve ovo(a nije puno iskreno) on time potvrduje da je prihvatio kaznu. I sad da li moze otici na sud ako je vec platio prakticki pola te kazne ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, sivko je napisao:

Ako je platio nema pravo na žalbu.Nema suda za njega ni povrata plaćene kazne.

Nikako jel? Ma da jer je razmisljao kao da playi pola odmah (da ne treba sve) a zalio bi se kao samo na 6 mj a ne na novcanu kaznu.., a ono o cemu nije razmisljao jr to kako jr to usko povezano a ne da su kruske i jabukr.. znaci nikako nemoze uloziti zalbu za tih 6mj jel?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Snortz je napisao:

Eto me.

Zaskocio sam momke u Prometnoj. 

Kazu da buduci je prekrsaj bio u prosloj godini, obavijest o pocetku mjere ce mi doci postom kuci.

Da je bilo iza 1.1.2019., toga ne bi bilo.

A kada ce doci.. mjesec, dva.. tri.. tko zna. Predivno. :(

Dakle.. IAKO sam otisao osobno i pitao ekipu u prometnoj na dan kad sam platio kaznu, i oni su potvrdili da cu dobiti obavijest o pocetku zabrane kuci, zabrana je zapravo pocela odmah iduci dan, a obavijes mi nije nikakva stigla! 

Znaci vozim se vec preko 10 dana pod zabranom.

U Policiji ocito ne znaju sto pricaju.

Za pocetak zabrane sam saznao danas kad sam poslao upit emailom.

Kaznu sam platio 14.3.

Zabrana mi je pocela 15.3.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Opet, stvar je u promjeni propisa koja je počela s prvim danom ove godine, pa ima i nejasnoća, ali i postupaka s pravomoćnom odlukom prije i nakon tog datuma...

Jes, ocito je tako.. ali se radi o izuzetno ozbiljnoj stvari i ogromnoj kazni u slucaju da su me zaustavilu.. a onda bih mogao vjerojatno objesit macku o rep to da mi je netko u Prometnoj rekao da cu biti obavijesten o pocetku zabrane. Zivo je cudo da me nisu zaustavili jer se cesto vozim po noci/vikendom. U međuvremenu dok sam se šetao naokolo danas docekala me obavijest o pokusaju urucenja necega, pa cemo vidjeti sutra sto je stiglo, ako je slucajno nesto vezano upravo uz zabranu. Ali ako me 26.3. obavijestavaju da mi je zabrana pocela prije 11 dana.. zlatna medalja za cijelu organizaciju. :klanja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav 

Mladi sam vozac, 23. mi je godina. Prije 1 godinu i 8 mjeseci sam napuhao 0.8 dobio sam zabranu 1 mj i kaznu 1500 kn.

Prije nekoliko dana me opet zaustavila policija i napuhao sam 1.1 promil. Napisali su mi 3 mj vozacka i 3000 kuna, ja sam na to napisao prigovor i danas poslao. Napisao sam da mi je vozacka neophodna zbog posla jer radim u 3 smjene i da se kajem. Ima li sanse da mi ukinu mjeru opreza ili bar smanje na 1 mj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , drot13 je napisao:

Šansa je vrlo mala, ali uvijek postoji. Nemoguće je reći...

Moze li se dogoditi da mi sud poveca kaznu, vidio sam u nekim prethodnim komentarima da vecinom smanji ako se pokajes i priznas krivnju.

Samo ne znam kako to ide u mom slucaju jer sam mladi vozac i vec mi je drugi put u 2 godine kazna vezana za alkohol. Sad kad sam napisao prigovor volio bi da me zovnu na sud da porazgovaram sa sudcem a ne da mi samo posalju pismo odluke jer mislim da bi dobio manju mjeru opreza kad bi porazgovarao sa sudcem i ispricao se. 

uređeno: od Francy
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija