Jump to content

28.000,00 kuna


Ninče

Preporučene objave

Dobila sam kaznu od coratia isurance bureau u iznosu od 28 000.00 na temelju jedne prometne koja bila pred pet i pol godina!!

 

Samo je došla predusa doma, ma zar nisam trebala bit pozvana na temelju albe koju je podnesitelj iznio??

 

I još jedno pitanje u pismu koje je došlo piše bro račun i ne piše da imamo " pravo žali", ap bi interesiralo da možemo podnijet žalbu jer je tek drugi dan prošo od pritika presude i na koji sud šaljem presudu??

 

Stvarno šok, kad sam dobila 28 000, 000 kn :palacdolje:??

Molila bi Vas da me malu uputite jer ..... ŠOK!!!

 

TNX

 

S poštovanjem,

 

N.Đ.

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hitno molim odgovor ako mi netko može pomoć..frend mi je imao motor koji je bio u njegovom vlasništvu,nije imao tehnički niti osiguranje jer ga je namjeravao prodati...kupac mu je došao za vikend doma i pitao ga djir prije nego ga kupi da vidi kakav je motor itd..međutim kupac je doživio prometnu u kojoj je bio krivac.Sudario se sa osobnim automobilom i nanio mu materijalnu štetu a kupac motora je u prometnoj doživio teške tjelesne ozljede..izgubio je nogu i imao brojne prijelome...e sad osiguranje od vozača automobila koji je sudjelovao u prometnoj traži da moj prijatelj koji znači nije sudjelovao u prometnoj nego je samo kupcu dao djir prije nego ga proda traži da im plati 28 000 kn,,sta napravit????molim brzi odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da znam da imaju pravo...njegova greška je samo što mu je uopće dao djir motorom prije nego ga je kupio i prepisao....a frenda mi zanima dali on može ista pravno poduzet prema vozaču motora,,kupac je na svoje inzistiranje uzeo motor i dogodilo se to što se dogodilo.,jer frend sad mora platit 28 000 kn a uopce tu nije sudjelovao,nekuzim zasto onda i vozače ne terete nego samo njega kao vlasnika vozila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ak frenda prođe samo sa zahtjevom za povrat tih 28.000,00 kuna može biti sretan.

frend je vlasnik motora i to još neispravnog (nije registriran i osiguran).

motor je opasna stvar a vlasnik opasne stvari odgovara za štetu počinjenu tom stvari.

kupac ga može tužiti i tražiti naknadu štete zbog smanjene životne aktivnosti (gubitak noge,bol,strah ,liječenje itd). to bimoglo biti daljnih 600.000,00 kuna umanjeno za kupčev doprinos šteti .

frendu bi puno bolje bilo da tvrdi da je kupac ukrao motor,da bi napravio đir) dok je on bio odsutan zbog nekih obveza.

 

ZOO

Članak 1064.

Za štetu od opasne stvari odgovara njezin vlasnik, a za štetu od opasne djelatnosti odgovara osoba koja se njome bavi.

Protupravno oduzimanje opasne stvari od vlasnika

Članak 1065.

Ako je vlasniku oduzeta opasna stvar na protupravan način, za štetu koja od nje potječe ne odgovara on, nego onaj koji mu je oduzeo opasnu stvar, ako vlasnik nije za to odgovoran

Odgovornost za štetu trećima

Članak 1069.

(1) Za štetu koju pretrpe treće osobe u vezi s pogonom motornog vozila odgovara njegov vlasnik.

Odgovornost za štetu trećima

Članak 1069.

(1) Za štetu koju pretrpe treće osobe u vezi s pogonom motornog vozila odgovara njegov vlasnik.

(4) Trećom osobom smatra se oštećenik koji nije ujedno vlasnik, ni neovlašteni korisnik motornog vozila, niti osoba zadužena u vezi s pogonom motornog vozila.

 

zastara naknade štete počinje teći od završenog liječenja i saznanja obim štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara naknade štete počinje teći od završenog liječenja i saznanja obim štete.

 

Samo jedan mali dodatak iz najnovije sudske prakse, zastara započima teći od dana znatnijeg poboljšanja zdravstvenog stanja, obično se uzima datum otpusta iz bolnice, a u ovom slučaju bi se možda mogao uzeti u obzir datum početka kretanja ozlijeđene osobe.

 

I dodatak mom postu #4, moguće da oštećeni vozač nije ni imao kasko osiguranje nego je novce izvukao iz garancijskog fonda preko bilo kojeg osiguravajućeg društva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija