Jump to content

punomoć po deviznom računu


HUREM2

Preporučene objave

Moj slučaj!

Moj suprug je na nagovor svoje braće a bez mojeg znanja dao punomoć bratu na devizni račun račun (mirovina)inozemna.Kroz godinu dana koliko je imao punomoć nije podigao niti jednom novac s njegovog računa, ali zato kad je moj suprug obolio i pao u komu (još i sad je ) njegov brat je odmah nakon mjeec dana podigao sav novac s negovog računa.Zanima me da li je dužan vratiti novac na račun imam li ga pravo tužiti, tj da li ima osnova da tražim povrat toga novca ili da ga mora opravdati raćunima da vidimo za što ga je potrošio.Napominjem da imamo četvero dijece i da teško izlazimo na kraj s našim prihodima, supruga smo smjestili u ustanovu njegova mirovina jedva nam pokriva troškove ustanove i bojim se kako dalje.ponekad nemamo ni za osnovneživotne potrebe a drugi uživa ne malu svotu zapravo našeg novca (10.000 E) Molim Vas da mi hitno odgovorite. Napominjem da smo angažirali SZS i da imamo skrbništvo.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pođite od činjenice da je ušteđevina od mirovine bračna stečevina.

pismeni preporučeno banci poslato obavjest o otkazivanju punomoći .

obratiti se Općinskom državnom odvjetništvu radi podnošenja kaznene prijave. kao bračni partner i suvlasnik računa na to imate pravo.

predhodno od punomoćnika zatražiti povrat sredstava (ili barem 1/2.bračna stečevina )

 

ako banka nećeponišiti punomoć

u sud podineti tužbu za utvrđivanje da je punomoćništetna (treba biti i potpis suvlasnika računa, bračnog partnera).

ako sud oglasi punomoć ništetnom tada ona ne važi od nastanka

punomoćnik je stekao imovinu bez pravnog osnova.

 

mada je sudski postupak duži bio bi puno povoljniji za vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

hala na ohrabrujućem odgovoru, ništa nismo još poduzeli odvjetnik nas odvraća misli da nemožemo dobit, jer je imao punomoć zbog čega je dobio on a ne supruga. njegov razlg za ne. Ovo Vaše zvuči veoma uvjerljivo logično. Zaoliko vremena nastaje zastra potraživanja duga. možda ipak pokrenemo postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija