Jump to content

pravna pomoć


anonimno

Preporučene objave

Vlasnik sam 3/4 stana(otkupljujem nacinalizirani dio), imam vlasnićki list. 1/4 sam u najmu od grada Rijeke, ja ne želim plaćati najam nitko nije niti potpisao neki ugovor s menom.Želim da mi se vrati moj novac ili da mi omoguće prodaju po cijeni koju sam platio kad sam otkupljivao nacionalizirani dio.Stan je u jednoj cjelini.Što mogu poduzeti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste ni mogli sklopiti ikakav ugovor jer to u najmanju ruku smiješno. A zašto- pa iz jednostavnog razloga- nemojte plaćati najamninu za ono što je ionako vaše i to još u većinskom omjeru. Jednostavno prestanite plaćati tu najamninu. Ozbiljno vam to savjetujem.

Vi imate pravo koristiti stan i bez plaćanja najamnine jer je ionako vaš, znate. A oni neka vas tuže, a neće, jer nemaju nikakvog osnova, jer vjerojatno i dobro znaju da plaćate pa vam se smiju. Bolje im savjetujte da otkupite tu 1/4 stana jer oni kao suvlasnici također imaju pravo na taj stan kao i vi.

 

Molim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bojim se da nisam bio dovoljno rječit ja sam bio nosioc stanarskog prava te sam predao zahtjev za otkup i grad mi je omogućio da kupim dio koji je nacionaliziran te na ostali dio plaćam najam a oni sada traže od mene da kupim dio(1/4) po tržnoj vrijednosti a sudski vještak je uzimao vrijednost cijelog stana.Unazad par godina govorili su mi da je to neodjeljiv dio što nije istina jer ukoliko oni meni neće prodati taj dio stana po cijeni koja je vrijedila onda ja ga ne želim.Volio bih s nekim o tome razgovarat da objasnim cijelokupnu situaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija