Jump to content

zapošljavanje bez natječaja


analis

Preporučene objave

Poštovani, nedavno sam saznao da će se uskoro održati razgovori za radno mjesto koje više od godinu dana čekam. Problem je u tome da nigdje nije bio izdat taj natječaj nego su samo neki ljudi preko veze pozvani da dođu tog i tog dana. Uredno sam pratio svakodnevno mrežne stranice HZZ-a i NN-a i tog natječaja sa sigurnošću nije bilo. Mene sad zanima jel' po zakonu obavezno da se natječaj objavi na navedenim stranicama ili nije i ako je obvezno kome mogu prijaviti ovu nepravilnost u zapošljavanju i na koji način i jel' takva vrsta prijave anonimna ili nije? Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zavisi o kojem je poslodavcu točno riječ. Državna tijela, tijela JLP®S-a te javna tijela imaju obvezu objave natječaja u javnim glasilima - državna i javna tijela u NN, tijela JLP®S mogu i u vlastitim glasilima (uz NN). Neke od natječaja znaju objaviti i u čitanijim medijima. S druge strane, ako se radi o privatnom poslodavcu, on takve obveze nema. Može, ali nije dužan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o javnoj kulturnoj ustanovi koju osnivaju gradovi odnosno općine. U ovom slučaju pretpostavljam da je natječaj trebao biti o objavljen na HZZ-u ili ne? Ukoliko jeste, kome da se obratim?

Zavisi o kojem je poslodavcu točno riječ. Državna tijela, tijela JLP®S-a te javna tijela imaju obvezu objave natječaja u javnim glasilima - državna i javna tijela u NN, tijela JLP®S mogu i u vlastitim glasilima (uz NN). Neke od natječaja znaju objaviti i u čitanijim medijima. S druge strane, ako se radi o privatnom poslodavcu, on takve obveze nema. Može, ali nije dužan.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam kako je riječ o knjižnici ili nečem sličnom. Obveza objave u javnom glasilu stoji, s time da su to mogli objaviti i u vlastitom glasilu (odnosno ako ga nemaju, u službenom glasilu županije), tako da to treba provjeriti. HZZ nije relevantan faktor u ovoj priči - mislim, normalno je da se i na njegovim stranicama takav natječaj objavi, ali nije obveza. Prijavu možete podnijeti Inspektoratu, ali imajući u vidu specifičnost konkretnog poslodavca, nisam 100% siguran da li se nije potrebno prije toga obratiti nadležnom uredu državne uprave. Ako netko drugi ovdje zna, neka se slobodno uključi. Ili provjerite kod Inspektorata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, natječaj je navodno objavljen u Glasu Slavonije iako se radi o Splitsko-dalmatinskoj županiji. Osoba je jučer zapošljena, jedina se pojavila na tzv. testiranju što vjerojatno znači da je za nju natječaj i namješten. Za osobu pouzdano znam da nema potrebne kvalifikacije za to radno mjesto. Koje su moje mogućnosti, što mogu napraviti da bi radno mjesto barem dobila kvalificirana osoba bez obzira bio to ja ili netko drugi jer znam da ih u gradu ima još koji imaju potrebne kvalifikacije. Inspektorat rada ili neka druga ustanova? Hvala.

Pretpostavljam kako je riječ o knjižnici ili nečem sličnom. Obveza objave u javnom glasilu stoji, s time da su to mogli objaviti i u vlastitom glasilu (odnosno ako ga nemaju, u službenom glasilu županije), tako da to treba provjeriti. HZZ nije relevantan faktor u ovoj priči - mislim, normalno je da se i na njegovim stranicama takav natječaj objavi, ali nije obveza. Prijavu možete podnijeti Inspektoratu, ali imajući u vidu specifičnost konkretnog poslodavca, nisam 100% siguran da li se nije potrebno prije toga obratiti nadležnom uredu državne uprave. Ako netko drugi ovdje zna, neka se slobodno uključi. Ili provjerite kod Inspektorata.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nadam se da je iz dolje navedenog jasno o čemu se radi. Htio bih nekome uputiti žalbu, ali nisam siguran gdje i kako to napraviti. Inspektorat rada? Molim nekoga tko zna da mi pošalje neki link ili obrazac koji se treba ispuniti i kome ga uputiti točno, koji podaci se stavljaju, što bi sve žalba u ovom slučaju trebala sadržavati. Molim vas za pomoć, već mi je dosta zapošljavanja preko ovih i onih veza bez ikakvih kvalifikacija pored ljudi koji su školovani za određena radna mjesta. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija