Jump to content

Pristranost sudkinje za mladež


anonimno

Preporučene objave

Molim Vas, što učiniti kada osjetite u 16 gdina trajanja kaznenog postupka protiv okr. koji ne želi plaćati alimentaciju, da mu je sudkinja sklona te da suci i rasteže do u nedogled.

Predzadnji put je otišla na bolovanje baš na taj dan rasprave.

Na zadnje ročište okr. nije došao, poziv nije uredno dostavljen i ona unatoč traženju mog odvjetnika da se naloži raspisivanje tjeralice i pritvor, to nije prihvatila.

Ujedno, prošle godine u ovo vrijeme, okrivljenog su uhitili na 24 sata i dao je adresu na kojoj će primati pozive.

Sada to nije učinio, a sudkinja je raspravu samo pomaknula za 9. mjesec.

Obzirom da sam ja o tome pisala i Vama, ali i ostalim institucijama u RH, uključujući i njezino Ministarstvo i ukazivala na nedostatke u njezinom radu, smatram da mi to vraća na ovaj način.

Isto tako, bivši odvjetnik okrivljenika, sada je sudac Županijskog suda u istoj zgradi.

Bojim se da je to mreža i da su povezani.

Što da učinim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na zadnje ročište okr. nije došao, poziv nije uredno dostavljen i ona unatoč traženju mog odvjetnika da se naloži raspisivanje tjeralice i pritvor, to nije prihvatila.

 

dostava nije uredna i nije imala uvjete za određivanje pritvora, tako da je u tom dijelu postupila po zakonu...treba provjeriti razlog neuredne dostave i nastojati mu kako god uručiti poziv, pa tek onda ako dostava bude uredna,a ne dođe, može se ići na određivanje pritvora..

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Mislim. A dalje pravni eksperti neka kažu posljednju riječ.

 

pretpostavljam da govoris o ustavnoj 29-tki u dijelu koji spominje sudove i razumni rok - po novom zakonu o sudovima (12/2005) to pravo se vise ne stiti ustavnom tuzbom vec zahtjevom za zastitu prava na sudjenje u razumnom roku, a koji se podnosi neposredno visem sudu.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija