Jump to content

Izlazak iz suvlasničkog odnosa/odreknuće


Mistral72

Preporučene objave

Otac i ja smo suvlasnici zemljišta, svaki polovice. Početni dogovor bio je da ću mu ja darovati svoj dio i tako izači iz suvlasnistva jer mi taj odnos smeta. No kad to treba realizirati on uvijek nadje neki razlog da se to ne realizira i to traje več godinama. Mogu li ja jednostrano izaći iz suvlasničkog odnosa odreknućem ili na neki drugi način?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Clanak 172.ZV

(1)...

(2) Pravo vlasništva nekretnina prestaje odreknućem tek kad na temelju očitovanja o odricanju od vlasništva, danoga u obliku isprave prikladne za zemljišnoknjižni upis, to pravo bude izbrisano u zemljišnoj knjizi, ako zakon ne određuje drukčije.

(3) Ako je pravo vlasništva upisano u zemljišnoj knjizi, prestatće tek njegovim brisanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Pozdrav,

Znam da je post star 6 godina :) ali imam sličnu situaciju i neki detalji mi nisu jasni iz ovog odgovora, pa bih molio pojašnjenje.

  • "...to pravo bude izbrisano u zemljišnoj knjizi..." - čekam li na to da se dogodi ili mogu poduzeti neke korake da "požurim" da me se briše?
  • Plaća li se porez tom prilikom ili samo bilježnik/taksa?

Hvala

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija