Jump to content

Rebalans proračuna i 'povlaštene mirovine'


connected

Preporučene objave

http://www.vecernji.hr/vijesti/povlastene-mirovine-uskoro-bi-se-mogle-naci-udaru-clanak-612226

 

http://www.24sata.hr/politika/rebalansom-proracuna-su-na-udaru-i-povlastene-mirovine-331922

 

za sada sam našao dva linka.

 

što znači jesenjski rebalans proračuna za 'povlaštene' mirovine?mir još neko vrijeme i nova rezanja?5,10 posto ili nešto više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 592
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

najviše su sudjelovali

Objavljene slike

tako je Liniću.

Reži i sreži povlaštene mirovine do barem prosječne invalidske braniteljske mirovine.

Reži i sreži isto tako i plaće političara do najmanje prosječne plaće u RH !

 

Pokaži i dokaži da to što pričaš i misliš i prvom sebi sreži plaću na prosjećnu plaću u RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako je Liniću.

Reži i sreži povlaštene mirovine do barem prosječne invalidske braniteljske mirovine.

Reži i sreži isto tako i plaće političara do najmanje prosječne plaće u RH !

 

Pokaži i dokaži da to što pričaš i misliš i prvom sebi sreži plaću na prosjećnu plaću u RH.

E moj Kompa, neće oni srezati sebi niti plaće niti mirovine, već će srezati sve tkz. povlaštene, braniteljske, saborske itd. A svoje plaće neće ni taknuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zavisno od situacije .

branitelji, HRVI, imaju povlaštene mirovine, kad treba otimati.

kad na sudu tražiš naknadu štete tada je mirovina hrvatskih branitelja naknada štete.

 

hočeli se ovi glupi političari odlučiti ?

dali imamo povlaštene mirovine ili primano naknadu štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Situacija je neizvjesna. Možda će ukinuti "povlaštene" mirovine i onemogućit odlazak u povlaštenu mirovinu jer je neće niti biti, a trenutni iznos mirovine neće dirati, a možda će rezati sve povlaštene 2-3-5 ili 10% (prije bih rekao da će biti ova druga opcija), ali koliko god Slavek rezao, neće ništa dobro uraditi niti za branitelje, niti za državu jer će smanjiti ionako nisku potrošnju, a samim time i staviti čep na prazno bure (državni proračun), a taj će čep ionako otvarati i svaki puta kad pogleda u to bure, bit će sve više suho.

 

Moguće i da će se promijeniti nešto vezano za usklađivanje aktualne vrijednosti mirovine, ali ako bude tako, onda se umjesto povećanja možemo nadati samo rezanju braniteljskih mirovina prilikom svakog usklađivanja aktualne vrijednosti mirovine (najmanje nekoliko godina unaprijed jer nema gospodarskog rasta i punjenja državnog proračuna za što bi se vezale prema Slavekovim riječima povlaštene mirovine, a BDP stalno pada), a to ne bi bilo dobro.

 

A kad nas inspector clouseau tj. EK stavi pod povećalo i vidi koliki nam je deficit može doći i do drastičnih rezova (što se valjda neće dogoditi, iako mi se čini da svi putevi vode u tom smjeru, a nadajmo se da neće biti drastičnih rezova).

 

To je nama naša borba dala n040.gif

 

- Dođe mi da uzmem pištolj i objesim se!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neće oni srezati sebi niti plaće niti mirovine, već će srezati sve tkz. povlaštene, braniteljske, saborske itd. A svoje plaće neće ni taknuti.
Nek meni daju njihovu plaću i odmah nek umanje za 25%.

 

.što znači jesenjski rebalans proračuna za 'povlaštene' mirovine?mir još neko vrijeme i nova rezanja?5,10 posto ili nešto više.
U prvom linku piše "Dalo se to iščitati iz poruke ministra financija Slavka Linića nakon sjednice vlade kada je izjavio kako građani smatraju da povlaštenih mirovina ne bi trebalo biti i da se svi trebamo izjednačiti.".To je isčitao novinar ili je to rekao slavek?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.vecernji.hr/arhiva-naslovnica/

 

naslovnica večernjeg lista i jedan od naslova 'Linić reže povlaštene mirovine 10 posto'

izgleda da su se odlučili.

postoji li kakav pravni lijek o tome da se onemogući rezanje mirovina jer se čini da svaka vlast koja dođe reže.kolika će nam mirovina ostati?10 po 10... i evo već smo na 100(crni humor).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali koliko god Slavek rezao, neće ništa dobro uraditi niti za branitelje, niti za državu jer će smanjiti ionako nisku potrošnju, a samim time i staviti čep na prazno bure (državni proračun), a taj će čep ionako otvarati i svaki puta kad pogleda u to bure, bit će sve više suho.

 

neznam koliko čovijek mora biti "glup" da svati bez potrošnje nema ni para,a kako da trošiš ako nemaš,nerazumijem kako su nas uspijeli razjedinit da smo slijepi pored svojih ociju,pitam ja vas branitelji jel postoji koji od nas da moze kazat proslo je od rata 22godine i da je zaboravio,meni je to sve kao da je jucer bilo,a oni koji tvrde da se moze to zaboravit tima je mozak malo sje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam koliko čovijek mora biti "glup" da svati bez potrošnje nema ni para,a kako da trošiš ako nemaš
Po meni nije to glupost recimo Slaveka nego ti je to proizvod komunističke ekonomije.Nije li bolje smanjit plaće i mirovine 5-10% ali i pdv na 20% i na hranu na recimo 8-9%.Svi (ne baš svi) bi bili sretni i zadovoljni.Prvo ne bi lova odlazila van za hranu, drugo za istu ili manju lovu više hrane bi kupio, treće jeftinije i sve ostale stvari....Ali ekipa oko Slaveka i njihovih račundžija ne razmišlja tako.

A možda sam ja neškolovan u krivu :zbunj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na Poslovnom objašnjava da "povlaštene" mirovine neće biti povećane u narednom povećanju na koje će se primjeniti druga formula (70-30)

 

Ako smatraju da sam ja koji sam u općoj invalidskoj mirovini 50%-50% kao hrvi 30% povlašten nek mi neredni puta ne povečavaju mirovinu ali isto tako nek je i ne smanjuju više !

Također bi im predložio ako smatraju da sam ja u povlaštenoj mirovini a ne u invalidskoj mirovini neka promjene naziv mirovine i neka mi onda lijepo u riješenu o mirovini i na izvadku o mirovini piše naziv mirovine :" Povlaštena mirovina " a ne kao do sada " Invalidska mirovina ".

 

Neka usklade pravne stvari oko naziva imena naknade koju dobivamo jeli to na kraju invalidska ili povlaštena ili koja već mirovina ili naknada ili što li je već ?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

namjerno forsiraju naziv "povlaštena" da bi mi u narodu bili omraženi. svako malo netko sikti "oni branitelji, oni su povlašteni".

 

ja sam svoju mirovinu itekako zaslužio i debelo platio zdravljem

povlašteni su ovi u saborskim mirovinama

 

neće nam usklađivati neko vrijeme? neka prvo vrate onih 10% što su nam uzeli!!

 

piše da će aktivirati dio umirovljenika, zaposliti ih. znači, njima će usklađivat i još im dati mogućnost da si dodatno zarade.

 

a mi koji smo invalidi i koji nikako nemamo mogućnost dodatnih prihoda - nama neće čak niti usklađivat.

po meni samo jedan naziv za ovo postoji - DISKRIMINACIJA ratnih vojnih invalida!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma meni je sve jasno, ali jedno mi nejde nikako u tu ludu glavu: Do kada će hrvatski branitelji koji su po zakonu stekli pravo na mirovinu , ma kakav to zakon bio u trenutku njihova umirovljena strahovati da istu može preko noći netko potezom pera oduzeti.Ima li to igdje na crnoj zemljici ovoj, pa i partizani nisu išli na revizije, ali ni ostali u onoj bivšoj državi a oni koji su stvarali istu današnju Hrvatsku stalno nekom smetaju što su umirovljenici.Dali je itko od nas znao kad je išao u obranu domovine da će imati bilo kakva prava nakon rata, dali je znao da će uspjeti u svom časnom zadatku, nije.Nikom ni nakraj pameti nije bila nikakva mirovina niti bilo kakve privilegije.Tko je onda donio zakone po kojima su se dobivale mirovine, Sabor, Vlade, itd. Neka nas ostave na miru več jednom i u nama netraže krivca za propuste koje su napravili neki drugi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvatski branitelji iz Domovinskoga rata sastavni su i

zaslužni dio hrvatskoga društva, kojima država, zbog

njihova povijesnoga doprinosa obrani i stvaranju suverene

i neovisne hrvatske države, treba osigurati sustavnu

i dobro organiziranu skrb i pomoć u rješavanju

problema s kojima se susreću u poslijeratnim vremenima.

Branitelji su raznolika društvena skupina, u kojoj se

pojedinci međusobno razlikuju po svom imovinskom i

socijalnom položaju, obrazovanju, dobi, spolu, interesima,

zaposlenju i društvenoj uključenosti, zdravstvenom

i psihičkom stanju. Zato naša koalicija polazi od toga

da je nužno primijeniti induvidualizirani pristup svakom

branitelju i poštovati ga kao zasebnoga i važnoga pojedinca.

Branitelje ne smatramo socijalnom kategorijom,

niti posebnim krugom povlaštenih građana, već društvenom

skupinom heterogenih pojedinaca koji dijele

zajedničko iskustvo sudjelovanja u Domovinskome ratu

i zajedničke probleme koji su posljedica ratnih zbivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvatski branitelji iz Domovinskoga rata sastavni su i

zaslužni dio hrvatskoga društva, kojima država, zbog

njihova povijesnoga doprinosa obrani i stvaranju suverene

i neovisne hrvatske države, treba osigurati sustavnu

i dobro organiziranu skrb i pomoć u rješavanju

problema s kojima se susreću u poslijeratnim vremenima.

Branitelji su raznolika društvena skupina, u kojoj se

pojedinci međusobno razlikuju po svom imovinskom i

socijalnom položaju, obrazovanju, dobi, spolu, interesima,

zaposlenju i društvenoj uključenosti, zdravstvenom

i psihičkom stanju. Zato naša koalicija polazi od toga

da je nužno primijeniti induvidualizirani pristup svakom

branitelju i poštovati ga kao zasebnoga i važnoga pojedinca.

Branitelje ne smatramo socijalnom kategorijom,

niti posebnim krugom povlaštenih građana, već društvenom

skupinom heterogenih pojedinaca koji dijele

zajedničko iskustvo sudjelovanja u Domovinskome ratu

i zajedničke probleme koji su posljedica ratnih zbivanja.

 

Nebih se složio s tobom kolega, istina da ima svakakvih branitelja , ali su branitelji, s mirovinom i bez nje.Onih koji su oboljeli i onih koji su ranjeni i onih kojih nažalost nema.Društvo treba naravno voditi brigu o svim kategorijama ali postoji ali, dali su branitelji krivi za privatizaciju u ratu, nisu, dali su krivi što su oboljeli , ranjeni, poginuli , ostali bez ičega kad su se vratili u svoje domove, nisu.Pa što to onda ovo društvo traži od njih, dali nisu dovoljno stradali, dali živote, svoje djelove tijela, bolesti, itd. po meni treba hitno mjenjati Ustav i trajno riješiti problem tih tkz. povlaštenih mirovina ali samo braniteljskih.Provedite reviziju , svatko tko je nečasno stekao pravo oduzmite mu to, ali nemojte zbog njih nekolicine da ispašta većina, to nisu zaslužili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi skuzio,to je u plan 21 sdp napisao.

jel ima negdje pojasnjenje sta se to tocno odnosi na braniteljske povlastene mirovine.

npr. ja sam u profesionalnoj invalitskoj mirovini hrvatskog branitelja,posto nemam starosne godine niti dovoljnog radnog staza odreduje mi se minimalna braniteljska, uvijet je bio 100 dana borbenog sektora,jesam i ja onda u povlastenoj 1970,00 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi skuzio,to je u plan 21 sdp napisao.

jel ima negdje pojasnjenje sta se to tocno odnosi na braniteljske povlastene mirovine.

npr. ja sam u profesionalnoj invalitskoj mirovini hrvatskog branitelja,posto nemam starosne godine niti dovoljnog radnog staza odreduje mi se minimalna braniteljska, uvijet je bio 100 dana borbenog sektora,jesam i ja onda u povlastenoj 1970,00 kn

 

Onda dragi moj prijatelju trebao si to eksplicite navesti da je to plan 21 od SDP-a na parlamentarnim prošlim izborima.A na tvoje pitanje da nemaš dovoljno radnog staža, i da imaš kako si naveo mirovinu od 1970,00 kn , odgovaram , sa da .Ti si u povlaštenoj mirovini jer si otišao u mirovinu po zakonu o Hrvatskim braniteljima, bez obzira što nemaš RVI i opću nesposobnost za rad..Da si otišao kao civil u civilnu prijevremenu ili neku drugu osim invalidske mirovine imao bi daleko manje, što je u proračunu automatski više novca , pa puta onoliko koliko prima tu mirovinu i eto ti uštede za Linića naravno.Nepita on dali ćeš imati za kredit, kruh, mljeko, ili za dijete da mu kupiš igračku ili knjige za školu.Pa neživimo više u 19.stoljeću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo Kosorica 10% sada u narodu omiljeni Slavko 10%-baš smo ovce i treba nas šišati!

Svi se svim silama trude kako bi ostvarili prosjećni životni vijek hrvatskog branitelja od 50,9 godina.

Blago NOR-ovcima tj. partizanima odlazili su svakako u mirovine (dva svjedoka),bili poštovani u društvu tj. nikome nije palo na pamet zucnuti nešto u svezi njihovih mirovina,baš me zanima koliko ih je poslije rata počinilo samoubojstvo,uživaju i nakon 70 godina u svojim mirovinama itd,itd........ a nas popiša svaki avlijaner kojem se prohtje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda dragi moj prijatelju trebao si to eksplicite navesti da je to plan 21 od SDP-a na parlamentarnim prošlim izborima.A na tvoje pitanje da nemaš dovoljno radnog staža, i da imaš kako si naveo mirovinu od 1970,00 kn , odgovaram , sa da .Ti si u povlaštenoj mirovini jer si otišao u mirovinu po zakonu o Hrvatskim braniteljima, bez obzira što nemaš RVI i opću nesposobnost za rad..Da si otišao kao civil u civilnu prijevremenu ili neku drugu osim invalidske mirovine imao bi daleko manje, što je u proračunu automatski više novca , pa puta onoliko koliko prima tu mirovinu i eto ti uštede za Linića naravno.Nepita on dali ćeš imati za kredit, kruh, mljeko, ili za dijete da mu kupiš igračku ili knjige za školu.Pa neživimo više u 19.stoljeću.

 

onda neka piše povlaštena a ne invalidska mirovina !!!!

 

civil u invalidskoj mirovini nije povlašten a branitelj u invalidskoj mirovini je povlašten !?

 

zar nije to i takvo razmišljanje i ponašanje diskriminirajuće ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlada se određuje se prema Domovinskom ratu kao obrambenom i pravednom ratu, vođenom radi obrane slobode građana Republike Hrvatske i njenoga teritorijalnoga integriteta. Imat ćemo pošten, pravedan i transparentan odnos prema braniteljima. Zalagat ćemo se za trajno poštivanje i zaštitu povijesne istine, dostojanstva i značaja Domovinskoga rata i samih branitelja. Nećemo ukidati, niti smanjivati niti jedno pravo istinskim sudionicima i stradalnicima Domovinskoga rata.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovo je izvadak iz plana 21 pod rednim brojem 13. akutalne Vlade RH o Braniteljima.

Nigdje se ne spominju smanjenja prava branitelja i njihovih obitelji, kako i obiteljima smrto stradalih i nestalih branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa CheKirac ti je objasnio kako"smatraju" jednu od "povlaśtenih"mirovina.da imaś invalidsku kao civil (a nemaś 40 godina mirovinskog staźa) vidio bi kolika bi ti bila mirovina.imaś sigurno izraćun u rjeśenju (kao i svi).imaś po zakonu o HB i imaś drukćiji izraćun (dodatak).ako nemaś RVI( ne ulazim u to) mirovina ti je osjetno manja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.vecernji.hr/arhiva-naslovnica/

 

evo link naslovnice večernjeg.

moram priznat da nisam čitao tekst,a iz naslova i podnaslova proizlazi da će zamrznuti 'povlaštene' mirovine.očito se misli na daljnje neusklađivanje.

kad smo već kod zamrzavanja(hladnoće) jeli neko primjetio kako je u zadnje vrijeme baš nešto zahladnjelo vani i na relaciji branitelji-vlada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa, prosjek civilne invalidske mirovine je oko 2 tisuće a braniteljske invalidske oko 5 tisuća. Valjda se slažemo da i civlni invalid treba živiti. Mislim da se zbog toga zovu povlaštene. Koliko se sjećam braniteljske mirovine ispod 3500 kuna nisu ni smanjivane.

 

Znači došli mo do zaključka a to je baš ono na što sam i ja sumnjao. Radi se o novcu a ne o tome je li netko vojni ili civilni invalid.

 

Nas će getonizirati , izolirati ....odvojiti, diskriminirati ...zašto ????

Zato jer smo HRVI, zato jer smo zdravlje izgubili u ratu a ne u tvornici ili rudniku ???

 

Tako nam i treba, neka nas izoliraju, getoniziraju, neka nas diskriminiraju jer očigledno bolje nismo ni zaslužili.

 

Valjda se slažemo da i branitelji , hrvi trebaju živjeti i da je večina istih u situaciji bez riješenog stambenog pitanja sa maloljetnom djecom koja se još uvijek školuje. Da nisu izgubili zdravlje u ratu danas bi isti branitelji umjesto u mirovini bili političari pa bi imali 15,000 kn i više primanja. Dok bi oni pošteniji ganjali svoje karijere za koje su se školovali. A ovako - jadno...diskriminirajuće 101 %

 

Uzmu mi li ponovo 10 % tada idem u pravnu bitku , od ponovno zahtjeva za ustavnošću istog vladinog poteza do tužbi za diskriminaciju i ponižavanje kako osobe tako i branitelja.

 

Neću im olako prepustiti bitku za 10 % od moje mirovine kojom školujem i hranim soje dvoje djece.

 

Meni 10 % puno znači, pgotovo zimi. Neka mi plate zimi grijanje a ljeti ljetovanje pa onda neka uzmu tih 10 %.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je malo lakše živjeti sa 5 nego sa 2 tisuće,a od čega će živjeti tisuće branitelja koji nisu ranjeni a nisu glumili PTSP a nisu imali novca ili nisu htjeli kupiti "dobre" nalaze a danas nemaju posao a imaju malu djecu.Mislim da bi se u ovoj priči trebalo sjetiti i njih jer su oni pravi gubitnici i diskiminirani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je malo lakše živjeti sa 5 nego sa 2 tisuće,a od čega će živjeti tisuće branitelja koji nisu ranjeni a nisu glumili PTSP a nisu imali novca ili nisu htjeli kupiti "dobre" nalaze a danas nemaju posao a imaju malu djecu.Mislim da bi se u ovoj priči trebalo sjetiti i njih jer su oni pravi gubitnici i diskiminirani.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dragi kolega, sa ovakvim tvojim razmišljanjem nevrijedi ulaziti u polemiku i dokazivati suprotno.Jednostavnim riječnikom nemoguća misija.I molim te ja imam 27 godina civilnog staža, u rat sam otišao sa 33 god. Dvoje djece od 5 i 9 god.Protjeran iz svog doma, kuća zapaljena, prva crta bojišta, dragovoljac DR-a.Nisam ranjen , obolio od PTSP-a nije me sram to reći 8 bolničkih lječenja,30% RVI.Pa malo progruntaj po svojoj glavi dali sam mogao ostati zdrav u ovoj blesavoj državi, i još blesavijim političarima bili oni desno ili ljevo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slavko-SDP Liniču-molio bih u ime svih Dragovoljaca Domovinskog rata da nam samo iskažete ratni put....tj. U kojoj toćno operativno Vojno-Policijskoj akciji ste sudjelovali postrojba-čin-ustrojbeno mjesto,temeljem istog da nam predočite svoj ratni put na uvid-jer vi kao ministar i javna osoba od povjerenja imate na to pravo a i obvezu,prema Republici Hrvatskoj i građanima ove zemlje koji kako kažete žele da se svi izjednačimo-pa hajdmo ministre Slavko Linič(ć)u recite vi Hrvatskim Ratnicima i Hrvatskim građanima u kojoj operaciji ste Vi osobno sudjelovali i u kojem razmjeru....koji čin nosite trenutačno-dali počasni ili stvarni zaslužen u DR.....

Ako mislite da cirka 75.000 branitelja u mirovini naspram 72.000 boraca iz NOB-a koji su takođe ukalkulirani u proračun od 1945....može spasiti ovu državu-onda bolje uzmite čobanski štap i idite ovce čuvat-Pozzz od Plemenitog...jer ako neznate raditi svoj posao kako treba prepustite ga onima koji to znaju-pa nije Hrvatska Riječka Tržnica najzad.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa, prosjek civilne invalidske mirovine je oko 2 tisuće a braniteljske invalidske oko 5 tisuća. Valjda se slažemo da i civlni invalid treba živiti. Mislim da se zbog toga zovu povlaštene. Koliko se sjećam braniteljske mirovine ispod 3500 kuna nisu ni smanjivane.

 

Mislim da je malo lakše živjeti sa 5 nego sa 2 tisuće,a od čega će živjeti tisuće branitelja koji nisu ranjeni a nisu glumili PTSP a nisu imali novca ili nisu htjeli kupiti "dobre" nalaze a danas nemaju posao a imaju malu djecu.Mislim da bi se u ovoj priči trebalo sjetiti i njih jer su oni pravi gubitnici i diskiminirani.

 

Po tvom razmišljanju se da zaključiti da si ti jedna vrlo , vrlo inteligentna osoba sa kvocjentom inteligencije sobne temperature.

 

Ti ili si ovdje na forumu ubačen iz redova koje koalicijske vladajuće opcije ili si stvarno ali stvarno osoba s ineligencijom sobne temperature.

 

Vidiš, i djete u 1. razredu OŠ zna da je 2 manje od 5 i da je 15 veće od 7.

 

Pretpostavljam da dolaziš ili iz redova S. Linića ili iz redova S. Hrelje, po ovim tvojim postovima da se zaključiti da nisi branitelj ili ako i imaš braniteljski status, isti si stekao sa možda tjedan ili dva prisilne mobilizacije.

 

Zato idi svom šefu i s njim diskutiraj o braniteljima isto kao što ste radili i za vrijeme rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa,znam da istina najviše boli a oni koji je govore su pravi provokatori,naravno glupasti a vjerojatno su i četnici! Zanimljivo poznam puno osoba sa PTSP koji su nakon trajnog rješenja za mirovinu naglo ozdravili vjerojatno je to slučajnost.

 

Prvo treba pogledati istini u oči a ona je ta da nije svaki HR branitelj bio u ratu na prvoj crti, da nije svaki bio u gardijskoj brigadi ili specijalnoj policiji ili nekoj drugoj elitnoj postrojbi nego je dosta njih bilo u domobranskim pričuvnim brigadama ili u logističkim bazama sa hrpom papira statistike na stolu i četnika su vidjeli samo na TV-u kao i kako štekće garonja , apovka, falovka ili papovka. Pa tako nije svaki branitelj niti mogao oboliti od ptsp-a ili neke druge bolesti . Tako da ni mirovina istih ne može biti jednaka jer niti tijekom rata nisu isto prolazili.

 

Znam i ja jednoga Freda koji je nevjerojatnim čudom nakon plaće od 15,000 kn samim čudom ozdravio od PTSP-a. Stvarno zanimljivo. Čuda se događaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa,znam da istina najviše boli a oni koji je govore su pravi provokatori,naravno glupasti a vjerojatno su i četnici! Zanimljivo poznam puno osoba sa PTSP koji su nakon trajnog rješenja za mirovinu naglo ozdravili vjerojatno je to slučajnost.

 

tanka je linija izmedu ludosti i pameti,ja sam vec napisao nevjerujem da ima koji stvarni branitelj koji moze sve zaboravit,a sto se tice ptsp to nemoze svatko razumit,a vjerujem ti sto su naglo ozdravili glume radi okoline(jer se boje pokazat da njima nije dobro) i trude se bit kolko tolko pri sebi,mozda da organiziramo tima sto su nevjernici 24h u bolnici i 24h kod kuce sa nekim kojeg on smatra da je ozrdavio pa neka vide kako ljudi sa ptsp zive,

a sto se tice Linica ja mu dajem svoju mirovinu ali mu zelim da se njemu desi to sto se meni

i da zivi kao ja dao mu bog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smanjenje mirovina smatram sasvim normalnim.

 

Trebalo je odmah na početku SDP-ove vlasti svima smanjiti 10% pa neka sve ide u pm.

 

A ne, oni su prvo povećali sebi pa sada smanjuju određenim skupinama.

 

Ne smanjuju braniteljima nego smanjuju čitavoj sviti koja se utrpala među branitelje.

 

Te svite ima toliko puno da je postala "teret" državi.

 

I tko se sada buni?

 

Pravi banitelji. Oni koji su zaslužili i više nego što sada primaju.

 

Tko šuti?

 

Ona svita koja se ušlepala u branitelje, njima dosta što god daju.

 

Povijest se ponavlja, u SUBNOR su se uvalili svi i svakakvi, ima ih još, vjerujem da će ih biti i za još 35 godina, u branitelje su se također uvalili svi i svakakvi vjerujem da će nas biti do 2091. godine.

 

Ovoj temi nikada kraja i nikada neće biti pravde.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smanjenje mirovina smatram sasvim normalnim.

 

Trebalo je odmah na početku SDP-ove vlasti svima smanjiti 10% pa neka sve ide u pm.

 

A ne, oni su prvo povećali sebi pa sada smanjuju određenim skupinama.

 

Ne smanjuju braniteljima nego smanjuju čitavoj sviti koja se utrpala među branitelje.

 

Te svite ima toliko puno da je postala "teret" državi.

 

I tko se sada buni?

 

Pravi banitelji. Oni koji su zaslužili i više nego što sada primaju.

 

Tko šuti?

 

Ona svita koja se ušlepala u branitelje, njima dosta što god daju.

 

Povijest se ponavlja, u SUBNOR su se uvalili svi i svakakvi, ima ih još, vjerujem da će ih biti i za još 35 godina, u branitelje su se također uvalili svi i svakakvi vjerujem da će nas biti do 2091. godine.

 

Ovoj temi nikada kraja i nikada neće biti pravde.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ma sve to štima,ali nismo svi jednaki, već sam o toj temi sam sebi dosadan, neznam dali vi shvaćate o čemu govorim i što vam želim reći.Ili ja neshvaćam vas pa sam toliko u pm.da idem u ponedeljak kod psihića nek me makne od svega.I ovako nefunkcioniram kako treba.Jedan primjer samo friški.Central banka, Linić upuca 500 mil. kuna za 3 mj. banka propadne, isplata štedišama oko 300 mil. kuna jer država garantira štednju do 100.tisućica Eura , kad se zbroji 800mil. kunića od koga , poreznih obveznika i nas jadnika.Pa dali tu može neko bit normalan da mi to na jedan suvisli način da shvatim objasni?Naravno da love nema, uštede na smanjenju braniteljskih ,mirovina 750 mil.kuna, i evo love za Linićev javašluk, i neodgovara nikom. Jebeš državu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost, stanje je alarmantno. Vrlo brzo može doći do problema sa isplatom svih vrsta mirovina u RH.

 

Daj nemoj biti naivan molim te lijepo.

 

Da je stanje tako strašno onda su gospoda iz Vlade RH trebala prvo sebi srezati barem , ponavljam barem 40 - 50 % plaće , otpustiti barem 20.000 neradnika iz državne uprave i sa državnog proračuna, ne kupovati nova vozila i nove mobitele....

 

Nemoj biti naivan, to su priče za malu djecu.

 

Da je stanje tako strašno riješilo bi se to na 100 drugih načina a ne samo udarati po istima, po onima koji šute dok ih se lupa po džebu a to smo mi ! Nikome drugom umirovljeniku kojemu mirovina prelazi 3500 kn tada , prošli puta nisu srezali niti lipe, samo su nama kako nas vole nazivati povlaštenima srezali 10 % ! Samo nama ! Ostalim invalidima rada i radničkim mirovinama nisu uzeli niti lipe. Pa koji smo mi k....... ?!

 

Pa kada otpuste 20.000 neradnika s državnog proračuna, kada srežu plaće svima u Saboru i Vladi RH za 40-50% onda neka srežu i nama još tih dodatnik 10 % a ja ću im svojevoljno onda dati još 1% gratis za spas domovine .

 

A do tada ako pipnu samo iti 1% a ne srežu sebi i ne otpuste ove neradnike , do tada ću im ja biti pravni neprijatelj NO 1 ! Svim pravnim sretstvima ću ići u pravni rat za svoja prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Daj nemoj biti naivan molim te lijepo.

 

Da je stanje tako strašno onda su gospoda iz Vlade RH trebala prvo sebi srezati barem , ponavljam barem 40 - 50 % plaće , otpustiti barem 20.000 neradnika iz državne uprave i sa državnog proračuna, ne kupovati nova vozila i nove mobitele....

 

Nemoj biti naivan, to su priče za malu djecu.

 

Da je stanje tako strašno riješilo bi se to na 100 drugih načina a ne samo udarati po istima, po onima koji šute dok ih se lupa po džebu a to smo mi ! Nikome drugom umirovljeniku kojemu mirovina prelazi 3500 kn tada , prošli puta nisu srezali niti lipe, samo su nama kako nas vole nazivati povlaštenima srezali 10 % ! Samo nama ! Ostalim invalidima rada i radničkim mirovinama nisu uzeli niti lipe. Pa koji smo mi k....... ?!

 

Pa kada otpuste 20.000 neradnika s državnog proračuna, kada srežu plaće svima u Saboru i Vladi RH za 40-50% onda neka srežu i nama još tih dodatnik 10 % a ja ću im svojevoljno onda dati još 1% gratis za spas domovine .

 

A do tada ako pipnu samo iti 1% a ne srežu sebi i ne otpuste ove neradnike , do tada ću im ja biti pravni neprijatelj NO 1 ! Svim pravnim sretstvima ću ići u pravni rat za svoja prava.

 

 

Danas utvrditi da je stanje sa proračunom RH alarmantno nije naiva. Sve ovo što si naveo je točno ali kome je sad do analize rada totalno nesposobne i prevarantske vlade. Blago njima ako u nama dobiju "pravne" neprijatelje jer onda mogu i dalje u miru raditi ono što rade. Pravnim putem se ne može vratiti onih -10% iz 2010. kao ni eventualna daljnja rezanja. Treba istaknuti jedine pravne subjekte koji "predstavljaju" branitelje a to su udruge branitelja i razni stožeri za obranu, što ja znam koga. U ponoć se stavi ploča na ćirilici, ujutro je razbijena i svi su na nogama. Prije tjedan dana počinju najave o smanjenju prava branitelja, šutnja. S obzirom da se od ogromne većine branitelja u ovoj zemlji ne može čuti riječ mislim da možemo zaključiti da predstavnicima udruga i raznih stožera to nije prvorazredan problem. Moj osobni stav je da je diranje u materijalna prava branitelja potpuno kontraproduktivan potez kao što bi također bilo kontraproduktivno smanjenje materijalnih prava bilo kojih društvenih skupina. To će izazvati smanjenje potrošnje, slabije punjenje proračuna i opet smo na istom. Sljedeća vlada će opet udariti po mirovinama branitelja a mi se nalazimo u situaciji kao na brisanom prostoru u ratu. Dokle god smo korisnici takvih prava u RH mi nikad nećemo moći imati garanciju da nam se materijalna prava neće dirati i tu pravnim putem mi ne možemo ništa učiniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mene samo zanima hoće li i tih 10 posto ili koliko već odrežu vratiti kao što su i vratili i onih 10 posto od jadranke i onih 10 ili 20 posto od račana?10 po 10 i već sam na 40,50.

 

znalce za pravna pitanja pitao bi ima li pravni način za povratak tih sredstava?

 

Vjerujem da bi se za određeni postotak našao pravnik u RH koji bi se upustio u pravnu bitku i koji bi tu istu pravnu bitku a vezano za oduzeta nam materijalna prava i dobio.

 

Koliko mi je poznato osim onda kada su nam bili uzeli onih 10 %, osim što su podneseni zahtjevi za ustavnošću istog zakona kojim je određeno -10%, nitko ništa dalje nije poduzimao.

 

Svi dobro znamo da su sudovi, pa bili to i ustavni politički nastrojeni. Zato ako treba pravdu treba tražiti i van granica RH.

Trebali bismo se organizirati, biti ustrajni i ići do kraja.

 

Vjerujem da je moguće dobiti taj rat jer sam već bio u slićnoj situaciji još dok sam radio. Tamo negdje 1998/1999 su tadašnji na vlasti rekli da za nas policajce nema povrata poreza jer smo mi policajci. Na to smo se ujedinili , našli odvejtnika , podigli tužbu protiv RH a koju smo tužbu i dobili kao i sve zaostatke novca za povratom poreza.

 

Drugi slućaj je bio slićan prvom ( 2001 do 2003 god) a to je bilo kada su nas isto tako željeli zakinuti za prekovremene sate na koje su rekli da nemamo pravo naknade jer smo policajci. Isto smo se složili, tužili MUP i dobili tužbu.

 

Evo povijest se ponavlja. Danas je isti scenarij samo su drugi režiseri.

 

Zato ću ponovno ići u pravnu borbu u rat i ovaj puta jer znam da sam zakinut i ja i moja obitelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drugi slućaj je bio slićan prvom ( 2001 do 2003 god) a to je bilo kada su nas isto tako željeli zakinuti za prekovremene sate na koje su rekli da nemamo pravo naknade jer smo policajci. Isto smo se složili, tužili MUP i dobili tužbu.

Slično ali nije isto sa smanjenjem (možebitnim,budućim) jer su prekovremene bili dužni platit sukladno donesenom zakonu.Jednako tako donesu zakon za ponovno smanjenje i možeš tužit ali ne možeš dobit za razliku od prekovremenih

I btw netko je tada trebao ostat bez posla i vratit u proračun (od svoje imiovine) svu nastalu štetu (kamate i sudske troškove).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slično ali nije isto sa smanjenjem (možebitnim,budućim) jer su prekovremene bili dužni platit sukladno donesenom zakonu.Jednako tako donesu zakon za ponovno smanjenje i možeš tužit ali ne možeš dobit za razliku od prekovremenih

I btw netko je tada trebao ostat bez posla i vratit u proračun (od svoje imiovine) svu nastalu štetu (kamate i sudske troškove).

 

Mnogi kolege se nisu tada bili usudili tužiti. Neki jesu, među njima i ja.

 

Sa dobrim odvjetnikom sve je moguće.

 

Vjerujem u to da i u ovom slućaju postoji svijetla točka u tunelu što se tiće nas " povlaštenih ".

 

Vjerujem da je i onda a pogotovo i sada diskriminirajuće jednu skupinu umirovljenika sa stečenim zakonitim pravima kao umirovljenik diskriminirati i getonizirati u odnosu na druge skupine i tzv " povlaštenih umirovljenika " i invalidskih i radničkih.

 

Počet ću od tuda od diskriminacije i getonizacije određene rekao bih ciljane skupine građana RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bitno je da ima novaca za povečanje plaća dužnosnika (sdp članova ), kupnju skupih mobitela i pratećih usluga, povečanje ergele (auto park),plaćanje dugova firmi u vlasništvu njihovih prijatelja (kao nekad podobnik. ispade da je ježić linićev drug), za plaćanje terorističkoj stranci i drugom strankama, nepotrebnim i niškorisnim udrugama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što ste mogli očekivati poslije zviždanja branitelja i ponižavanja premijera Milanovića u Kninu.

Poslije razbijanja ploča ,nepoštivanja hrvatskih Zakona koji se u pravnoj i europskoj državi moraju poštivati.Možda da nas nagrade?

Oni koji su naprijed navedeno činili ,zna se za što i za koga su činili.Pa neka nas sad brane od vlade ili će nam vratiti oduzeto kad dođu na vlast.Malo morgen.Instrumentalizirali su dio branitelja,a sada nam se to sve obija o leđa ni krivima ni dužnima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što ste mogli očekivati poslije zviždanja branitelja i ponižavanja premijera Milanovića u Kninu.

Poslije razbijanja ploča ,nepoštivanja hrvatskih Zakona koji se u pravnoj i europskoj državi moraju poštivati.Možda da nas nagrade?

Oni koji su naprijed navedeno činili ,zna se za što i za koga su činili.Pa neka nas sad brane od vlade ili će nam vratiti oduzeto kad dođu na vlast.Malo morgen.Instrumentalizirali su dio branitelja,a sada nam se to sve obija o leđa ni krivima ni dužnima.

 

Ha,ha,ha........evo zviždim im svima u Vladi RH, svima !.....

 

Lupetaš gluposti ...ovo ko da piše Fred....

 

Ako je netko kršio bilo koji zakon taj netko ima ime i prezime i neka pravna država radi svoj posao.

 

Ha,haha....to bi se dalo usporediti isto tako i s time kao netko prođe kroz crveno ili vozi neregistriran auto i nama se ide rezati mirovina....ha,ha,ha....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedini način je braniteljska stranka. Ako imaš dovoljan broj ruku u Saboru za sastavljanje ili rušenje Vlade onda imaš i moć krojenja zakona.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

To sam ja predlagao na ovom forumu još pred dvije godine i više, sa još par kolega, ali nitko se nije uhvatio posla.Napose tko će sad ujediniti više od 100 braniteljiskih udruga a i da se ujedine da budemo kao svi 91 prozvali bi nas da idemo rušiti pravnu državu.Moš mislit koja pravna država, ni p od prava i demokracije.Bili bi ko partizani 45'.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napose tko će sad ujediniti više od 100 braniteljiskih udruga a i da se ujedine da budemo kao svi 91 prozvali bi nas da idemo rušiti pravnu državu..

 

Oprostite kolega, mješate kruške i jabuke.

 

Država je samo jedna i jedina i njezina obilježja su; državni grb, himna i zastava.

 

Vlada koja vodi tu istu državu je sasvim nešto drugo.

 

Državu smo mi stvarali a Vlada je stvarala sama sebe . Kad kažem sama sebe namjerno to kažem jer da ju je narod izabrao na demokratskim izborima onda ne bi bilo toliko stranaka u koaliciji. Narod nije znao koga izabrati a ovi su to dobro iskoristili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedini način je braniteljska stranka. Ako imaš dovoljan broj ruku u Saboru za sastavljanje ili rušenje Vlade onda imaš i moć krojenja zakona.

Ništa od tog.

 

U jednom našem gradu je 1993. ili 1994. godine postojala nezavisna lista branitelja jača od bilo koje političke opcije, ali ju je čudnovatom akvizicijom kupio HDZ.

 

Ta sudbina će zadesiti svaku takvu skupinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mnogi kolege se nisu tada bili usudili tužiti. Neki jesu, među njima i ja.

Sa dobrim odvjetnikom sve je moguće.

 

Vjerujem u to da i u ovom slućaju postoji svijetla točka u tunelu što se tiće nas " povlaštenih ".

I ja isto među prvima.Što se tiče smanjenja ako bi samo branitelji tužili izgubili bi spor bez obzira na jačinu odvjetnika.Ako bi sve skupine iz čl.2 tužile onda bi mogle dobit.(govorim o prvom smanjenju) http://www.zakon.hr/z/311/Zakon-o-smanjenju-mirovina-određenih,-odnosno-ostvarenih-prema-posebnim-propisima-o-mirovinskom-osiguranju

Ako partizani opet smanje svima sukladno postojećim kategorijama opet se gubi tužba.

 

Pošto se ekipa bavi politikom i mešetarenjem od početka 20-tih godina prošlog stoljeća nešto su ipak naučili a to je da neće smanjivat nego ih isplaćivat iz proračuna koji je uvijek u minusu i shodno tome neće bit povećanja.Ali pošteno će napisat da će bit ako proračun bude u + (što neće bit još stoljećima).

 

Što će nasljednici ove vlasti učinit vrijedi sačekat.U svakom slučaju obećat će mnogo a što će i kada ispunit....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podržavam prijedlog Kompa-e za ulazak u pravnu bitku.

Čitava situacija je frustrirajuća a sjediti prekriženih ruku bez ikakvog konkretnog otpora kao da se "šamara mrtvaca" je neprihvatljivo.

Možemo izgubiti tu bitku ali si ne ćemo imati što predbaciti i zamjeriti ovako možemo samo kao zombiji hodati sa pritiskom u prsima , "kamenom u želudcu" i bolum u zatiljku glave.

Svojski se trude opravdati podatak o prosjećnome životnome vijeku branitelja od 50,9godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite kolega, mješate kruške i jabuke.

 

Država je samo jedna i jedina i njezina obilježja su; državni grb, himna i zastava.

 

Vlada koja vodi tu istu državu je sasvim nešto drugo.

 

Državu smo mi stvarali a Vlada je stvarala sama sebe . Kad kažem sama sebe namjerno to kažem jer da ju je narod izabrao na demokratskim izborima onda ne bi bilo toliko stranaka u koaliciji. Narod nije znao koga izabrati a ovi su to dobro iskoristili.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolega Kompa mislim da nisi u pravu kad kažeš da mješam kruške i jabuke, ja sam samo

dao svoju opasku na prijedlog o stvaranju braniteljske stranke i rekao da je to u biti nemoguća misija, a i da se ostvari taj pokušaj stvaranja stranke prozvali bi i oni ljevo i oni desno pokušaj rušenja Ustavnog poretka ove države, tebi to očito nije jasno.Zašto je Mesić nakon pisma generala sve smjenio i umirovio.Razmisli malo, netreba puno da bi došao do zaključka. Pozdrav , ovdje prestajem sa svojim pisanjem na ovu temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam samo dao svoju opasku na prijedlog o stvaranju braniteljske stranke i rekao da je to u biti nemoguća misija, .
Kad se bude osnovala jedna umirovljenička stranka koja će okupit sve umirovljenike odmah će nastat i braniteljska na istom principu a to kako kažeš je nemoguća misija.

Kad bi se i osnovala baš bi me zanimalo koja ekipa bi predstavljala branitelje (vjerovatno sadašnje/bivši zastupnici) a radili bi isto kao i do sada za branitelje upsss za sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PRIOPCENJE-ZBORA-UDRUGA-VETERANA-HRVATSKIH-GARDIJSKIH-POSTROJBI-odbijamo-nasa-zakonski-stecena-prava-nazivati-povlastenim

 

Prinuđeni smo obratiti Vam se i iznijeti stav ZBORA UDRUGA VETERANA HRVATSKIH GARDIJSKIH POSTROJBI povodom najnovijih napisa u medijima na temu “rezanja povlaštenih mirovina“. Radi se o seriji napisa i televizijskih priloga koji su uslijedili nakon javnih nastupa ministara Linića i Mrsića u kojima je isto najavljeno jer; “to građani od nas traže“!? Ne treba posebno isticati da su se u medijima odmah pojavile analize tzv. ”povlaštenih mirovina” u kojima se posebno ističu braniteljske mirovine kao najveći teret i problem!!!Ovo nije prvi put da se braniteljska prava ističu kao društveni teret i pokušava ih se prikazati kao nešto nemoralno i nezasluženo, kao nešto čemu treba stati na kraj. Već predugo traje proces kriminalizacije braniteljske populacije, pri čemu se uvijek i ponovo ističu malobrojni primjeri zlouporaba braniteljskih prava kao i primjeri nesnalaženja pojedinih branitelja u uvjetima mira, što je nažalost prirodna posljedica svakog rata.

Slijedom svega navedenog, suočeni smo sa brojnim izrazima nezadovoljstva naših članova, suboraca i prijatelja koji traže odlučnu reakciju.Iznijet ćemo stoga naš stav, čvrsto ujereni da isto stajalište dijeli najveći dio ukupne braniteljske populacije:

1. Mi hrvatski branitelji, dragovoljci domovinskog rata odbijamo naša zakonski stečena prava nazivati “povlaštenim“!

Povlastice nikad nismo tražili niti smo se za njih borili. Povlasticom doduše smatramo povijesnu priliku sudjelovanja u stvaranju i obrani države nakon tolikih stoljeća. Ponosni smo što nas je zapala ta čast!

2. Odbijamo i već uvriježen stav o braniteljima lijenčinama i neradnicima koji sišu državni proračun i novac poreznih obveznika troše po kafićima i kladionicama! Ta slika jednostavno nije točna. Najveći broj hrvatskih branitelja su ozbiljni obiteljski ljudi koji pokušavaju poput svih drugih građana preživjeti ipodignuti djecu.

3. Odbijamo stav o braniteljima koji su se borili za visoke mirovine i “kruha bez motike”! Nitko od nas tada kad smo krenuli nije mogao računati da će ostati živ niti je bilo potpuno vjerojatno da ćemo se uspjeti obraniti. Da nismo uspjeli posve sigurno bi nas čekala nekakva repriza Bleiburga i Križnog puta ili sudbina ranjenika iz Vukovarske bolnice umjesto mirovine.

4. Tražimo od Hrvatske Vlade (MINISTARSTVA BRANITELJA-a, MORH-e) da stanu u obranu ugleda i dostojanstva hrvatskih branitelja i kažu istinu o tobožnjim “povlasticama“ (do sada se nitko nije oglasio ni u jednom od brojnih slučajeva zlonamjernog tumačenja braniteljskih prava) a istina je slijedeća:U najvećem broju branitelji nisu umirovljavanini svojom voljom već se to dogodilo u procesu smanjenja oružanih snaga, a temeljem ZAKONA O PRAVIMA IZ MIROVINSKOG OSIGURANJA DJELATNIH VOJNIH OSOBA I OVLAŠTENIH SLUŽBENIH OSOBA:

- Mirovina po točci 6a (minimalno 20 godina efektivnog staža)

- Mirovina po točci 6 (30 godina staža osiguranja)

- Starosna mirovina (40 godina mirovinskog staža)

- Stradalničke mirovine

Nisu svi umirovljeni branitelji korisnici invalidskih mirovina!

Dio branitelja koji zbog visokog stupnja tjelesnog oštećenja nisu mogli vršiti vojničke zadaće upućivan je izravno u invalidsku mirovinu a drugi postupno, nakon izvršene procjene preostale radne sposobnosti.

• Vezano uz proces stjecanja statusa HRVI, branitelji su prolazili dvostruki sustav procjene (komisiju HZZO i komisiju MOBMS – svaku po 3 puta u ukupnom trajanju procesa minimalno 3 godine od dobijanjaprvostupanjskog rješenja). Nitko se pritom nije bunio na činjenicu da su za nas postavljeni neravnopravni, dvostruko stroži kriteriji nego za civilne invalide rada! Očigledno smo i u ovom postupku bili ”povlašteni”

5. Mi hrvatski branitelji smo duboko svjesni teškog gospodarskog stanja u kojem se nalazi hrvatska država i spremni smo dijeliti sudbinu svog naroda. Bar mi smo dokazali da smo se spremni žrtvovati. Bili smo odlučni za svoju zemlju položiti živote a kako onda nebi pristali odreći se dijela materijalnih prava!?Ipak, ne mislimo da smo mi toliki problem i teret kao što nas se u sveopćoj hajci koja traje godinama želi prikazati.Umirovljeni branitelji čine svega između 1,5 i 2 % populacije u RH. Ako ta ista RH ne može skrbiti za tako mali broj branitelja to je doista žalosno. Isto tako imamo potrebu istaknuti da nažalost još uvijek postoji značajan broj branitelja koji su ostali i bez prava na mirovinu i prava na rad. To je istinska sramota hrvatske države!

Dobro znamo da iza hajke na hrvatske branitelje i stvaranja slike o nama kao povlaštenoj kategoriji hrvatskog društva stoje oni koji nisu željeli hrvatsku državu ili nisu imali hrabrosti i petlje stati u njenu obranu.

Takvi su danas došli na svoje i dobili priliku prati vlastitu savjest bacanjem braniteljskog ugleda u blato. To su ti građani o kojima ministar Linić govori. To od njega traže jer neće oni svojim teškim radom hraniti branitelje neradnike! U Hrvatskoj postoje i građani koji na potpuno razuman i demokratski način traže neke druge stvari na primjer uklanjanje ćiriličnih natpisa iz grada heroja Vukovara, raspisivanje referenduma „u ime obitelji“ itd. pa se na zahtjev tih građana oglušuje ili ih se nastoji opstruirati pa se postavlja pitanje koje građane treba a koje ne treba slušati. Što su za Republiku Hrvatsku napravili građani na koje se poziva ministar Linić ?

6. Mi hrvatski branitelji odbijamo da nas takvi hrane jer nas takvi nisu ni branili.Upravo suprotno, branili smo mi njih i spremni smo ih danas i hraniti.

7. Mi hrvatski branitelji tražimo od hrvatske vlade da ukoliko smo mi teret ovoj državi, neka nas vrate u sustav, neka nam da radna mjesta sukladno preostaloj radnoj sposobnosti i spremni smo se odreći mirovine i “povlaštenog statusa”! Bit će nam zadovoljstvo raditi i uzdizati ovu zemlju kao što nam je bilo zadovoljstvo za nju i ratovati. Ipak, ako se to dogodi, prvo što ćemo tražiti bit će procesuiranje svih dezertera, ratnih profitera, aboliranih četnika i svih koji su iznevjerili majku domovinu u odsudnim trenucima.

Na kraju, ukoliko doista donesete odluku zanemariti sve ovdje navedeno i rezati naše ”povlaštene mirovine“ ne dajući nam alternativu, imajte u vidu slijedeće; hrvatskim braniteljima je uklanjanjem sa scene i marginaliziranjem u proteklom desetljeću oduzeto dostojanstvo i za uzvrat dana kakva-takva egzistencija.

Nemojte nam sad oduzeti i tu egzistenciju jer ćete nas time potpuno dotući! Kako objasniti djeci zašto ih nećemo moći školovati ili im omogućiti osnovno za život a borili smo se za ovu državu!? Kako im objasniti da tata nema pravo zaposliti se jer je u mirovini a ta ista mirovina neće biti dovoljna za život!?

Nemojte nas dovoditi u situaciju bez izlaza jer nismo mi starci koji su podigli djecu i više nemaju obaveze. Naša djeca će se još godinama školovati (većina nas je tek u 40-tima) i moramo financirati još toliko toga. Stoga nam ne dirajte mirovine ili nas vratite u sustav!

Mi hrvatski branitelji ne tražimo nikakva posebna prava ni povlastice izuzev prava na dostojan i dostojanstven život!

I da poštovana gospodo političari u našoj domovini postoje svakako povlaštene i privilegirane skupine društva, to ste svi vi gospodo koji ste se u vrijeme velikosrbske agresije na Republiku Hrvatsku školovali po europskim metropolama, svi vi koji ste se u vrijeme najžešće velikosrbske agresije obogatili u pretvorbi i privatizaciji, svi vi čiji su očevi i djedovi cijeli svoj život radili protiv ideje samostalne i slobodne Hrvatske a vi njihovi nasljednici se danas nalazite na čelu državnih institucija,svi vi koji nemate ni dana radnog staža nigdje osim u stranci i partiji ,da poštovana gospodo Vi ste itekako privilegirani i povlašteni.

Predsjednik ZUVHGP

Ilija Vučemilović

 

 

 

Priopćenje sam našao na Braniteljskom portalu,ali imam nekih problema sa kopiranjem linka,stiga sam kopirao cijelo priopćenje.Ispričavam se zbog dugog teksta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citat:

 

Tražimo od Hrvatske Vlade (MINISTARSTVA BRANITELJA-a, MORH-e) da stanu u obranu ugleda i dostojanstva hrvatskih branitelja i kažu istinu o tobožnjim “povlasticama“ (do sada se nitko nije oglasio ni u jednom od brojnih slučajeva zlonamjernog tumačenja braniteljskih prava) a istina je slijedeća:U najvećem broju branitelji nisu umirovljeni svojom voljom već se to dogodilo u procesu smanjenja oružanih snaga, a temeljem ZAKONA O PRAVIMA IZ MIROVINSKOG OSIGURANJA DJELATNIH VOJNIH OSOBA I OVLAŠTENIH SLUŽBENIH OSOBA:

 

- Mirovina po točci 6a (minimalno 20 godina efektivnog staža)

- Mirovina po točci 6 (30 godina staža osiguranja)

- Starosna mirovina (40 godina mirovinskog staža)

- Stradalničke mirovine

 

• Nisu svi umirovljeni branitelji korisnici invalidskih mirovina!

 

 

Siralex, poštovani Tigre,

 

 

Podsjećam Vas da kao umirovljeni pripadnik gardijske brigade (i policijski službenici) imate pravo na mirovinu po tri zakona.

 

 

1. Zakon o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba

 

2. ZOMO – opći propisi iz mirovinskog osiguranja i

 

 

3. Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz domovinskog rata

 

 

Temom „ usporedni izračun mirovine“ pokušavam pomoći umirovljenim i djelatnim vojnim osobama, kao i policijskim službenicima da SPOZNAJU, PRIHVATE i ISKORISTE upravo tu činjenicu utemeljenu na trenutno važećim ZAKONIMA.

 

Kod velikog broja umirovljenih pripadnika gardijskih brigada mirovina po općim propisima - ZOMO je veća od ostvarene mirovine po posebnim propisima po člancima 6, 6a i 11.

 

Mislim da odnose prva dva Zakona dobro poznajem te sam u privitku pripremio tablice za usporedni izračun bruto mirovina istih.

 

Svoja prava utemeljena na zakonu možete ostvariti isključivo OSOBNIM ZAHTJEVOM prema HZMO.

 

Tome prethodi da ispred sebe imate tri dokumenta:

 

1. rješenje o mirovini DVO i PS

 

2. prilog rješenju mirovine

 

3. zadnji odrezak mirovine (iz kojeg se vidi bruto iznos Vaše mirovine)

 

 

- utvrdite, ostvarujete li pravo na starosnu mirovinu po ZOMO pa

 

ponuđene formule iskoristiti za izračun starosne mirovine po ZOMO

 

ili

 

koristite invalidsku mirovinu po članku 11.

 

pa ponuđene formule iskoristite za izračun Vaše invalidske mirovine po općim propisima – ZOMO -(na koju imate pravo bez obzira na godine starosti).

 

 

Ako Vam je bruto izračun mirovine po općim propisima - ZOMO veći od bruto iznosa dosadašnje mirovine, odmah podnesite zahtjev HZMO za PRIZNAVANJE PRAVA i na odgovarajuću mirovinu po općim propisima – ZOMO te isplatu POVOLJNIJE MIROVINE.

 

 

Ajmo se ljudi malo pokrenit!!!?????

 

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žalosno je da od Freda OPET ni traga ni glasa!!!!

 

On koji bi trebao izboriti se za naša prava, zastupati nas, zavukao se u mišju rupu i šuti.

Sramota!! I onih 7% što smo trebali dobiti od prodaje Croatia osiguranja je on poklonio državi u ime svih nas!!

Ja od njega nisam vidio niti jedan jedini potez za boljitak braniteljske populacije!!!!

 

A mediji nas izruguju, jučer napisali da 9 branitelja ima najveće mirovine u državi, šalju poruke kao da smo svi mi bogatuni koji žive na visokoj nozi.

Namjerno potiču mržnju u narodu protiv branitelja!!

Pa nek mi sad netko kaže da sve ovo što se događa nije DISKRIMINACIJA.

Da na naslovnici osvane sto puta blaži naslov o bilo kojoj manjini prašilo bi se na sve strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.vecernji.hr/vijesti/vlada-kupila-pametne-telefone-10-puta-skuplji-internet-clanak-610306

 

http://www.glasistre.hr/vijesti/hrvatska/vlada-nabavlja-automobile-vrijedne-265-5-mil-kuna--392363

 

http://www.vecernji.hr/biznis/drzava-dionice-kupovala-200-a-prodala-10-kuna-clanak-601108

 

 

 

Ma o čemu mi pričamo ljudi, o čemu!?

To su događaji unazad 10-tak dana a ima ih broj im se ne zna.

Sada te dubioze trebaju umirovljenici pokrivati!?

U razmacimo od ca. 6 mjeseci se sjete braniteljske populacije onda nas razvlače kao najveći ološ po medijima.

A "naš" Freddy (Krueger) je priča za sebe , bitno kako zna vulgarno "lajati" a izboriti se za prava populacije koju "predstavlja" to mu nije ni na kraj pameti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i

- Starosna mirovina (40 godina mirovinskog staža)

Svoja prava utemeljena na zakonu možete ostvariti isključivo OSOBNIM ZAHTJEVOM prema HZMO

Može li PS sa 41 god mirovinskog zatražit starosnu mirovinu (kad bude išao) i time ostvarit dodatak od 27% ili ga koči što mora u mirovinu po zakonu DVO i OSO jer nema dovoljan broj godina života (manje od 65)?

 

A "naš" Freddy (Krueger) je priča za sebe , bitno kako zna vulgarno "lajati" a izboriti se za prava populacije koju "predstavlja" to mu nije ni na kraj pameti.
Lako za Kruegera jer mene muče ovi iz Laburista i ekipa iz Vlada-Sabor.Laburisti traže smanjenje od 21% za državne dužnosnike na način

 

"Važno je naglasiti da u ovom „rezanju“ plaća Vlada nije načinila razliku između državnog službenika s minimalnim primanjima i državnog dužnosnika čija primanja višestruko premašuju hrvatski prosjek, već je isti postotak smanjenja odlučila primijeniti na sve zaposlene u državnoj i javnoj službi. Tako je zacrtana brojka od 3% primijenjena jednako i na primanja domara u nekoj osnovnoj školi, kao i na primanja predsjednika Vlade ili ministra. Smatramo da bi puno prihvatljivije i

pravednije rješenje bilo da su se plaće smanjivale primjenom postotka razmjerno visini

primanja, pri čemu bi onima s manjim koeficijentom plaće bile umanjene za niži postotak, dok bi se na one s iznadprosječnim primanjima postotak smanjenja uvećao ovisno o tome koliko nečija plaća premašuje hrvatski prosjek...."

pa bi se moglo dogodit ukoliko bude korekcije smanjivanja njima da se formula primjeni i na druge.

http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=54227

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam jučer načuo na radiju oglasio se i naš "izlječeni" ministar i izjavio da neće dirati mirovine 100%-tnih HRVI niti mirovine djece hrvatskih branitelja, već će samo dohvatiti, a koliko sam shvatio nas, iz njegovog po običaju stručnog izlaganja, a lako je zaključiti da manje vrijedimo jer imamo niži postotak HRVI.

 

Najbolje bi bilo da smo tijekom rata izgubili obje noge, ruke ili oko (po mogućnosti oba oka) pa da svi budemo izjednačeni ili da smo svi propucali po "šavovima".

 

Neki su imali više sreće, neki manje, a neki su imali nesreću, međutim svi smo manje-više sudjelovali u obrani suvereniteta RH, a mnogi su branitelji sa manjim postotkom oštećenja organizma više pridonijeli u oslobađanju okupiranih teritorija kao i u obrani suvereniteta "lijepe naše".

 

E pa sada je pretjerao.

Mišljenja sam da on nema što tražiti u Saboru sa onakvom "trapavom" i nesigurnom retorikom, ali neću o politici.

 

Vidjet ćemo što će se dogoditi, ali trebaju se oglasiti braniteljske udruge i žestoko upozoriti političare i Freda da ne diraju branitelje i ne štite komunjare, a posebno ministra da stane u obranu prava svih branitelja, pogotovo svih HRVI bez obzira na postotak.

 

Pa nisam valjda povlašten više ili manje zbog višestrukog ranjavanja (zašto sam uopće povlašten)?

 

A o osobnim invalidninama neće biseri u Saboru niti da raspravljaju iako se nisu mijenjale 12-13 godina, a troškovi života i režije...su porasli.

 

Bolje bi im bilo da što prije riješe ovaj zakon zbog kojeg nam prijeti EK sankcijama, a HRVI i branitelje ostave da se bore sa svojim zdravstvenim i novčanim problemima kojih je ionako previše, a ne da nam još otežavaju te nam se izruguju te da se izvrši revizija sumnjivih mirovina, a pri tome mislim na invalidske mirovine iz ZOPHB te i iz Zakona o mirovinskom osiguranju i povećaju dječji doplatak.

 

Ali čini mi se da su branitelji i udruge složni kao rogovi u vreći, a to treba žurno iliti hitno-najhitnije promijeniti i žestoko upozoriti političare da nas ne diraju i ostave na miru. Prisjetimo se plana 21. Tko laže taj i krade, a tko krade, taj ima.

 

http://www.kukuriku.org/plan21/pitanja-i-odgovori/necemo-ukidati-niti-smanjivati-prava-istinskih-branitelja/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Naš" Freddy danas u Saboru na aktualnom satu dao svoj blagoslov Linicu i Mrsicu za rezanje mirovina.
Jesi možda mislio da će reći drugačijw?On je njihov i svoj.Za ostale ga nije briga.

 

dali postoji kakva mogućnost da se tome kresanju stane na kraj .... ili ne.....
Izbori i dovođenje nekog koji neće kresat.Samo ne znam koji je taj jer će svi kresat.Zapravo jedni već jesu a ovi će ih pratit u postupku.Međutim nema niti jednoga koji će skresano vratit.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

al da ta naša ljiga od ministra ne može niti najmanje zauzet se za nas!!!!

ovi kažu nama 10% a državnim službenicima 3%.

pa da on tu ne može odreagirat i reći "onda i braniteljima 3%"

pa neka pregovara malo, nek se bori za nas!!!!

 

ne zna on kako ljudi žive, meni je jučer prijatelj plakao na telefon, čovjek je na rubu, svi ga smirujemo, bojimo se da će dići ruku na sebe, ne može više, jedva krpaju kraj s krajem i sad fred hoće još 10% nam uzet

 

neka se spusti fred malo među narod, neka vidi koliko teško žive oni koji su stvorili ovu državu i svima njima omogućili da sjede u mekim saborskim foteljama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izgleda da smo mi jedina grupacija koja nema svoje predstavnike, seljaci, doktori, profesori svi redom imaju nekog. Umirovljenike također neko zastupa, dakle sve osim nas ""povlastenih"". Jer ovako tko god prođe , opali jednu u prolazu, jer to su ti oni kojji se ne bune . Ima li koji da se založi za nas da barem kaže, ako je vec drzava u banani ako ce rezati nama nek srezu svima koji su na proracunu, od drzavne uprave, doktora, sudaca i sl.i eto ti spasa, nitko se nebi puno niti bunio. Ali ovako, uvijek najvise po nama, zadnja vlast od 20 mjera koje je trebala sprovesti (svaki tjedan mjera jedna), uspila je samo jedna i to uz blagoslov nekih smutljivaca. Pustite ljudi moji ideoloska pripucavanja, nas ko god dođe j... jer nemamo nikog ko nas zastupa i da kaže dokad, a svi se kunu deklarativno, branitelji su naša svetinja da nije bilo njih... blabla Dakle da zaključim, nek nasa parola bude npr. u stilu ili svima ili nikom. Ili smo ovce ili ljudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.. interesantno je kako ovi zadnji mudro igraju, ispipavaju mic po mic, kao najprije nećemo dirati branitelje u predstojećoj reformi mirovinskog, pa onda kao sprovesti ćemo reviziju invalidskih mirovina ali civilnih pa je ispalo da idu u reviziju po ko zna koji put i braniteljskih jer zna se šta je najveći trn svakoj vlasti. I onda se nitko s naše strane ne buni jer nema tko, pa ćemo razmisliti da se povlaštene mirovine odvoje od običnih ( kao da mi nismo bili radnici i većina ima kumulirane mirovine), pa se opet s naše strane nitko ne buni. E pa sad kad se svi slažu jer se nitko od naših "predstavnika" ne buni, ajmo mi njima i srezati. I sad mi lipo čekamo i nadamo se da neće biti ništa. Ali biti će, jer njihov plan je izjednačiti sve mirovine, srezati, pribaciti na proračun što znači nema usklađivanja, i za par godina plan će biti ispunjen.

... jer tu ima dosta pitanja koji se postavljaju, npr. kumulirana mirovina se sastoji od civilnog i vojnog djela, pa ako će rezati vojne onda neka režu taj dio, a civilni nek ostave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rekao sam da neću više o ovoj temi ali sad mi je pala na pamet jedna ideja, možete reći da sam blesav ja priznam da jesam ali čini mi se da bi to bilo dobro i efikasno po nas ne samo RVI nego cjelokupne populacije branitelja.Idemo ovako,budući da nema nikog od braniteljskih udruga koji bi se zauzeli za našu problematiku i stali u obranu naših prava sjetite se krunice koju smo nosili na ratištu, ta krunica nas je vjerujem spasila u jednom dijelu od večeg stradanja koje smo vrlo lako mogli doživjeti. Moj prijedlog je da Mrljavac kao admin na ovom forumu napiše jedno otvoreno pismo u ime nas forumaša a koliko nas ima registriranih mislim da će ga u tome svi podržati Kardinalu Bozaniću i Hrvatskoj biskupskoj konferenciji.To nam je jedina nada pa da vidimo dali iza sebe imamo nekog izvan politike koji fakat ima moć da s njima pregovara u ime samih nas kad već imamo protiv sebe aktualnu vlast i ministra koji nije na našoj strani te ga svojim nemožemo niti zvati .Evo to je moj konkretan prijedlog i mislim da je prihvatljiv i da nije politika.Evo poštovani kolege i Mrljavac prijedlog i čekam odgovor. Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam jučer načuo na radiju oglasio se i naš "izlječeni" ministar i izjavio da neće dirati mirovine 100%-tnih HRVI niti mirovine djece hrvatskih branitelja, već će samo dohvatiti, a koliko sam shvatio nas, iz njegovog po običaju stručnog izlaganja, a lako je zaključiti da manje vrijedimo jer imamo niži postotak HRVI.

 

Jel ima netko saznanja koje je to ministar imao tocno dijagnoze,mene zanima dali je imao

F62.00 trajna promjena osobnosti nakon katastrofalnih događaja

ili samo F43.1 ptsp,ja bi ga predlozio za psihijatra mozda izljeci cijelu hrvatsku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesi prave našao, svaka čast pojedincima unutar crve ali moraju oni svoj kapital da štite i njih mogu orobit i oporezovat ali ipak iza crkve stoji Vatikan. Treba uputiti javni apel Gotovini jedino on može ujediniti nas branitelje. Zamisli scenario Gotovina se kandidira za predsjednika i premoćno pobjedi "lignjuna" gdje bi nam bio kraj. Nažalost od toga ništa puste želje neostvareni snovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a koliko nas ima registriranih mislim da će ga u tome svi podržati Kardinalu Bozaniću i Hrvatskoj biskupskoj konferenciji.
I zaobilaznim putem dođeš do HDZ-a i nekog od HSP-a a koji uporno šute o smanjenju mirovina i čekaju iz zasjede ponovni dolazak na vlast.Da li će oni vratit oduzetih 10% od prije i ovo sadašnje (naravno ako ga bude).

Svi oni rade prvenstveno za sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesi prave našao, svaka čast pojedincima unutar crve ali moraju oni svoj kapital da štite i njih mogu orobit i oporezovat ali ipak iza crkve stoji Vatikan. Treba uputiti javni apel Gotovini jedino on može ujediniti nas branitelje. Zamisli scenario Gotovina se kandidira za predsjednika i premoćno pobjedi "lignjuna" gdje bi nam bio kraj. Nažalost od toga ništa puste želje neostvareni snovi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Ti zapravo hoćeš reći da je katolička crkva nitko i ništa,oni koji su porobili naciju, ti si blesaviji od mene,ti bi Gotovinu da njemu pišeš, pa piši što već nisi,rekao ti je Gotovina u čemu ga podržavam,čovjek je dosta toga propatio u kazamatu i neželi se više opterećivati sa braniteljima i politikom nakon 20 godina.Jedina nam je nada ili Crkva ili Braniteljske udruge koje su razjedinjene.Ja sam za oavo prvo pa da vidimo odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zamisli scenario Gotovina se kandidira za predsjednika i premoćno pobjedi "lignjuna" gdje bi nam bio kraj. Nažalost od toga ništa puste želje neostvareni snovi.
U ovakvom parlamentarnom sistemu predsjednik ne može ništa učinit osim govorit tko god bio.A govorit može svatko, ipak ga netko treba i poslušat.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Ti zapravo hoćeš reći da je katolička crkva nitko i ništa,oni koji su porobili naciju, ti si blesaviji od mene,ti bi Gotovinu da njemu pišeš, pa piši što već nisi,rekao ti je Gotovina u čemu ga podržavam,čovjek je dosta toga propatio u kazamatu i neželi se više opterećivati sa braniteljima i politikom nakon 20 godina.Jedina nam je nada ili Crkva ili Braniteljske udruge koje su razjedinjene.Ja sam za oavo prvo pa da vidimo odgovor.

 

Ma jok naravno da nisu nitko i ništa imaju oni i previše i vjeruj mi zabole ih nešto za nas sama demagogija. Daj nebudi naivan što se tiće generala kojeg iznimno cijenim ima u njemu force još, moago bi on da hoće ali bi mi trebali napraviti prvi korak ka ujedinjenju braniteljskih udruga. Moj lokal primjer tri fratra novi auti voda se kupuje pije se ona iz velikih bocuna kupovna itd itd kad budu počeli da žive u skladu sa prosječnim građanom skidam im kapu. Ah da još ima i za maznut koji milion eura pa potrošiti sa ljubavnicom previše se u njihove redove uvuklo kukolja neradnika i ostalih devijacija kao i u sve ostale segmente društva. Opet sam se upeco na napisanu glupost (i sam koju izvalim ponekad" mia colpa, mia grandissima colpa"). Bio sam poduže aut pa vidim da i dalje forum ima malo ili nimalo veze sa pravom već se prenose prožvakane poluinformacije prenesene iz medija. Uglavnom da rezimiram Vlast bilo koja lijeva ili desna može nam raditi što želi i kad to poželi. Vi vjernici se pomolite i za ostale neće škoditi,pozdrav braći po oružju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma jok naravno da nisu nitko i ništa imaju oni i previše i vjeruj mi zabole ih nešto za nas sama demagogija. Daj nebudi naivan što se tiće generala kojeg iznimno cijenim ima u njemu force još, moago bi on da hoće ali bi mi trebali napraviti prvi korak ka ujedinjenju braniteljskih udruga. Moj lokal primjer tri fratra novi auti voda se kupuje pije se ona iz velikih bocuna kupovna itd itd kad budu počeli da žive u skladu sa prosječnim građanom skidam im kapu. Ah da još ima i za maznut koji milion eura pa potrošiti sa ljubavnicom previše se u njihove redove uvuklo kukolja neradnika i ostalih devijacija kao i u sve ostale segmente društva. Opet sam se upeco na napisanu glupost (i sam koju izvalim ponekad" mia colpa, mia grandissima colpa"). Bio sam poduže aut pa vidim da i dalje forum ima malo ili nimalo veze sa pravom već se prenose prožvakane poluinformacije prenesene iz medija. Uglavnom da rezimiram Vlast bilo koja lijeva ili desna može nam raditi što želi i kad to poželi. Vi vjernici se pomolite i za ostale neće škoditi,pozdrav braći po oružju.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Nebi ulazio u detalje dali imaš velikih ili malih grijeha, ali svaki od nas propušta nekakve informacije kroz ove lude glave i pokušava ih filtrirati da bi došao do nekakvog zaključka koji vodi nekakvom riješenju.Sad nećemo o nekim tamo fratrima koji su popili hektolitre vina i potrošili brdo love na aute i na ljubavnice, u svakom žitu ima kukolja.A jasno ti je da kad voda dođe do grla i kad si u banani onda se hvataš i za slamku koja već tone pa makar s njom zajedno potonuo.Volio bih da netko da neki bolji primjer osim ovog mog, ali i tvog samo nemoj da osvane ovdje da zovemo Obamu upomoć ili Merkelicu.Ja sam napisao svoje mišljenje i prijedlog , i u ovom kratkom vremenu koliko je na sajtu vidim da baš i niste zainteresirani za to, pa onda nam ne prostaje drugo nego čekati i ponovo biti ovce za šišanje što me i nečudi.Zavladala neka melankolija i apatija, svako živi u svojoj kučici. Sretno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma daleko od toga da ga ne treba on ili netko drugi.I ja koristim takva vozila ali je bit (bez obzira na krizu ili ne) da li su baš takva vozila potrebna jer ima i daleko jeftinijih (po ratama) i koje manje troše a mogla bi ići i sa obaveznim ugrađenim plinom.90% vozila su prevelika i previše troše a mogu se nabavit i jeftinija.Ali nisu ih nabavljali ni oni prije a ni ovi sada pa neće ni oni u budućnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija