Jump to content

Rebalans proračuna i 'povlaštene mirovine'


connected

Preporučene objave

  • Odgovora 592
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

najviše su sudjelovali

Objavljene slike

Kada sam spomenuo stranku nisam mislio na to da osnivamo nekakve SUBNOR-e nego pogledajte prosječnu dob branitelja , a nitko se ne želi uhvatiti odlučivanja niti na lokalnoj razini a kamoli na višoj razini. I šta da onda očekujemo ? Da li shvaćate da oni koji nisu bili u neposrednim borbama (imaju status branitelja), zavide nama koji jesmo. Nakon ovoliko godina istina više nikog ne zanima i sada se javljaju kojekakvi jazavci kojima je netko napisao da je bio u borbenoj formaciji. Pa ti su se ljudi ufurali da su stvarno bili u ratu. Idem postaviti pitanje u drugoj temi da bi vidjeli kako nikog nije briga za naša prava koja nam po zakonu pripadaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakve informacije dobivamo preko hrvatskih medija stanje u državnom proračunu je takvo da bi branitelji mogli slaviti ukoliko im se uzme "samo" 10%. U svakom slučaju treba se zahvaliti onima koji vode ovu zemlju i za razliku od običnih građana vrlo dobro žive. Branitelji su im stvorili Hrvatsku no da i nisu, njima bi i jugoslavija bila dobra jer se radi o ljudima prilagodljivim svakom sistemu. Na forumu se često postavlja pitanje pravne bitke kojom bi se spriječilo zadiranje u braniteljske mirovine i ostala prava. Nemojmo se zavaravati, ne postoji nikakva pravna osnova da se tako nešto spriječi. Sada je potpuno jasno da su braniteljske mirovine u rangu trošarina na gorivo i duhan. Prilikom svake krize će se dirati u taj segment. Branitelji jedino mogu apelirati da ih se ne svrstava u "povlaštene" ali i to se vrlo lako riješi. Termin povlaštene mirovine se koristi u javnosti po potrebi da se javnost i korisnici tih mirovina pripreme za rezanje njihovih stečenih prava. To su mirovine prema posebnim propisima a drugo je što se zbog saborskih zastupnika braniteljska populacija tretira povlaštenom. To je sramota a ona dugo traje. Predugo i sad je to teško iskorijeniti iz mentaliteta našeg čovjeka. Osobno ne mogu ništa napraviti osim iskazati duboko žaljenje što sam se rodio na ovim prostorima i pokušati nekako dočekati kraj te prirodne pogreške koja će se riješiti također prirodnim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaze premijer Z.M u Hrvatskom Saboru kako ce kresati one "povlašćene mirovine" koje su iznad prosjecne place a ona iznosi trenutno 5.504,00 kn.

Zivi bili pa vidjeli!

 

I službeno je potvrđeno....u četvrtak na sjednici vlade u sklopu točke Rebalans proračuna,donijet će se Uredba o smanjenju svih mirovina osim radničkih,rudarskih koje su veće od 3.500,00 kn,za 10% s time da onima kojima bi to smanjenje premašilo iznos od navedenog,mirovine budu smanjene na 3.500,00 kn.

*****************************************************************+

 

Eto ga na, nabijem ja njih sve skupa na.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I službeno je potvrđeno....u četvrtak na sjednici vlade u sklopu točke Rebalans proračuna,donijet će se Uredba o smanjenju svih mirovina osim radničkih,rudarskih koje su veće od 3.500,00 kn,za 10% s time da onima kojima bi to smanjenje premašilo iznos od navedenog,mirovine budu smanjene na 3.500,00 kn.

*****************************************************************+

Sada ćemo predložiti smanjenje mirovina koje su više od prosječne plaće, a nisu stečene iz rada.

*****************************************************************

 

 

Možda bi iste mirovine bile i više od sadašnjih da se čovjek nije razbolio i otišao u invalidsku, ne u povlaštenu, nego u invalidsku mirovinu u kojoj se danas nalazi. U invalidskoj ne u povlaštenoj !

 

Jeli biti povlašten imati opću nesposobnost za rad i nemati pravo legalnog zaposlenja na osnovu takvog oboljenja ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Milanović reče danas u saboru:

"Poštovani umirovljenici, isplata radničkih mirovina nikad nije došla u pitanje, i nikad neće doći u pitanje. Iako ga moramo reformirati, naš mirovinski sustav je stabilan. Nikad neće biti upitne ni invalidske mirovine i naknade. Zadržat ćemo visoku razinu zdravstvene zaštite.

 

Neće biti ugroženo pravo na besplatno obrazovanje onih koji žele učiti, kao ni državna pomoć u školovanju socijalno ugroženih i zakinutih. Štitit ćemo sva održiva prava branitelja i stradalnika Domovinskog rata. Nastavit ćemo se jednako predano brinuti o hrabrim ljudima.

 

Ali nećemo podilaziti i obmanjivati. Nismo ni dosad. Sviđalo se nekome ili ne, i dalje ćemo inzistirati na racionalnosti, socijalnoj pravednosti i solidarnosti. Na početku mandata smo ukinuli pravo na mirovinu pod privilegiranim uvjetima za državne dužnosnike. Sada ćemo predložiti smanjenje mirovina koje su više od prosječne plaće, a nisu stečene iz rada."

 

Nije rekao za koliko % smanjenje ali je rekao .... One koje su više od prosječne plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I službeno je potvrđeno....u četvrtak na sjednici vlade u sklopu točke Rebalans proračuna,donijet će se Uredba o smanjenju svih mirovina osim radničkih,rudarskih koje su veće od 3.500,00 kn,za 10% s time da onima kojima bi to smanjenje premašilo iznos od navedenog,mirovine budu smanjene na 3.500,00 kn.

*****************************************************************+

 

Eto ga na, nabijem ja njih sve skupa na.....

 

Di si pročitao to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto nigdje nisam vidio prijedlog neke udruge koja zastupa interese nas Branitelja da kad već ide ponovno smanjenje ono bude privremeno recimo do 31.12.2014 ili da će tih 10% biti vraćeno sa ili bez kamata kad iziđemo iz krize. Nema nam druge nego na ulicu jer ovo može ići u nedogled. Sve ovo gore navedeno je moj osobni stav a gospoda koja sjede po udrugama već godinama neka se uhvate posla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za to bi se naš MINISTAR trebao izboriti!!

ne može on beuzvjetno pristati na sve što vlada kaže!

neka pregovara, uvjetuje, traži neki datum kad će nam vratiti i ovo što nam se sada sprema i onih 10% što je kosorka uzela!

pa on se uopće ne zalaže za naša prava!!!

neka izađe iz mišje rupe i napravi nešto za naše dobro!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za to bi se naš MINISTAR trebao izboriti!!

ne može on beuzvjetno pristati na sve što vlada kaže!

neka pregovara, uvjetuje, traži neki datum kad će nam vratiti i ovo što nam se sada sprema i onih 10% što je kosorka uzela!

pa on se uopće ne zalaže za naša prava!!!

neka izađe iz mišje rupe i napravi nešto za naše dobro!!

 

Iz tvojih usta u Božje uši,a bojim se da je"uzalud vam trud svirači".Za šta smo se mi borili(lopovluk na svaku stranu)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz tvojih usta u Božje uši,a bojim se da je"uzalud vam trud svirači".Za šta smo se mi borili(lopovluk na svaku stranu)?

 

da,,za lopovluk si se boril,,kaj si to sad skužil?a di si 22 godine bil?(nemoj me krivo shvatit) ali kakva revolucija,,kakva cesta,,,dok sam na državnim jaslame ne pada mi na pamet iči na ulicu,,,,,,a iam nekih loji če iči,,,sretno vam bilo......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za to bi se naš MINISTAR trebao izboriti!!

ne može on beuzvjetno pristati na sve što vlada kaže!

neka pregovara, uvjetuje, traži neki datum kad će nam vratiti i ovo što nam se sada sprema i onih 10% što je kosorka uzela!

pa on se uopće ne zalaže za naša prava!!!

neka izađe iz mišje rupe i napravi nešto za naše dobro!!

 

Koji ministar ????

Zar mi imamo "našeg" ministra ????

Ja sam bio načuo nešto kao neko ime Fred da je kao neki ministar branitelja ali nema ga za čuti .

Da čovjeku nije pozlilo, da mu se nije pogoršalo zdravstveno stanje od najavljenog rezanja mirovina ????

Ministre, jaaaaavi seeee !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da,,za lopovluk si se boril,,kaj si to sad skužil?a di si 22 godine bil?(nemoj me krivo shvatit) ali kakva revolucija,,kakva cesta,,,dok sam na državnim jaslame ne pada mi na pamet iči na ulicu,,,,,,a iam nekih loji če iči,,,sretno vam bilo......

 

Možda si se ti "boril"za lopovluk a ja sigurno nisam a za ove 22 godine pojasni kaj si mislil sa time(da te nebi krivo shvatil?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za to bi se naš MINISTAR trebao izboriti!!

ne može on beuzvjetno pristati na sve što vlada kaže!

neka pregovara, uvjetuje, traži neki datum kad će nam vratiti i ovo što nam se sada sprema i onih 10% što je kosorka uzela!

pa on se uopće ne zalaže za naša prava!!!

neka izađe iz mišje rupe i napravi nešto za naše dobro!!

 

 

Pa prilikom zadnjeg rezanja braniteljskih mirovina "branitelji su se solidalizirali" sa građanima koji su zahvaćeni krizom. Što da sad kažu ti isti branitelji, tj. udruge? Da sad nema krize i da nas se ne dira? Na žalost predstavnici branitelja su sami ušli u političke škare pa nek iz njih izlaze kako god znaju. Smanjenje će se desiti i nikom ništa samo se pitam jel to garancija da više nikad neće dirati u naša prava? Mislim da nije i to je taj teret kojeg moramo nositi cijeli život. Moram se osvrnuti na one najave izuzeća od smanjenja mirovina 100% invalidima prve skupine i djeci poginulih branitelja. Pa to je već deplasirano i smiješno. Zar 100% invalid druge skupine ili 90% invalid trči sretan ulicom pa mu se može komotno uzeti. Za Boga miloga i ti ljudi imaju vrlo teška tjelesna oštećenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Situacija je neizvjesna. Možda će ukinuti "povlaštene" mirovine i onemogućit odlazak u povlaštenu mirovinu jer je neće niti biti, a trenutni iznos mirovine neće dirati, a možda će rezati sve povlaštene 2-3-5 ili 10% (prije bih rekao da će biti ova druga opcija), ali koliko god Slavek rezao, neće ništa dobro uraditi niti za branitelje, niti za državu jer će smanjiti ionako nisku potrošnju, a samim time i staviti čep na prazno bure (državni proračun), a taj će čep ionako otvarati i svaki puta kad pogleda u to bure, bit će sve više suho.

 

Moguće i da će se promijeniti nešto vezano za usklađivanje aktualne vrijednosti mirovine, ali ako bude tako, onda se umjesto povećanja možemo nadati samo rezanju braniteljskih mirovina prilikom svakog usklađivanja aktualne vrijednosti mirovine (najmanje nekoliko godina unaprijed jer nema gospodarskog rasta i punjenja državnog proračuna za što bi se vezale prema Slavekovim riječima povlaštene mirovine, a BDP stalno pada), a to ne bi bilo dobro.

 

A kad nas inspector clouseau tj. EK stavi pod povećalo i vidi koliki nam je deficit može doći i do drastičnih rezova (što se valjda neće dogoditi, iako mi se čini da svi putevi vode u tom smjeru, a nadajmo se da neće biti drastičnih rezova).

 

To je nama naša borba dala n040.gif

 

- Dođe mi da uzmem pištolj i objesim se!

 

Moja pokojna sestrična mi je rekla : " Za ovo si se borio."

Ja odgovaram : " Nisam."

Ona meni ponovo : "Jesi , jesi, zar si ćorav."

Ok. Otkazujem TV , telefon sa Flat internetom, MAX TV, školsku kuhinju za djecu (slagat ću sendviče kod kuće i još ponešto. Mislim da je Mrljavac o ovom govorio povodom najave smanjenja mirovina. Počet će prodaja na crnjaka (nema poreza) Samo neka skidaju . Što više skinu manje će dobiti. Do sada je moja filozofija bila kupovina svega na što se plaća porez jer živim na državnoj sisi ali više to ne pije vode.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

......e ,što smo jadni!! Jadni i nemočni i nesložni i neorganizirani.....oni koji bi trebali zastupati naše interese to ne čine,čak se ni ne javljaju...a nama mirovine režu i uvjek će rezati,a mi ćemo samo mirno i spokojno sve to promatrati kao da se to nas ne tiče!!!!!

 

....jadno je da ovisimo o 2 čovjeka u ovoj državi o Liniću i Milanoviću ,onih koji su bili s nama na 1.crti i ne tako davne 91.godine! Živjeli!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prema informacija iz tiskovina prosječna plaća je 5 486 kuna.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Prosjecna-placa-u-Zagrebu-6.407-kuna-u-Hrvatskoj-5.486

 

a na što su oni mislili saznati ćemo za par dana.

 

To nije toćno.

Prosjek netto plaće u RH je barem 6.000,00 kn !

 

Neka gospoda iz financia malo pročešljaju na koliko su kod privatnika ( prvenstveno mislim na ugostiteljske objekte ) prijavljeni djelatnici istih objekata, a koliko ustvari primaju plaću.

 

U 80-90 % slućajeva konobari i kuhari prijavljeni su na minimalac koji ide preko papira a ostatak još barem toliko ako ne i više od tog minimalca primaju na ruke koji se dio novca nigdje ne vodi i za koji poreznici pojma nemaju.

 

Kako to dokazati ? Teško jer se radnici boje da ne ostanu bez posla pa šute i pristaju na takvu isplatu iako im na kraju dok će ići u mirovinu isti sustav isplate fifti-fifti-pola na crno pola na bijeo samo šteti jer će u konačnici imati manju mirovinu ( ali sada im je dobro i baš ih briga što im na platnim listama piše recimo 3000 kn a oni ustvari sveukupno dobiju 6000 kn jer im poslodavac još 3000 kn da u koverti na ruke. I radnik radi i šuti i baš ga briga za proračun i mirovinu jer do nje ima još 20 godina, pa tko do tada živ tko mrtav )

 

Znači prosjek u RH je veći od prikazanog i to je 100% tako, prosjek u RH sigurno nije ispod 6.000,00 kn netto plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

#####################################################

#####################################################

 

najviše mi žao ljudi koji su se nadali da će sa promjenom vlasti hdz-sdp ostvariti svoja prava, a ono šipak, tek sad beton, nema milosti, a obećanja su bila velika, (skinućemo lažne, pa će za prave biti mjesta) :(

 

 

evo ti plan 21:

Nećemo ni ukidati ni umanjivati nijedno pravo istinskim sudionicima i stradalnicima Domovinskog rata.

 

http://www.kukuriku.org/plan21/hrvatski-branitelji-domovinskoga-rata/

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neću ništa kemijat,mislim da će se znati danas kada prijedlog bude na vladi.bilo je jučer nešto na trećem dnevniku hrt-a.cenzus koji su oni spominjali je bio 5 500 kuna o čemo govori i ovaj link http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews[tt_news]=221630&tx_ttnews[backPid]=866&cHash=f551d58e7e

 

 

ispričavam se link ne radi,ali o čemu hrt govori može se provjeriti na njihovom webu pod rubrikom vijesti u članku 'smjernice ekonomske i fiskalne politike na vladi'.

još jednom isprika zbog linka

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

#####################################################

#####################################################

 

najviše mi žao ljudi koji su se nadali da će sa promjenom vlasti hdz-sdp ostvariti svoja prava, a ono šipak, tek sad beton, nema milosti, a obećanja su bila velika, (skinućemo lažne, pa će za prave biti mjesta) :(

 

 

evo ti plan 21:

Nećemo ni ukidati ni umanjivati nijedno pravo istinskim sudionicima i stradalnicima Domovinskog rata.

 

http://www.kukuriku.org/plan21/hrvatski-branitelji-domovinskoga-rata/

 

 

 

Vinkovci, koji ti je vrag? Znam da je sezona pečenja rakije ali ovo što si napisao, stvarno nije lijepo od tebe.

Nećemo te banirati, ali razmisli malo. Do sada si bio pametan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto u 12:50 u obraćanju vlade o mjerama štednje Linić,Opačić,Grčić,rečeno je da se ide na smanjene povlaštenih mirovina za 10% od iduće godine i to onih preko 5.500 kuna.Rezat ćemo povlaštene mirovine, ali ne braniteljima, niti djeci poginulih branitelja.

 

Ministrica Opačić kazala je da će se za 10 posto smanjiti mirovine koje se dobivaju po posebnim propisima, a veće su od 5 tisuća kuna. Od toga će biti izuzeti stopostotni invalidi Domovinskog rata i djeca poginulih branitelja.

 

**************************************************

 

Smanjit će se povlaštene mirovine za 10 posto uz izuzeće obiteljskih mirovina poginulih i nestalih u Domovinskom ratu.

**************************************************

http://www.vecernji.hr/vijesti/linic-digao-bih-porez-bankama-50-no-ne-mogu-clanak-619215

**************************************************

Naravno, rezat ćemo povlaštene mirovine, ali ne braniteljima, niti njihovoj djeci. Zamrznut ćemo napredovanje u državnim službama i namještenicima, kaže Opačić.

 

http://www.jutarnji.hr/vlada--reformskim-mjerama-do-proracunskih-usteda/1128667/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ministrica Opačić kazala je da će se za 10 posto smanjiti mirovine koje se dobivaju po posebnim propisima, a veće su od 5 tisuća kuna. Od toga će biti izuzeti stopostotni invalidi Domovinskog rata i djeca poginulih branitelja.

 

****************************************************************

 

Smanjit će se povlaštene mirovine za 10 posto uz izuzeće obiteljskih mirovina poginulih i nestalih u Domovinskom ratu.

****************************************************************

http://www.vecernji.hr/vijesti/linic-digao-bih-porez-bankama-50-no-ne-mogu-clanak-619215

 

Vidim replay je bio meni ,nije problem ,ali eto večernji ima svoju informaciju ,a ostali svoju tako da postoje citati:

Opačić:" Što se tiče mirovinskog sustava imamo jednu interventnu mjeru za iduću godinu. Rezat ćemo povlaštene mirovine, ali ne braniteljima, niti djeci poginulih branitelja. Zamrzavamo napredovanje u državnim službama i namještenicima."

http://www.24sata.hr/uzivo/reforme-vlade-dize-se-pdv-trosarine-place-se-usklauju-333974

pa onda dalje :

Milanka Opačić poručila je, pak, kako pripremaju jednu interventnu mjeru za iduću godinu.

 

- "Naravno, rezat ćemo povlaštene mirovine, ali ne braniteljima, niti njihovoj djeci. Zamrznut ćemo napredovanje u državnim službama i namještenicima, kaže Opačić"

http://www.jutarnji.hr/vlada--reformskim-mjerama-do-proracunskih-usteda/1128667/

 

eto toliko o tom...ali bitno je da neće ispod 5000 dirati a većina nas ovdje nema toliko,

u svakom slučaju u moru dezinformacija i brige za branitelje smatram da smo dobro prošli danas ..

Pozdrav svim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim replay je bio meni ,nije problem ,ali eto večernji ima svoju informaciju ,a ostali svoju tako da postoje citati:

Opačić:" Što se tiče mirovinskog sustava imamo jednu interventnu mjeru za iduću godinu. Rezat ćemo povlaštene mirovine, ali ne braniteljima, niti djeci poginulih branitelja. Zamrzavamo napredovanje u državnim službama i namještenicima."

http://www.24sata.hr/uzivo/reforme-vlade-dize-se-pdv-trosarine-place-se-usklauju-333974

pa onda dalje :

Milanka Opačić poručila je, pak, kako pripremaju jednu interventnu mjeru za iduću godinu.

 

- "Naravno, rezat ćemo povlaštene mirovine, ali ne braniteljima, niti njihovoj djeci. Zamrznut ćemo napredovanje u državnim službama i namještenicima, kaže Opačić"

http://www.jutarnji.hr/vlada--reformskim-mjerama-do-proracunskih-usteda/1128667/

 

eto toliko o tom...ali bitno je da neće ispod 5000 dirati a većina nas ovdje nema toliko,

u svakom slučaju u moru dezinformacija i brige za branitelje smatram da smo dobro prošli danas ..

Pozdrav svim braniteljima.

 

K...smo prošli dobro a ovo isto tako ne bi se složio da je dobro što neće dirati ispod 5000 meni bi više pasalo ispod 6000, nekome ispod 7000 i tako dalje....

 

kako možemo proći dobro ako nam se uzima ?....mislim ono baš super, uzeli nam i lupajmo se nogama u guzicu što su nam uzeli....

 

Bedastoće, nabijem ja svih njih na k.....od vrha do dna....

DISKRIMINACIJA ! Zar se trebam ubiti , izvršiti suicid da mojoj djeci ne bi rezali od usta ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaze premijer Z.M u Hrvatskom Saboru kako ce kresati one "povlašćene mirovine" koje su iznad prosjecne place a ona iznosi trenutno 5.504,00 kn.

Zivi bili pa vidjeli!

 

 

Dobro ljudi što lupetate uzduz i poprijeko ovo se znalo prije dva dana .

Tada je premijer Z.M rekao kako ce kresati one mirovine iznad prosjecne place koja iznosi 5.504,00kn u RH.

Za divno cudo nije slagao i ne kuzim sto Vama nije jasno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.24sata.hr/politika/reforme-vlade-dize-se-pdv-trosarine-place-se-usklauju-333974

 

zašto u tekstu u 24 sata dvaputa piše rezanje povlaštenih mirovina?

hoće li se dva puta rezati,jednom na rebalansu proračuna krajem godine a drugi put 2014.?

ja ništa ne razumijem.izlaganje vladinog programa mi je bilo nejasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz predstavljanja mjera vidljivo je jedino ovo pojašnjenje mjera iz mirovinske reforme:

 

"""Reforma mirovinskog sustava bi, uz ostalo, trebala donijeti 10 posto manje mirovine ostvarene po posebnim propisima (one više od 5.000 kuna), iz čega bi bili isključeni 100-postotni invalidi Domovinskog rata te djeca poginulih branitelja, kao i odluku da se indeksacija odnosi samo na najniže, odnosno radničke mirovine."""

 

Ni meni još nije baš sve jasno no valjda će uskoro biti jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da još i ovo kad nas poderu sa novih 10% dali će i dalje biti usklađivanje mirovina za sve ili ne

Znam samo da od 97 godine sam bio na nekakvoj naknadi ništa povećanja osim što mi je skinuo Pančić 400 kn,2007 otišao u mirovinu bilo malo povećanja pa opet 10% Kosorica uzela i zamrzla 4 godine povećanja mirovina,došli novi na vlast odmrzli povećanja mirovina ,a sad i oni uzimaju 10% ,hebote ja ko bankomat kako tko dođe na Vlast samo po meni deru dokle.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da još i ovo kad nas poderu sa novih 10% dali će i dalje biti usklađivanje mirovina za sve ili ne

Znam samo da od 97 godine sam bio na nekakvoj naknadi ništa povećanja osim što mi je skinuo Pančić 400 kn,2007 otišao u mirovinu bilo malo povećanja pa opet 10% Kosorica uzela i zamrzla 4 godine povećanja mirovina,došli novi na vlast odmrzli povećanja mirovina ,a sad i oni uzimaju 10% ,hebote ja ko bankomat kako tko dođe na Vlast samo po meni deru dokle.

 

 

Koliko se vidi u najavi osim oduzimanja 10% mirovine iznad 5000,00 kuna najavljeno je i ukidanje indeksacije mirovina prema posebnim propisima. Mi imamo tu apsurd poput usklađenja svih mirovina u RH za 1% u prvom polugodištu ove godine što podrazumijeva povišica mirovine za 1% udovici pokojnog predsjednika i bivšem predsjedniku koji imaju preko 20 tisuća kuna a ujedno i 1% povećanje bakici koja ima 1500 kuna. Sada se tu pokušava napraviti neki "red". Kako nazvati ljude koji taj "red" nisu do sada napravili osim budalama. Indeksacija je trebala biti do određenog iznosa, npr. 3500 kuna kod povlaštenih mirovina. Da su se takve mjere počele provoditi prije šest ili sedam godina možda danas ne bi trebalo smanjivati ništa. Naravno i mnoge druge mjere nevezane uz mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzimaju 10% od mirovina koje su veće od 5.000 kuna te zamrzavaju sve mirovine koje nisu ostvarene kao što oni kažu iz "rada". Znači, "Povlaštenim" od mirovine uzimaju 10%, plus je zamrzavaju na neodređeno vrijeme. Što reći, ovo su dvije velike mjere koje će osiromašiti hrvatske branitelje. Može li nas tko zaštititi od ovakvih otimačina, harača....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz predstavljanja mjera vidljivo je jedino ovo pojašnjenje mjera iz mirovinske reforme:

 

"""Reforma mirovinskog sustava bi, uz ostalo, trebala donijeti 10 posto manje mirovine ostvarene po posebnim propisima (one više od 5.000 kuna), iz čega bi bili isključeni 100-postotni invalidi Domovinskog rata te djeca poginulih branitelja, kao i odluku da se indeksacija odnosi samo na najniže, odnosno radničke mirovine."""

 

Ni meni još nije baš sve jasno no valjda će uskoro biti jasnije.

 

 

Koliko sam shvatio to se odnosi na mirovinsku reformu koja stupa na snagu 2014.

No koliko sam uspio zamjetiti bilo je riječi i o smanjenju mirovina u rebalansu proračuna za kraj ove godine.I to isto za 10 posto.

 

Ni meni još nije baš sve jasno no valjda će uskoro biti jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzimaju 10% od mirovina koje su veće od 5.000 kuna te zamrzavaju sve mirovine koje nisu ostvarene kao što oni kažu iz "rada". Znači, "Povlaštenim" od mirovine uzimaju 10%, plus je zamrzavaju na neodređeno vrijeme. Što reći, ovo su dvije velike mjere koje će osiromašiti hrvatske branitelje. Može li nas tko zaštititi od ovakvih otimačina, harača....

 

Ako sami sebi ne pomognemo neće nitko. Tu ne mislim na nikakve političke struje ili razno razne udruge, već baš doslovo same nas;

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002337165827

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

"Naš" vrli ministar kao i sve moguće braniteljske udruge ne znaš ko više šuti !

 

Kažu vremenski stručnjaci da će ova zima biti jedna od jačih u poslijednje vrijeme u europi.

 

E pa onda neka Fred s uvlakačkim udrgama sam uzme lopatu u ruke i neka ide čistiti taj snijeg pa neka ga snimaju i fotkaju za dnevne tiskovine, neka im se jaja smrznu mene tamo vidjeli ne bu. Ja sam se dosta u nasmrzavao životu .

 

Diskriminacija je nego što nego je diskriminacija i čim stupi taj zakon na snagu treba ga dati na Ustavni sud na ustavnost istoga a poradi diskriminacije određenih skupina građana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Naš" vrli ministar kao i sve moguće braniteljske udruge ne znaš ko više šuti !

 

;)

 

Pretrgli se razmisljajuci od "predragog" nam ministra Predraga... pa do ovih svih silnih udruga.

Malo sam preletio naslovne stranice nekih ajmo reci "jacih braniteljskih udruga" nema nikakve obavijesti o smanjenju... ocito smo izgleda zbilja povlasteni a da toga nismo ni svjesni!!!

Sve mi je jasno drzava nam je u debelom k...u to sve stoji...

Ali ako je vec tako cemu opet ispada da smo "MI" (s ovim mi mislim na branitelje i sve one koji se takvima osjecaju) opet najveci krivci stanja-sranja u drzavnoj blagajni???

A samo par tj.prije kupuju se novi auti,novi mobiteli,kupuju se dionice po 200kn pa se prodaju po 10kn...itd.itd.itd

Glavno da se debela gospoda u saboru ne odricu svoje place a bome ni ne razmisljaju o smanjenju iste!

 

Kako Grcic kaze: gradani nece osjetiti nista??? Mi valjda nismo onda gradani ove zemlje...

 

Linic o poskupljenima: ko trosi taj mora i platiti??? Dakle moramo smanjiti pranje i pice posto nam dizu cijenu vode a o brasnu,ulju,raznoraznim potrepstinama za djecu da ne govorim to je ipak samo za odabrane u Hrv.drustvu nasu Hr.elitu!

 

I jedna od inteligentnih izjava Damira Kaina: Gradani moraju podnijeti teret :) to kaze osoba koja ima saborsku mirovinu ako se ne varam...

 

Eto trudio sam se ne zamarati s tv-om,internetom,politikom... ono zivotariti dan za danom ne traziti nista od nikog, pruziti obitelji ono osnovno sto mogu tj.sto mozemo supruga i ja...

Uporno smo ponavljali jedni drugima da ima ljudi kojima je puno gore i teze...maknuti se svima s puta ne obazirati se na idiotske izjave nasih politicara i ne obazirati se na to stalno "huskanje naroda" protiv braniteljske populacije...od strane tih istih saborskih mozgova.

I opet ne valja!!!

Sta sad!?!?!?

 

E moji Hrvati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I prije ovih događaja pisao sam da ministarstvo branitelja treba ukinuti a što se tiče sadašnjeg ministra, on može predstavljati bilo koga osim branitelje. Siguran sam da u ovoj zemlji ne postoji branitelj koji njega podržava ili želi da ga predstavlja kao ministar.

Rezanje mirovina iznad 5000 kuna je čisti politički potez bez nekog financijskog efekta. Siguran sam da će uskoro na vidjelo izaći o kojoj uštedi se radi a ja ću onda u svakoj minuti predložiti uštedu u istom iznosu bilo gdje osim kod diranja u stečena prava branitelja. Prateći relevantne analitičare koji su ocijenili prijedloge vlade, mislim da su mjere toliko loše da će vrlo brzo biti upitne sve mirovine u ovoj zemlji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li netko upće čitao vijesti " Dan poslije" ? Ma ni slova o nekakvim mirovinama , a posebno braniteljskim. Kako možeš nekome nabijati na nos kako ova Vlada nema pojma šta radi kada ju je taj isti tip i birao. Isto vrijedi i za prošlu. Nije Suzana ni suzice pustila kada nam je rezala prije tri godine , onako usput zajedno sa krompir salatom. Nemojte ni spominjati da ste branitelji, bit će jezikove supe :" Neka, neka, vama i treba spustiti. Da si pravi branitelj poginuo bi na ratištu. Jesi gledo "Spašavanje vojnika Ryana?", e to je bio rat a ne ove čarke (Đodan) i kokošarenja ." Pa dobro. Imam 80 % opće, sad idem po 100%. A svi koji imaju PTSP po osnovi rata neka uzmu neku pucu , štrik ili nešta drugo dokazano ubojito pa će vam žena i djeca ostvariti status supruge i djece poginulih u DR. Živio rođo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko će smanjiti mirovinu onome tko ima 5 100kn???

 

2010. su rezane sve mirovine ostvarene prema posebnim propisima iznad 3500 kuna. Smanjenje je bilo za 10% i primjenjivalo se na način da nakon tog oduzimanja nitko kome se oduzima ne smije imati manju mirovinu od 3500 kuna.

Ovo jučer je bila samo prezentacija mjera no kad se ide u rezanje neka granica se mora postaviti ali moje osobno mišljenje je da se treba povoditi primjerom zadnjeg rezanja braniteljskih mirovina da ne ispadne da branitelj sa mirovinom od 5125 kuna odjednom ima manju mirovinu od branitelja koji do sada ima mirovinu u iznosu od 4955 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iako mene nije zakačilo, ovo rezanje mirovina 10 % iznad 5000 kn nije pošteno

zašto nije pošteno, zato što dolazi do nesrazmjera između raznih uvjeta za izračun mirovine,

ponajviše omjera (rat-mir), dolazi do toga da netko tko ima npr. omjer 60/40 izjednačava se sa onim 40/60,

ili činova, izjednačavaju se dočasnici s vojnicima/razvodnicima, ili časnici s dočasnicima,

 

mislim da bi tu sud mogao imati posla, samo tko ima živaca

 

a da pri tome dodam rezanje iz 2010. (a to je mene zakačilo) sve iznad 3500 kn, isto 10%,i do još većeg nesrazmjera

znači šta se radi, reži po malo, (kako se kome k... digne) dok se ne dođe na nekih cca 3500 kn

 

još kad vidim kako nas planiraju getoizirati, zacementirati, u proračun, bez usklađivanja na "duže" vrijeme, sve mi je jasno.

 

a tako su lijepo pričali:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i

još kad vidim kako nas planiraju getoizirati, zacementirati, u proračun, bez usklađivanja na "duže" vrijeme, sve mi je jasno.

 

a tako su lijepo pričali:

 

Krivo si shvatio kolega ili krivo napisao da će nas zacementirati u proračun. Ne, mi čemo biti prebačeni iz mirovinskog sustava u sustav iz državnog proračuna i za nas neće biti usklađivanja mirovina kao za ostale umirovljenike ( civile ) u invalidskim mirovinama po povoljnijim formulama od ovih do sada.

 

Mi ćemo biti odcementirani i pratit ćemo sudbinu državnog proračuna , što znači ako će BDP padati padati će i naša mirovina ( svima bez obzira na visinu mirovine ) za taj postotak BDP-a i isto tako a to je već skoro i nemoguće ako će rasti BDP onda će i mirovine rasti za toliko ( što se ne očekuje do 2016 god., samo pad, znači do 2016 će nam mirovine pasti za barem još 5-6 % svima ako ne i više- znači biti će uskalđivanja ali lošeg po nas sve ). Nismo zacementirani.

 

Zato bi pod ozbiljno trebali odmah po stupanju na snagu istoga zakona krenuti u pravnu bitku osporavanja istog zakona, naći nekog kvalitetnog odvjetnika koji bi za određeni postotak kada bi nam vratili ono što će nam uzeti, nas zastupao . Ili možda po povoljnijoj cijeni ako bi nas se skupilo više, svatko da po 100 , 200 kn kada bi nas se skupilo samo 1000 a bilo bi nas i više i eto odvjetniku love za posao a nama nade da ćemo dobiti pravnu bitku kao diskriminirani i getonizirani građani jer bi svi građani trebali biti ravnopravni a to očito ovim zakonom neće biti tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

 

Krivo si shvatio kolega ili krivo napisao da će nas zacementirati u proračun. Ne, mi čemo biti prebačeni iz mirovinskog sustava u sustav iz državnog proračuna i za nas neće biti usklađivanja mirovina kao za ostale umirovljenike ( civile ) u invalidskim mirovinama po povoljnijim formulama od ovih do sada.

 

Mi ćemo biti odcementirani i pratit ćemo sudbinu državnog proračuna , što znači ako će BDP padati padati će i naša mirovina ( svima bez obzira na visinu mirovine ) za taj postotak BDP-a i isto tako a to je već skoro i nemoguće ako će rasti BDP onda će i mirovine rasti za toliko ( što se ne očekuje do 2016 god., samo pad, znači do 2016 će nam mirovine pasti za barem još 5-6 % svima ako ne i više- znači biti će uskalđivanja ali lošeg po nas sve ). Nismo zacementirani.

 

Zato bi pod ozbiljno trebali odmah po stupanju na snagu istoga zakona krenuti u pravnu bitku osporavanja istog zakona, naći nekog kvalitetnog odvjetnika koji bi za određeni postotak kada bi nam vratili ono što će nam uzeti, nas zastupao . Ili možda po povoljnijoj cijeni ako bi nas se skupilo više, svatko da po 100 , 200 kn kada bi nas se skupilo samo 1000 a bilo bi nas i više i eto odvjetniku love za posao a nama nade da ćemo dobiti pravnu bitku kao diskriminirani i getonizirani građani jer bi svi građani trebali biti ravnopravni a to očito ovim zakonom neće biti tako.

 

 

Dobro si napisao, ali, ....branitelji se slažu kao rogovi u vreći.

 

Onaj sa mirovinom ispod 4000- ili hajd....bilo koja znamenka, a kojeg neće ovaj rez dohvatiti, on neće niti reagirati (boli ga briga) dok mi bojnici, generali i........pušimo.

 

Mi smo se obogatili, pogotovo koji smo višestruko ranjavani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Dobro si napisao, ali, ....branitelji se slažu kao rogovi u vreći.

 

Onaj sa mirovinom ispod 4000- ili hajd....bilo koja znamenka, a kojeg neće ovaj rez dohvatiti, on neće niti reagirati (boli ga briga) dok mi bojnici, generali i........pušimo.

 

Mi smo se obogatili, pogotovo koji smo višestruko ranjavani.

 

Da to sve stoji... ali isti ti koji sada nece reagirati danas sutra ce najvjerovatnije grdno zazaliti...

Jer ova smanjivanja nece ostati samo kod ovog iznosa...sve je samo pitanje vremena.

Ovo mi prije lici na ispipavanje situacije od strane politicara (nebitno kojih manje vise svi su oni isti) koliko daleko mogu ici i kakve ce biti reakcije a u vecini slucajeva reakcije izostaju zapravo ih ni nema...

Tako da mozemo ocekivati samo gore danas sutra nista bolje.

Jadno ali stvarno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da to sve stoji... ali isti ti koji sada nece reagirati danas sutra ce najvjerovatnije grdno zazaliti...

Jer ova smanjivanja nece ostati samo kod ovog iznosa...sve je samo pitanje vremena.

Ovo mi prije lici na ispipavanje situacije od strane politicara (nebitno kojih manje vise svi su oni isti) koliko daleko mogu ici i kakve ce biti reakcije a u vecini slucajeva reakcije izostaju zapravo ih ni nema...

Tako da mozemo ocekivati samo gore danas sutra nista bolje.

Jadno ali stvarno...

 

Ajde ti reci meni kako da pomognem ja ili netko od ovih kojima se po ovome ne reže.

Nikako.Da su rekli da će rezati i niže i to dosta,i mene zahvatili,opet bi mogao napraviti

-ništa.Nije mi namjera ovdje širiti defetizam,ali meni se čini da je kako bi oni Borgovi rekli: "Svaki otpor je uzaludan".Slažem se s prikom vinkovcima,i naravno da u konačnici kad se izjednače mirovine različitih omjera,činova,stupnjeva invalidnosti

se da vidjeti da "njima" nije ni stalo da nešto pošteno naprave,nego da se zakuha među nama.Prljava politika,eto.

I nije istina Mrljo da baš svi kojima se eto sad ne reže,gledaju blagonaklono i boli ih

ćuna za ove što im se ima rezati.Ja osobno poštujem tvoja dva metka koja si popio

za Domovinu,ali što su riječi.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krivo si shvatio kolega ili krivo napisao da će nas zacementirati u proračun. Ne, mi čemo biti prebačeni iz mirovinskog sustava u sustav iz državnog proračuna i za nas neće biti usklađivanja mirovina kao za ostale umirovljenike ( civile ) u invalidskim mirovinama po povoljnijim formulama od ovih do sada.

 

Mi ćemo biti odcementirani i pratit ćemo sudbinu državnog proračuna , što znači ako će BDP padati padati će i naša mirovina ( svima bez obzira na visinu mirovine ) za taj postotak BDP-a i isto tako a to je već skoro i nemoguće ako će rasti BDP onda će i mirovine rasti za toliko ( što se ne očekuje do 2016 god., samo pad, znači do 2016 će nam mirovine pasti za barem još 5-6 % svima ako ne i više- znači biti će uskalđivanja ali lošeg po nas sve ). Nismo zacementirani.

 

Zato bi pod ozbiljno trebali odmah po stupanju na snagu istoga zakona krenuti u pravnu bitku osporavanja istog zakona, naći nekog kvalitetnog odvjetnika koji bi za određeni postotak kada bi nam vratili ono što će nam uzeti, nas zastupao . Ili možda po povoljnijoj cijeni ako bi nas se skupilo više, svatko da po 100 , 200 kn kada bi nas se skupilo samo 1000 a bilo bi nas i više i eto odvjetniku love za posao a nama nade da ćemo dobiti pravnu bitku kao diskriminirani i getonizirani građani jer bi svi građani trebali biti ravnopravni a to očito ovim zakonom neće biti tako.

Mrljo;

Dok nas prebace iz mirovinskog sustava na državni proračun kada ćemo zavisiti o BDP-u i njegovom padu do sigurno 2016 god onda će se po džepu početi češati i ovi ispod 5000 pa i sa najnižom braniteljskom mirovinom jer ni oni onda neće biti pošteđeni snižavanja mirovina.

 

A druga stvar je ta što bi po stupanju na snagu sada ovog zakona kojega najavljuju trebalo se organizirati a vjerujem da bi nas se našlo barem 1.000 - 2.000 jer nas je istim zakonom zahvaćeno oko 48.000, pa naći nekog dobrog odvjetnika koji se kuži u Ustav i koji vjeruje da je isti zakon uistinu diskiriminirajuči.

 

Zašto mislim da je diskriminirajuči. Pa zar netko tko je ratovao, bio dragovoljac - branitelj ili je iz službe koju je obavljao ( policijsku ili vojnu ) otišao u invalidsku mirovinu manje vrijedan i njegova je invalidnost privilegirana pa ga se zato getonizira i odvaja od ostalih umirovljenika invalida koji su iz neke tvornice ili djelatnosti ( bilo privatne ili državne ) otišli u invalidsku mirovinu ????! Civilima u invalidskoj mirovini će nakon 01.01.14. mirovina i dalje biti usklađivana i rasti će određeni % svakih 6 mj, dok će nama također biti usklađivana ali po drugoj formuli , odnosno zavisit će od PDB-a koji će padati i nama će mirovine padati pa i onim braniteljima koji imaju najnižu braniteljku mirovinu.

 

Zar to nije diskriminacija ?

Mislim , uvejren sam iako nisam po struci pravnik da se tu radi o diskriminaciji određenog djela građana.

 

Nemojmo odustajati od pravne borbe za naša prava jer smo u pravu, nedajmo im da nas samo tako zgaze. Organizirajmo se , okupimo i u pravnu bitku.

Od izlaska na ulice nema koristi, možda bi bili po vjestima dan dva ili tjedan i onda kada bi pala gledanost TV programa ne bi ni nas više prikazivali.

 

Uvjeren sam da nas se odmah po stupanju na snagu ovoga zakona može skupiti barem 1000 ili 2000 od nekih 48000 koji smo zahvačeni istim smanjnjem mirovina.

Pa krenemo u pravnu bitku da osporimo taj zakon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde ako tko poznaje Sloković,prodanovića,Nobila ili Pavasovič-Viskovića jer sam siguran da bi netko od njih dobio sa komunjarama bitku oko nas "povlaštenih".Ajmo se skupit par tisuća dok nije kasno.

 

Nobilo protiv komunjara. Jel ti to nas.... ?

OK druže Kompa , pronađi nekoga stručnjaka za Ustavno pravo , izvidi situaciju , složi jednu smislenu operativnu zapovijed pa nam javi , a mi tebi možemo putem PM-a odgovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo samo nekih članaka iz Ustava RH vezanih za temeljna ljudska prava i Hrvatske branitelje.

Clanak 3.

Sloboda, jednakost, nacionalna ravnopravnost i ravnopravnost spolova,

mirotvorstvo, socijalna pravda, poštivanje prava covjeka, nepovredivost

vlasništva, ocuvanje prirode i covjekova okoliša, vladavina prava i

demokratski višestranacki sustav najviše su vrednote ustavnog poretka

Republike Hrvatske i temelj za tumacenje Ustava.

Clanak 16.

Slobode i prava mogu se ograniciti samo zakonom da bi se zaštitila sloboda i

prava drugih ljudi te pravni poredak, javni moral i zdravlje.

Svako ogranicenje slobode ili prava mora biti razmjerno naravi potrebe za

ogranicenjem u svakom pojedinom slucaju.

Clanak 20.

Tko se ogriješi o odredbe Ustava o ljudskim pravima i temeljnim slobodama,

osobno je odgovoran i ne može se opravdati višim nalogom.

Clanak 58.

Slabim, nemocnima i drugim, zbog nezaposlenosti ili nesposobnosti za rad,

nezbrinutim osobama država osigurava pravo na pomoc za podmirenje

osnovnih životnih potreba.

Posebnu skrb država posvecuje zaštiti osoba s invaliditetom i njihovu

ukljucivanju u društveni život.

Posebnu skrb država posvecuje zaštiti hrvatskih branitelja, hrvatskih ratnih

vojnih invalida, udovica, roditelja i djece poginulih hrvatskih branitelja.

Ne može se zabraniti primanje humanitarne pomoci iz inozemstva.

 

Eto tako to stoji u Ustavu, s obzirom na to mislim da ima osnove za podnošenje žalbe ali prije toga moramo sačekati konačan prijedlog zakona ili uredbu, a mislim da ako se tiče smanjenja prava trebao bi Sabor donesti zakon jer se temeljem članka 58. Ustava mjenjaju materijalna prava RVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nobilo protiv komunjara. Jel ti to nas.... ?

OK druže Kompa , pronađi nekoga stručnjaka za Ustavno pravo , izvidi situaciju , složi jednu smislenu operativnu zapovijed pa nam javi , a mi tebi možemo putem PM-a odgovoriti.

Sigurno budem pa makar bio i jedan jedini, sa ili bez odvjetnika. Bilo bi dobro da nas se skupi čim više kako bi mogli uzeti što kvalitetnijeg odvjetnika ali ne smatrajte ovo nagovaranjem na bilo što, svatko je pojedinac za sebe i odlučuje za sebe najbolje sam. Čim isti zakon stupi na snagu ja krećem u pravnu bitku pa makar je i ne dobio ali predati se samo tako neću.

100% sam siguran da sam u pravu što se tiće diskriminacije i getonizacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sigurno budem pa makar bio i jedan jedini, sa ili bez odvjetnika. Bilo bi dobro da nas se skupi čim više kako bi mogli uzeti što kvalitetnijeg odvjetnika ali ne smatrajte ovo nagovaranjem na bilo što, svatko je pojedinac za sebe i odlučuje za sebe najbolje sam. Čim isti zakon stupi na snagu ja krećem u pravnu bitku pa makar je i ne dobio ali predati se samo tako neću.

100% sam siguran da sam u pravu što se tiće diskriminacije i getonizacije.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja sam s tobom Kompa, neka drugi razmisle malo, jer ako se sad predamo onda nam negine kapitulacija .Ogolit će nas ko crkvene miševe sve redom.Ako bude potrebno i do Strazbura , netreba mi nikakav odvjetnik.U ustvau sve ljepo piše,svi ili nitko . nemože samo jedna skupina ispaštat u ovoj državi za ekonomsku situaciju, svi jednako podnjeti teret , a budući nam je to drugi put po 10% a nezna se kad će opet mislim skoro idem i ja do kraja.Pozdrav svima koji se nepredaju!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ponavljam, ti Kompa provjeri gdje i pod kojim uvjetima se može angažirati odvjetnik (CheKirac , mora biti barem jedan odvjetnik ) ili odvjetnici , šta kažu kakve su šanse i jednostavno javi. Nisi li i ti Mrljavac netko tko može , kao moderator na Pravnom portalu, raspitati se o tome. Pa ni svi korisnici kredita u CHF u Udruzi "Franak" pa ipak će (možda) imati koristi od pravne bitke koja se u tom slučaju vodi. Ne treba gledati na nekakve "padobrance" koji se naslađuju ovom smanjenju , a i sami kukaju na ovom forumu i traže savjet kako do koje kune više u "buđelaru".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidim da bi mnogi (koje dotiče smanjenje) htjeli podnijeti tužbu.znate li nekoga tko je podnio tužbu ( i dobio spor,naravno) kada je vlada Jadranke Kosor smanjila mirovine 10% ?????

 

prošli puta je bila slićna situacija. Ne ista.

Nije bila ista samim time jer se prije išlo na limit od 3,500 kn i veći broj je bio obuhvaćen smanjenjm. No to nije ono glavno po čemu se sada ovaj prijedlog zakona razlikuje od tog zakona kojime je bilo -10% " povlaštenima ".

 

U ovom prijedlogu je isto oduzimanje - 10 % ( sada svima iznad 5000 kn mirovine ) ali ovaj puta nas uz to oduzimanje i getoniziraju s tim što nas odvajaju od ostalih umirovljenika invalidskih mirovina van iz mirovinskog sustava i samo nama neće biti usklađivanja mirovina po novoj formuli od 01.01.14. Nama će se zamrznuti mirovine po osnovu rasta ali ne i po osnovu snižavanja jer će naše mirovine biti usklađivane po osnovi rasta toćnije pada BDP-a. A BDP će i po riječima Linića sigurno do 2020 biti u padu.

 

U tome je osnovna razlika ovog prijedloga zakona za razliku od prijašnjeg zakona kada su nam odrezali -10% ali smo ostali u sustavu mirovinskog bez obzira što nije bilo usklađivanja mirovina 2 godine ali nije bilo nikome.

Ovako će nama" povlaštenima" bez obzira na visinu mirovine snižavati mirovine i to sigurno narednih 3 - 4 godine dok će ostalim umirovljenicima povisivati mirovine.

E tu je najveća razlika što se tiće diskriminacije !

Zar što se tiće usklađivanja rasta troškova s mirovinama mi i naše obitelji manje vrijedimo od ostalih građana ?

 

Da, potražit ću nekog odvjetnika , počet ću odavdje sa Legalisa a u istome ako želi može pomoći i modelator Mrljavac. Tako da smislimo naćin kako da nas se skupi što je više moguće pa da osporimo isti zakon.

 

Tko je mislio da će naši generali biti nakon 1. st presude, 2 st. presudom oslobođeni ? Samo oni koji su vjerovali da su nevini.

 

Bilo je tu i drugih oslobađajučih presuda kod nas u RH ali i dobivanja parnica za koje nitko ne bi rekao da će tako ispasti , još su sve na 1. st. pa ne bi komentirao ali nedavno je to bilo pa se sijetite i sami.

 

Isplati se boriti za sebe i svoju obitelj, pogotovo kada ste sigurni da ste u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako nisam u redu za najavljeno smanjenje, moram primjetiti da je nedopustivo da nitko iz javnog zivota ne reagira na ove sulude prijedloge. S ovakvom tendencijom odnosa prema nama, svi cemo prije ili kasnije doci na red. Nedopustiv je i ovaj termin povlasten te prijedlog odvajanja od mirovina iz rada. Znači naše mirovine su iz nerada, i još samo da nam nalijepe trake na ramena, tako kad šetamo da svi znaju o kome se radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prošli puta je bila slićna situacija. Ne ista.

Nije bila ista samim time jer se prije išlo na limit od 3,500 kn i veći broj je bio obuhvaćen smanjenjm. No to nije ono glavno po čemu se sada ovaj prijedlog zakona razlikuje od tog zakona kojime je bilo -10% " povlaštenima ".

 

U ovom prijedlogu je isto oduzimanje - 10 % ( sada svima iznad 5000 kn mirovine ) ali ovaj puta nas uz to oduzimanje i getoniziraju s tim što nas odvajaju od ostalih umirovljenika invalidskih mirovina van iz mirovinskog sustava i samo nama neće biti usklađivanja mirovina po novoj formuli od 01.01.14. Nama će se zamrznuti mirovine po osnovu rasta ali ne i po osnovu snižavanja jer će naše mirovine biti usklađivane po osnovi rasta toćnije pada BDP-a. A BDP će i po riječima Linića sigurno do 2020 biti u padu.

 

U tome je osnovna razlika ovog prijedloga zakona za razliku od prijašnjeg zakona kada su nam odrezali -10% ali smo ostali u sustavu mirovinskog bez obzira što nije bilo usklađivanja mirovina 2 godine ali nije bilo nikome.

Ovako će nama" povlaštenima" bez obzira na visinu mirovine snižavati mirovine i to sigurno narednih 3 - 4 godine dok će ostalim umirovljenicima povisivati mirovine.

E tu je najveća razlika što se tiće diskriminacije !

Zar što se tiće usklađivanja rasta troškova s mirovinama mi i naše obitelji manje vrijedimo od ostalih građana ?

 

Da, potražit ću nekog odvjetnika , počet ću odavdje sa Legalisa a u istome ako želi može pomoći i modelator Mrljavac. Tako da smislimo naćin kako da nas se skupi što je više moguće pa da osporimo isti zakon.

 

Tko je mislio da će naši generali biti nakon 1. st presude, 2 st. presudom oslobođeni ? Samo oni koji su vjerovali da su nevini.

 

Bilo je tu i drugih oslobađajučih presuda kod nas u RH ali i dobivanja parnica za koje nitko ne bi rekao da će tako ispasti , još su sve na 1. st. pa ne bi komentirao ali nedavno je to bilo pa se sijetite i sami.

 

Isplati se boriti za sebe i svoju obitelj, pogotovo kada ste sigurni da ste u pravu.

 

 

 

 

 

Smatraš li da zakon (novi) ili izmjenu zakona donese jedan čovjek poslijeneprospavane noći ? Pa da bude :"što se babi htilo,to se babi snilo "?.ekipa

 

 

 

 

 

 

 

 

donese predložak zakona pa ga pretreseda im sene potkrade neka i najmanja pogreška.a to uključuje i moguče tužbe "nezadovoljnih" uzuž i poprijeko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što nam pokušavaju uraditi mislim da je neustavno i nezakonito jer zadire u jednakost građana kao jednu od osnovnih ustavnih načela.

Mislim da je nedopustivo da se jednoj grupaciji građana na koji se odnosi isti Zakon prava umanjuju ili povisuju ,svejedno. a drugoj ne.

To bi vrsni odvjetnici i pravnici znali točno kako ide i ne upitno je da bi imali osnov za tužbu i povrat sredstava u tom slučaju.

Pošto je ovo još u fazi prijedloga ,smatram da bi oni koji imaju mogućnosti ,poznanstva ili znaju gdje bi se moglo obratiti za sklapanje tužbe već sad trebali početi pripremati teren kao što oni nama pripremaju.I odmah čim se Zakon usvoji podnijeti tužbu ,pa sve do Strasboura ako treba.

Ušli smo u EU gdje se drži do prava i Zakona i ne smijemo više dopustiti ovakve banana metode ponašanja vlasti.

I da se razumijemo sve su one iste i ići na nas ako se ne budemo znali obraniti pravnim putem uskoro ćemo pasti svi na prosjački štap.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja ću ponovo biti rezan.

rezo me rararačan za 12% +oko 60% invalidnine i HZMO lošim izračunom za oko 20%

rezala jadranka za 10%

sad će rezati linić (milanović) 10%

a niko neće da mi sreže invalidnost i zdravstvene probleme.

 

Dobro je dok još imaju što rezati.

Nije dobro što režu invalidske braniteljske mirovine (koje su "povlaštene") na taj način.

 

Mislim da bi trebali rezati prema imovinskom cenzusu, dakle ako branitelj prehranjuje (recimo četveročlanu) obitelj samo sa jednom mirovinom, a koja je niža od 6000 kuna, glupo je od vlade da tu mirovinu uopće reže i za lipu.

 

O tome se nije izjasnio niti jedan truploid koji sjedi u Saboru, a kamo li naš "dragi" ministar sa bubrežnim kamencom.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro je dok još imaju što rezati.

Nije dobro što režu invalidske braniteljske mirovine (koje su "povlaštene") na taj način.

 

Mislim da bi trebali rezati prema imovinskom cenzusu, dakle ako branitelj prehranjuje (recimo četveročlanu) obitelj samo sa jednom mirovinom, a koja je niža od 6000 kuna, glupo je od vlade da tu mirovinu uopće reže i za lipu.

 

O tome se nije izjasnio niti jedan truploid koji sjedi u Saboru, a kamo li naš "dragi" ministar sa bubrežnim kamencom.

 

;-)

 

Tako je , slažem se.

A isto tako bi trebali voditi računa i o samohranim roditeljima ( braniteljima ) prilikom rezanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Deseci tisuća branitelja žive bez posla i primanja sa djecom a vama je 5 tisuća malo.

Za vaše prevelike mirovine mora biti a ostale ko šljivi, nije pošteno, a da pokušate sa novom SUBNOR-om možda uspijete.Kad pomognete državi ukloniti bar polovicu lažnjaka iz vaših redova bit će novca za prave. Na ovom foruma čitam da je posao samo državnih službi ako je tako mirovine će biti i manje jer je novca sve manje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Deseci tisuća branitelja žive bez posla i primanja sa djecom a vama je 5 tisuća malo.

Za vaše prevelike mirovine mora biti a ostale ko šljivi, nije pošteno, a da pokušate sa novom SUBNOR-om možda uspijete.Kad pomognete državi ukloniti bar polovicu lažnjaka iz vaših redova bit će novca za prave. Na ovom foruma čitam da je posao samo državnih službi ako je tako mirovine će biti i manje jer je novca sve manje.

 

Eto, ja sada pukovnik i imam 100% opću sa statusom HRVI pa mi opet malo novaca i protivim se da mi uzmu i 1% i smatram da imam na to pravo.

 

A u mirovinu, nečijom pogreškom otišao kao satnik, međutim sve se ispravilo.

 

:zubo:;-)

 

Svatko ima pravo na svoje mišljenje, nije li tako?

 

Naravno, samo da ne dođe do svađe i vrijeđanja kao u Saboru (koji je kao dječji vrtić).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

soparnik je napisao:

 

Za vaše prevelike mirovine mora biti a ostale ko šljivi, nije pošteno, a da pokušate sa novom SUBNOR-om možda uspijete.Kad pomognete državi ukloniti bar polovicu lažnjaka iz vaših redova bit će novca za prave.

 

A kojih to "vaših redova"? Zar nisi i ti branitelj (možda imaš i status HRVI) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ecwashere je napisao:

 

Po mom mišljenju, jedino efikasno i pošteno rezanje bi bilo SVIMA - svim zaposlenim u državnim službama, i svim umirovljenicima, bez razlike.

 

Ako se uzima svima jednako, onda tu nema socijalne osjetljivosti.

 

Nije isto branitelju koji uzdržava 2-3 djeteta i nezaposlenu suprugu kao onome koji živi sam, a obojica imaju istu mirovinu.

 

Razmisli malo i o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

U ovom prijedlogu je isto oduzimanje - 10 % ( sada svima iznad 5000 kn mirovine ) ali ovaj puta nas uz to oduzimanje i getoniziraju s tim što nas odvajaju od ostalih umirovljenika invalidskih mirovina van iz mirovinskog sustava i samo nama neće biti usklađivanja mirovina po novoj formuli od 01.01.14. Nama će se zamrznuti mirovine po osnovu rasta ali ne i po osnovu snižavanja jer će naše mirovine biti usklađivane po osnovi rasta toćnije pada BDP-a. A BDP će i po riječima Linića sigurno do 2020 biti u padu.

Točno jer ste išli (budemo išli) i po dva različita zakona o mirovinama.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Mrljavac - ja nemam socijalne osjetljivosti - ja nisam kriv što sam utukao i platio državi kroz razna davanja u 35 godina staža - relativno visokih primanja kroz cijeli radni vijek i shodno tome dobio relativno visoku mirovinu nakon dva ranjavanja i 16 g staža u HV - ma znaš šta zapravo mene najviše vrijeđa.... lažnjaci ptsp, koji su se ukrcali s dva nalaza 2007 godine, stekli statu HRVi i mirovinu, kako koji ali najveći dio njih neće biti obuhvaćeni ovim smanjenjem..... mojih poznanika ima takovih barem 20, ma malo sam i rekao - oni sretni i zadovoljni - a nas će oderati već po tkoznakojiput - shvati ti malo i našu populaciju HRVi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ecwashere je napisao:

 

 

 

Ako se uzima svima jednako, onda tu nema socijalne osjetljivosti.

 

Nije isto branitelju koji uzdržava 2-3 djeteta i nezaposlenu suprugu kao onome koji živi sam, a obojica imaju istu mirovinu.

Razmisli malo i o tome.

 

Ne znam što bi na ovo komentirao.

Isto tako nije jednako ako je netko dobio stan a ja eto nisam više mogao čekati i gledati kako mi djeca odrastaju po podstanarskim stanovima .....pa sam se uvalio u kredite do grla. Po tvojoj logici - eto žena mi radi pa nek meni odrežu. A nekome bez kredita tko je dobio rješeno stambeno pitanje, a žena mu ne radi ... njemu nek ne režu?!?

 

Jedino što imam reći po cijeloj temi je da smo mi INVALIDI i to bi trebao biti dovoljan argument da nam se ništa ne reže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Deseci tisuća branitelja žive bez posla i primanja sa djecom a vama je 5 tisuća malo.

Za vaše prevelike mirovine mora biti a ostale ko šljivi, nije pošteno, a da pokušate sa novom SUBNOR-om možda uspijete.Kad pomognete državi ukloniti bar polovicu lažnjaka iz vaših redova bit će novca za prave. Na ovom foruma čitam da je posao samo državnih službi ako je tako mirovine će biti i manje jer je novca sve manje.

 

Je tako je, malo je 5000 kn a poglavito ako imaš 2 mldb djece školaraca, bez žene.

Naravno da je malo.

 

***Ne može se staviti znak jednakosti između branitelja koji ima 45 dana ratišta i onaj koji ima preko 1000 dana.

 

***Ne može se staviti niti znak jednakosti između domobranskih pukovnija u kojima su većinom ako ne i svi bili mobilizirani i aktivnih gardijskih brigada ili pripadnika specijalnih postrojbi bilo mup-a ili vp-a.

 

***Ne može se staviti niti znak jednakosti između osobe koja ima status branitelja naglašavam ovo "osobe" sa statusom branitelja a tijekom rata je bio u sustavu mup-a i radio kao policajac u jednom od gradova koji nisu čuli eksploziju osim petardi za novu godinu i tijekom cijelog rata nije vidio dana terena dalje od svog radnog mjesta, svaku noć spavao u toplom ili u sl. autu ili u pp ili doma ( na žalost između takvih je stavljen znak jednakosti između osobe koja je radila kao policajac u recimo Varaždinu, Čakovcu ili Puli i policajca specijalca koji ima više od 1500 dana ratišta a od toga samo Velebita više od 350 dana ).

 

Da malo je 5000 kn , malo je i 6000 kn.....a što se tiče "lažnjaka" za njih se zna koji su i to toćnim brojem od 5100 njih sa punim imenom i prezimenom i oibom. Zašto se po tome ne postupa a za te slučajeve zna i ministar branitelja, to bi trebalo pitati njega i ostalim vladajučim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Deseci tisuća branitelja žive bez posla i primanja sa djecom a vama je 5 tisuća malo.

Za vaše prevelike mirovine mora biti a ostale ko šljivi, nije pošteno, a da pokušate sa novom SUBNOR-om možda uspijete.Kad pomognete državi ukloniti bar polovicu lažnjaka iz vaših redova bit će novca za prave. Na ovom foruma čitam da je posao samo državnih službi ako je tako mirovine će biti i manje jer je novca sve manje.

 

tih deset tisuća branitelja nisi invalidi.

kad će svi shvatiti da invalidsku vojnu mirovinu nemože ostvariti branitelj samo zato što je branitelj.

sporim se sa državom oko isplate zaostale invalidnine (od 1996 do 2005) i zakonskih zateznih kamata. na sudu tvrde da je invalidnina i mirovina HRVI naknada štete (zbog smanjene životne aktivnisti,bol, strah, naruženost itd.).

to tvrdi i Vrhovni sud Republike Hrvatske. političari tvrde da je mirovina HRVI povlaštena mirovina. možda su političari u pravu. uz povlasticu za ranjavanje,povredu,bolest,nedostatak djelova tijelai smrt treba ići i povlaštena mirovin.

ponovom ZOPHBDR udovice koje su sklopile novi brak i dalje primaju mirovinu i invalidninu kao naknada štete. po političarima mi HRVI nemamo pravo nanaknadu štete?

 

naknada štete bi daleko više koštala hrvatsku nego ove povlaštene mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je tako je, malo je 5000 kn a poglavito ako imaš 2 mldb djece školaraca, bez žene.

 

 

Da malo je 5000 kn , malo je i 6000 kn.....a što se tiče "lažnjaka" za njih se zna koji su i to toćnim brojem od 5100 njih sa punim imenom i prezimenom i oibom. Zašto se po tome ne postupa a za te slučajeve zna i ministar branitelja, to bi trebalo pitati njega i ostalim vladajučim.

 

kako da brišu sa popisa branitelja one koje su oni upisali.

več su pokušali brisati jedan dio branitelja pa je Upravni sud RH vratio status tim ljudima.

zbog toga i ima preko 500.000 braniteljaa do 1999. ih bilo oko 370.000 .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

***Ne može se staviti znak jednakosti između branitelja koji ima 45 dana ratišta i onaj koji ima preko 1000 dana.

 

***Ne može se staviti niti znak jednakosti između domobranskih pukovnija u kojima su većinom ako ne i svi bili mobilizirani i aktivnih gardijskih brigada ili pripadnika specijalnih postrojbi bilo mup-a ili vp-a.

 

***Ne može se staviti niti znak jednakosti između osobe koja ima status branitelja naglašavam ovo "osobe" sa statusom branitelja a tijekom rata je bio u sustavu mup-a i radio kao policajac u jednom od gradova koji nisu čuli eksploziju osim petardi za novu godinu i tijekom cijelog rata nije vidio dana terena dalje od svog radnog mjesta, svaku noć spavao u toplom ili u sl. autu ili u pp ili doma ( na žalost između takvih je stavljen znak jednakosti između osobe koja je radila kao policajac u recimo Varaždinu, Čakovcu ili Puli i policajca specijalca koji ima više od 1500 dana ratišta a od toga samo Velebita više od 350 dana ).

.

Ali je zakonski stavljeno prvi puta kad je zakon napisan.Zna se i zbog čega i koga.Sad je kasno za bilo kakve izmjene.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na sudu tvrde da je invalidnina i mirovina HRVI naknada štete (zbog smanjene životne aktivnisti,bol, strah, naruženost itd.).

to tvrdi i Vrhovni sud Republike Hrvatske. političari tvrde da je mirovina HRVI povlaštena mirovina. možda su političari u pravu. uz povlasticu za ranjavanje,povredu,bolest,nedostatak djelova tijelai smrt treba ići i povlaštena mirovin.

 

 

naknada štete bi daleko više koštala hrvatsku nego ove povlaštene mirovine.

 

E tu bi bilo pravnih osnova i temelja za nas i naša prava.

 

Trebamo samo biti uporni i ustrajni u svojim naumima, pokušati se ujediniti i krenuti u najveću pravnu bitku u povijesti RH a protiv političkih odluka koje štete kako nama tako i našim obiteljima, što financijski ali ponajviše moralno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako smanjenje ima smisla samo da se i među branitelje / hrvi / baci kost da reže jedan na drugog.Jer ovi komentari kome treba a kome ne treba smanjivati to pokazuju.Koliko je tko dao doprinos u obrani suvereniteta države nije usporediv jer netko je mogao biti JEDAN dan u HV ali se je našao na krivom mjestu i ostao bez dijelova tijela zar je on kriv što je bio jedan dan u HV?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako smanjenje ima smisla samo da se i među branitelje / hrvi / baci kost da reže jedan na drugog.Jer ovi komentari kome treba a kome ne treba smanjivati to pokazuju.Koliko je tko dao doprinos u obrani suvereniteta države nije usporediv jer netko je mogao biti JEDAN dan u HV ali se je našao na krivom mjestu i ostao bez dijelova tijela zar je on kriv što je bio jedan dan u HV?

 

Naravno da nije kriv. On je hrvi.

Kada sam gore pisao spominjao sam status branitelja, ne hrvi-a.

 

A to da je bačena kost , tu se slažem.

Cilj svake dosadašnje pa i ove politike je bio zavaditi i razjediniti braniteljsku populaciju jer svijesni su kada smo složni da je njihova stolica ugrožena, a kada smo ovakvi kakvi jesmo razjedinjeni onda je njihova stolica sigurna , " Zavadi pa vladaj ".

 

Zato i jesu narokali preko pola miliona osoba s braniteljskim statusom, a svi dobro znamo da nije bilo toliko branitelja. Trebali su bolje i toćnije definirati riječ " branitelj " a ne tko kot se našao u sustavu mup-a od početka do kraja rata ima status branitelja i to samo zato jer je kao policajac dužio naoružanje.

Da status branitelja imaju i da se braniteljom nazivaju samo osobe koje to uistinu ( mislim na praksu, ne na teoriju ) i jesu onda bi i naša sloga bila puno veća.

 

Kada tako olako mjenjaju zakone pa čak i Ustav RH kada njima to odgovara zašto ne naprave izmjenu Zakona o HR braniteljima pa da izdefiniraju riječ branitelj pa da vidiomo kolika će onda biti brojka branitela a kolika brojka onih koji su samo dužili naoružanje i radili posao koji su već radili ali rata vidjeli nisu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada tako olako mjenjaju zakone pa čak i Ustav RH kada njima to odgovara zašto ne naprave izmjenu Zakona o HR braniteljima pa da izdefiniraju riječ branitelj pa da vidiomo kolika će onda biti brojka branitela a kolika brojka onih koji su samo dužili naoružanje i radili posao koji su već radili ali rata vidjeli nisu.

Koja stranka smije to napravit? Što je onda sa iskorištenim povlasticama i prodanim/zadržanim udjelima u BF-u?Treba naplatit porez i carinu za aute i uzet udjele a od prodanih zatražit povrat novca? Niti tko smije niti može učinit isto.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koja stranka smije to napravit? Što je onda sa iskorištenim povlasticama i prodanim/zadržanim udjelima u BF-u?Treba naplatit porez i carinu za aute i uzet udjele a od prodanih zatražit povrat novca? Niti tko smije niti može učinit isto.

 

Mogu da žele.

 

Neka naprave samo drugačiju definiciju HR branitelja i ništa drugo.

Onaj tko je stvarno dužio naoružanje i bio na 1. crti, pružao aktivan otpor agresoru , koji je upotrebljavao to zaduženo naoružanje za stvarno uništenje neprijateljske žive sile i tehnike u praksi tom neka ostave statsu branitelj.

Onaj koji je samo dužio naoružanje tijekom rata i radio svoj uobičajni posao u vojsci ili policiji a dana terena na 1. crti nije vidio niti dan, danas zna kako se iz tog naoružanja uopće puca, njemu neka ostave sve povlastice koje je dobio kao branitelj do sada i da ga se više ne nativa braniteljom nego onim što je već bio radio.

 

Bit bi bila u tome da ubuduće ne bi imao pravo kao braitelj na prava iz zakona.

 

A najviše što bi bilo zadovoljština u cijeloj priči je s moralne strane onih koji bi se i dalje nazivali braniteljima.

 

Ili neka stave naziv branitelj i ratnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne treba nikome skinuti mirovinu ni za lipu, i točka.

 

obećavali su (mada im ja nikad nisam vjerovao), da će čak vratiti onih 10% iz 2010.

a ako ne, onda barem neće više ni smanjivati.

Pa onda, sa objavom registra branitelja, odstranit će se kukolj od žita, kad se to napravi bit će mjesta za sve ostale, koji do sad nisu ostvarili svoja prava, mnogi su se tu upecali, a tek su sad zaglibili!

 

mene ovo smanjenje neće zahvatiti, jer sam ispod 5000, ali sam potpuno solidaran sa onima koje će to zahvatiti, jer znam kako je meni bilo 2010. smanjenje 10% iznad 3500, na kraju moja opća nesposobnost je izjednačena sa profesionalnom nesposobnosti, i tu ja vidim posla za sud, pošto sam direktno dobio opću, a ne profesionalnu, izgubio sam cca 60-70 000 kn otpremnine, a sad sam izjednačen sa profesionalnom mirovinom, i što je najtužnije, 2010. su se smijali ovi koji imaju ispod 3500 kn mirovine, i šute, dobro im je, a sad šute ovi ispod 5000 kn, (čak im je i drago), dobro im je, e pa nije dobro, ne razumijem takve ljude, zar im nije jasno da će doći na red i oni, ispod 5000 kn, ja neću šutiti, ovdje ima materijala za tužbu, nek me košta živaca, al bit će tužba

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu da žele.

 

A najviše što bi bilo zadovoljština u cijeloj priči je s moralne strane onih koji bi se i dalje nazivali braniteljima.

 

Ili neka stave naziv branitelj i ratnik.

Ni jedni nisu sposobni riješit lažne invalide a kamoli da svih više od 500 tisuća rasčlane na branitelje i ratnike i da naprave dva spiska točna i poštena jer bi određeni postotak iz branitelja opet preletio u ratnike iz raznoraznih razloga (došao u posjet svojim ratnicima na prvu crtu......).
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo pitali smo se kada će netko od udruga reagirati na ovu najavu smanjenja. Evo i to se desilo.

http://www.glas-slavonije.hr/212094/1/Branitelji-Idemo-na-Markov-trg-ako-nam-smanje-mirovine

 

 

Gospodin iz udruge govori da će ovi prosvjedi biti puno žešći nego su bili prilikom zadnjih smanjenja mirovina prije dvije godine. Ja te prosvjede nisam vidio niti ikad čuo za njih a ako su bili onda ja moram na dodatne pretrage i tražiti povećanje invalidnosti zbog pogoršanja bolesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija