Jump to content

Rebalans proračuna i 'povlaštene mirovine'


connected

Preporučene objave

Postoji mnogo HRVI koji nisu članovi HVIDRE. ;-)

 

Opet neće "štimati" sa tužbom jer HRVI koji nisu članovi HVIDRE bi mogli biti uskraćeni.

 

Bilo bi dobro da na svojim stranicama uploadaju obrazac-obrasce (u svezi tužbe) koji će HRVI da isprintaju, ispune i dostave (bilo oni članovi HVIDRE ili ne) tako da većina HRVI mogu tu tužbu riješiti na lakši način.

 

A o rezultatima tužbe....ja osobno nisam siguran da će to proći na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 592
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

najviše su sudjelovali

Objavljene slike

Naravno negativan, tj. da je vlada i to HDZ-ova na čelu s Jadrankom umanjila povlaštene braniteljske mirovine preko 3.500,00 kn za 10%. što je u skladu s Ustavom RH. Ali to neznači da će biti i sada tako.Vidiš jedan sudac u Zagrebu donese odluku o izručenju Perkovića a drugi u Velikoj Gorici neće izručiti Mustaća, pa što da i mi nedobijemo sud, nevidim razloga. ako prođe onda će mo vjerujem tužiti i za onih prijašnjih 10% od Jadranke.Nemojte biti pesimisti!!!!
Po istim zakonskim člancima je doneseno smanjenje, prvo i ovo drugo, a isti sud (isti sastav) donosi odluku.Velika razlika u slučaju smanjenja i ove dvojice.Ti na svoj zahtjem nemaš pravo žalbe dok u slučaju ove dvojice postoji žalba (odvjetnika i tražitelja izručenja).Blisko,slično ali različito.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam nigdje pronašao pa da pitam vas. Moj je otac poginuli branitelj HVO-a (Hrvatsko vijeće obrane) i nigdje ne piše što će biti s tim mirovinama. U zakonu to nisu definirali. Ako gledamo sa strane da se mirovine smanjuju samo braniteljima koji su preživjeli rat onda nama ne bi trebali smanjiti. Ali ako gledamo da u zakonu nisu naveli da je naša skupina (HVO) izuzeta od smanjenja nego su samo napisali da se ne smanjuju "obiteljima poginulih hrvatskih branitelja", ratnim vojnim invalidima i radnicima u ugljenokopu... onda stvarno neznam.

 

Ako netko zna neka pomogne! Dobro je bar znati.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok mrljavac sad mi se frend javil sa nekom informacijom u svezi mirovina da bu u 4 mj. nekakva nova usklađenja išla prema stažu radnog odnosa i nekim novim koeficijentima jel znas kaj o tome sve mi to smrdi grdo. Javi ak nekaj znas .pozdrav

 

ja sam načuo ( nisam stigao pročitati u dnevnoj štampi) da če povećanje biti samo na dio mirovine koji se odnosi na civilni mirovinski staž (postotak civilnog dijela).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.politikaplus.com/novost/95026/ministar-slavko-linic-najavio-rebalans-proracuna-u-veljaci

 

najavom novog rebalansa proračuna ministar najavljuje kako se plaće i mirovine nebi trebale dirati.

ova tema je bila namjenjena prošlom(jesenjsko-zimskom) rebalansu proračuna,a kako je krenulo izgleda da će se nastaviti i u ovoj godini(crni humor).

lijep pozdrav članovima i moderatoru uz što konstuktivnije i objektivnije rasprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas sam bio u pravnoj službi HZMO i pravnica mi kaže da će po novom usklađivanje mirovine biti posebno za dio koji se odnosi na sudjelovanje u DR (tzv.vojni dio ) a posebno za dio ostvaren mirovinskim stažom u firmama ( civilni dio).znači dva različita postotka a ne kao dosada jedan postotak za cijelu mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas sam bio u pravnoj službi HZMO i pravnica mi kaže da će po novom usklađivanje mirovine biti posebno za dio koji se odnosi na sudjelovanje u DR (tzv.vojni dio ) a posebno za dio ostvaren mirovinskim stažom u firmama ( civilni dio).znači dva različita postotka a ne kao dosada jedan postotak za cijelu mirovinu.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ako je to točna informacija koju si dobio od službene osobe u HZZMO onda po toj logici ili

bolje reći pravu sadašnje smanjenje braniteljskih mirovina uopče nebi smjeo zadirati u dio koji je ostvaren po zakonu o Mirovinskom osiguranju.Evidentno je da mnogi branitelji dobivaju kumuliranu mirovinu od dijela koji je ostvaren u DR-u i dijela mirovine koji je ostvaren iz radnog staža uplatom u obavezni mirovinski fond.Logično bi bilo da se ovaj dio onda nesmije smanjivati, a pošto mnogima mirovina braniteljskog dijela je manja od 5.000,00 kn. mislim da se njima mirovine po tim pravima nebi smjele smanjiti za 10% kao što to planiraju i to linearno.To je samo moje razmišljanje i mislim da sam u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ako je to točna informacija koju si dobio od službene osobe u HZZMO onda po toj logici ili

bolje reći pravu sadašnje smanjenje braniteljskih mirovina uopče nebi smjeo zadirati u dio koji je ostvaren po zakonu o Mirovinskom osiguranju.Evidentno je da mnogi branitelji dobivaju kumuliranu mirovinu od dijela koji je ostvaren u DR-u i dijela mirovine koji je ostvaren iz radnog staža uplatom u obavezni mirovinski fond.Logično bi bilo da se ovaj dio onda nesmije smanjivati, a pošto mnogima mirovina braniteljskog dijela je manja od 5.000,00 kn. mislim da se njima mirovine po tim pravima nebi smjele smanjiti za 10% kao što to planiraju i to linearno.To je samo moje razmišljanje i mislim da sam u pravu.

U temi ZoSMPP NN71/2010 upravo sam u žalbi to i apostrofirao:

Iz svih dosadašnjih Rješenja HZMO-a Područna služba u Zagrebu , evidentno je da je xxxxxxxx korisnik invalidske mirovine kod kojeg je trajni gubitak radne sposobnosti ( opća nesposobnost za rad ) dijelom uzrokovan 50% - bolešću – zadobivene u obrani suvereniteta RH, a dijelom 50% bolešću – izvan tih okolnosti , odnosno da je ista ostvarena prema Zakonu o ZOMO-a , te prema ZOPHBDR-a i da je slijedom toga mirovinu trebalo umanjiti sukladno ostvarenim propisima po kojima je ostvarena , a ne u cijelosti za 10% što bi bio slučaj da je invalidska mirovina ocijenjena kao trajni gubitak uzrokovan 100% - bolešću – zadobivene u obrani suvereniteta RH.

 

A kako je žalba u tijeku nadam se i adekvatnom odgovoru ( rješenju središnje službe ) u skorije vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o smanjenju mirovina od 10% donesen je prošle godine s početkom primjene od 1.1.2014.e sada pošto ja nisam u novinama pročitao članak o osklađivanju mirovina ( čuo u razgovoru ) nisu mi rekli da li je taj zakon donešen ili će biti tek donešen.isto tako nisam niti pitao odvjetnicu (zabravio jer je bilo nekoliko pitanja nevezano za braniteljsku populaciju.pitanje je bilo postavljeno na kraju) da li je već zakon donešen ili je to tek prijedlog zakona."oni" (vlada) ionako prijedlog za povečanje ne donose krajem godine već u ožujku kada vide ima li novca za povećanje.i određuju postotak.oni će tek donijeti zakon o takvom povećanju pa pa kako je zakon o smanjenju donešen prije prvo se provodi zakon koji je donešen prije.usput rečeno zakon o smanjenju koji je donijela vlada premijerka Kosor je još na snazi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa, prosjek civilne invalidske mirovine je oko 2 tisuće a braniteljske invalidske oko 5 tisuća. Valjda se slažemo da i civlni invalid treba živiti. Mislim da se zbog toga zovu povlaštene. Koliko se sjećam braniteljske mirovine ispod 3500 kuna nisu ni smanjivane.

 

dakle svak treba živit, ali mi vojni invalidi smo ujedno svjesno išli kako bi možda poginuli, bili ranjeni, svjesno ispaštali da bi svi pa i civilni invalidi mogli živit u svojoj državi. neporecivo dakle svjesno se izložili pogibelji za stvaranje i dobrobit domovine. Tko to može platit. O čemu ti pričaš kakve 3.500, 5000 ili manje. Nama se nemože platit niti da nam se mjesečno isplaćuje 2000 eura. u svijetu invalidi rata su stupovidržave počasni državljani na kojima se ne štedi kakvo smanjenje. da si ti dragi moj bio ranjen izložen granatiranju, bliskoj borbi sa neprjateljima možda bi drugačije razmišljao. Poštivam i civilne invalide, ali vojni su vojni i dakle kao što sam rekao svjesno stekli svoju invalidnost. Sramota tko se usudi komentirat na ovom portalu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HVIDR-a pozvala braniteljske udruge na ujedinjenje oko stečenih prava

 

ZAGREB, 16. siječnja 2014. (Hina) - Zaštita hrvatske braniteljske populacije od kontinuirane ugroze njihove egzistencije koja proizlazi iz nemarnog odnosa države prema njihovim stečenim pravima zahtijeva organizirani pristup braniteljskih udruga u svrhu ostvarivanja zajedničkih braniteljskih a time i nacionalnih interesa, poruka je večerašnjeg okruglog stola održanog u Zagrebu u organizaciji Udruge hrvatskih vojnih invalida Domovinskog rata (HVIDR-a). Na nužnu potrebu intenziviranja braniteljskog dijaloga i suradnje u vezi s nacionalnim ciljevima vezanima uz braniteljsku populaciju upozorio je na večerašnjoj tribini naziva "Branitelji kao teret ili ponos društva?!" u Hrvatskom novinarskom društvu predsjednik HVIDR-e Josip Đakić.

Istaknuo je da su hrvatski branitelji društvena skupina od nacionalnog interesa kojoj se postupno i kontinuirano ukidaju zakonom stečene povlastice, čime se dovodi u pitanje njihova egzistencija.

"Iako korištenje branitelja za obračun društvenih političkih elita s krpanjem proračuna nije nikakva novost, nedopustivo je daljnje ekonomsko unazađivanje populacije koja u svojoj dobi više nema drugu alternativu za život osim one koja proizlazi iz njihovih mirovina i povlastica", napomenuo je Đakić.

Kronologiju nastanka braniteljskog zakonodavstva te postupnog ogrančavanja i smanjivanja braniteljskih prava na skupu je iznio je Hajro Vandžić iz Udruge sudionika Domovinskog rata. Upozorio je na nekoliko temeljnih nepravdi: smanjenja braniteljskih mirovina u tri navrata, izmjene i dopune Zakona o pravima hrvatskih branitelja kojima je brojnim braniteljima oduzet status dragovoljca, izmjene klasifikacije suicida branitelja, te obustava svih postupaka priznavanja prava.

Braniteljska se prava mijenjaju kad god to nekome padne na pamet, kazao je Vandžić, te postavio pitanje: "Kad nam već oduzimate stečena prava i mirovine, jeste li na sebe spremni preuzeti bar dio naših tegoba invaliditeta?".

HVIDR-a je stoga uobličila popis zahtjeva koje će uputiti hrvatskoj Vladi, a braniteljske je udruge pozvala da o njima razmisle te pristanu na organizirano okupljanje s ciljem zajedničkog djelovanja u svrhu njihova ostvarivanja.

Popis zahtjeva iznio je dopredsjednik zagrebačke HVIDR-e Centar Mladen Dafra. Osim što zahtijeva promjenu odnosa i prakse vlade i političkih stranaka prema braniteljskoj društvenoj skupini, HVIDR-a traži da se braniteljske mirovine po hitnom postupku vrate na razinu do stupanja na snagu Zakona od 1. srpnja 2010., kazao je Dafra.

Od vlade se, nadalje, traži da stvori mehanizam usklađivanja braniteljskih invalidnina, koje nisu usklađivane od 2001., te snizi cenzuse za dječje doplatke; da zaustavi provedbu braniteljske skrbi između više resora, kao i to da se sustav zdravstvene skrbi za branitelje ustroji kao sustav izvan sustava HZZO-a, uz sustav terapijske potpore.

HVIDR-a će od vlade zatražiti i utemeljenje programa braniteljske profesionalne orijentacije i izobrazbe u cilju društvene resocijalizacije braniteljskih skupina; provedbu neovisne revizije braniteljskog fonda i donošenje zakonskih odredaba za njegovo privođenje izvornoj svrsi, te žurno stvaranje fondova za sve razine školovanja djece branitelja čije bi upravljanje bilo utemeljeno na nacionalnikm standardima.

"Za sve zahtjeve rok provedbe je 60 dana, a cilj nam je da nas bude što više", kazao je Dafra, te pozvao udruge da podrže inicijativu.

 

 

(Hina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvi sam za akciju , HVIDR-a ali i sve druge udruge branitelja sada moraju oštro reagirati na ovaj kukavički zakon o smanjenju prava branitelja, bili oni RVI ili ne.Stoga je jedinstvena prilika da svi, ali svi stanemo u obranu cjelovitih prava naših prijatelja,branitelja i svih onih kojima su na svaki nači prava smanjena.Treba tražiti i promjenu Ustava i Zakona o HBDR-a, da se u Ustav unese odredba po kojoj nijedna Vlada nemože na bilo koji način smanjivati prava branitalja, onih koji su prvi stali u obranu RH od srbočetničke i jugokomunističke najezde sa ciljem porobljavanja i oduzimanja prava Hrvatskom narodu na svoju državu i državnost.Zato Vas molim ne radi sebe već radi svega što se događalo u posljednjih 10 godina i više ujedinimo se kao 91 ali civilizirano i odlučno recimo ne takvoj politici prema braniteljima koji su stvorili ovo što danas imamo.A Vi koji ste bili prvi u toj slobodarskoj vojsci i policiji znadete najbolje s čim smo počeli ratovati.Dali sada ovi imaju ikakva prava da nam zbog tog uzvišenog i obvezujućeg cilja na obranu svoje Domovine uzimaju krvlju stečena prava,zar da izgubimo dostojanstvo jednim potezom pera nekog službenika, zar ste trunuli u rovovima na prvoj crti zbog političkih prepucavanja stranaka preko leđa branitelja,zar ste konačno u Oluji ginuli i bili ranjavani kada se oslobašđala Hrvatska a sadašnje i ine vlade umjesto da štite Vaše interese bacaju ljagu na braniteljsku populaciju.Rade to samo zato što žele da nas zavade međusobno, ali poručimo im da neće uspjeti.Ovaj put idemo do kraja pa makar izgubili, ali živimo u nadi da sad nećemo.Moramo vratiti vjeru u same sebe , i nedozvoliti nikome , ama baš nikome da mu padne napamet prozivati branitelje za propuste političkih elita.

Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba tražiti i promjenu Ustava i Zakona o HBDR-a, da se u Ustav unese odredba po kojoj nijedna Vlada nemože na bilo koji način smanjivati prava branitalja, onih koji su prvi stali u obranu RH od srbočetničke i jugokomunističke najezde sa ciljem porobljavanja i oduzimanja prava Hrvatskom narodu na svoju državu i državnost.

 

Već je traženo i odbijeno da branitelji postanu ustavna kategorija.Rekli su da imamo sasvim dobar zakon koji nas štiti.Hehe,pa znali su što izglasavaju.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već je traženo i odbijeno da branitelji postanu ustavna kategorija.Rekli su da imamo sasvim dobar zakon koji nas štiti.Hehe,pa znali su što izglasavaju.....

Treba njih napadati stalno, svakih 15 dana i podsjetiti tko smo i što smo.Ako treba organizirati i referendum o tom pitanju, Vukovarci bi prvi to napravili, tako možemo mijenjat Ustavne odredbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čekaj, Kompa.

 

Polako, polako, doći ćeš i ti na "red".

 

Tko te y.be. sam si si kriv, borio si se i krvario, (ako i nisi ranjen-psihičke posljedice su ostale-a relativno si mlad).

 

A, sada ponosno prošeći gradom, samo pazi da te ne populjuju naši rvati za koje si se borio.

 

Pokušaj tim majmunima koji ti prigovore reći kolika ti je mirovina, i evo ti sranja.

 

Ja imam neugodna iskustva, obratio mi se jedan jebivjetar i dobio od mene po tintari, a ja završio na sudu.........i opet bih ga žvajznio..pobjegulju......yebo mu ja m....

 

Nisu to više "ona" vremena što su bila.

 

A i država za koju si se borio je "opljačkana" i to su uradili "majstori", a ti sada "crkavaj".

 

Slabe su ove naše udruge (pičkin dim, sve se svodi na politička prepucavanja, dok branitelji umiru vrlo mladi-samoubostvo, bolest...).

 

Treba političarima "raspaliti" muški i po njuški (Liniću,Mrsiću, nesposobnom Matiću i ostaloj "eliti" koji uživaju na račun osiromašenih hrvatskih građana, pogotovo na račun invalida i branitelja) .......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čekaj, Kompa.

 

 

 

Treba političarima "raspaliti" muški i po njuški (Liniću,Mrsiću, nesposobnom Matiću i ostaloj "eliti" koji uživaju na račun osiromašenih hrvatskih građana, pogotovo na račun invalida i branitelja) .......

 

Jedino što mi se sviđa kod NOB-eovaca je to što oni nakon rata nisu dali državu da im vode neki novi političari nego su oni kako su skinuli uniformu prešli u političare i na rukovodeča mjesta bivše Yuge.

 

A mi smo nakon pobjede i obrane te rađanja toliko čekane samostalne RH politiku i vodstvo države prepustili 95 % onima koji tijekom rata nisu omirisali baruta. Onima koji su u politiku došli ne radi dobrobita same države i grđana iste nego samo radi svojih niskih pobuda a to je krađa.

 

Oni su imali državu 47-48 godina. Vladali njome i uživali su sve moguće povlastice i privilegije a mnogi od njih još i danas.

 

Mislim da se da zaključtiti zašto je nama danas ovako a zašto je njima bilo onako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino što mi se sviđa kod NOB-eovaca je to što oni nakon rata nisu dali državu da im vode neki novi političari nego su oni kako su skinuli uniformu prešli u političare i na rukovodeča mjesta bivše Yuge.

 

A mi smo nakon pobjede i obrane te rađanja toliko čekane samostalne RH politiku i vodstvo države prepustili 95 % onima koji tijekom rata nisu omirisali baruta. Onima koji su u politiku došli ne radi dobrobita same države i grđana iste nego samo radi svojih niskih pobuda a to je krađa.

 

Oni su imali državu 47-48 godina. Vladali njome i uživali su sve moguće povlastice i privilegije a mnogi od njih još i danas.

 

Mislim da se da zaključtiti zašto je nama danas ovako a zašto je njima bilo onako.

 

Varaš se Kompa. Pogledaj (ili pročitaj) "Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja", "Vlak bez voznog reda", "U gori raste zelen bor" , "Sokol ga nije volio" itd.... Ni oni tada nisu proveli lustraciju kao što ju mi do sada nismo ni započeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Varaš se Kompa. Pogledaj (ili pročitaj) "Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja", "Vlak bez voznog reda", "U gori raste zelen bor" , "Sokol ga nije volio" itd.... Ni oni tada nisu proveli lustraciju kao što ju mi do sada nismo ni započeli.

 

protiv kog su trebali provesti lustraciju?

provoditi lustraciju protiv sebe ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino što mi se sviđa kod NOB-eovaca je to što oni nakon rata nisu dali državu da im vode neki novi političari nego su oni kako su skinuli uniformu prešli u političare i na rukovodeča mjesta bivše Yuge.

 

A mi smo nakon pobjede i obrane te rađanja toliko čekane samostalne RH politiku i vodstvo države prepustili 95 % onima koji tijekom rata nisu omirisali baruta. Onima koji su u politiku došli ne radi dobrobita same države i grđana iste nego samo radi svojih niskih pobuda a to je krađa.

 

Oni su imali državu 47-48 godina. Vladali njome i uživali su sve moguće povlastice i

 

ko je poveo ovaj "Domovinski rat"

zar ne čitaš izjave Perkovića ? koje bio Manolić,Boljkovac,Degorijija i drugi ?

Tuđman se okružio udbašima ! zato nije provedena lustracija.

oni su imaji ? i imaju ?

šta imaju hrvatski branitelji i HRVI . kojekakve boleštine i vremena za pretakanja iz šupljeg u bušno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

protiv kog su trebali provesti lustraciju?

provoditi lustraciju protiv sebe ?

 

Tko ne uči iz povijesti - ponavlja ju. Lustracija može imati široku primjenu. I, da , lustracija se provodi u vlastitom narodu i u vlastitim redovima. I ne bih se nimalo čudio da je već napravljena ekipa od 50-tak ljudi koji će u roku 3 sata preuzeti vlast u Hrvatskoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je prestrašno. Prestrašno.

Kako je krenulo više neće biti potrebe za zakonom o braniteljima.

 

Znam da nas je samo u prvih 18 dana ovog mjeseca napustilo 3 branitelja, samo u 18 dana ove nove godine.

 

Katastrofa.

 

Šta nam to rade ?

 

Josip Bodlović , r.1968., Sibinj 3.GBR, 3. pb Slavonski brod, 1934 dana borbenog sektora , danas sahrana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uzeli dušmani 10 % od brutta, a i od mene.

 

Uzeli mamu im komunjarsku i od mene.Sjelo mi sa 5500kn na 4983.Dali mi neki znalac može reci dali se i kome žaliti jer sam negdje pročitao da mogu pošto mi je vojni ("privilegirani dio") nekih 4500kn bio a ostalo civilni i dali su oni mogli onda skratit kad su zbrojili jedan i drugi?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzeli mamu im komunjarsku i od mene.Sjelo mi sa 5500kn na 4983.Dali mi neki znalac može reci dali se i kome žaliti jer sam negdje pročitao da mogu pošto mi je vojni ("privilegirani dio") nekih 4500kn bio a ostalo civilni i dali su oni mogli onda skratit kad su zbrojili jedan i drugi?Hvala

 

Nisam još dobio mirovinu no koliko se sjećam zakonski je propisano da mirovina nakon smanjenja ne smije biti manja od 5.000 kuna. Bez obzira jel se radi o rezanju bruto iznosa. Sad mi to nije jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzeli mamu im komunjarsku i od mene.Sjelo mi sa 5500kn na 4983.Dali mi neki znalac može reci dali se i kome žaliti jer sam negdje pročitao da mogu pošto mi je vojni ("privilegirani dio") nekih 4500kn bio a ostalo civilni i dali su oni mogli onda skratit kad su zbrojili jedan i drugi?Hvala

Kolega , ja sam pisao o tome nedavno,Trebate dobiti riješenje o smanjenju mirovine.Na riješenje se mora napisati žalba Mirovinskom a tek onda se preko Hvidr-e ide na tužbu.Mada mislim da je to od slabe koristi jer ovi si dokazali kao i oni prije da je zakon u skaldu s Ustavom RH.Ali treba probati pa vidjeti što će se desiti. Nemaš što izgubiti.Mislim da u mom postu imaš i link na stranicu Hvidre u Zgb. središnjicu gdje postoji i obrazac koji se mora popuniti.Ali najbolje je otići u Hvidru u svom mjestu i to s njima dogovoriti. Pozdrav i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzeli mamu im komunjarsku i od mene.Sjelo mi sa 5500kn na 4983.Dali mi neki znalac može reci dali se i kome žaliti jer sam negdje pročitao da mogu pošto mi je vojni ("privilegirani dio") nekih 4500kn bio a ostalo civilni i dali su oni mogli onda skratit kad su zbrojili jedan i drugi?Hvala

 

Odbili su ti 10% od bruto iznosa mirovine i dobio si bruto mirovinu preko 5000 kuna, a kad odbiješ doprinose neto je nešto manje i to je to, baš kao što su i rekli da će uraditi.

 

Onaj koji ima 5200 ili 5005 kuna će bolje proći od tebe jer će njemu manje uzeti (rekli su da bruto mirovina neće biti ispod 5000 kuna).

 

Evidentno je da se tu radi o diskriminaciji dijela umirovljenih branitelja.

 

Ali što je tu je, dobro da si i dobio mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jutro, ostavi se gramatike, ionako si i u ovom zadnjem "postu" opet pogriješio (zarez...).

 

I ja griješim pa, što sada. Hoćemo li biti lektori hrvatskog jezika?

 

Idi igraj picigin i ohladi gloginje u moru.

 

Kad budeš izašao na obalu iz hladnog mora, izmjeri "šublerom-noniusom..." koliko se smanjio uređaj u gaćama (i onda se pohvali snaši veličinom i dodaj joj povećalo da se ima čemu smijati).

 

A, gramatiku, ostavite onima koji gramatiku proučavaju, akademicima, lektorima....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jutro, ostavi se gramatike, ionako si i u ovom zadnjem "postu" opet pogriješio (zarez...).

 

I ja griješim pa, što sada. Hoćemo li biti lektori hrvatskog jezika?

 

Idi igraj picigin i ohladi gloginje u moru.

 

Kad budeš izašao na obalu iz hladnog mora, izmjeri "šublerom-noniusom..." koliko se smanjio uređaj u gaćama (i onda se pohvali snaši veličinom i dodaj joj povećalo da se ima čemu smijati).

 

A, gramatiku, ostavite onima koji gramatiku proučavaju, akademicima, lektorima....

 

Potpisujem,a Splići (da se vratim temi)smeta šta nisu dragovoljcima (nekim) mogli uzet ništa mada mi nije bilo jasno koga on krivi za to???Pozz Splići i HŽV

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razbojnici, pokvarenjaci, lopovi, smradovi (znam da nije lijepo što ovo piše moderator, ali čekaj da nadoštiklam-kad već pišem.....komunjare, bezobraznici, socijalno neosjetljivi - nikada nisu sudjelovali u Domovinskom ratu, a drug premijer skače sa borbenog vozila, natrulih-mogao je pasti i na glavu, zapravo koji je on qurac tražio na borbenom vozilu, mogao je i za vrijeme DR-a (ne daj Bože da s strmopizdi onako elegantno).

 

Trebao je ministar vinancija ili drugar Mirando da se "podbace" tako da bubuljičavko padne na njih.

 

A ja danas pogledao u netbanking i odrali me drugovi za 100-tinjak eurića-mirovina manja (iako sam i ja padao, ali ne iz objesti već od detonacija-snajpera, granata i sl. njemu nepoznatih pojava koje se događaju tijekom ratnih aktivnosti-vjerojatno misle naši saborski zastupnici da smo mi bacali petarde u Vukovaru, Nuštru, Tenju, Antunovcu, Ernestinovu, Baranji.....) , .

 

Uh...Piz_a im materina lopovska. Otimaju invalidima, hajd, meni neka i uzmu, nekako ću se snaći, ali ima siromašnih branitelja kojima otimaju iz usta, koji jedva sastavlaju kraj sa krajem i, njihovoj djeci koja žive od te krvave mirovine-i u kreditima...........

 

A, lopovluk vlada ova ili ona, smrdi na sve strane....bio to ADZ ili SDP svejedno. Otimaju građanima, vama branitelji, i građanima RH (pa neka su i pobjegulje).........plaćamo poreze, mi smo po porezima (građani i branitelji ) država koja plaća najveće poreze-PDV.

 

Osobna invalidnina - HRVI.....kad je ono bila povećana?

 

I, opet, srezali me kao i mnoge vas 10%. U vražju mater, pa do kada.

Doći će i nova vlada, a onda opet rezovi ............dok ne pocrkamo.....

 

Al ajd, mi ćemo ionako pocrkati, ali naša djeca, kao i djeca svih građana RH, gdje je tu perspektiva?

 

Za što si se borio? Za neke koji su "opljačkali" državu i sada je "pljačkaju".

 

Neki su u ćorci, neki nisu, a trebali bi biti u ćorci. Neki imaju "pametne" telefone, a neki nemaju love da plate struju i grijanje, dok ovi što imaju "pametne" telefone ne znaju da ih koriste.

 

Jebeš situaciju, kao što rekla bratija:

34qtrb6.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uglavnom cekamo pon i isplatu preko doticne banke Pbz kod mene iako ima da bude sok, jel imma ovrhu koju sam prije morala davati 2660 a isplacivano je na zasticeni 3660 , a sada tko zna, iako mi je receno da ce biti i dalje 3660 a 2000 da ce na blokiranio nakon 10 postotonog smanjenja ali zivi bili pa vidjeli , kakav sam ja baksuz meni ce sjest 3000 a na onaj ce si vise uzet, jbg.. sranej a valjda nam bude jednog dana vraceno nazd ,tako su rekli.. ZAR NE!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.. a valjda nam bude jednog dana vraceno nazd ,tako su rekli.. ZAR NE!
Misliš samo će podignut za umanjeni postotak?Za trenutne i buduće (a već je viđeno i nakon prvog smanjenja) ljestvica je previsoko podignuta a ovi ( i sljedeći) ne da nisu sposobni toliko preskočit nego nisu sposobni doći ni ispod ljestvice.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postovani jutro1 neznam kako ste vi ali ja sam postao invalid sa 20 god metak kroz rame i pluca nakon god i pol oporavka ostao sjeban i dalje, imam 1 pitanje za vas ako ste dovoljno kompetentna osoba da mi odgovorite na to ---> koliko vrijedi ljudsko zdravlje i zivot ,,, zato se ja slazem sa jack666666 a vi izgleda zivite jos uvjek u jugi jer bi zeljeli nesto sto nezasluzujete a ja osobno bi htio svoje zdravlje i mladost postovanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

j...e.. udruge,dragovoljci zng,i mup 91,bilo nas je malo,al neka ,znali smo što je nam činiti,i neka ,al neče dugo nas j...at.,bio sam 19,godišnjak,i ginuo,i mislio i mislim i danas, za dom, i svoju djecu,ZDS.

 

Koliko god grubo zvuči, na kraju je ispalo da si svojim djelovanjem omogućio stvaranje zločinačke organizacije. Naravno, to vrijedi za sve branitelje. Nadam se da nas neće netko zbog toga pravno goniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko god grubo zvuči, na kraju je ispalo da si svojim djelovanjem omogućio stvaranje zločinačke organizacije. Naravno, to vrijedi za sve branitelje. Nadam se da nas neće netko zbog toga pravno goniti.

 

Ako si ti stvarao i omogučio stvaranje zločinačke organizacije, ja znam da ja nisam.

 

Tko je što činio, kakve zločine neka za iste i odgovara, bilo političke ili bilo koje druge prirode.

 

Nikada se nisam bavio politikom niti bio član bilo koje političke stranke, niti me ista zanima tako da se kao ratnik ne osiječam niti malo kriv za bilo kakve zločinačke organizacije koje su harale.

 

Ja sam bio i ostao domoljub lijepe naše i jedine domovine RH, tko kod bio na Vlasti, oni traju 4 god ili manje ali neovisna i samostalna lijepa naša traje vječno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si ti stvarao i omogučio stvaranje zločinačke organizacije, ja znam da ja nisam.

 

Tko je što činio, kakve zločine neka za iste i odgovara, bilo političke ili bilo koje druge prirode.

 

Nikada se nisam bavio politikom niti bio član bilo koje političke stranke, niti me ista zanima tako da se kao ratnik ne osiječam niti malo kriv za bilo kakve zločinačke organizacije koje su harale.

 

Ja sam bio i ostao domoljub lijepe naše i jedine domovine RH, tko kod bio na Vlasti, oni traju 4 god ili manje ali neovisna i samostalna lijepa naša traje vječno !

 

Zaista nisam krenuo sa tom namjerom. Zamišljao sam nešto sasvim drukčije nego se poslije rata desilo. Tu se više ne radi o problematičnim periodima nego konstantnom kriminalnom vođenju zemlje koje šteti građanima RH a time i braniteljima. Mi smo stvorili naše vlastite tlačitelje koji nemaju ni trunku obzira i osjećaja poštovanja prema braniteljima. Zadnja kap koja je kod mene prelila čašu je njihovo tretiranje smanjivanja vlastitih plaća populizmom. Nevjerovatnom brzom formulom su braniteljima odrezali 10% a teškom matematikom sebi režu 6%. Oprostite, teško mi je više to podnositi. Ja imam mirovinu veću od 5000 kuna i kako da sad izađem na ulicu i nekome se požalim da sam na rubu egzistencije. Kako pored toliko nezaposlenih? Koga je briga za moj stambeni kredit i uz to dva puta rezanje od 10%. Sada više nisu u pitanju samo materijalni gubici branitelja. Ovo je direktni udar na naše ionako narušeno zdravlje. Nisam suicidalan ali ponekad jedva čekam da prestanem biti teret ovoj zemlji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zadnja kap koja je kod mene prelila čašu je njihovo tretiranje smanjivanja vlastitih plaća populizmom. Nevjerovatnom brzom formulom su braniteljima odrezali 10% a teškom matematikom sebi režu 6%. Oprostite, teško mi je više to podnositi. Ja imam mirovinu veću od 5000 kuna i kako da sad izađem na ulicu i nekome se požalim da sam na rubu egzistencije. Kako pored toliko nezaposlenih? Koga je briga za moj stambeni kredit i uz to dva puta rezanje od 10%. .

 

Tu smo u istim g....ma.

 

No međutim mi kao branitelji nikako ne smijemo sebe kriviti za današnje stanje u državi. Za to i ovakvo stanje su isključivo krivi političari, oni koji su vodili državu i oni koji je vode i danas i oporba i vlast, svi političari. I za propast proizvodnje i za nezaposlenost, ma za sve su oni krivi. Mi jedino sebe možemo kriviti jer smo im prepustili da vode državu. Da smo se od samog početka postavili ko što su se nakon 2. sv. rata postavili partizani kojima je i u ratu i nakon rata vrhovni zapovjednik bio br. 01, bilo bi nam danas bolje i nama i svim ostalim građanima RH. A kod nas su nakon rata naše zapovjednike pohapsili a nas razjedinili u 1000 manjih grupacija ( udruga ) a sve s ciljem kako bi oni mogli hapati i haračiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

imam problem oko izračuna mirovine,,dragovoljac 100%sve u svezi rata,,,a imam i čin ,odnosno zvanje iz mupa,,a obračunali su me po činu vojnika pošto sam poslije demobilizacije iz mupa,,bio na bolovanju do oluje,,tada dobivam poziv da se javim u 108 brigadu,za vrijeme oluje,na koju se uredno odazivam,1999,godine odlazim u mirovinu,,ali obračun po činu vojnika,čin iz mupa je viši policijski narednik..pa ako neko može pravno pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam problem oko izračuna mirovine,,dragovoljac 100%sve u svezi rata,,,a imam i čin ,odnosno zvanje iz mupa,,a obračunali su me po činu vojnika pošto sam poslije demobilizacije iz mupa,,bio na bolovanju do oluje,,tada dobivam poziv da se javim u 108 brigadu,za vrijeme oluje,na koju se uredno odazivam,1999,godine odlazim u mirovinu,,ali obračun po činu vojnika,čin iz mupa je viši policijski narednik..pa ako neko može pravno pomoći.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Poštovani kolega, pošto si otišao u mirovinu po obračunu iz HV kao vojnik a prije toga si stekao zvanje tj. čin u MUP-u kao viši policijski narednik,otiđi u svoju PU kod koje si evidentiran kao takav i traži riješenje o činu.Dužnost je MIORH-e da obračuna za tebe povoljniji obračun mirovine a to je svakako u činu višeg policijskog narednika, sa svim zaostacima koji te sljeduju do isplate mirovine po tom činu.Ako si kao viši pol. narednik

napustio službu u MUP-u i otišao na bolovanje imaš također pravo na povečanje mirovine u odnosu za 2 čina više tj čin -višeg policijskog inspektora ili prevedeno u vojni čin- satnik.Prema tome osnovica za tebe pri odlasku u mirovinu je trebala biti plaća satnika u godini koja je prethodila onoj kada si otišao u mirovinu.Ako to nije, podnesi riješenje o činu kakosam napisao i traži novi izraču,Nadam se da sam ti pomogao.Pozdrav svim braniteljma ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rješenje o činu sam dobio iz Zgreba,,službeno ga je dobilo i hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje,u tom činu piše,citiram RJEŠENJE

KARLU JELAŠU , utvrđuje s e s.danom 14 lipnja 1999 godina zvanje viši policijski narednik.a to je s datumom odlaska u mirovinu.

najbitnija stavka ovog rjršrnja po meni je sljedeća. u brazloženju pored ostalog stoji i sljedeće,opet citiram rješenje

Zvanje navedeno u izreci rješenja isključivo je osnova temeljem koje će Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje izračunati visinu mirovine ,uzimajući u izračun podatke o plaći određenog čina prpadnika Hrvatske vojske ,koji je odgovarajući ovom zvanju.Kraj citata.Po tablici koji sam gledao pripada me prevođenje čin stožerni narednik,ali oni se vade na oluju jer to mi je bila zadnja demobilizacija kao vojnik.Da nebi bilo zabune,pošto ja nisam znao da imam pravo na zvanje iz mupa odnosno rješenje o činu kojeg sam slubeno dobio,,ja sam ga na savjet djelatnice iz mirovinskog tražio ali 2007 godine,i dobio to rješenje gdje mi se zvanje priznaje od odlaska u mirovinu 14.lipnja 1999 god.Napomenu bi da nemam nigdje nikakve veze,nisam ni znao koja su mi prava i do dana današnjeg vodim snjima borbu i bitku,i molim ,ako neko poznaje dobrog stručnjaka odvjetnika ,koji je specijalista baš za ova prava da mi se javi ,da pokušam pravnim putem konačnoriješiti ovaj problem,,pošto sam tužio na upravni sud Osijek,,Ako neko želi pomoći može to na moj mail blizanac2203@gmail.com

Unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošto si već bio jednom demobiliziran iz MUP-a (neznam razlog zašto, pošto si otišao na bolovanje) sigurno si nešto smuljao, ovo je i logičan slijed stvari da poslije ponovne mobilizacije za oluju i odlaska u mirovinu dobiješ istu kao običan vojnik jer nemaš kontinuitet u postrojbi za vrijeme trajanja Domovinskog rata.Smatram da je referent 100% u pravu i da ti nijedan pravnik nemože pomoći da dobiješ mirovinu po činu višeg pol. narednika. Uzdravlje!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na objašnbjenju,,ali pošto sam se ja debelo posvađao sa referentom ,koji me je pitao ko me je tjerao u oluju,,mislim da me on zakida u mojim pravim i oko obračuna mirovine,,pa ako ti nije problem ,volio bii detaljnjije porazgovarati stobom o mom problemu ,pošto sam nedavno predao tužbu upravnom sudu,a i mogao bi ti pročitati neka rješenja,tako da se znam pripremiti,pa ako želiš da se čujemo i da pmogneš savjetima ostavi broj na moj mail blizanac2203@gmail.com,,pa ja pozovem,hvala unaprijed..ovako jednostavno ludim jer smatram da sam debelo zakinut.pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

prilažem link http://www.jutarnji.hr/ministri-su-u-panici--nema-nam-lalovac-vise-sto-uzeti/1208742/ u planu je novi rebalans.prema tekstu u linku moguće je rezanje plaća u javnom sektoru.za mirovine nema ništa zasada.htio bi pitati ima li kakvih novina glede tzv. prevođenja mirova u dva dijela?civilni i 'naknadu države'.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirovinsko čeka pojašnje zakona (uputstvo za provođenje), nemaju pojma što treba raditi, za sada... dali će pisati nova rješenja, neće, to još nitko ne zna...malo je to nezgodno, izborna godina bude, vidjeti ćemo...

 

 

nisam namjerno htio pisat jer je neprovjereno,ali sam pročitao na jednome braniteljskom portalu razmišljanje jedne manje oporbene stranke da se zakon ne bi ili neće primjenjivati od 2015.to je valjda njihovo mišljenje.vidjet ćemo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam namjerno htio pisat jer je neprovjereno,ali sam pročitao na jednome braniteljskom portalu razmišljanje jedne manje oporbene stranke da se zakon ne bi ili neće primjenjivati od 2015.to je valjda njihovo mišljenje.vidjet ćemo

 

 

Znači "uživat" češ još nekoliko mjeseci (punih 5).2015 kuca na vrata.kuc-kuc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.htio bi pitati ima li kakvih novina glede tzv. prevođenja mirova u dva dijela?civilni i 'naknadu države'.

 

Po istom novom zakonu isto će se primjenjivati od 01.01.2015. i tu za sada tako stoje stvari. Znači prve mirovine isplaćene po tom zakonu ćemo primiti u 2. mj 2015 za 1. mj.

 

Za sada je tako, zakon je izglasan i stupio je na snagu a primjenjuje se od 01.01.15.

Stopiranje i storniranje, tj. promjene istog zakona su moguće odlukom Vlade i Saborskom većinom i nikako drugačije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Stopiranje i storniranje, tj. promjene istog zakona su moguće odlukom Vlade i Saborskom većinom i nikako drugačije. "....

 

... i dogovornim neprovođenjem istog. Kaže mi djelatnik mirovinskog da ne provode nekakve izmjene i dopune zakona koji je stupio na snagu 01.01.ove godine?!

To su sve ionako čiste bezvezarije. Ovi na vlasti nisu znali šta će raditi ( a nešto moraju ) pa izmišljaju " toplu vodu " i pretaču iz šupljeg u prazno.

 

I taj djelatnik iz mirovinskog ga isto "maže" što ne bi pojeo pas s maslom. Kad su tako pametni što nisu ne postupali po zakonu kojim su nam ovi iz vlade rezali -10% i prvi i drugi puta ( ukupno znači 20 % ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija