Jump to content

Pomoć pri izračunu mirovine Hrvi


anonimno

Preporučene objave

Svota mirovine (M) izračunava se tako da se utvrđeni osobni bod (OB) pomnoži s mirovinskim faktorom (MF) i aktualnom vrijednošću mirovine (AVM), a osobni bod izračunava se tako da se prosječni vrijednosni bod (PVB) pomnoži s polaznim faktorom (PF) i s mirovinskim stažem (za određivanje invalidske mirovine) i poveća za 45%.

 

OB= (VB x staž x PF) x 45%

 

M = OB x MF x AVM

 

Vrijednosni bod za određivanje invalidske mirovine, za invalidnost nastalu u vezi s okolnostima obrane suvereniteta Republike Hrvatske, utvrđuje se na temelju pripadajuće osnovice (plaće) za čin i ustrojbeno mjesto hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, za godinu koja prethodi godini u kojoj se ostvaruje pravo na mirovinu. Ova osnovica za odgovarajući čin i ustrojbeno mjesto podijeli se s prosječnom, godišnjom bruto plaćom svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj i dobije prosječni vrijednosni bod (članak 16. ZOPHBDR).

 

S obzirom da je kod Vas 50-50 kumulirano i bla, bla, nemate status HRVI meni ispada da će Vam mirovina biti oko 4.500,00-4.800,00 kuna ali možda griješim. Na mirovinskom je svaka računica moguća??????

 

Poki je tu majstor za računanje mirovine.

 

Pozdrav.

:moli::moli::moli::moli::moli::moli::moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da su Vam priznali 100% vojnu opću nesposobnost imali biste mirovinu sa tim činom 7.657,20 kuna. S obzirom na obzir da nisu nego 50-50 od te cifre odbijemo pola i dobijemo oko 3.800 kuna. E sada trebamo izračunati onaj civilni dio, a to možemo ovako:Od civilne mirovine koja bi se trebala računati za 40 godina staža (oko 1900) kuna odbijemo pola a to je oko 900-950 kuna i to nadodamo na onaj vojni dio od 3.800,00 kuna i dobijemo cifru od oko 4.800-900 kuna i ugrubo to je to. I kada dodamo osobnu invalidninu dođemo do mirovine sa svim dodacima 5000-5100 kuna i gotovo. To je po mojoj računici, a do sada nisam previše griješio. Izvlači Vas dobar čin i opća nesposobnost.

 

Pozdrav.

 

Ako sam negdje pogriješio u izračunu prihvaćam svačiju kritiku i ispravku.

 

;-);-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Molim Mrljavca da mi odgovori

 

1) Pripadnik MUP-a od 16.10.90. do 07.08.93. g. (pičuvnik)

2)Pripadnik specijalne policije 07.08.93.g. do 01.07.94.g (pričuvnik)

3)Pripadnik 72 bVP-e od 01.07. 94.g do 15.02.04.g.

( DVO )

4)Pripadnik 4. Gbr od 15.02.04.g do 28.07.06.g. ( DVO )

5)Nesposoban za DVS od 07.06.06.g.

6)28.07.06.g ; časan otpust uz pravo na invalidsku mirovinu

7) 21.09.06.g. ; privremeno rješenje o mirovini iz Tvrtkove 5 ( profesionalno oboljenje zbog PTSP-a )

8) Privremena mirovina 1412 kn.

9) Čekam reviziju ministarstva branitelja ( Taborski )

10) Status: dragovoljac , hrvi ( prvostupanjska PTSP 20 % ) , godina starosti 43 g. , čin - razvodnik , staž - 21. g. efektivno , 28,5. g. beneficirano , lječenje traje od PTSP-a od 15.02.2005.g. i dalje

11) Ratni put -MUP -specijalna policija ( Velebit - Poskok 2 ). HV 72bVP-e ( Zadarsko zaleđe , Ljeto 95 , Oluja , Maestral , Sektor Sjever )

 

Na temelju ovih podataka kolika bi trebala biti mirovina . Još jedno molim Mrljevca da mi odgovori.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolika bi mi bila mirovina 80%Vojno i 20%Civilno?

Otišao sam u Mirovinu 2001 godine,i kad će biti Provođenje mirovina???

Sadašnja mirovina mi je 2600kuna!!po rešenju!!

Imam 30 % ranjavanje,40%PTSP!!

Dali mi se isplati ponovno Vještačenje,jer dok sam bio na Vještačenju imao sam samo 30%ranjavanje, a sada imam 30%ranjavanje,40%PTSP,a invaliditet mi je 50%,jer se ne zbraja 30 i 40%..nemam status Dragovoljca,Bio sam u 7.gbr-Po činu POZORNIKA!!!!Civilni dio od 20% mi je 470kuna!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A imaš li status hrvatskog branitelja ili civilne žrtve rata. Imaš li čin? Koliko si vremena proveo u hrvatskoj vojsci? Ova mirovina je premala što je sada dobivaš tako da ako si se liječio i nakon mirovine imaš pravo tražiti ponovno vještačenje. Jel to profesionalna ili opća nesposobnost? Tu nešto ne valja jer ta mirovina je premala. Ratni put ?

 

U svakom slučaju odi u HVIDRU i raspitaj se i pokaži im dokumentaciju koju imaš i tamo ćeš dobiti decidirane informacije i nemoj čekati. Sve ovo što je na forumu j škakljivo. Otiđi u HVIDRU kod pravnika i tamo pitaj i ponesi svu papirologiju jer tu meni nešto smrdi ili si nešto krivo napisao.

 

:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas ako mi možete barem okvirno odgovoriti na upit o eventualnoj visini mirovine u slučajevima 50%civil.-50%vojna ili 30%vojna.-70%civil.:

-Star sam 51 god.

-Imam status dragovoljca

-U HV oko 60 mjeseci

-zaposlen-radni staž 29 god.+5 god. benef.(HV)

-čin satnika-dužnost u ratu pukovnička,zapovjedne dužnosti

-HRVI 20%(PTSP)

Unaprijed zahvalan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pristupio sam u 7gbr.1.10.1995godine..Ranjavan sam 9.10.1995g.na Mrkonjiću.Dobio sam u 12 mj.1995.g. čin pozornika!.Odrđena mi je Opča nesposnobnos za rad,djelo uzrokovan 30%ranajvanjem i 50 % bolešču.zbog bolesti sto se smatra ozljedo na radu pri obavljanu vojne đuznosti,a 20 %izvan okolnosti domovinskog rata.Umirovljen sam 30.12.2001.g.Umirovljen sam direkno iz Gardiske brigade.pravo na častan otpust,pravo na invalistku mirovinu i pravo na otpremninu-6 prosjecnih placa.u Hvidri su mi rekli da moram cekati 3 godine radi prevodenja mirovine.

Ako mozes odgovori mi kolika bi mi bila mirovina sa 80% vojna,20% civilno bez Dragovoljačkog dodatka u prevodenju.Mirovinski faktor mi je 1,0,ali i civilni mi je isto 1,0.Radni staž mi je 23godine i 16dana,a pridodani staž po čl.29. ZOMO iznosi 13 god. 09mj. i 11 dana,tako da ukupni mirovinski staž iznosi 36 god. 09 mj. i 29 dana.Dodatak na mirovinu mi je izračunat samo za tri mjeseca,a po novom zakonu je do 6mj. 1996god. tako za tri mjeseca imam 104,76kn.

Od 1.srpnja 2003. sa dodatkom mirovina iznosi 2782,69kn mjesečno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrijednosni bod radi određivanja invalidske mirovine hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata za invalidnost (opća ili profesionalna nesposobnost za rad) koja je u cijelosti ili u dijelu nastala kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti, odnosno pojavom bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske utvrđuje se na temelju pripadajuće osnovice za čin i ustrojbeno mjesto hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata iz članka 20. ovoga Zakona, tako da se osnovica utvrđena za godinu koja prethodi godini u kojoj se ostvaruje pravo na mirovinu podijeli s prosječnom godišnjom plaćom svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj za tu kalendarsku godinu.

(2) Vrijednosni bod radi određivanja mirovine utvrđuje se prema vrijednosnom bodu u godini koja prethodi godini u kojoj se ostvaruje pravo na mirovinu.

Članak 17.

Polazni faktor 1,10 je kod izračuna:

– invalidske mirovine hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata bez statusa HRVI.

Polazni faktor 1,50 je kod izračuna:

– invalidske mirovine hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata bez statusa HRVI, pripadnika gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme Domovinskog rata.

Polazni faktor 1,50 je kod izračuna:

– invalidske mirovine hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata sa statusom HRVI.

Polazni faktor 1,85 je kod izračuna:

– invalidske mirovine hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata sa statusom HRVI, pripadnika gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme Domovinskog rata.

Polazni faktor 1,50 je kod izračuna:

– invalidske mirovine dragovoljca iz Domovinskog rata bez statusa HRVI.

Polazni faktor 1,85 je kod izračuna:

– invalidske mirovine dragovoljca iz Domovinskog rata sa statusom HRVI.

Članak 18.

(1) Osobni bod za određivanje invalidske mirovine hrvat¬skom branitelju iz Domovinskog rata za invalidnost (opća ili profesionalna nesposobnost za rad) koja je u cijelosti ili u dijelu nastala kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske dobiva se tako da se prosječan vrijednosni bod iz članka 16. ovoga Zakona pomnoži s polaznim faktorom i mirovinskim stažem od 40 godina.

(2) Ova mirovina se određuje na temelju osobnih bodova iz stavka 1. ovoga članka povećanih za 45%.

Članak 19.

Mirovinski faktor za invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad koja je u cijelosti ili u dijelu nastala kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske koja se isplaćuje hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata za vrijeme zaposlenja ili obavljanja samostalne djelatnosti je 0,5.

Članak 20.

(1) Utvrđivanje vrijednosnog boda za određivanje invalidske mirovine iz članka 16. ovoga Zakona određuje se prema osobnom činu, ustrojbenom mjestu i zvanju hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata za godinu koja prethodi godini ostvarivanja prava na mirovinu sljedeće osnovice:

Činovi i ustrojbena mjesta Osnovice

Činovi i ustrojbena mjesta

 

Osnovice

 

Vojnik

71.133

 

Pozornik

75.588

 

Razvodnik (zastavnik HRM)

80.919

 

Skupnik

71.914

 

Zapovjednik desetine

85.404

 

Zapovjednik voda

90.695

 

Zapovjednik satnije

108.838

 

Zamjenik zapovjednika bojne

119.422

 

Zapovjednik bojne

131.512

 

Zamjenik zapovjednika brigade

143.602

 

Zapovjednik brigade

143.602

 

Desetnik

82.273

 

Vodnik

88.184

 

Stožerni vodnik

88.788

 

Narednik

88.788

 

Nadnarednik

89.294

 

Stožerni narednik

92.202

 

Časnički namjesnik

102.844

 

Zastavnik

87.513

 

Poručnik (poručnik korvete)

90.695

 

Natporučnik (poručnik fregate)

98.254

 

Satnik (poručnik bojnog broda)

108.838

 

Bojnik (kapetan korvete)

119.422

 

Pukovnik (kapetan fregate)

131.512

 

Brigadir (kapetan bojnog broda)

143.602

 

Stožerni brigadir (komodor)

155.692

 

Brigadni general (komodor)

155.692

 

Zapovjednik zbornog mjesta

131.512

 

Zapovjednik zbornog područja

167.796

 

General bojnik (kontraadmiral)

167.796

 

General pukovnik (viceadmiral)

172.328

 

General zbora (admiral)

176.860

 

Zapovjednik obrane grada

131.512

 

Stožerni general (stožerni admiral)

181,392

 

Odluku o osnovicama za utvrđivanje vrijednosnog boda, prema osobnom činu i ustrojbenom mjestu i zvanju hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata za godinu 2005., klasa: 041-01-06-02/2, urbroj: 341-99-01/01-06/9 od 22. ožujka 2006. donijelo je Upravno vijeće HZMO-a, a objavljena je u «Narodnim novinama».

 

 

 

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata koji ostvari pravo na INVALIDSKU mirovinu prema Zakonu o mirovinskom osiguranju, i koja na temelju navršenoga mirovinskog staža iznosi manje od mirovine koja bi mu pripadala za 40 godina mirovinskog staža osobni bod povećava se ovisno o vremenu provedenom u Domovinskom ratu, i to:

1. hrvatskom branitelju do 12 mjeseci za 10%

2. hrvatskom branitelju od 12 do 24 mjeseci za 15%

3. hrvatskom branitelju od 24 do 36 mjeseci za 20%

4. hrvatskom branitelju od 36 do 48 mjeseci za 25%

5. hrvatskom branitelju od 48 i više mjeseci za 30%

6. dragovoljcu za 30%.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

molim da mi kažete koliki je moj koeficjent za izračun mirovine

-hrvatski branitelj

-34 mijeseci gardijske brigade u ratu a do 26.09 2006.g. u gardijskoj brigadi zapovjednik desetine

-zapovjednik desetine

-čin desetnik

-prvostupanjska komisija 30%hrvi ptsp

-u vojsci 13.g.

-častan otpust uz pravo na invalidsku mirovinu po članku 11

pa ako mi možete reči okvirno kolika bi mi bila mirovina i koji još faktori ulaze u to

 

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pripadnik sam IV GB, prije par mjeseci lječnička komisija proglasila me je nesposobnim za djelatnu vojnu službu. Imam 30% invaliditeta na PTSP, privremeno, čin satnika, zapovjedna dužnost, ratni put od Kijeva do B. L., sa pregrštom odličja, bez ikakve mrlje u vojnoj karijeri.

Prije par dana bio sam u Tvrtkovoj na preostaloj procjeni radne sposobnosti, vještakinja mi je rekla da je bolest 100% posljedica rata, rekla je da je profesionalna nesposobnost, a možda i opća. Neznam kako ću proći na reviziji vještačenja.

 

Mrljavac, molim te da mi izračunaš koliku bi mirovinu mogao imati po datim parametrima?

Unaprijed ti se zahvaljujem te pozdravljam sve branitelje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata koji ostvari pravo na invalidsku mirovinu prema Zakonu o mirovinskom osiguranju, i koja na temelju navršenoga mirovinskog staža iznosi manje od mirovine koja bi mu pripadala za 40 godina mirovinskog staža osobni bod povećava se ovisno o vremenu provedenom u Domovinskom ratu, i to:

1. hrvatskom branitelju do 12 mjeseci za 10%

2. hrvatskom branitelju od 12 do 24 mjeseci za 15%

3. hrvatskom branitelju od 24 do 36 mjeseci za 20%

4. hrvatskom branitelju od 36 do 48 mjeseci za 25%

5. hrvatskom branitelju od 48 i više mjeseci za 30%

6. dragovoljcu za 30%.

 

Sorry. To sam zaboravio :bonk: :bonk:. Dodamo još 30% na to i ispadne oko 4300 kuna.

 

Pozdrav.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Članak 153.

 

Stupanjem na snagu ovoga Zakona izvršit će se prevođenje svih prava na naknadu plaće zbog nezaposlenosti hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, koji na temelju preostale radne sposobnosti primaju naknadu plaće zbog nezaposlenosti do zaposlenja na radnom mjestu koje odgovara njihovoj preostaloj radnoj sposobnosti na teret Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, a prevest će se na invalidsku mirovinu zbog opće nesposobnosti prema odredbama ovoga Zakona.

 

 

Imam rješenje iz 1998.god.o primanju privremene naknade plaće od 01.01.1997. god. u iznosu od 5.564,71kn odnosno umanjeno za porez iz 2004. god. a sto iznosi 5.131.77kn mjesevno.

Rjesenjem iz 1998.god. mije priznato pravo na naknadu plaće,povreda u svezi s okolnostima iz članka 2. stavka 2. sa 100%. HRVI sam sa 40% invalidnosti trajno.

 

U rješenju mi je navedeno ovo:

-da hrvatski branitelj ima čin narednika os RH.

-da plaća hb s činom narednika kod kojeg je utvrđena invalidnost kao posljedica ranjavanja ili ozljede sukladno čl. 2. stavak 4. i 5.ovog zakona u gardijskim postrojbama os od 01.siječnja 1997.god.znosi 5,564,71kn mjesečno.

 

Molim nekoga da mi pomogne izračunati invalidsku mirovinu nakon prevođenja u invalidsku mirovinu zbog opće nesposobnosti kako kaže članak 153.novog zakona.

Sam postupak izračuna mi nije jasan?

Puno HVALA !

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Štovani Mrljavac...ja se u tim izračunima mirovine ne snalazim kao i većina nas na ovom forumu pa bih te zamolio da mi ti odprilike izračunaš..100% profesionalna,učesnik od 91g,znači dragovoljac,status 40% rvi trajno,čin razvodnik,,11g staža 91-2002g,znači onih 48mj i ne znam šta je još potrebno..pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 godina kasnije...

MOLIM DA MI S POMOGNE PRI IZRACUNU MIROVINE..IMAM RVI 30% TRAJNO,A MIROVINA MI JE 60% CIVILNA NA OSNOVU PROFESIONALNE NESPOSOBNOSTI,A 40% VOJNA KOJA IZNOSI 2780 KUNA.IDEM NA KOMISIJU ČETVRTI PUT SA ZAHTJEVOM DA MI DAJU OPCU NESPOSOBNOST ZA RAD.MOLIM AKO BI DOBIO OPCU NESPOSOBNOST,DALI ITKO ZNA KOLIKA BI MI BILA MIROVINA? LIJEP POZDRAV

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...Lijepo bih molio znalce da mi izračunaju kolika bi mi trebala biti mirovina..opča nes.za rad.40%rvi,stalno,100% u svezi domovinskog rata,dragovoljac,razvodnik...otišao u mirovinu 31.08.2001godine....

 

odgovor je bio 6420.00 a ja dobivam 5 730,32kn....jel to znači da me neko več duže vrijeme "ženi" za 700kn...kako da to ispravim....šta da radim....lijepo bih molio savjet.... :misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivica623 je napisao:

KOLIKA BI MI BILA MIROVINA ,40-60 OPĆA NESPOSOBNOST,HRVI 40 POSTO,DRAGOVOLJAC,ČIN STOŽERNI NAREDNIK,RADNI STAŽ 28 GOD.U RATU 5GOD.MOLIM TKO ZNA.

 

Evo kolega ja ću ti reći kod mene slučaj 40-60 (rat/mir), opća nesposobnost, dragovoljac, časnički naqmjesnik, 40 godina staža (sa svim benificajama) od 1991 u Mup-u, sad je moja mirovina sa porezom i prirezom koji uzimaju 4500 Kn (koja Kuna gore dole, tu je uračunato i ono smanjenje od 10% ), tako da mislim da si ti negdje možda na 4000 najviše

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani ovim putem bih vas zamolio za pomoć oko izračuna mirovine.

U hrvatskoj vojsci sam od 1991 do 30.4.2004 godine,tada mi prestaje djelatna vojna služba sa statusom branitelj dragovoljac hrvi-30posto uz 50-50 profesionalno, vojnik,koju sumi odredili u tvtkovoj 5....sveukpni staž je izračunat i on je 33 godina,trenutna mirovina je 3010kn,po svim pravima mislim da bi se mirovina trebala povećati samo me zanima koliko?

lječim se od ptsp od 1997g

 

Molim sve koji mi mogu pomoći oko izračuna da mi odgovore. hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Pozdrav,molim vas ako mi mozete pomoci pri izracunu prijevremene mirovine za musku osobu,U 2 mjesec 2014 ,g,navrsava 60 godina zivota i 37 radnog staza zbog bolesti i losog stanja poduzeca predlozili su mu mirovinu ,zato vas molim pomozite,On se ne snalazi a i nema kompjuter,pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
Nemoj da se sekiraš unaprijed.dobit ćeš izračun iz mirovinskog.oni su najkompetetniji.

strpljen-spašen.

 

dobit će rješenje u kom je navedeno broj osobni bodova, radni staž i iznos mirovine.

plaću temeljem kojih se određuju prosječni mirovinski bodovi neće znati (neće navesti u rješenju). izračun kako su dobili osobne bodove takođe neće dobiti. sve radi svoje zaštite u slučaju spora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija