Jump to content
Dodomon

voznja pod utjecajem alkohola - placanje 2/3 kazne prije rjesenja zalbe?

Preporučene objave

Poštovanje,

Jučer sam dobio prekrsajni nalog zbog vožnje sa (umanjenih) 0.72 promila alkohola i izrecena mi je kazna od 1000kn i 6 mjeseci oduzimanja vozačke dozvole. To mi je prvi prekršaj odkad posjedujem vozačku dozvolu (10 god). Planiram uložiti žalbu na visinu kazne u kojoj priznajem krivnju te molim umanjenje ili ukidanje kazne oduzimanja vozačke dozvole. Na novčanu kaznu ne planiram uložiti žalbu (Kad razmislim o 6 mj. bez vozačke - dok autu trunu cilindri, isprazni se akumulator, pola godine bačene registracije, nemobilnost, tramvaji itd. - 1000kn mi je tu još najmanji problem :tikvan:).

U policijskoj postaji su mi ponudili(preporučili) da odmah platim novčanu kaznu jer tada placam 2/3 kazne. Na pitanje da li time pristajem i na kaznu od 6 mjeseci oduzimanja vozačke te gubim pravo na žalbu - policajac mi nije znao/htio/mogao jasno i konkretno odgovoriti te je ponavljao nešto u stilu - da će ionako biti oduzimanja vozačke, samo pitanje na koliko, pa eto mogu platiti sad pa mi je 2/3 itd. Za žalbu kaže da mogu poslati preporučenom poštom i da nemoram dolaziti osobno..mislim da ću za svaki slučaj doći osobno.

Pitanje) Da li plaćanjem 2/3 novčane kazne prije rješenja žalbe gubim pravo na žalbu? Koliko mi je za očekivati smanjenje/ukidanje kazne oduzimanja vozačke? I ako imate ikakav dodatan komentar - savjet glede žalbe - bit ću Vam zahvalan.

Pozdrav,

Davor

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Žališ se na visinu i novčane kazne i zabrane.(Ne plaćaš odmah ništa)

Žališ se na visinu zabrane a platiš 2/3 novčane.(Dodaš uplatnicu uz žalbu).

Izaberi što želiš.

Podijeli ovu objavu

nmt    0

nevjerojatno koju sam glupost sinoć napravio, bio na kolinju pa u gradu s dečkima poslije i naravno popilo se... auto sam fino parkirao u centru i nije problem jer mi je stan par sto metara dalje... i uglavnom navečer oko 1h idem ja pijana budala preparkirat auto, iako nemam par sto metara do stana.... i ko za vraga u gluho doba noći zaustave me tek što sam ušao i krenuo s mjesta. napuhao oko 1.4 sa smanjenjem i sad imam veselje.

ajd novčani dio još kako tako (3000kn) ali vozačka, bodovi me ne hebu nisam ih imao ranije i nisam kažnjavan.

samo kad bih mogao vozačku sačuvati sve drugo bi kako tako prošlo.

bio danas u pp po vozačku(oduzeta na 12h) i pitao službenika za prigovor, veli da na visinu kazne se ne može plaćati ni 1/3 ni 2/3 od iznosa kako sam planirao napraviti i priložiti uplatnicu uz prigovor na oduzimanje vozačke.

mene zanima je li to istina tj da se do 2000kn može a iznad ne može.

dakle nemam šta muljat, kriv sam i za to ću platiti, ali oduzimanje vozačke na 3 mjeseca mi je nepojmljivo jer mi stvarno treba.

da li bi se ikako moglo to izbjeći tj koje su šanse da ako nisam kažnjavan ranije (a pogotovo ne za alkohol) izbjegnem oduzimanje vozačke?

planirao sam napisati žalbu, tj prigovor kako oni vele, ali ne znam što sad s uplatnicom koju sam dobio i na kojoj nije ispunjen iznos za uplatu.

da li platiti ili ne i ako da koliko?

mislim sam u prigovoru napisati da priznajem krivnju i jasno da mi je žao što sam napravio glupost i da ako se može uzeti u obzir nekažnjavanje i smanjenje kazne bez oduzimanja vozačke?

ili previše tražim i da tražim samo ne oduzimanje vozačke.

ne znam nisam pametan, puno je 3000 kn ali opet nije puno kao 3 mje bez vozačke a bez novaca još kako tako mogu, ali bez vozačke teško.

što raditi?

Podijeli ovu objavu

Predaš žalbu s priznanjem, kajanjem, olakotnim okolnostima (nekažnjavanost, mala primanja...) i opisom situacije, te molbom za smanjenjem novčane kazne i ukidanjem mjere. Sve će ti sigurno smanjiti, ali sad, na koliko, teško je reći. S obzirom na količinu alkohola, vjerojatno nema šanse za ukidanjem mjere, ali će ti ju smanjiti, pa možda dobiješ i "samo" mjesec dana.

Uglavnom, sad ne plaćaš ništa, nego pišeš žalbu i predaješ ju u postaji u kojoj si podignuo vozačku.

Podijeli ovu objavu

a23    0

poštovani,zanima me hocu li ostati bez vozacke dozvole ako sam upravljala vozilom pod utjecajem alkohola,napuhala 0.45 a mlada sam vozacica.kazna mi je 700 kn i planiram napisati zalbu na kaznu.sta mislite jel ce mi uzet vozacku i jel trebam nesta uplatit prije nego predam zalbu? hvala.

Podijeli ovu objavu

nmt    0
Predaš žalbu s priznanjem, kajanjem, olakotnim okolnostima (nekažnjavanost, mala primanja...) i opisom situacije, te molbom za smanjenjem novčane kazne i ukidanjem mjere. Sve će ti sigurno smanjiti, ali sad, na koliko, teško je reći. S obzirom na količinu alkohola, vjerojatno nema šanse za ukidanjem mjere, ali će ti ju smanjiti, pa možda dobiješ i "samo" mjesec dana.

Uglavnom, sad ne plaćaš ništa, nego pišeš žalbu i predaješ ju u postaji u kojoj si podignuo vozačku.

samo da javim sretan epilog nesretne situacije. dobio rješenje, sve u svemu jako sam dobro prošao i platio samo tisuću kuna, bez oduzimanja vozačke.

znači ipak se može, ali jasno, samo jednom.

poz i hvala.

Podijeli ovu objavu

Napuhao sam0.89.promila i dobio obavezni prekrsajni nalog 1000 kn..ali bez uplatnice..oduzimanje vozacke na mjesec dana..nikad nisam bio kaznjavan po alkoholu..30 .god..zanima me dali imam pravo na opomenu..ako se zalim..inace ako platim 2/3.sve ok

Podijeli ovu objavu

Ako misliš na policijsko upozorenje, ne možeš ga dobiti za ovaj prekršaj.

Ako ti vozačka sad nije bitna, možeš platiti 2/3, pa ćeš kroz mjesec dana dobiti i da ti je počela vrijediti zaštitna mjera i kad ona istekne, gotov si s tim.

Ako ti je problem taj mjesec zabrane ili ga želiš barem odgoditi, možeš pisati prigovor na sankciju. U njemu priznaješ prekršaj, kaješ se, neće se ponoviti, navodiš olakotne okolnosti (nekažnjavanost za alkohol, mala primanja, potreba za vozačkom, što već...9 i moliš smanjenje kazne i ukidanje zaštitne mjere. Veću novčanu kaznu od one prve ne možeš dobiti (osim 100 ili 200 kuna dodatnih troškova), a vjerojatno će ti ju nešto smanjiti i imat ćeš pravo na plaćanje 2/3 i te konačne kazne. Što se tiče zaštitne mjere, smanjiti ju ne može (ne može manje od 1 mjesec), a postoji neka neodređena šansa da ti ju potpuno ukine. Jedino što ćeš onda sve odgoditi za neko vrijeme, jer presuda neće doći mjesecima.

Uglavnom, ovo su ti 2 solucije. Novčana kazna (s eventualnim troškovima i eventualnim smanjenjem) bi ti vjerojatno bila skoro ista u oba slučaja, tako da ti je jedina razlika u zaštitnoj mjeri (postoji neka šansa da ti ju u drugom slučaju ukinu, ali se ne može reći kolika, a još dodatno postoji mogućnost da ti presuda dođe u vrijeme koje ti ne odgovara da budeš bez vozačke).

Nadam se da sam bio jasan, a ako nisam, samo pitaj.:palac:

Podijeli ovu objavu

Pozdrav,

nažalost imao sam isti slučaj sinoc kao i prethodne kolege.

Samo pitanje glede žable..Žalbu pišem policijskoj postaji ili čekam rješenje od suda pa na rješenje ulažem žalbu?

Podijeli ovu objavu

Lijepi pozdrav,

imam pitanje. Uhvacen sam sa 1,5 promila u krvi. Dobio sam prekrsajni nalog na 3000 kn i 3 mjeseca bez vozacke. S obzirom da sam profesionalni vozac i vozacka mi je neophodna za zivot a i kazna mi je jednostavno previsoka za moja primanja pisao bih zalbu. Nikada nisam kaznjavan itd itd...

Obzirom da sam zaustavljen u Istri a inace sam iz Rijeke dali zalbu saljem na prekrsajni sud u Pazinu ili u Rijeci i koje su mi najbolje mogucnosti?

Hvala unaprijed na odgovoru

Podijeli ovu objavu

, nmt je napisao:

samo da javim sretan epilog nesretne situacije. dobio rješenje, sve u svemu jako sam dobro prošao i platio samo tisuću kuna, bez oduzimanja vozačke.

znači ipak se može, ali jasno, samo jednom.

poz i hvala.

Pozdrav nmt,

Ja sam imal slicnu situaciju prije 2 dana pa ako imas jos negdje primjer žalbe koju si napisal?? Hvala

Podijeli ovu objavu

Prije 31 minuta, drot13 je napisao:

Imaš na ovom linku ukratko o prigovorima i neke primjere.

nisam bas upoznat s tim stvarima pa me zanima mene su zaustavili u jaski a iz zagreba sam, dal ja to pisem prekrsajnom sudu u zagrebu ??

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad