Jump to content

"proslijeđena poruka"


murphyijevzakon

Preporučene objave

Poslala sam osobi A poruku ( facebook i SMS), tiče se obiteljskih problema, njegova partnerica neovlašteno čita tu poruku, i prosljeđuje ju osobi o kojoj se radi u poruci ( a osoba A je sa njom u svađi ). I time meni prouzroči neugodnost, jer mi nije bila namjera uplitati se u njihove rasprave, a ovako sam zaslugom spletkarošice i ja uvučena. Što učiniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što učiniti?

 

Prestat slati poruke osobi A.

 

1. - neovlašteno čitanje poruka - Osoba A je ovlaštena osoba da prijavi svoju partnericu za kazneno djelo povrede tajnosti pisama i drugih pošiljaka iz čl. 142. KZ-a (ovo kazneno djelo se progoni po prijedlogu), što gotovo sigurno neće napraviti, imajući u vidu prirodu njihova odnosa. Vi ne možete ništa glede toga.

 

2. - sadržaj poslanih poruka - Bit ćete sretni ukoliko ova osoba o kojoj je riječ u poruci, protiv vas ne podnese privatnu tužbu za kazneno djelo sramoćenja ili klevete iz čl. 148. odnosno 149. KZ-a, UKOLIKO ste u poruci iznijeli kakve činjenice koje mogu štetiti časti ili ugledu te osobe.

 

Iako su vam namjere vjerojatno bile dobre, ovakve stvari (pogotovo kada je riječ o zavađenim članovima familije) je bolje reći "u facu", negoli na ovaj način, upravo radi izbjegavanja ovakvih situacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prestat slati poruke osobi A.

 

1. - neovlašteno čitanje poruka - Osoba A je ovlaštena osoba da prijavi svoju partnericu za kazneno djelo povrede tajnosti pisama i drugih pošiljaka iz čl. 142. KZ-a (ovo kazneno djelo se progoni po prijedlogu), što gotovo sigurno neće napraviti, imajući u vidu prirodu njihova odnosa. Vi ne možete ništa glede toga.

 

2. - sadržaj poslanih poruka - Bit ćete sretni ukoliko ova osoba o kojoj je riječ u poruci, protiv vas ne podnese privatnu tužbu za kazneno djelo sramoćenja ili klevete iz čl. 148. odnosno 149. KZ-a, UKOLIKO ste u poruci iznijeli kakve činjenice koje mogu štetiti časti ili ugledu te osobe.

 

Iako su vam namjere vjerojatno bile dobre, ovakve stvari (pogotovo kada je riječ o zavađenim članovima familije) je bolje reći "u facu", negoli na ovaj način, upravo radi izbjegavanja ovakvih situacija.

 

Poruka je bila da me se ne upliće u rasprave, i da to riješe sami. Zato mi i nije jasno gdje se ta "poštarica" pronašla u priči? A ja nemam nikakve osnove da ju opomenem, jer nije čitala sa mog moba, a spletkari gdje stigne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija