Jump to content

Šteta u stanu i osiguranje dokaza


zgenbo

Preporučene objave

Imam problem sa prokišnjavanjem u stanu. Iznad mojeg stana se nalazi loggia sa koje mi prokišnjava strop,a voda se slijeva i niz fasadu pa mi je vlaga počela izbijati i na zidovima ...plijesan, gljivice,smrad,otpadanje žbuke.....ne moram ni pisati daljegaah.gif. Prijavio sam problem vlasniku stana iznad mene i upravitelju zgrade. Ni jedni ni drugi ne žele preuzeti odgovornost,te se međusobno prepucavaju. Da napomenem da je problem nastao i prijavljen je investitoru unutar garantnog roka (vlasnik stana iznad je ujedno i investitor). Odvjetnici su me odgovorili od tužbe investitoru jer je 'sitna riba' a takve preko noči nestaju i onda imam samo troškove i gubitak vremena i živaca. Predlažu mi da više pokušam pritisnuti Upravitelja zgrade da se sve riješi iz pričuve, međutim upravitelj zgrade se bori svim silama da ne potroši ni novčića iz pričuve na moj problem. Zvao sam nekoliko odvjetnika i vještaka koji su mi predložili 'prijedlog sudu za žurno osiguranje dokaza. Da napomenem da baš i nemam novca za odvjetnike i vještake .Imam nekoliko pitanja pa ako mi netko može pomoči bio bih zahvalan:

1. Ako sud odobri osiguranje dokaza tko plača sudskog vještaka ?

2. Gdje mogu nači primjer kako napisati prijedlog sudu za osiguranje dokaza (nemam novaca za plaćanje odvjetnika) ?

3. Da li netko zna način kako izbječi plačanje sudskog vještaka ?smile1.gif

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

radi se o prijedlogu za donosenje privremene mjere,koju ce sud donijeti ukoliko dokazete da steta i dalje traje,zbog cega je nuzno donosenje privremene mjere kako bi se srijecile vece posljedice,medjutim ukoliko se udovolji vasem prijedlogu,morate to naknadno opravdati podnosenjem tuzbe,dok ce donesena mjera ostati na snazi do okoncanja postupka ili drugacije odluke suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Pokušajte se dogovoriti sa vlasnikom stana iznad Vas da o svom trošku sanira nastalu štetu .Visinu neka Vam procijeni neki građevinac,.Pošaljite susjedu troškovnik sa prijedlogom za mirno rješenje spora u određenom roku .Prijedlog možete susjedu dostaviti pismenim putem sa povratnicom.

Ako se susjed ne odazove u određenom roku morati ćete ustati tužbom .

Za osiguranje dokaza trebate pozvati sud ,jer samo takvo osiguranje je valjani dokaz za

naknadu štete .

Za sudsko osiguranje dokaza morate platiti predujam -kao kod vještačenja .

Najjeftinije je da svatko malo popusti i riješi problem ,parničenje je dugotrajno i skupo.

Pročitajte na netu izvještaj javnog pravobranitelja i zaključite što narod misli o funkcioniranju naših sudova ,o odlukama itd.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

radi se o prijedlogu za donosenje privremene mjere,koju ce sud donijeti ukoliko dokazete da steta i dalje traje,zbog cega je nuzno donosenje privremene mjere kako bi se srijecile vece posljedice,medjutim ukoliko se udovolji vasem prijedlogu,morate to naknadno opravdati podnosenjem tuzbe,dok ce donesena mjera ostati na snazi do okoncanja postupka ili drugacije odluke suda.

 

što je 'privremena mjera' ? i što znači 'ostati na snazi' ? može malo pojašnjenje,jer sam totalni neznalica po pitanu prava

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Pokušajte se dogovoriti sa vlasnikom stana iznad Vas da o svom trošku sanira nastalu štetu .Visinu neka Vam procijeni neki građevinac,.Pošaljite susjedu troškovnik sa prijedlogom za mirno rješenje spora u određenom roku .Prijedlog možete susjedu dostaviti pismenim putem sa povratnicom.

Ako se susjed ne odazove u određenom roku morati ćete ustati tužbom .

Za osiguranje dokaza trebate pozvati sud ,jer samo takvo osiguranje je valjani dokaz za

naknadu štete .

Za sudsko osiguranje dokaza morate platiti predujam -kao kod vještačenja .

Najjeftinije je da svatko malo popusti i riješi problem ,parničenje je dugotrajno i skupo.

Pročitajte na netu izvještaj javnog pravobranitelja i zaključite što narod misli o funkcioniranju naših sudova ,o odlukama itd.

 

Pozdrav!

 

pokušao sam se dogovoriti sa vlasnikom-investitorom na sve načine,ali jednostavno ne ide. upravitelj zgrade je totalno pasivan i nezainteresiran za moj problem, tj. njegov je odgovor da pričuva ne pokriva moj problem.osiguranje zgrade također ne pokriva štetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mišljenja sam kako će sud prijedlog za privremenu mjeru odbiti, jer nisu ostvarene (barem ja ne vidim da bi bile) pretpostavke propisane Ovršnim zakonom (bilo čl. 344. ili čl. 346.).

 

I dalje mi nije baš jasan pojam 'privremena mjera' . to je već Matrix76 pisao. Nisam pravnik pa ne kužim,ali iz kontexta zaključujem da bi to bila nekakva blokada na imovini ili se varam ? pročitao sam članke 344 i 346. zašto je bitno ovo za osiguranje novčane i nenovčane tražbine, ako ja tražim osiguranje dokaza ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mišljenja sam kako će sud prijedlog za privremenu mjeru odbiti, jer nisu ostvarene (barem ja ne vidim da bi bile) pretpostavke propisane Ovršnim zakonom (bilo čl. 344. ili čl. 346.).

 

također u članu 344 izraz: "ako predlagatelj osiguranja učini vjerojatnim postojanje tražbine" mi nije jasan . Ako sam ja predlagatalj na koji način nešto učinim vjerojatnim ? Ja imam štetu u stanu koja mi nastaje zbog susjedove loggie i to je to !?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija