Jump to content

Poziv prekršajnog suda kao svjedok


MarkoZG123

Preporučene objave

Pozdrav svima,ajmo ovako,prije par dana mi je doslo postom da sam pozvan kao svjedok u prekršaju: čl. 45 st. 1 točka 15,zakon o ugostiteljskoj djelatnosti,zanima me o čemu se tu uopće radi ako mi netko moze objasnit i provjerit,i ja se iskreno toga bas i ne sjećam... I moram li kao svjedok doći na sud iako sam maloljetan? Mogu li to ikako izbjeći jer sam svojima priuštio podosta problema.. Za 2 mjeseca punim 18..

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citirani članak Zakona o ugostiteljskoj djelatnosti -

 

"Novčanom kaznom od 5.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba, ako - uslužuje odnosno dopušta konzumiranje alkoholnih pića u ugostiteljskom objektu osobama mlađim od 18 godina, u ugostiteljskim objektima u kojima se uslužuju alkoholna pića ne istakne na vidljivom mjestu oznaku o zabrani usluživanja, odnosno konzumiranja alkoholnih pića osobama mlađim od 18 godina, ili ako uslužuje alkoholna pića protivno propisanoj zabrani (članak 12.)."

 

Dakle, najvjerojatnije je inspekcija utvrdila navedeni prekršaj u kojem ste u ugostiteljskom objektu uredno posluženi alkoholnim pićem, unatoč činjenici da ste maloljetnik. Priroda prekršaja je takva da je vaš iskaz važan, pa izbjegavanje ne dolazi u obzir, osim ukoliko želite da vas policija privodi na sud.

 

Zaključak - odazovite se pozivu i dajte iskaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa strašno, Marko.

 

Biti ćete u sudnici sa sucem/sutkinjom, zapisničar(k)om, gotovo sigurno i predstavnikom Inspektorata kao tužitelja i odvjetnika optuženog. Postavljat će vam pitanja isključivo vezana uz optuženi događaj - dakle, kupnju alkoholnog pića u objektu optuženog. Sudac će "paziti" na vas malo više negoli inače pazi na druge, imajući u vidu vašu maloljetnost. Recite onako kako je bilo i ne bude bilo problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa strašno, Marko.

 

Biti ćete u sudnici sa sucem/sutkinjom, zapisničar(k)om, gotovo sigurno i predstavnikom Inspektorata kao tužitelja i odvjetnika optuženog. Postavljat će vam pitanja isključivo vezana uz optuženi događaj - dakle, kupnju alkoholnog pića u objektu optuženog. Sudac će "paziti" na vas malo više negoli inače pazi na druge, imajući u vidu vašu maloljetnost. Recite onako kako je bilo i ne bude bilo problema.

 

 

 

Puno hvala na odgovorima,samo neznam koja im je to fora zvati sad,nakon skoro godinu i pol od toga...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Ništa strašno, Marko.

 

Biti ćete u sudnici sa sucem/sutkinjom, zapisničar(k)om, gotovo sigurno i predstavnikom Inspektorata kao tužitelja i odvjetnika optuženog. Postavljat će vam pitanja isključivo vezana uz optuženi događaj - dakle, kupnju alkoholnog pića u objektu optuženog. Sudac će "paziti" na vas malo više negoli inače pazi na druge, imajući u vidu vašu maloljetnost. Recite onako kako je bilo[/b] i ne bude bilo problema.

 

 

A sto ako se ja iskreno bas i ne sjecam toga svega?? Mogu reci da je proslo dosta od toga i da se ne sjecam tocno?? Tocnije godina i pol danas skoro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Pozdrav, evo, ja sam se našao u situaciji da su neki radnici podnijeli ogroman broj tužbi protiv poslodavca i sad me svaki dan zovu kao svjedoka na suđenje u prekršajnom postupku. Ovo se pretvorilo u maltretiranje. 4 suca, 4 radnika i svi su me imenovali za svjedoka. Dobit ć otkaz na radnom mjestu ako ću izostajati 3 dana svaki tjedan do kraja godine, a o prekršaju nemam pojma, te se čak niti ne sjećam tih radnika, jer je taj poslodavac imao veliku fluktuaciu radne snage. Može li se posao navesti kao razlog za nedolazak na svjedočenje? Pa zamislite situaciju da 150 ljudi podnese prijavu protiv poslodavca, zar bi ja izostajao s posla svaki dan do kraja života?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija