Jump to content

ovrha... da li je to moguće?


josipa30

Preporučene objave

Pozdrav!

Molim pomoć... Ovako, dobila sam kaznu od pauka 12.10.2011. u iznosu od 400,00 kn. Istu nisam platila, troškovi su naravno rasli a mogućnost da to platim je padala. Dana 20.6.2013. na vrata mi dolaze ovrhovoditelji, konkretno Cornix-grupa Osijek sa specifikacijom troškova ovrhe koja sada iznosi 3.283,14 kn. Pošto sam nezaposlena nisu mogli sjesti na račun te mi dolaze na vrata, naravno bez prethodne najave, uračunavaju mi 937,50 kn za javnog komisionara koji je došao s kombijem iako nisu uzeli ništa od stvari. Zapravo su došli s ciljem da im bar dio platim, čak su me pitali imam li gdje posuditi barem pola iznosa. Kako sam rekla da nemam, otišli su i rekli da ako ne platim u roku mjesec dana doći će opet s tim da opet dug raste za tih 937,50-kamion, 139,20-sudski ovršitelj, 312,50-odvjetnik.. Posudim ja 1.000,00 kn i platim 23.7.2013. Ali za dalje jednostavno nemam! Molim da mi netko pomogne i objasni, kako je moguće da dug od 400,00 kn naraste na 3.283,14!?! Ja ne bježim od plaćanja ali ljudi moji ovo je pretjerano! Pomagajte ako netko zna šta dalje... očajna sam.. 1.11. dolaze opet s novim ciframa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ti tu nešto izmišljaš ili nasjedašna nečije šale.

da bi se provela ovrha prvo trebaš od javnog bilježnika dobiti rješenje za ovrhu.

na rješenje možešu u zakonskom roku izjaviti prigovor (po uputi opravnomlijeku)

 

i ja sa od njih dobio dojavu da su preuzeli "moj dug"

sad smo na sudu. niko od njih nije mi došao na vrata tradi ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ti tu nešto izmišljaš ili nasjedašna nečije šale.

da bi se provela ovrha prvo trebaš od javnog bilježnika dobiti rješenje za ovrhu.

na rješenje možešu u zakonskom roku izjaviti prigovor (po uputi opravnomlijeku)

 

i ja sa od njih dobio dojavu da su preuzeli "moj dug"

sad smo na sudu. niko od njih nije mi došao na vrata tradi ovrhe.

 

Joooj Bovu, da bar izmišljam... Dobila sam ja od bilježnika prijedlog za ovrhu ali nisam pisala prigovor.. i ovako mi bilo opširno ovdje pisati pa nisam baš sve detalje navela.. Uglavnom, šta ja sad mogu uopće napraviti? Jel imaš neki savjet... plizzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi podnijela prigovor protiv rješenja za ovrhu ?

sad možeš samo kukat i plakat ili platiti dug (iznos naveden u rješenju za ovrhu)

 

nemogu ti oni povečavati dug kako hoće.postoji ovršna isprava.

sve što pokušaju naplatiti više od iznosa iz ovršne isprave, uvećano za zakonske kamate, je reketarenje

nesmiji dolaziti na vrata i tražiti novac,bez sudskog ovršitelja.

prijavi policiji njihovu prijetnju i reketarenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam nista podnjela...nazalost.. iznos naveden u rjesenju za ovrhu je 400+800+512,50. Kamate su 181,44. Da, dosli su na vrata sa sudskim ovrsiteljem i papirom koji se zove specifikacija troskova ovrhe od cornix grupe, iznos na tom papiru je 3.283,14!! To mene muci, odakle ta cifra..? Hvala ti bovu na odgovorima i pomoci ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam nista podnjela...nazalost.. iznos naveden u rjesenju za ovrhu je 400+800+512,50. Kamate su 181,44. Da, dosli su na vrata sa sudskim ovrsiteljem i papirom koji se zove specifikacija troskova ovrhe od cornix grupe, iznos na tom papiru je 3.283,14!! To mene muci, odakle ta cifra..? Hvala ti bovu na odgovorima i pomoci ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam nista podnjela...nazalost.. iznos naveden u rjesenju za ovrhu je 400+800+512,50. Kamate su 181,44. Da, dosli su na vrata sa sudskim ovrsiteljem i papirom koji se zove specifikacija troskova ovrhe od cornix grupe, iznos na tom papiru je 3.283,14!! To mene muci, odakle ta cifra..? Hvala ti bovu na odgovorima i pomoci ;)

Ima li netko još kakvu ideju, šta da napravim? Plizzz, ako netko zna..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je ovrhovoditelj zatražio plijenidbu pokretne imovine kao način ovrhe, onda je postupak korektan. A svi troškovi postupka ovrhe se plaćaju.

 

Time što su vas tražili novac su željeli olakšati život sebi i vama. Sebi zato što zaplijenjene stvari treba prodati, a vama time što vam u tom slučaju ne bi morali uzimati stvari i to po jadnoj procjeni vrijednosti.

 

Nemate izlaza nego da dug platite. Uzmite kredit (ne kod kamatara!), posudite, prodajte nešto jer ćete vjerojatno dobiti bolju cijenu nego što je procjena ovršitelja, preselite sve stvari negdje drugdje da se nema što uzeti (stol, štednjak i krevet vam ne mogu uzeti) ... Možda možete predložiti promjenu sredstva naplate tako da vam sjednu na račun umjesto da plijene ako vam je to povoljnije, ali sve će to puno dodatno koštati, a na kraju ćete platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači kompletan dug ipak moram platiti.. Račun nemam, nezaposlena sam.. Ok, ako je tako, nešta moram smisliti. Kao što rekoh, ne bježim ja od plaćanja tih troškova po riješenju o ovrsi ali ovi dodatni troškovi cornixa... (1.388,00) to mi je malo pretjerano.. Naplatiti kamiončić koji nije korišten 937,00 kn. Uglavnom, Kronični hvala na odgovoru.. pozzzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Draga Josipa, trebala si poslati prigovor kako god pa bi se s njima natezala po sudu. Meni su poslali ovrhu na koju sam se žalila. Nikada nisam dobila nikakvu opomenu za neplaćanje DPK nego pljas eto ovrhe. DPK košta 59,00 kn a ovrha na cca 700,00 kn + 100,00 sudska pristojba za prigovor itd. Da ti pamet stane. To je mojoj djeci slatkiša i klope ihaj. Uglavnom love u mutnom jer svi mi kada takve kazne platimo zaboravimo na njih itd, ali ja hvala Bogu nisam, sačuvala sam odrezak da je plaćeno i sada čekam da ih nasadim na sudu. Nije mi jasno kako takve korporacije kao taj CORNIX malo bolje ne vodi svoje financije tj taj CANDOR. Ja za firmu u kojoj radim upravo radim na plaćanju, opominjanju za neplaćanje i ovrhama ali nikada do sada nisam nekoga ovršila a da nisam saldo uskladila i provjerila imamo li točne iznose dugovanja te mi se i vaš i moj slučaj cine toliko odvratno lihvarski da mi dođe da povratim. Ukratko sada čekam pripremno ročište gdje ću ih pitati kad dokažem da je plaćeno to za što me tuže tko će meni platiti moje troškove sudske pristojbe i trošak putovanja ? To na račun moje djece neće ići makar ja našla nadalje odvjetnika i njih morala tužiti. Mrzim kad takve korporacije zaje nas obične ljude koji se ne znamo snaći kao oni u životu i krasti od drugih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si platila to što traže iz CORNIX-a napravila si veliku glupost.

priznala si dug. nema naknade troškova za put. još češ platiš i trošak sudskog postupak i pristojbe.

trebala si sačekat sudski postupak. na raspravi tražiti uplatnicu koja potvrđuje da su isplatili iznos iz ugovora o otkupu duga.

bez uplatnice ugovor o otkupu duga je fiktivan dakle ništav.

uplatnicu koja potvrđuje da je izvršeno plaćanje po ugovoru o otkupu duga su trebali dostaviti sudu odmah uz tužbu(kao dokaz).

ako nemau platnice sud bi trebao tužbu odbaciti.

 

Članak 461.a (NN 25/13 ZOO)

U postupku u sporovima male vrijednosti tužba se uvijek dostavlja tuženiku na odgovor.

U postupku u sporovima male vrijednosti stranke su dužne najkasnije u tužbi, odnosno odgovoru na tužbu iznijeti sve činjenice na kojima temelje svoje zahtjeve i predložiti dokaze potrebne za utvrđivanje iznijetih činjenica.

Stranke mogu na pripremnom ročištu iznositi nove činjenice i predlagati nove dokaze samo ako ih bez svoje krivnje nisu mogle iznijeti, odnosno predložiti u tužbi, odnosno odgovoru na tužbu.

Nove činjenice i nove dokaze koje su stranke iznijele, odnosno predložile na pripremnom ročištu protivno stavku 3. ovoga članka sud neće uzeti u obzir.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija