Jump to content

Priznanje statusa dragovoljca radi ostvarivanje stipendije


Bozuki

Preporučene objave

Moj otac bio je u domovinskom ratu od Sječnja 1991 do Rujna 1996 o čemu posjeduje potvrdu ministarstva. Poprilično je bolestan i zapostavio se, nije tražio svoja prava izuzev što je dobio iskaznicu hrvatskog branitelja, spomenicu domovinskog rata, medalju oluja, dionice, i još neke pohvale. Pošto sam ja polaznik srednje škole u lošem smo financijskom stanju a poznato mi je da imam pravo na 300 kuna stipendije ali neznam kako doći do tih sredstava jer treba dokazati da je bio dragovoljac domovinskog rata.

Dali postoje iskaznice i kako se one istvaruju, na koju se adresu podnosi zahtjev za priznanje statusa dragovoljca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za status dragovoljca se ne izdaju iskaznice već potvrde.

 

Dragovoljac iz Domovinskog rata je hrvatski branitelj iz Domovinskog rata koji je sudjelovao u obrani njezina suvereniteta najmanje 100 dana u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992.

 

 

Trebate otići u Ministarstvo obrane ili MUP (ovsno o tome u kojoj je postrojbi bio i u kojem vremenu).

 

Status hrvatskog dragovoljca i hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata dokazuje se potvrdom Ministarstva obrane, odnosno Ministarstva unutarnjih poslova.

 

Tema premještena iz pravnih foruma u forum oružane snage i branitelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija