Jump to content

neposredno opažanje


anonimno

Preporučene objave

molim mišljenje,

dobio sam kući obavijest policije da sam počinio prekršaje nekorištenja pojasa i da sam razgovarao na mobitel za vrijeme vožnje i da im dostavim podatke o vozaču, ali nigdje nije bilo policije i nitko me tog dana nije zaustavio.

U policiji sam se raspitao i rekli su mi da je policajac išao kući u svom autu i da je vidio vozača u mom vozilu u činjenju tih prekršaj.

Nije mi jasno je li to ispravno i da li to policija smije činiti.

Molim vas za hitnan odgovor jer mi rok za dostavu podatak brzo ističe. :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa policajac te vidio u počinjenju prekršaja. Dakle, on je očevidac.

Morate dati podatke tko je vozio (najbolje dati od oca, majke, brata i sebe) tako da oni protiv te osobe pokrenu prekršajni postupak.

Ako Vas bude prepoznao jer tražite suočenje onda će Vas sud proglasiti krivim.

Ali ako ne budu znali tko je vozio neće uspjeti s prekršajnim postupkom (ali morate dati stvarne podatke naprijed navedenih osoba, a ne samo navođenje da su vozili otac, majka sin i sl.)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi jasno je li to ispravno i da li to policija smije činiti.

 

ne vidim sto bi im zabranjivalo da to cine, ali prvi put cujem za ovakvo nesto...

 

uglavnom, same podatke o identitetu vozaca moras dostaviti bez ikakvog obzira na osnovanost eventualne prijave koja ce uslijediti/nacina utvrdjivanja prekrsaja pa to i ucini - inace si u prekrsaju.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, ali zar me on ne bi trebao zaustaviti i na temelju kojeg članka i zakona oni to smiju činiti.

Onda oni prometnih prekršaja mogu napisati "more";

pa tako i ja mogu policajca u odori, koji upravlja svojim autom prijaviti da nema pojasa i da razgovara na mobitel, da ne daje žmigavac kad skreće, da je nepropisno parkiran .... jer sam sve to do sada i vidio i ne izmišljam

Recite mi jesam li u pravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na temelju kojeg članka i zakona oni to smiju činiti.

 

temeljem vise clanaka vise razlicitih zakona (zp, zospc, zop) policija je ovlastena i duzna nadzirati promet, utvrdjivati prekrsaje, naplacivati kazne /ili izdavati prekrsajne naloge /ili podnositi zahtjeve za pokretanje prek. postupaka nadleznim prek sudovima...

 

takodjer, ovlastena je od vlasnika, a pod prijetnjom prekrsajnog progona, zahtijevati podatke o vozacu.

 

nadalje, nigdje nije zabranjeno prekrsaje utvrdjivati neposrednim opazanjem niti je propisana obaveza policije da nakon utvrdjenog prekrsaja zaustavlja pocinitelje.

 

i to ti je to, o svemu ostalom odlucuje prekrsajni sud...

 

i btw, ovisno o tome sto podrazumijevas pod "prijaviti" u dijelu u kojem spominjes mogucnost prijavljivanja policajaca u prometnom prekrsaju, ti u takvoj situaciji ne mozes podnositi zahtjev za pokretanje prek postupka (osim ako te ne udari pa budes osteceni).

 

ali mozes ga prijaviti npr njegovom nadredjenom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Napisi da je vozio netko od clanova obitelji, obavezno daj podatke da izbjegnes ovih 2000 kuna kazne.

Osoba cije si podatke dao ce dobiti rjesenje na koje neka se obvezno zali.

Sud ce ju pozvati na rociste, neka kaze da ona nije vozila i neka predlozi sudu da pozovu tebe kao svjedoka jer si ti napisao da je ona vozila.

Kada tebe pozovu kao svjedoka pozovi se na clan Zakona o prekrsajima gdje nisi duzan svjedociti protiv clana uze obitelji (pazi ovaj clanak se odnosi damo na sjedocenje tako da se prije ne mozes pozvati na njega).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija