Jump to content

Prekršaj - vožnja u zabranjenom smjeru


gilberto

Preporučene objave

Poštovanje,

 

 

javljam se u vezi prekršaja koji sam počinio u noći sa subote na nedjelju u Zagrebu. Prekršaj je bio vožnja u zabranjenom smjeru. Lokacija je desno skretanje iz Savske u ulicu Ćire Truhelke (smjer vozila je iz centra grada, odmah nakon željezničkog nadvožnjaka, prije Horvaćanskog zavoja). Dio ulice koji je jednosmjeran je duljine cca. 25m.

Nisam bio svjestan da ulazim u jednosmjernu ulicu, niti sam vidio znak. Čim sam zaokrenuo u ulicu, praktički tek ušavši, policajka mi je već iz daljine mahala da se maknem sa strane. Objasnila mi je o čemu je riječ i rekla da ću dobiti prekršajni nalog i da će kazna biti najvjerojatnije 2000kn(to je minimum za taj prekršaj), jer do sada nisam bio kažnjavan. I da se mogu žaliti, ali mi ona ne bi to preporučila, jer nemam neke šanse protiv njih na sudu. Nije spominjala oduzimanje vozačke, ali sam kasnije pročitao da se za taj prekršaj vozačke oduzima na 3 mjeseca.

 

 

Mogu ukratko objasniti stanje prometne signalizacije. Riječ je o skretanju pod vrlo oštrim kutem, a znak "B04 ZABRANA PROMETA U JEDNOM SMJERU" postavljen je tako da gleda u smjeru skoro pa suprotnom od smjera kojim vozilo dolazi na skretanje. Kada dođete do skretanja, vi se u principu vrtite oko znaka. Kako je on prilično blizu, vozač iz svoje pozicije vrlo teško može uočiti znak.

Nekad je na toj lokaciji postojao i znak "B50 OBAVEZAN SMJER" za smjer ravno, što sam otkrio na Google Earthu. Snimka je iz 2011. Na taj znak se dolazi prije skretanja i on gleda točno na smjer dolaska vozila (iz smjera centra grada), i vrlo bi jasno bio uočljiv da je bio tamo. No njega nije bilo. Bio je samo znak B04, i to okrenut skoro naopako na smjer dolaska vozila.

 

 

E sad, pitanja. Ja bih pisao prigovor na prekršajni nalog, na način da objasnim upitnu situaciju prometne signalizacije na toj lokaciji, i to potkrijepim snimkama (iz 2011. i one koje sam snimio te večeri).

Napomenuo bih da sada znam da sam vozio u zabranjenom smjeru, ali u tom trenutku toga nisam bio svjestan.

Dakle naveo bih činjenice da do sada nisam bio kažnjavan, i da sam prekršaj počinio dobrim dijelom zbog loše postavljene prometne signalizacije, te bih tražio smanjenje kazne, ako i, koliko je moguće.

 

 

Pitanje onima koji su možda bili u sličnom problemu - da li imam ikakve šanse za smanjenje kazne. Da li mi se uopće isplati tako nešto pokušavati. Ne znam koliki su eventualni sudski troškovi, pa bih bio zahvalan ako mi netko može reći nešto oko toga, tako da znam da li da se uopće upuštam u tako nešto.

 

 

Unaprijed zahvaljujem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gilberto, možete vi i spomenuti u prigovoru ovo što ste ovdje napisali, ali na jedan taktičan način - znači naglasite kako priznajete prekršaj, ali da je konkretna signalizacija vrlo loše napravljena, zbog čega je i sama djelomično pridonijela počinjenju prekršaja. Ali jasno naglasiti kako priznajete - ako se odlučite na tu varijantu prigovora. Moliti sud za smanjenje kazne ili izricanje opomene te svakako ukidanje zaštitne mjere ili svođenje iste na najmanju moguću mjeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikako ne onu koja je bila jer je bila ispravna.Kakvih oznaka na kolniku ima sada?

 

Sada postoji znak "ZABRANA PROMETA U JEDNOM SMJERU" postavljen na ulazu u ulicu Ćire Truhelke, ali je dobrim dijelom okrenut suprotno od smjera dolaska prema njemu. Nema više znaka "OBAVEZAN SMJER - RAVNO" za koji se vidi na Google-u da je nekad bio tamo.

Činjenica je da bi taj znak za obavezan smjer ravno, kojega sad tamo nema, 100% upozorio da se ne smije skretati udesno. Znak "ZABRANA PROMETA U JEDNOM SMJERU," koji je sada tamo, je teško uočljiv zbog svoje pozicije i orijentacije, kada se dolazi skroz desnom trakom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gilberto, možete vi i spomenuti u prigovoru ovo što ste ovdje napisali, ali na jedan taktičan način - znači naglasite kako priznajete prekršaj, ali da je konkretna signalizacija vrlo loše napravljena, zbog čega je i sama djelomično pridonijela počinjenju prekršaja. Ali jasno naglasiti kako priznajete - ako se odlučite na tu varijantu prigovora. Moliti sud za smanjenje kazne ili izricanje opomene te svakako ukidanje zaštitne mjere ili svođenje iste na najmanju moguću mjeru.

 

Da, svakako bi priznao prekršaj. Činjenica je da sam ušao u zabranjeni smjer.

Također je činjenica da toga nisam bio svjestan, a što bi dobrim dijelom moglo biti zbog tako postavljene prometne signalizacije.

Hvala na odgovoru. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz!!! Trebam hitnu pomoc nemogu zbog toga spavat vec noćima !!! Moja supruga je napravila teški prometni prekršaj na križanju ... Bila je noc i padala kisa vidljivost skoro nikakva promašila je križanje i okrenula se u sporednoj ulici i da bi dosla natrag u smijete koji treba ici prešla je punu liniju i prešla preko jednog otoka koji razdvaja prometne trake... Auto se nalazi na moje ime kolika me kazna očekuje posto su kamere na tom raskrizju i vjerojatno su snimile prekršaj..,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerovatno mogu snimit i tablice.Ne znam da li su MUP-ove ili gradske i da li su samo za protočnost prometa ili i za traženje prekršitelja.

Čitao sam da su gradske da ih je postavio grad na tom križanju .. Neznam dali se moze negdje provjerit dali je evidentiran prekršaj ... Neznam za koliko najčešće dolazi kazna u slucaju da je poslikam prekrsaj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija