Jump to content

Rastava braka i podjela imovine


anonimno

Preporučene objave

Moj suprug želi sporazumnu rastavu braka.Da li uz rastavu možemo priložiti i našu nagodbu oko podjele bračne imovine?S obzirom da je on vlasnik stana da li prvo treba ići na sud da se utvrdi da je polovica stana moja ili je dovoljno da ja i on sami navedemo da sam ja vlasnica polovice stana.Naime,dogovorili smo se da ćemo naš dogovor staviti na papir.Dogovor je slijedeći:

-svi krediti idu na pola,ja ostajem živjeti u stanu maksimalno 10 god.zajedno sa mojom djecom iz prvog braka

-ja tražim da se on odrekne prava korištenja stana u tom vremenu

-ostavljamo mogućnost isplate jedan drugog u tom vremenu

-nakon 10 god (ako prije ne bude isplata) stan prodajemo i dijelimo novac..itd.

Recite mi da li je to dovoljno ili treba još nešto napisati,te da li je za mene sigurnije da ova nagodba ide na sud ili je dovoljna samo ovjera kod javnog bilježnika.

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, ovako to izgleda ok !

 

No, svaki pravni posao je specifičan, mada ljudi mislili da je za sve potrebna špranca i da se sve može tako riješiti.

 

Ukoliko Vi i Vaš suprug ste spremni sve rješiti dogovorno, onda je dovoljno da sročite sporazum o podjeli bračne tečevine i ovjerite potpise (možete ga i solemnizirati radi bolje kvalitete mada solemnizacija je skuplja) i da to što ste se sporazumjeli da upišete u zemljišne knjige pošto je stan na njega, pa da nebi on to prodavao bez Vašeg znanja.

 

Kaj se kredita tiće, tu morate biti oprezni, jer ako je sve pola/pola, postoji opasnost da se posvadite pa da on ne plaća svoju polovicu pa da banka poćne komplicirati.

 

Kao što kažem, ovako sa nedovoljno detalja, može sve izgledati ok, no kada se kažu svi detalji i kada vas stručna osoba pita neke detalje vidjeli biste da ni tako sve jednostavno.

 

No bitno je da on pristaje na dogovor !!!

 

Savjetujem angažitat odvjetnika !

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,zahvaljujem Vam na savjetu.Da bi moj problem bio još veći ne znam kako doći do novaca za odvjetnika.Naime,iskreno rečeno financijska situacija mi je u jako lošem stanju zato ovim putem i tražim pravnu pomoć,savjet,bilo što što mi može pomoći iako sam svjesna da sve ovo nije mala stvar i da mi je u ovakvoj situaciji najbolje angažirati odvjetnika.Svejedno još jednom hvala.

 

lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija