Jump to content

Perači stakala na autocestama???


anonimno

Preporučene objave

Postoji li zakon, propis, pravilnik kojim je regulirana njihova aktivnost na parkiralištima uz autoceste u RH?

 

Moraju li se prijaviti, sklopiti ugovor sa nekim institucijama, podliježu li nekim obavezama prema državi, kako ih udaljiti ako svojevoljno dolaze i peru stakla na parkingu??

 

Postoje li neke sankcije??

 

Pomozite!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvar je u tome da ovi ne zarađuju za sladoled!!

Koliko sam upoznat, ovdje se vrti malo veća lova, a zarađje se na nesmotrenosti, naivnosti i tupavosti stranaca u tranzitu!!

Ovo nisu djeca, već kriminalci, čekaju priliku samo da nešto pokradu!!

Davno su oni prestali lizati sladoled!!

 

Mene zanima postoji li kakva inspekcija rada, služba, institucija, koja vrši nadzor nad takvim oblicima zarade???

 

Ne zanima me posao policije, oni dolaze tek kad se utvrdi neko kazneno djelo ili prekršaj, to mi je jasno ali mi nije jasno gdje su ti silni inspektorati, redari, komunalni redari, čuvari parka, poreznici, sve te silne službe na jaslama RH??

 

Kako je reguliran njihov način zarade, može li se oporezovati, rade li oni na crno, nije mi jasno??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Sve je dobro dok oni samo peru stakla, međutim kad počnu lapat???

Neka oni zarađuju ali nemoraju otimat ljudima torbice iz automobila!!

 

 

Evo ovako. Konkretno "Ina" više nema ugovore sa tim klincima osim na samo par pumpi u Zg. i na nekim relacijama. Radnici koji rade ih dovedu. Obično kćerku ili slično.

... Ako ti je netko oprao staklo na autu, nisi mu dužan platiti.

.... Možeš mu i prije radnje pranja, reći da ne treba prati.

... Ako ti je netko lapio nešto iz auta, to je krađa.,, znači nešto sasvim drugo u odnosu na ono što opisujete.

... Većina tih klinaca su studenti i omaladina koja zarađuje pranjem skupocjenih makina, ali naravno da će vješti mali lopovi iskoristiti priliku tog turizma.

... Kao i uvijek, svatko treba da pazi na svoje stvari, zaključ.auta i oprezom, da kažem čak i sa malo povećanim oprezom.

... nadalje, u vašem tonu lagano osjetim jednu dozu omalovažavanja i prezira prema tim mladim ljudima.

 

pošto ste se dokazali kao veliki čovjek za pravdu i poštenje, vjerujem da ste uvijek u svojoj okolini pozivali i pokazivali na čitav niz nepravilnosti u tijeku privatizacije i pretvorbe imovine Hr. koja još traje.. Način preraspodjele novca koji po meni je na granici kaznenih djela, vi redovno govorite o tome. I td.

Smatra se, da se oko 5. milijardi kuna utaji poreza u jednoj turist.sezoni. E sada to usporedite sa peračima šofer šajbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Stvar je u tome da ovi ne zarađuju za sladoled!!

Koliko sam upoznat, ovdje se vrti malo veća lova, a zarađje se na nesmotrenosti, naivnosti i tupavosti stranaca u tranzitu!!

Ovo nisu djeca, već kriminalci, čekaju priliku samo da nešto pokradu!!

Davno su oni prestali lizati sladoled!!

 

Mene zanima postoji li kakva inspekcija rada, služba, institucija, koja vrši nadzor nad takvim oblicima zarade???

 

Ne zanima me posao policije, oni dolaze tek kad se utvrdi neko kazneno djelo ili prekršaj, to mi je jasno ali mi nije jasno gdje su ti silni inspektorati, redari, komunalni redari, čuvari parka, poreznici, sve te silne službe na jaslama RH??

 

Kako je reguliran njihov način zarade, može li se oporezovati, rade li oni na crno, nije mi jasno??

 

 

 

Treba vidjeti šumu od drveta....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

... nadalje, u vašem tonu lagano osjetim jednu dozu omalovažavanja i prezira prema tim mladim ljudima.

 

pošto ste se dokazali kao veliki čovjek za pravdu i poštenje, vjerujem da ste uvijek u svojoj okolini pozivali i pokazivali na čitav niz nepravilnosti u tijeku privatizacije i pretvorbe imovine Hr. koja još traje.. Način preraspodjele novca koji po meni je na granici kaznenih djela, vi redovno govorite o tome. I td.

Smatra se, da se oko 5. milijardi kuna utaji poreza u jednoj turist.sezoni. E sada to usporedite sa peračima šofer šajbi.

 

Sve što ste napisali uredno stoji, oprez, neobaveza plaćanja, sve ja to znam i uopće ne omalovažavam njihov rad, poštujem osobe koje hoće nešto zaradaiti, međutim očigledno niste shvatili bit mojeg pitanja!!!

 

Mene zanima postoji li zakonski osnov za sankcioniranje, zabranu, oporezivanje, prijavljivanje takvih aktivnosti, pogotovo kad se to lagano zakomplicira sa kaznenim djelima???

 

Možemo pitanje i okrenuti naopačke!!

 

Ja recimo hoću prati prozore, moram li se prijaviti negdje, podliježem li kakvim obavezama prema državi, postoje li kakve sankcije protiv mene ako perem stakla na parkiralištu dalje od benzinske postaje, tamo nemam s kime sklopiti ugovor osim sa vragom!!!

 

Ajmo pravnici, nemojte tu petljati privatizaciju i ostale stvari, postavio sam konkretno pitanje??

 

Nije bitno moje stajalište prema takvim osobama, kakav je njihov pravni status!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

pa svaki radi se mora prijaviti nadležnim institucijama.

Možete biti samostalni ili nesamostalni djelatnici

Ovisno o tome placate razlicite doprinose i poreze drzavi.

i to je sve.

svatko tko ne prijavi svoj rad je u prekrsaju.

znaci vecina ljudi u hrvatskoj je u prekrsaju

 

Kojim institucijama??

Na temelju kojeg zakona, propisa, članak, stavak??

Tko vrši nadzor nad poštivanjem tih odredbi ukoliko postoje??

Perači ne naplačuju svoj rad, stranka dobrovoljno daje lovu, to me zbunjuje??

Dajte mi neke primjere, članke!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o malim, nebitnim zaradama sa stajališta države, pa će rijetko država tu intervenirati putem svojih tijela. Ali kao legalisti, idemo u neku krajnjost, pa osoba koja bi htjela tako legalno raditi, trebala bi prijaviti obrt! za pranje automobila...

Porez bi plaćala, vjerovatno paušalno, dužan je izdati račun. Kažem paušalno, jer ga je vrlo teško kontrolirati koliko je šajbi oprao.

 

Mnogi od tih ljudi i nakon što si im rekao da ne treba prati auto, ipak ti ga operu, jer se ipak nada da ćeš mu platiti... može dobiti prekršajnu prijavu za javno remećenje reda i mira.

Eto, toliko...

Hajdemo sada na neke složenije teme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo svi u ovoj državi trube da bi rješavanje prostitucije, odnosno njenom legalizacijom i stavljanjem pod kapu zakona bilo rješeno mnogo pitanja koja se mogu dovesti sa drugim kaznenim djelima, ubojstva, reket, droga, sve što se vrti oko prostitucije sada!!!

 

Stavljanjem sitnih djelatnosti , kao što su pranje prozora pod nadzor vjerovatno bi se suzbili neki drugi oblici kaznenih djela!!

 

Jednostavno rečeno, nama treba reda!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Evo svi u ovoj državi trube da bi rješavanje prostitucije, odnosno njenom legalizacijom i stavljanjem pod kapu zakona bilo rješeno mnogo pitanja koja se mogu dovesti sa drugim kaznenim djelima, ubojstva, reket, droga, sve što se vrti oko prostitucije sada!!!

 

Stavljanjem sitnih djelatnosti , kao što su pranje prozora pod nadzor vjerovatno bi se suzbili neki drugi oblici kaznenih djela!!

 

 

 

 

Jednostavno rečeno, nama treba reda!!

 

 

 

 

 

 

Ne mogu a da ne reagiram.. Da, treba reda.. Ali zar ti nije palo na pamet da prvo krenemo od premijera države, ministara i slično.. Strašno razmišljaš.. Od perača šofer šajbi koje bi trebalo staviti pod pasku i red ti očekuješ napredak države.. Strašno... Koliko godina imaš, hajde reci mi, molim te..

Inzistiranje na izgradnji pelješačkog mosta koji će po zadnjim okvirima stajati oko 450 milijuna E, a pored svih ekonomskih analiza i svega, potencijalnog sukoba sa Bosnom, neisplativ je... i tko će odgovarati... jel to RED.. na koji se ti pozivaš i uspoređuješ ga sa peračima šofer šajbi... Mogao bih do jutra...

Hrvatska je isplatila 300 milijuna kuna Mostarskom sveučilištu, tako, pomoć malo... što se tu ne buniš... Oprostila je država 500 milijuna kuna duga nogometnim klubovima... Pa neće Štimac ići prati šofer šajbe... i Mamić, naravno... Pa daj sjaši frajeru sa tvojim redom..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naj se srditi!!!

Ja jednostavno nemam nikakvog računa od tog mosta i od pola stvari koje sebi država napravi!!

U pravu si kad kažeš da ima i veće lopovije ali ja sam samo postavio jednostavno pitanje, a to je postoji li zakonska regulativa aktivnosti koju obavljaju perači??

 

Tvoja usporedba je tipa:

 

Ja danas neću koristiti suigurnosni pojas i voziti ću brzo zato što država ništa ne poduzima da spriječi malverzacije u gospodarstvu!!

Ako nekog zatepem na cesti, opet ću se na sudu pozvati na nedjelotvornost države po pitanju suzbijanja prostitucije pa neću odgovarati za ubojstvo iz nehata!!

 

Ja sam samo postavio jednostavno pitanje, problem koji se svakodnevno događa ispred mojih očiju, a takav problem zna biti veći od drugih problema!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma na neki način i mene baš briga gdje će država graditi mosti. Sve je to narod birao... Čuj, netko će imati koristi od toga.. Cijena kuća na Pelješcu će otići 100% kao i okolica... No vratimo se na temu.. Imamo velike i male probleme.. Svi se trebaju riješavati... ali politika određuje kojim slijedom.. u tome i je bit političkih stranaka. Zadnjih nekoliko izmjena Kaznenog zakona su najviše se odnosile na narkomane, dilere, pedofile... Za mene je to minoran problem. Problem koji svakako treba riješiti, kao i prostituciju... I oni se riješavaju!! Možda ne dovoljno brzo koliko ti želiš, ali radi se na tome... A sada pitanje... Izmjene i dopune zakona o "porijeklu imovine"?? Nijedna vlast to nije donijela..

Nadalje, tvoje usporedbe sa pojasom za vezanje nikako ne stoje, probaj još jednom pročitati tekst.

Svaki dan slušam o narkomanima, pedofilima i slično... A koliko je nezaposlenih, što država poduzima u vezi toga... Vidiš, to se zove licemjerstvo.. I na kraju mali zaključak... Sve treba riješavati.. ali..

(ako ti gori kuća, nećeš ići peglati oprani veš...) .. Postoje prioriteti... za mene.. I u tome je dokaz kako smo svi različiti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija