Jump to content

Apsolutna zastara za porezni dug? 6 ili 7 godina?


petarvtc

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Imam jedan porezni dug (dug poreza na promet nekretnina) za koji je zakonom propisana apsolutna zastara od 6 godina, zastara je pocela teci 15.1.2007 godine , te po tome bi aspolutna zastra trebala mozda nastupiti 15.1.2013 g ??

U tu tvrdnju nisam siguran jer mi neki tvrde da apsolutna zastara nastupa tek 31.12.2013 tj.1.1.2014 ??

 

Ako je ovo drugo tocno onda apsolutna zastara moze ustvari u nekim slucajevima nastupiti tek za 7 godina???? (6 godina i 364 dana?)

sto bi još znacilo da baš sve zastare za porezna dugovanja ustvari obavezno nastupaju za zadnjim danom (zadnje) tekuce godine ??

 

unaprijed hvala na odgovoru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 94-96. Općeg poreznog zakona - http://www.zakon.hr/z/100/Op%C4%87i-porezni-zakon

 

 

hm, unaprijed se ispricavam, ali na svakopitanje se može odgovorii "linkom" nekog zakona ?sto i nije neka pomoc :(

 

 

...znaci 1.1.2014 nastaje apsolutna zastara u mom slucaju ? pocela je teci 15.1.2007.. ??

sto je ustvari skloro 7 godina. :((

 

molim samo potvrdu navedenog jer se moram žaliti (a žalba košta..)

 

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

02.01.2014.

 

Pod pretpostavkom kako nije riječ o situaciji iz čl. 94. st. 3., 4., 5. i 6. citiranog zakona.

 

....situacija je takva da sam dobio rješenje od porezne (za dio nekretnine koje sam tada kupio) i na rješenju piše da taj porez na promet .. moram platiti do dana 15.01.2007 god..

taj porez do danasnjeg dana nisam platio (suma je dosta velika uracunavajuci i kamate..), te sam tek prije tjedan dana dobio prijedlog ovrhe i pokusavaju se naplatiti..

te sam se ponadao da je zastara nastupila 15.1.2013 g. :( , te da cu ih zalbom otkantati....

 

međutim, izgleda da nije tako:(:(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija