Jump to content

Mirovina i status HRVI


Zvonko Borda

Preporučene objave

Mogu se zaposliti (na ugovor o radu ili ugovor o djelu), uglavnom HRVI koji imaju profesionalnu nesposobnost, ako su u mirovini.

 

Mogu se bez problema zaposliti i HRVI koji nisu u mirovini i kao branitelji imaju prednost pri zapošljavanju.

 

Imate opomenu zbog neprimjerenog pozdrava (ili provokacije).

 

Vaš post je editiran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,nisam zadovoljan ! Sto ako imaju status HRVI sa opcom nesposobnoscu za rad ? Primio sam na znanje opomenu za pozdrav koji nije kaznjiv u Hrvatskoj jer postoje i sudske presude u korist tog staroHrvatskog pozdrava. Znam da osobe sa statusom HRVI koje nisu u mirovini po zakonu o braniteljima imaju prednost pri zaposljavanju ali se rijetko primjenjuje u praksi,mozda nisam pravilno formulirao prvo pitanje a mislio sam na osobe koje imaju opcu nesposobnost za rad jer znam da je profesionalna samo za sluzbu u MORH-u i MUP-u . Hvala! Ako mislite da sam pogrijesio sa onim pozdravom blokirajte me jer kao dragovoljac DR i u sustavu 14 godina kao domoljub kojem je Hrvatska na prvom mjestu poslije obitelji ja cu uvijek tako pozdravljati. Evo vam i primjer a poslusajte i pogledajte operu Nikola Subic Zrinski koja se izvodi i u Japanu : http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/105529-istrazili-smo-stari-hrvatski-pozdrav-za-dom-spremni.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam HRVI 30%, i na prošlim izborima sam bio u, valjda se tako zove, Izbornom povjerenstvu, dobio sam za to 1600 Kn, isplaćeno mi je 1300 a poslije sam dobio povrat poreza 300 Kn.

5-ti dan nakon izbora stiglo mi je Rješenje o ukidanju invalidnine jer su ustvrdili da sam zaposlena osoba u Općini, i za taj mjesec mi invalidnina nije sjela na račun.

Odmah sam otišao u nadležni ured pitati o čemu se radi i ponovili su da imaju podatke da sam zaposlen i uljudno me uputili, nakon što sam objasnio o čemu se radilo, da odem u općinu po Izvadak o tom novčanom primanju i Izjavu da nisam zaposlen.

Općina mi je izašla u susret i sve sam obavio u 15 minuta (Općina je u biti mene i stavila u Izborno povjerenstvo zbog izuzetno lošeg financijskog stanja, ja to nisam ni tražio) i napisala objašnjenje i izdala potvrdu da da sam samo bio jedan dan član Izbornog povjerenstva.

Odnio sam to u nadležni ured i nakon nekih 20-25 dana stiglo je novo Rješenje da mi se vraća invalidnina i objašnjenje zbog čega.

 

Znači, po tome, ako bi se i zaposlio bilo gdje odmah mi se ukida invalidnina.

 

Ne primam mirovinu, odbili su me na komisiji za Ocjenu preostale radne sposobnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Legalno mogu raditi samo na ugovor o djelu gdje im lova ide na otvoreni žiro račun ( ne tekući ). Na ugovor od djelu može se zaposliti od kod malih gospodarstvenika, ugostitelja pa do ministarstava, zavisi od samog poslodavca, odnosno kako se tko snađe ( veza, špaga, kako hoćeš ).

Ilegalno isto tako mogu raditi ali bez papira. Isplata na ruke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam HRVI 30%, i na prošlim izborima sam bio u, valjda se tako zove, Izbornom povjerenstvu, dobio sam za to 1600 Kn, isplaćeno mi je 1300 a poslije sam dobio povrat poreza 300 Kn.

5-ti dan nakon izbora stiglo mi je Rješenje o ukidanju invalidnine jer su ustvrdili da sam zaposlena osoba u Općini, i za taj mjesec mi invalidnina nije sjela na račun.

Odmah sam otišao u nadležni ured pitati o čemu se radi i ponovili su da imaju podatke da sam zaposlen i uljudno me uputili, nakon što sam objasnio o čemu se radilo, da odem u općinu po Izvadak o tom novčanom primanju i Izjavu da nisam zaposlen.

Općina mi je izašla u susret i sve sam obavio u 15 minuta (Općina je u biti mene i stavila u Izborno povjerenstvo zbog izuzetno lošeg financijskog stanja, ja to nisam ni tražio) i napisala objašnjenje i izdala potvrdu da da sam samo bio jedan dan član Izbornog povjerenstva.

Odnio sam to u nadležni ured i nakon nekih 20-25 dana stiglo je novo Rješenje da mi se vraća invalidnina i objašnjenje zbog čega.

 

Znači, po tome, ako bi se i zaposlio bilo gdje odmah mi se ukida invalidnina.

 

Ne primam mirovinu, odbili su me na komisiji za Ocjenu preostale radne sposobnosti.

 

Petre , kada ovakvu stvar napišeš bilo bi poželjno i napisati i po kojem ti Zakonu ukidaju, kojem članku , itd. Osobna invalidnina se dobiva na osnovu postotka oštećenja organizma , a da bi ti ukinuli osobnu invalidninu morali bi ti u postupku utvrditi da više nisi invalid i ne ostvaruješ pravo na novčanu naknadu zbog oštećenja organizma..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrijedi jednako za sve umirovljenike.

Pošalji mail mirovinskom i brzo će ti sve točno odgovorit i opisat.

 

Ne razumijemo se izgleda prijatelju, tko ima opcu nesposobnost po HRVI znaci da nije sposoban za nikakav rad vise a kao sto sam naveo profesionalna mirovina vazi samo za posao u MORH-u i MUP-u,vec sam pitao u mirovinskom i kazu nema sanse da se zaposli onaj tko ima opcu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo u privitku Rješenja nakon što sam uložio Žalbu. Ovo sam na brzinu pronašao (slikano sa mobitelom, skener otkazao kao i sve kod mene). Pronaći ću i prvo Rješenje kojim mi se ukida invalidnina i posebni dodatak.

Zanimljivo, u ovom Rješenju, koje je izdano poslije moje Žalbe, navodi se samo posebni dodatak, a meni nije sjedala ni invalidnina tada na račun.

 

Jedino sam krivo napisao iznos zarade te godine, oprostite, ja napisao 1600 Kn, a bogme sjelo u džep poslije povrata poreza svih 1666 Kn.

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako sam i saznao poslije, da mi nisu smjeli ništa ukinuti, ali...napravili su to strahovitom brzinom, kao da sam zaradio ne znam koliko taj dan.

 

Zato, po meni, prije nego se bilo tko planira zaposliti (ako je to uopće dostižno za HRVI) neka se dobro raspita, jer bi se moglo svašta dogoditi sa oduzimanjem "prava". Iz mog slučaja je vidljivo da i kad se ne zaposliš odu prava u roku odmah. Pa onda poslije šepaj od vrata do vrata da dokažeš da je pogreška.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija