Jump to content

2 DAROVNA UGOVORA - greška


anonimno

Preporučene objave

 

1988. počeo sam graditi kuću zajedno sa suprugom. Budući sam ja bio vlasnik građevinskog zemljišta iste godine sam darovnim ugovorom prepisao pola zemljišta na suprugu.

 

Kada je kuća bila pod krovom ja sam opet, drugim darovnim ugovorom, prepisao jednu polovinu kuće na suprugu, ne znajući da se to rješava prvim ugovorom. Tu je opet zabunom navedeno da joj darujem i pola zemljišta.

 

Namjera mi je bila, svakome jedna polovina i zemljišta i kuće.

 

Što se dogodilo?

 

Nakom 15,5 godina braka supruga i ja smo se rasveli, a meni kao ocu, su djeca pripala na skrb.

U vlasničkom listu piše da je bivša supruga vlasnica cijele kuće, zbog dvostrukog darovnog ugovora.

 

Ja sam cijeli život ulagao u kuću, dizao kredite, plaćao režije, hranio cijelu obitelj.

 

PITANJE:

Kako da ja sada vratim svoju polovicu kuće natrag?

Hvala.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po onone kako sam ja ovo shvatila, sa prvim ste darovali pola sa drugim još pola, po meni vi bi trebali imati još 1/4...jer nakon što ste joj darovali polovicu, ostala Vam je još polovica od koje ste darovali pola, dakle , morali bi imati još neki dio....

bitno je i kad ste darovali...možda ima uvjeta za opoziv darovnog ugovora...pod određenim uvjetima darodavatelj može opozvati ugovor o darovanju (dosta su strogi uvjeti, ali maybe...) pa bi bilo dobro da odete kod odjetnika da mu detaljno objasnite cijelu situaciju pa možda iskopa nešto....

 

A opet ste zaboravili nešto.....bračna stečevina...dakle, sve ono što ste rradom stekli za vrijeme braka je u 1/2 vaše, tj. možete na sudu dokazivati koliko je Vaš doprinos u građenju te kuće....generalni savjet: možda ima nade da dobijete nešto od svega toga, ali premalo podataka ste iznijeli...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija