Jump to content

Voznja s europskom vozackom dozvolom nakon oduzete hrvatske


ime_korisnicko

Preporučene objave

Pozdrav!

Pratio sam forum, ali nisam uspio naci odgovor na slijedece pitanje..

Naime, oduzeta mi je vozacka dozvola (B kategorija) na 9 mjeseci (alkohol je u pitanju) i sada me zanima da li postoji kakva mogucnost da dobijem europsku dozvolu s kojom bih mogao voziti i u RH?

 

Dobio sam informaciju (koja nije pouzdana) da postoji mogućnost prijave prebivalista u nekoj europskoj zemlji, nakon toga dobivanje europske dozvole s kojom bi bio u mogućnosti voziti i ovdje. To sam cuo od covjeka koji je do nedavno radio za interpol, pa sam pomislio da mozda u tome necega i ima..

Sad me zanima da li sam sto krivo povezao ili postoji nekakva mogucnost da vozim i ovdje?

 

I kad vec pitam, imam jos jedno pitanje..

Da li je moguce sada se kome zaliti na smanjenje trajanja zabrane, budući da je zabrana stupila na snagu, a prije sam bio uvjeren da drugostupanjski sud nece bezveze rusiti presudu prvostupanjskog suda, pa se nisam ni zalio, jer sam dobio, ako sam dobro upucen, najmanju kaznu koju zakon propisuje za pocinjeni prekrsaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naime, oduzeta mi je vozacka dozvola (B kategorija) na 9 mjeseci (alkohol je u pitanju) i sada me zanima da li postoji kakva mogucnost da dobijem europsku dozvolu s kojom bih mogao voziti i u RH?

 

Ne možete dobiti "Europsku dozvolu" ako imate zabranu na 9 mjeseci. MUP će provjeriti i nećete moći dobiti dozvolu jer vam je evidentirana zabrana upravljanja vozilima "B" kategorije..

 

Žaliti se možete, u zakonskom roku, a odluku o žalbi će donijeti pravosuđe (pravosuđe će donijeti odluku ovisno o tome koliko vam je zaista potrebna dozvola) .Da li će se oduzimanjem vozačke dozvole vama ugroziti životna egzistencija.....vaša starosna dob će se razmatrati,.........dosadašnje kažnjavanje, obitelj, potreba za vozilom, mjesto stanovanja........)

 

Alkohol......... to je otežavajuća okolnost - ne loči jer .....

 

Ako vam odgovara (vjerojatno prema vašem pisanju i nije strašno, možda je bolje da "preživite" taj period jer ne vjerujem da ćete imati koristi od žalbe....možda malo-neisplativo, ali (da li se to isplati-troškovi-sudovi - skrivio si i gotovo - žalba je "otezanje" - troškovi-troškovi)...?

 

A taj, (tajni agent) što je radio za interpol.....? :laze:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo "ne loči...", sve mi je jasno, al sta cu, sta je bilo, bilo je..

Nisam prije kaznjavan, vozim vec blizu 7 godina, a ova prica s ovim covjekom iz interpola je malo duza..

Naime, ne znam covjeka osobno, nego znam decka koji mu je familija i koji je skupio u nekoliko navrata ukupno 21 mj bez vozacke, a ovaj mu je kad je to saznao (negdje na pola kazne) uspio vratit vozacku, ocito zna ljude..

A ja ga znam samo iz viđenja, tako da nemam pojma sto je radio, sad je u penziji i svjestan sam da ako zna ljude, ne znaci da zna i sto tocno zakonski moze proc, zato i jesam skeptican..

U gl., rekao je da, da mu ovo nije proslo, sto god to bilo i da nije uspio decku vratit vozacku, da bi ga prijavio kod nekoga u Njem i tamo mu izdao europsku dozvolu..

 

Znaci, znam da ne mogu dobit europsku kod nas, naravno da ce nas MUP odmah vidjet da sam kaznjen, ali zanima me da li bi ju izdala policija u nekoj drugoj drzavi gdje bih imao mjesto prebivalista?

 

Znam da malo lupam u prazno, al na rubnom sam dijelu grada, a uskoro bih trebao pocet radit 2 posla preko studentskog ugovora jer se opasno nema love, pa me malo muci, tesko da cu sve postizat bez auta.. Pa reko da mi nakon zalbe bar malo skrate zabranu, na 6 mj, na 6, bolje nego ovako.. Al dobro, ako je poprilicno upitno dal bi ista proslo, onda se s tim necu zaj, da nebi jos i sudske troskove popio..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel imate položenu još koju kategoriju, uz ove standardne? C možda?

 

I kad vec pitam, imam jos jedno pitanje..

Da li je moguce sada se kome zaliti na smanjenje trajanja zabrane, budući da je zabrana stupila na snagu, a prije sam bio uvjeren da drugostupanjski sud nece bezveze rusiti presudu prvostupanjskog suda, pa se nisam ni zalio, jer sam dobio, ako sam dobro upucen, najmanju kaznu koju zakon propisuje za pocinjeni prekrsaj?

 

Prema ovome - mogućnosti žalbe nemate. Trebali ste se prije žaliti, sada je gotovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam informaciju (koja nije pouzdana) da postoji mogućnost prijave prebivalista u nekoj europskoj zemlji, nakon toga dobivanje europske dozvole s kojom bi bio u mogućnosti voziti i ovdje.

Ne postoji europska vozačka dozvola nego samo nacionalne kojima je izgled jednak.

Prebivalište i ostalo nije tako jednostavno kako se kaže jer je potrebno imat i određene uvjete za isto pa tek onda zamjena vozačke koja ide i sa izdavanjem i ostalih potrebnih dokumenta zemlje prebivališta kao i registracija vozila na novom prebivalište.

I na kraju bitno, zabranu je dobio vozač a ne vozačka dozvola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 4 godina kasnije...

Pozdrav,

imam slicnu situaciju kao i autor teme, pa cu ovdje postaviti pitanje.

Pred vise od 3 godine sam imao prometnu nesrecu, alkohol je bio prisutan, te sam ove godine dobio rjesenje da mi se uzima vozacka na godinu dana. Naravno da za to vrijeme covjek ima dovoljno vremena da se opameti i bude mnogo oprezniji. Medutim ja sam za to vrijeme preselio u Njemacku i u medjuvremenu tamo na temelju svoje tada jos uvijek potpuno vazece hrvatske vozacke, izvadio europsku (njemacku) vozacku. Znam da je to vise pitanje za Njemacki zakon, ali moje pitanje glasi:

1. Smijem li ja i dalje VAN Hrvatske voziti sa Njemackom dozvolom, koja je izdana na temelju moje (tada vazece) Hrvatske dozvole??

Te jos jedno potpitanje:

Cuo sam da postoji mogucnost da mi se uz zalbu, moze ukinuti zabrana nakon sto je izvrseno pola kazne, posto nisam u medjuvremenu napravio nikakav prekrsaj, te okolnosti da sam zapravo jako malo u Hrvatskoj??

 

Unaprijed zahvaljujem na svim odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Wanta je napisao:

1. Smijem li ja i dalje VAN Hrvatske voziti sa Njemackom dozvolom, koja je izdana na temelju moje (tada vazece) Hrvatske dozvole??

Da, van Hrvatske voziš normalno, jer zabrana vrijedi samo na području RH.

 

Prije 6 minuta, Wanta je napisao:

Cuo sam da postoji mogucnost da mi se uz zalbu, moze ukinuti zabrana nakon sto je izvrseno pola kazne, posto nisam u medjuvremenu napravio nikakav prekrsaj, te okolnosti da sam zapravo jako malo u Hrvatskoj??

Ne, nema mogućnosti skraćivanja zabrane, bez obzira na sve ostalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija