Jump to content

Sastavljanje žalbi prijedloga,zahtjeva,oporuka, izjava i.t.d.


cindori

Preporučene objave

Poštovani!Molim za odgovor da li se pravnim poslom smatra sastavljanje isprava,ugovora,oporuka,tužbi,žalbi,prijedlog,zahtjeva,molbi i drugih podnesaka, ili te stvari može napraviti bilo tko a ne samo odvjetnik.Unaprijed hvala na odgovoru.

Tu si "nakalemio" svega i svačega. Mnoge od nabrojanih stavki možeš uraditi i sam, samo je pitanje koliko su pravno ispravni. Ukratko , jednostavne stvari možeš odraditi i sam ali kompliciranije bi ipak trebao prepustiti stručnijim ljudima. E sad , procjeni sam koje su koje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao i bilo koje poslove u zivotu koje mozete za sebe osobno uraditi,ako znate kreciti zidove sto bi trazili molera,ako mozete zamijeniti ulje u motoru vozila sto bi trazili mehanicara itd,itd.Medjutim ako za takve poslove niste sigurni,onda je jasno da vam treba pomoc strucne osobe.

Nadam se da ste razumjeli sto vam se pishe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za odgovor da li se pravnim poslom smatra sastavljanje isprava,ugovora,oporuka,tužbi,žalbi,prijedlog,zahtjeva,molbi i drugih podnesaka?

 

Smatra se.

 

...ili te stvari može napraviti bilo tko a ne samo odvjetnik.

 

Možete i osobno (ako znate).

 

A može vam i netko drugi, ali onda je jako bitno da mu za to ne plaćate, jer u protivnom taj drugi (a koji ujedno nije i odvjetnik) čini kazneno djelo nadripisarstva iz čl. 313. Kaznenog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Onda me je zbunio članak 5.st.3 zakona o odvjezništvu gdje stoji:Pravnim savjeto i pravnim mišljenjem iz st.2 ovog članka NE SMATRA SE SASTAVLJANJE ISPRAVA(UGOVORA,OPORUKA IZJAVA I DR) NITI SASTAVLJANJE TUŽBI,ŽALBI,PRIJEDLOGA,ZAHTJEVA,MOLBI,IZVANREDNIH PRAVNIH LIJEKOVA I DRUGIH PODNESAKA.

Molim za mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Onda me je zbunio članak 5.st.3 zakona o odvjezništvu gdje stoji:Pravnim savjeto i pravnim mišljenjem iz st.2 ovog članka NE SMATRA SE SASTAVLJANJE ISPRAVA(UGOVORA,OPORUKA IZJAVA I DR) NITI SASTAVLJANJE TUŽBI,ŽALBI,PRIJEDLOGA,ZAHTJEVA,MOLBI,IZVANREDNIH PRAVNIH LIJEKOVA I DRUGIH PODNESAKA.

Molim za mišljenje.

 

Pogledajte si čl. 3. citiranog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija