Jump to content

Da li udruga registrirana u Hrvatskoj podliježe plaćanju poreza (VAT) u Njemačkoj?


Nikad kao Bane

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Po prvi put sudjelujem u nabavi potrošnog materijala (za jedan projekt na poslu) koji financira udruga registrirana u Hrvatskoj. Iz nekog (meni nepoznatog) razloga udruga nema svoj OIB registriran pri Poreznoj upravi kao PDV ID broj članice EU (provjereno na stranici Europske komisije). Tvrtka koja dostavlja materijal je u Njemačkoj i pri izdavanju računa traži VAT ID broj udruge, koji bi prema Poreznoj trebao biti PDV ID broj ili OIB kojem je na početku dodana oznaka HR. Oni u Njemačkoj također kažu da je poslani VAT ID (ili naški PDV ID) nevaljan i u tom slučaju im ne preostaje ništa drugo nego zaračunati porez u Njemačkoj. Pošto sam pročitala na stranici Porezne da udruge kao ova ne podliježu naplati PDV-a zanima me da li se nakon naplate PDV-a (njihov VAT) u Njemačkoj može tražiti povrat poreza u Hrvatskoj?

 

Inače se ne bavim ovakvim stvarima, pa se nadam se da moje pitanje jasno i ne previše "laičko".

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija