Jump to content

"Napuhao" 0.96 promila, sto ocekivati?


grg4

Preporučene objave

Pozdrav ljudofi,

 

dakle, preksinoc sam ucinio navedeno u naslovu poruke, odmah priznao krivnju, nisam se protivio, cak sam s odobravanjem obojici policajaca pruzio ruku jer su me kaznili, zasluzio sam.

 

vozacku mi nisu oduzeli jer mi je bila u drugom automobilu tako da sam ne znam sto mogu ocekivati i treba li pisati nekakav prigovor u smislu je li moguce da se propisana kazna (zanima me prvenstveno mjera oduzimanja vozacke) na bilo koji nacin umanji, kako novcana tako i ova ranije spomenuta. kako mi nisu mogli oduzeti vozacku rekli su da parkiram vozilo i odem kuci pjesice jer ce me, ukoliko me opet negdje netko zaustavi, odvesti na obavezno trijeznjenje. tako sam i ucinio.

 

napomenuo bih da nisam dobio nikakvu uplatnicu, samo onaj papir (koji sam potpisao) gdje je evidentirano "puhanje".

 

nemam nikakvih bodova niti tezih prekrsaja vec vise od petnaest godina.

 

lijep pozdrav svima i unaprijed puno hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 199. st. 7. ZOSPC-a - najvjerojatnije bude novčana od 1.000,00 kuna + zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje 3 mjeseca.

 

Kada stigne prekršajni nalog kući, prigovarati na način da priznajete prekršaj, ali se ne slažete s predloženom kaznom i zaštitnom mjerom. Istaknuti sve olakotne okolnosti koje imate, a primjer prigovora imate ovdje - http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/68999-Prigovor-na-oduzimanje-vozacke-dozvole

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

jucer dobio rjesenje. ukupna kazna umanjena na 1000kn, troskovi suda 100kn i mjesec dana zabrana upravljanja. omoguceno mi je placanje kazne u dvije rate, uz napomenu da ce se kazna smatrati kompletno placenom ukoliko uplatim 2/3 iznosa. ono sto mi je nejasno je mogu li platiti i te 2/3 iznosa na rate, ili bi to trebalo u cijelosti.

 

druga stvar koja me zanima je postoji li nacin da mi se mjera zabrane upravljanja "namjesti" tako da zapocne u lipnju, ili sprnju, posto su mi ostatak ozujka, travanj i svibanj malo kriticni.

 

na koji nacin se uopce mjera provodi?

nakon sto platim novcani dio, ili pocinje nakon isteka roka za zalbu po primitku rjesenja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ono sto mi je nejasno je mogu li platiti i te 2/3 iznosa na rate, ili bi to trebalo u cijelosti.

 

U roku koji je određen za uplatu, platite 667,00 kn i to je to.

 

...druga stvar koja me zanima je postoji li nacin da mi se mjera zabrane upravljanja "namjesti" tako da zapocne u lipnju, ili sprnju, posto su mi ostatak ozujka, travanj i svibanj malo kriticni.

 

na koji nacin se uopce mjera provodi?

nakon sto platim novcani dio, ili pocinje nakon isteka roka za zalbu po primitku rjesenja?

 

Zaštitna mjera počinje teći idućeg dana od dana dostave pisane obavijesti o početku tijeka iste. Kada će obavijest doći - nemoguće je reći. Može za tjedan-dva, a i za mjesec-dva. Navedeno nije stvar "pregovora", kada dođe - dođe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U roku koji je određen za uplatu, platite 667,00 kn i to je to.

nemam trenutno rjesenje kod sebe, ali pise da prvu ratu trebam platiti 15 dana od primitka rjesenja. znaci, u tom slucaju moram platiti 2/3 ukupnog iznosa i to je to?

 

Zaštitna mjera počinje teći idućeg dana od dana dostave pisane obavijesti o početku tijeka iste. Kada će obavijest doći - nemoguće je reći. Može za tjedan-dva, a i za mjesec-dva. Navedeno nije stvar "pregovora", kada dođe - dođe.

 

to donosi postar, ili policija?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukupno 2/3 kazne.Možeš platit i odjednom ako želiš.Cifru je napisao G-man.

 

Donosi poštar.Ujutro s rješenjem u nadležnu PP na odjel koji vodi zabrane i probaj se dogovorit za lipanj-srpanj.Požuri da ne pošalju doma jer su neki postali veoma ažurni.

 

znam da mogu platiti odjednom, pitanje je bilo je li moguce izvesti da na dvije rate bude 2/3 kazne. kad dodjem do rjesenja procitat cu opet pazljivo, ali znam da je nejasno napisano.

 

ukoliko mjeru zabrane donosi postar nece biti problem, znamo se jako dobro, mislim da cemo moci to malo rastegnuti. ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li ćeš platit 2x333.50 ili 1x500 +1x167 kn nije bitno nego da ukupni iznos bude 667 kn.

 

Ta šema s poštarom neće urodit plodom na dugi rok jer će neprimljenu pošiljku vratit policiji pa ti ekipa u plavom može sama dostavit obavijest bez ikakvog dogovora.Prošetaj zamoli i stvar je riješena (po meni) ali ti trebaš dobit obavijest i zabranu.

 

"Složna braća kuću grade."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li ćeš platit 2x333.50 ili 1x500 +1x167 kn nije bitno nego da ukupni iznos bude 667 kn.

 

Ta šema s poštarom neće urodit plodom na dugi rok jer će neprimljenu pošiljku vratit policiji pa ti ekipa u plavom može sama dostavit obavijest bez ikakvog dogovora.Prošetaj zamoli i stvar je riješena (po meni) ali ti trebaš dobit obavijest i zabranu.

 

"Složna braća kuću grade."

 

puno hvala na sugestijama! ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija