Jump to content

Zastara prometnog prekrsaja


kova-77

Preporučene objave

Dana 21.6,2009 godine sam zaustavljen i dobio sam prekrsajni nalog zbog prekoračenja brzine.Žalio sam se u roku na prekšajni nalog.Buduči da živim u Vukovaru a prekršaj se dogodio u Vinkovcima pozvan sam na prekršajni sud samo da dam izjavu koju su oni poslali za Vinkovce.Danas 13.1.2014 mi je stigla obavijest da sam dobio pošiljku i da je dođem dignuti u poštu i kada sam došao kaže mi službenica da je to nešto sa prekršajnog suda iz Vinkovaca ali budući da na pošiljci piše da je pošiljka za Ivana Kovačevića a ja se zovem Ivan kovačić nesmiju mi je uručiti tako da je nisam mogao podignuti.Mene interesira dali je taj prekršaj otišao u zastaru budući da je prošlo od počinjenja 4 i pol godine.Ako bi ipak dobio riješenje da sam kriv dali se mogu pozvati na zastaru buduči da su mi rekli na sudu u Vukovaru kada sam davao izjavu da nemam pravo žalbe na drugostupanjsku presudu kada sudski proces završi!

 

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 207
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

  • 3 tjedna kasnije...

da ne otvaram novu temu, molio bih još jedan odgovor u vezi zastare. u 3mj 2010. sam dobio kaznu za prebrzu vožnju 1000kn + vožnja pod utjecajem alkohola 1000 kn. žalio sam se u roku 8 dana i u 6mj 2010. mi je došlo rješenje s prekršajnog da mi je žalba odbijena i trebam platiti originalnu kaznu. nisam platio, jer sam mislio da će mi poslati novu uplatnicu, a sad više ne znam gdje je ona originalna. zanima me je li nastupila zastara i ako je jel treba nekako poništiti kaznu u policiji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebalo bi bit tako ali možeš provjerit u registru http://www.mprh.hr/registar-neplacenih-kazni

ok, nisam shvatio iz ovog teksta kako bi se trebao provjeriti registar?! je li se treba slati upit na ovaj mail koji je priložen informatika@pravosudje.hr.? i jel postoji neki drugi način osim mailom? zato sam prije pitao jel treba to nekako provjeriti u policiji, jer mi sad nije jasno jel i dalje mogu biti u registru unatoč tome što je zastara nastupila? unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, nisam shvatio iz ovog teksta kako bi se trebao provjeriti registar?! je li se treba slati upit na ovaj mail koji je priložen informatika@pravosudje.hr.? i jel postoji neki drugi način osim mailom? zato sam prije pitao jel treba to nekako provjeriti u policiji, jer mi sad nije jasno jel i dalje mogu biti u registru unatoč tome što je zastara nastupila? unaprijed se zahvaljujem
Slabo si pročitao link, iako je Petpetica odgovorio, u kojem piše "U Registar ulaze osuđenici za sve prekršaje kojima je odluka o prekršaju postala pravomoćna nakon 1. siječnja 2014.godine, koji novčanu kaznu nisu platili u dobrovoljnom roku za plaćanje kazne određenom u odluci o prekršaju."Dani mail služi onima drugima da dostavljaju podatke u registar.Policija vodi svoje evidencije kao i sud i znaju i sami kad je nastupila zastara.Možeš provjerit i u policiji ali osobno.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Postovani, molila bi vas za pomoc.

Dana 14.11.2009g., sam dobila kaznu zbog voznje pod utjecajem alkohola.

Isla je zalba za zalbom da bi zavrsila na visoko prekrsajnom sudu.

Prije 2 dana sam dobila rijesenje u kojem se odbija moja zalba sa presudom koja je bila dana 17.09.2013g.

Presudu sam primila 28.02.2014g.

Tri mij.oduzimanja vozacke i 2000kn kazne.

Zanim me da li je moj prekrsaj otisao u zastaru i kako je moguce da im je potrebno 5 mij.da mi dostave presudu.

Na presudi se nigdje ne nalazi neki sluzbeni datum osim da je presuda donesena 17.09.13g. Isto tako su tu presudu mogli donjeti bilo koji dan pa i prosli tjedan i navesti datum koji zele.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar apsolutna zastara nije nakon 4g.?

 

Jeste.

 

Kada bi u mom slucaju trebala nastupiti zastara?

 

15/11/2013.

 

S obzirom da mi je 3mij.oduzeta i vozacka kada bi ta kazna trebala stupiti na snagu, u presudi se to nigdje ne navodi.

 

Prvi dan iza dana u kojem ćete dobiti obavijest policije o početku trajanja zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok,hvala na odgovorima.

Iskreno kada je proteklo 4 godine vec sam otpisala taj slucaj.

Iskreno, iskreno sokirana sam jel je to bilo prije pet godina i naravno da su se sve moguce okolnosti promjenile.

Sada jos jedino mogu pitati sta mi je najbolje uciniti s obzirom na novo nastalu situaciju.

Primanja nemama (nezaposlena), roditelji stari, vozacka krajnje potrebna..

Mozda otici na sud pa pokusati dog.rad za opce dobro?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo jedan slučaj, vezan je uz zastaru pa da ne otvaram novu temu...

 

Prekršaj u prometu se dogodio 15.04.2011. Poziv na glavnu raspravu stiže sredinom šestog mjeseca 2011. Na rapravi sudac utvrđuje da nisu točni neki podaci iz optužnog prijedloga i da želi saslušati policajca te da se treba malo izmjeniti optužni prijedlog. Dana 01.03. 2014. stiže poziv za glavnu raspravu koja će biti 06.03.2014 s točnim podacima u optužnom prijedlogu... Da li je slučaj pao u zastaru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema roka za dostavu.

 

Bolje je "netalasati".

 

Zastara za izvršenje sankcije nastupa 17.09.2016. godine.

 

Ne "netalasam" cinjenica je da su u obrazlozenju naveli niz netocnih tvrdnji.

Da sam sucu na saslusanju priznala da sam pila-nikada za ovaj slucaj nisam pozvana na sud,sve se rijesavalo zalbama.

Da sam odbila vadjenje krvi-nisu mi ga niti ponudili. Itd...

Nararavno, u rjesenju nema vise mogucnosti zalbe.

Vise od dvije godine je proslo (3g) od bilo kakvo pokretanja postupka od moje zalbe pa je moguce i relativna zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, umoljavam za savjet, pauk je odnio vozilo 1999. godine sa starog Kvaternikovog trga. Policija je još crtala skice vozila. Preuzela sam vozilo u Strojarskoj ulici i potpisala jer nisam željela platiti. Mislim da sam se i žalila na skicu i zapisnik, ali prošlo je 15 godina. Prije tjedan dana suprug (vlasnik automobila) dobiva poziv na sud od Zagreboarkinga da mora platiti premještanje vozila. Prošlo je 15 godina.......po kojem osnovu se mogu žaliti, presuda će biti zrečena 17. travnja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Imam pitanje. Imala sam dva prekršaja, prekoračenje brzine, jedan 17.3.2009 a drugi 25.5.2010. Prošli tjedan mi je policija bila ostavila u pošti da se moram javiti na prekršajni sud u Zg da naplate kaznu i ja došla da bi mi gospođa rekla da je ta kazna otišla u zastaru prije 3 dana i da je to 2009.god. Ako je zastara 3 ili 4 godine je li moguće da oni meni mogu naplatiti još uvijek kaznu iz 2009.godine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dobila sam prekšajni nalog 24.09.2011. zbog neposjedovanja dokumenata u voznji te mi je prije par dana samo oduzet iznos kazne s mog tekuceg racuna bez ikakve prethodne obavijesti. Zanima me kada je nastupila zastara te zar se ne mora poslati nekakvo rjesenje prije nego mi se naplati kazna? Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav. Imam nekoliko pravomoćno izrečenih kazni za prekršaje u prometu iz 2010. godine, pa me zanima da li se moram pozvati na zastaru pismenim putem (i kome, ako se moram), ili je to automatski riješeno. Pitam zato jer sam upravo ovih dana imao blokiran račun na fini za neke druge kazne novijeg datuma koje nisu u zastari, pa se bojim da se ne bi to isto dogodilo sa ovim kaznama koje su očito u zastari. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam pitanje u vezi ovog registra o neplaćenim kaznama. Auto mi je na d.O.o. na njega imam upozorenje sto nisam na vrijeme promijenio prometnu dozvolu. Dogadaj je bio prosle godine a obavijest sam dobio prije 3 tjedna...e sada pisalo je da nije jos na preksajnom sudu.

Dali i to ulazi u taj registar ili tek nakon pravomocnosti koliko sma skuzio?

 

Drugi slucaj imam kaznu na svoje ime i prezime od 500 kn koju nisam platio tj sjelo mi je na racun od fine. Kazna je bila prosle godine.

Dali s time ulazim u taj registar iako se auto vodi na d.O.o. tj dali mogu auto registrirati koji je na d.O.o. a kazna na fizicku osobu?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam pitanje u vezi ovog registra o neplaćenim kaznama. Auto mi je na d.O.o. na njega imam upozorenje sto nisam na vrijeme promijenio prometnu dozvolu. Dogadaj je bio prosle godine a obavijest sam dobio prije 3 tjedna...e sada pisalo je da nije jos na preksajnom sudu.

Dali i to ulazi u taj registar ili tek nakon pravomocnosti koliko sma skuzio?

 

Drugi slucaj imam kaznu na svoje ime i prezime od 500 kn koju nisam platio tj sjelo mi je na racun od fine. Kazna je bila prosle godine.

Dali s time ulazim u taj registar iako se auto vodi na d.O.o. tj dali mogu auto registrirati koji je na d.O.o. a kazna na fizicku osobu?

 

Hvala

1. Nakon pravomoćnosti.

 

2. Kazna je plaćena a i da nije ne bi ušla u registar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav. Imam nekoliko pravomoćno izrečenih kazni za prekršaje u prometu iz 2010. godine, pa me zanima da li se moram pozvati na zastaru pismenim putem (i kome, ako se moram), ili je to automatski riješeno. Pitam zato jer sam upravo ovih dana imao blokiran račun na fini za neke druge kazne novijeg datuma koje nisu u zastari, pa se bojim da se ne bi to isto dogodilo sa ovim kaznama koje su očito u zastari. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 

Ne bi bio baš toliko siguran da su ove iz 2010. u zastari.

 

Do zastare može potrajati max 7 godina manje 1 dan, a u ekstremnim slučajevima korupcije čak i 10 i više godina.

 

Tijela koja ovršuju novčana sredstva su u ovršnoj ispravi upoznata s datumom zastare i nemaju pravo izvršiti ovrhu nakon tog datuma tako da se taj dio automatski rješava.

 

Da podsjetim, zastara za vođenje prekršajnog postupka nastupa u roku od 3 odnosno 4 godine, ali postoji i dodatan rok za izvršenje prekršajne sankcije od 3 godine koja započinje datumom pravomoćnosti.

 

Pročitajte legalisov članak:

 

http://www.legalis.hr/forum/entry.php/13-Zastara-u-prekr%C5%A1ajnom-postupku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste me razumijeli.. Kazne su zapravo iz 2007, 2008... a pravomoćne presude za sve te kazne su donešene u 2010. godini.. pa su valjda u zastari, pošto je prošlo više od tri godine od pravomoćnosti presude.. no najbitnije mi je da ukoliko je tako kako ste napisali, da se ne trebam pisanim putem pozivati na zastaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovani,

 

počinio sam prekršaj 17.10.2011. godine. Žalio sam se 27.10.2011. godine i nakon žalbe policijska postaja mi šalje dopis da me oslobađaju od terečenja za stavaku 1 zbog krive pravne kvalifikacije prekšaja. Prvostupanjski sud me nakon suočenja s policajcem 13.01.2012. proglašava krivim za točke 2 i 3 tj. 1000 kn. A pošto stvarno nije moja krivica žalio sam se na Visoki prekršajni sud žalbom 20.02.2012. jer izjave policajca u prekršajnom nalogu i na sudu nisu se podudarale tj. bile su oprečne.

Danas 28.07.2014. dolazi mi rješenje Visokog prekršajnog suda od 20.05.2014. da se žalba usvaja i poništava se presuda prvostupanjskog suda i sve se šalje ponovno tom prvostupanjskom sudu na ponovno suđenje i odluku.

Mene zanima da li je možda nastala zastara i kada bi mogla nastupiti?

Mogu li išta drugo probati napraviti?

I ima li ikome logike da me policija oslobađa za terečenu točku te me visoki oslobađa za druge dvije i da me ponovno šalje na sud za stvari za koje očito nisam kriv i koje sam već osporio??

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani,

 

počinio sam prekršaj 20.03.2011. godine. (prolazio raskrizje sa sporedne ceste preko glavne gdje me udario 14.godišnji motociklist).

nakon par sudskih poziva gdje sam se uredno odazivao na rasprave (jedini ja)14.07.2014. donesena je presuda u kojoj se navodi par činjenica koje uopce nisu točne, i moj nedolazak na zadnju raspravu na koju sam zakasnio sat kasnije jer sam poziv primio usmeno gdje se proglašavam krivim (3000kn)

Zanima me kako u predmetnom slučaju nije nastupila zastara budući da su prošle 3 godinei da li je moguće da do nje dođe uz žalbu koju imam pravo podnijeti prekršajnom sudu?

unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molio bih vas odgovor na ovo pitanje.

Dana 19. 10. 2010. upravlja sam automobilom pod djelovanjem alkohola 1,20 promila. Već 23.10. 2010. stigla mi je obavijest od lokalne policijske postaje o zabrani upravljanja motornim vozilom u roku 6 mj., te novčana kazna 5000 kn kao i naputak za žalbu lokalnom Prekršajnom sudu. U roku od 8 dana poslao sam žalbu na Prekršajni sud i od tada ništa nije stizalo preko 4 godine do danas kad mi je od lokalne PP stigla obavijest da mi se sljedeći dan po primitku obavijesti provodi izvršenje pravomoćno izrečene mjere upravljanja vozilom u roku 6 mjeseci temeljem pravomoćnog obaveznog prekršajnog naloga MUP-a, lokalne PU i PP od dana 24.7.2014.

Zanima me je li u mom slučaju nastupila neka vrst zastare, je li mi moguće žaliti se nekom višem sudu na ovo rješenje, te da li mogu očekivati i neku novčanu kaznu.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

imam pitanje pa bih molio za pomoć.

U 8 mjesecu 2012 sam zaustavljen radi prometnog prekršaja prolaska kroz žuto (crveno svijetlo) i napuhao sam 1.16.

Dobio sam uplatnicu koju sam ovrhom platio. Žalbu nažalost nisam pisao.

Do sada mi nije dolazilo nikakvo rješenje . Zanima me nakon koliko ide zastara te dali sada išta mogu učiniti da umanjim štetu, odnosno da ne bih ostao bez vozačke na duže vrijeme?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru...Malo sam se raspitao za svoj predmet preko mupa.

Kažu mi da je policijac učinio grešku i samo me novčano kaznio.

Nije stavio mjeru uduzimanja vozačke.

Kažu da je najbolje ništa ne dirati, jer vjerovatno će ići u zastaru. Imate li iskustva sa ovakvim slučajem?

 

Drugo pitanje...ako mi i dođe rješenje o oduzimanju vozačke, dali se mogu žaliti?

 

Hvala i stvarno vam treba platiti kavu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kažu da je najbolje ništa ne dirati, jer vjerovatno će ići u zastaru.

 

Ne bi baš rekao, jer ima još dosta do zastare. A i sad vidim da ste vi već platili kaznu, pa je zapravo pitanje je li vam možda izdan nalog na kojeg vi niste prigovorili, pa je on već pravomoćan? Što ste točno dobili od policije - obavijest o prekršaju, nalog ili optužni prijedlog?

 

Drugo pitanje...ako mi i dođe rješenje o oduzimanju vozačke, dali se mogu žaliti?

 

Ukoliko je izdan nalog i postao pravomoćan - ne možete. Ukoliko dođe što sa suda, pisat će imate li ili ne pravo na žalbu.

 

Hvala i stvarno vam treba platiti kavu

 

Nema problema, a nemojte s kavom, još će pasti optužba za nadripisarstvo :-) ...

 

Hvala je sasvim dovoljno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim da mi pomognete oko slijedeće sitaucije.

Prekršaj je počinjen 9.2.2010. a presuda je donesena 13.10.2013. Nisam se žalio na presudu u iznosu od 2.000kn a nisam se žalio ni nakon počinjenog prekršaja.

U subotu 4.10.2014. sam isao na registraciju vozila međutim stoji zabrana registracije zbog neplaćene kazne.

Zanima me da li je nastupila zastara a i s obzirom da je prekršaj iz 2010. smije li bit zabrana na registraciju vozila.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitno je, jer u Registar neplaćenih kazni ulaze one presude/odluke o prekršaju, koje su postale pravomoćnim nakon 01/01/2014. One ranije ne ulaze. Više o tome - http://www.mprh.hr/registar-neplacenih-kazni

 

Obzirom je vaša ušla, onda je i presuda očito bila izvješena ili krajem prosinca 2013. ili u 2014., a protekom roka za podnošenje žalbe definitivno postala pravomoćnom nakon 01/01/2014. Morat ćete platiti ili auto "prepustiti" nekom drugom tko nema kazni, pa ga može registrirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitno je, jer u Registar neplaćenih kazni ulaze one presude/odluke o prekršaju, koje su postale pravomoćnim nakon 01/01/2014. One ranije ne ulaze. Više o tome - http://www.mprh.hr/registar-neplacenih-kazni

 

Obzirom je vaša ušla, onda je i presuda očito bila izvješena ili krajem prosinca 2013. ili u 2014., a protekom roka za podnošenje žalbe definitivno postala pravomoćnom nakon 01/01/2014. Morat ćete platiti ili auto "prepustiti" nekom drugom tko nema kazni, pa ga može registrirati.

 

Molim na koji način se može "prepustiti" drugome?

Da se vratim malo na zastaru. Prije (2008.) sam imao slučaj da dvije godine nakon počinjenog prekršaja nije pokrenut sudski postupak pa je sve otislo u zastaru. U ovom slučaju je od počinjenja prekršaja do donošenja presude prošlo više od tri godine pa mi nije jasno kako sad nema zastare s obzirom da niti jedna strana u tom periodu nije ništa poduzimala. Također je prošlo više od 4 godine od počinjenja prekršaj a nisu se ni pokušali naplatit tj još nema ovrhe na tekučem računu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim na koji način se može "prepustiti" drugome?

 

Darujte automobil bračnom supružniku/roditelju/djetetu.

 

Da se vratim malo na zastaru. Prije (2008.) sam imao slučaj da dvije godine nakon počinjenog prekršaja nije pokrenut sudski postupak pa je sve otislo u zastaru. U ovom slučaju je od počinjenja prekršaja do donošenja presude prošlo više od tri godine pa mi nije jasno kako sad nema zastare s obzirom da niti jedna strana u tom periodu nije ništa poduzimala.

 

Rok tzv. relativne zastare, u kojem se mora pokrenuti prekršajni progon/postupak iznosi 2 godine od dana počinjenja prekršaja, što je ispoštovano podnošenjem optužnog prijedloga nadležnome prekršajnome sudu.

 

Rok u kojem sud mora pravomoćno završiti postupak je 4 godine od počinjenja prekršaja, što je opet ispoštovano.

 

Također je prošlo više od 4 godine od počinjenja prekršaj a nisu se ni pokušali naplatit tj još nema ovrhe na tekučem računu.

 

Ovdje se radi o jednoj novoj vrsti zastare - izvršenja pravomoćno izrečene prekršajno-pravne sankcije, koji iznosi 3 godine od datuma pravomoćnosti presude, dakle to će biti tamo negdje u 2017., i bez brige - neće otići u zastaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

 

Moram produljiti vozačku i naišao sam na problem: u 6.-om mj. o.g., zaradio sam kaznu zbog prekoračenja brzine. Nisam je platio, jerbo sam nezaposlen. Namjeravao sam na sudu tražiti supletornu kaznu, zbog statusa, je li. Međutim, netko mi je skrenuo pažnju na Registar neplaćenih kazni i upozorio da mi neće produljiti vozačku.

Je li tome tako? Naime, nalazim li se u Registru neplaćenih kazni samim prekršajem, odnosno, neplaćanjem kazne unutar dospjeća ili unutra ulazim tek ako se oglušim na pravomoćnu presudu, nakon sudskog postupka?

 

Zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izgleda da nista od darovanja jer mi je jedina mogučnost darovati auto roditelju a kako je to drugi nasljedni red plača se porez od 5%.

 

Sukladno čl. 26. http://www.zakon.hr/z/561/Zakon-o-posebnom-porezu-na-motorna-vozila poreza su oslobođena darovanja učinjena prvom nasljednom redu. Porez plaća stjecatelj (obdarenik).

 

Naime, nalazim li se u Registru neplaćenih kazni samim prekršajem, odnosno, neplaćanjem kazne unutar dospjeća ili unutra ulazim tek ako se oglušim na pravomoćnu presudu, nakon sudskog postupka?

 

U Registar ulaze pravomoćno izrečene kazne koje nisu plaćene u dobrovoljnom roku koji je određen odlukom o prekršaju. Kod vas još očito nije nastupila pravomoćnost odluke, stoga niti niste u tom Registru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Zanima me kako je moguće da mi se ne usvaja žalba na počinjeni prekršaj za brzinu iako je policajac upisao 3 različite registracije, upisuje članak po kojem me kažnjava a onda u opisnom djelu opisuje drugi prekršaj (upisuje članak za prekršaj u naselju a opisuje prekršaj van naselja) ali sutkinja kasnije potvrđuje da me se kažnjava za prekoračenje van naselja sa ograničenjem brzine na što ja naknadno dokazujem izvodom iz postavljanja signalizacije da ne postoji to mjesto gdje me je on van naselja kaznio jer između ta 2 naselja koja stoje u rješenju nema uopće ceste jer je tabla do table. Na saslušanju mi sudac kaže da nek se žalim na to za što me terete zbog povrede svega ovog što sam opisao i još sve smijao jer da to ne prolazi nigdje takva povreda materijalnog prava, a sutkinja iz drugog grada(čitaj sela) ne mari za ničim navedenim nego donaša pravomoćno rješenje bez mogućnosti žalbe zbog nekakavog žurnog postupka. Pa sad mene zanima kako je to moguće i ispada da oni žele meni uzet pare pošto poto nevezano za činjenice.

 

i za 4 mj mi prolazi rok od 3 godine od donošenja presude.

Pa ako neko ima komentar ili sto sl..

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne kaznjava mene sudac sa saslusanja nego sudac iz grada gdje me policajac zaustavio. Ali saslušanje sam obavio u svome gradu... i tauj sudac se smijao.. a ova druga sutkinja koja donaša presudu smatra sve moje činjenice nebitne očito... zato i kažem da nije bitno činjenično stanje nego samo kako uzet pare.. i onda ti još ne dozvoljavaju žalbu na takvu presudu... strašno.. mene samo sad zanima kome da se ja obratim da zatražim stegovni postupak ili nešto slično tome protiv te sutkinje i tog policajca... jer jadno je da iz moje plaće odlazi novac na plaće takvih nesposobnjakovića

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, proučio sam malo zakon i vidim da je povrijeđeno više odredaba tog zakona. E sad me za kraj zanima još ovo:

1. ako je dokažem povredu svih tih čl. dal ja mogu tražiti ukidanje presude ili samo ponavljanje postupka?

2. ako dođe do ponavljanja postupka dal se postupak veže samo za prekršaj koji oni navode ili mogu ako ja pobijem njihovu presudu oni me teretit za 2. prekršaj? jer bilo je puno propusta i ja više sam ni ne znam dal sam uopće počinio prekršaj, moža i jesam ali sigurno nisam taj za koji me terete (jer ga je nemoguće za počiniti), tada postoji mogućnost da sam ja počinio jedan 2. prekršaj. PA me zanima dal me tada oni mogu teretiti za taj 2. ili ne? Upitno je na kraju mjesto di me je on uhvatio sa tom brzinom zato pitam.. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.samo to moraš dokazat.novi postupak koji može rezultirat odbacivanjem optužnice

2.samo o prekršajima po kojemu je napisan prekršajni nalog ili optužni prijedlog.Mogu kasnije napisat i novi prekršajni nalog ako nije nastupila zastara

 

čl.161 st.3 i 4 (ispravak grešaka iz naloga ili optužnog prijedloga)

 

jesi ti vozio brže od propisanog bez obzira na naselje ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam vozio 83 kmh na sat, kad sam ponovo prošao dionicu nakon godinu dana koliko se sjećam ispada da sam vozio u naselju sa ograničenjem 60. Znaći sa odbitkom od 10 kmh prekoračenje iznosi 13 kmh i novčana kazna je ista kao i za ovo što me terete. Ali mene sad zanima ako dokažem sve to da li mogu dovest u pitanje i mjesto jer opisano mjesto nepostoji po zakonima fizike :) a sad da ja sam sebe idem dovest u krivnju nisam lud.

e to sam baš tio pitat vezano za taj cl. 161 stavka 4, na što se temelji taj rok od 8 dana.. jer ni u prvom slučaju nakon krive ispune policajca zapsinika o prekršaju, naloga i čitača multinove nisu oni izmjenili podatke nego sam ja naveo u pritužbi i teko onda su ispravili podatke.. znači rok od 8 dana je prošeao itekako i sad koliko sam ja shvatio taj cl trebali su odbacit optužbu? ili griješim... a što se tiče samo prekršaja su njega su tek usuglasili kad sam bio pozvan na saslušanje .. znaci godinu dana od prekršaja.. znaci vrijedi isto po tom čl da su trebali odbacit jer ponovo nije u roku od 8 dana..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zelim objasniti da prekršaj za koji me terete je nemoguće napraviti a samim time i kazna pretpostavljam dtj presuda bi trebala biti neizvršiva tj trebala bi se odbaciti.

Evo sad su mi poslali kopije spisa jer su ga mudrijasi zadrzali iako je bio upucen Visokom prekršajnom sudu u Zg a ne njima...sad čitam i ako možeš da mi objasniš tih 8 dana iz čl. 161 st 4. Piše da preinačuju prekršajni nalog tj ispravljaju zbog silinih grešaka policajca 2 mj sanakon počinjenja prekršaja.. pa po tom člnku piše da imaju 8 dana...

 

i jos piše u presudi kako je to uzoran policajac i bla bla.. e sad mene kao logičkog čovjek i zbog cijele sitacije.. kako netko može radit u policiji nepsimen.. znaci 2 krive registracije upisao, upisao krive članke i jos on a i sutkinja cijelo vrijeme pisu kako su me zausavili izvan naselja u mjestu X kod kucnog broja???? (iako sumnjam da je nepismen ali sad razmisljam si sve da je morao bit jos pijan od dana prije posto je bio blagdan) ali tko ce ga sad to dokazat

meni je sve to splet nelogičnosti koji bilo koji razuman covjek posumnjao na nesto...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma jbg ja sam kao i ranije racunao da se zalim pa na sudu kad me pozovu sve rjesim ali jbg ovaj put nije sudac sa saslusanja rjesavao nego drugi.. ali sam svejedno racunao da cu moc ulozit zalbu na njeno rjesenje ali eto nisu mi dali tu mogucnost... a oni su ga hvalili jel sam se ja zalio na njegov rad pa valjda ocito zato.... cijelo odlomak o njemu pisu :)

 

da se vratim na bitno.. hm znaci tih 8 dana kako ja mogu znat kad su oni saznali za gresku.. lako napisu da su tad kad njima pase.. ali jedno stvarno ne razumijem u cijeloj prici a to je bit orekrsaja.. kako vražju m.... može bit prekršaj prekoračenja brzine van naselja u mjestu X... to ne kuzim ako sam u mjestu onda sam u naselju a ne van... kakav je to prekršaj koji značenjem je proturječan.. dal je to samo meni čudno ili postoji neki takav prekršaj kojeg ja ne nalazim u PZ

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Prekršaj je počinjen 17.5.2008.godine

12.2.2009. godine prekršajni sud donosi presudu da sam kriv

U zakonskom roku šaljem žalbu na tu odluku

15.4.2011.godine visoki prekršajni sud donosi presudu da sam kriv

I na tu odluku nemam prvo žalbe

Dali je kazna u zastari jer je od presude visokog prekršajnog suda prošlo 3 godine

I ako je dali se moram pozvati na zastaru ?

Hvala na odgovru !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

Znači prometni prekršaj sam napravio 21.lipnja 2010. Nakon toga sam u rujnu otišao u inozemstvo na studij. Nakon što sam već otišao, došao mi je doma Prekršajni Nalog sa izrečenom kaznom od 2100 kuna. To je preuzeo moj djed ili moja mama i ja sam to vidio tek kada sam se vratio doma za praznike. Rok za žalbu je davno prošao, ali ja sam svejedno probao poslati žalbu s objašnjenjem situacije. Vratio sam se studirati u inozemstvo i u proteklih 4 godine jednom je došlo nešto sa suda no moji to nisu preuzeli i sad nedavno, pred negdje 2 mjeseca opet je došlo nešto sa suda i moji to nisu preuzeli.

 

Tako da osim onog inicijalnog Prekršajnog Naloga, ja nisam ništa drugo vidio niti su moji htjeli išta preuzeti u moje ime dok sam ja bio u inozemstvu.

 

Možete li mi reći da li je tu stupila zastara kojim slučajem i ako nije da li ja mogu platiti taj iznos i dalje ili ću morati u zatvor radi kazne?

uređeno: od Zdenko85
nadopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez svih podataka (ovih naknadnih dostava) - nije moguće precizno odgovoriti.

 

Trebali ste pokušati sa ili prigovaranjem glede nepravilnosti dostave (ako ih je bilo) ili sa molbom za povrat u prijašnje stanje. Ovako, teoretski govoreći ispada da je nalog postao pravomoćan i zastare nema. Ali, opet se vraćamo na rezervu glede ovih naknadnih dopisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav, molim pomoc.

Prometni prekršaj u kojem je ozljeđena moja suvozacica, znači kazneni prekršaj je počinjen 09/2006, postupak pokrenut 10/2007, a pravomoćna presuda po kojom sam kriv donesena 09.07.2009. A jučer i to prvi puta sam primio nalog da platim kaznu od 2800+400 kuna u roku od 8 dana. A u kaznenoj pisarnici su mi velikodušno rekli da će me sačekati do 01.07. Zar nije trebala nastupiti apsolutna zastara? Šta da radim? Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate prvo precizirati radi li se o prekršaju ili kaznenom djelu, jer razlika je ogromna.

Hvala na pitanju.

Nemam sad ovdje presudu, to je bio sudar i vodi se kao kazneno djelo radi ozlijeđene suputnice. Koliko sam danas uspio saznati 6 godina je zastara i ona bi nastupila 09.07.2015. Kako izbjeći kaznu? A srce me boli jer nisam kriv, ali to je bilo teško i skupo dokazati površnom sudu, no to vas znam ne zanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija