Jump to content

Zastara u prekršajnom postupku


anonimno

Preporučene objave

Prekršajni sud je donio presudu na koju sam izjavio žalbu Visokom prekršajnom sudu. Taj je sud održao sjednicu vijeća tek nakon jedne godine i osam mjeseci od dana ulaganja žalbe i donio rješenje po kojem se žalba odbija kao neosnovana i potvrđuje pobijano rješenje.

 

Prema Zakonu o prekršajima zastarni rok je godinu dana od dana počinjenja prekršaja (čl.76/1) odnosno od dana kada zastara počinje ponovo teći ako je došlo do prekida (čl.76/5).

 

Zanima me slijedeće:

 

Da li je u ovom slučaju došlo do zastare zato što sud 20 mjeseci nije poduzeo niti jednu radnju protiv okrivljenika?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li to znači da je Visoki prekršajni sud postupio pravilno kad je donio rješenje na moju žalbu TEK NAKON 20 mjeseci?

 

Zar nije trebao donijeti odluku u roku od godine dana od dana kada sam uložio žalbu, odnosno zar Sud nije počinio povredu postupka? Da li bi mogao uložiti izvanredni pravni lijek na tu okolnosti?

 

Ako uložim izv. pr. lijek kakve su šanse da predmet zastari jer do apsolutne zastare imam još manje od 30 dana?

 

hvala svima koji mi pomognu svojim savjetom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija