Jump to content

Kratkoročni krediti (do 30 dana)


medo 1

Preporučene objave

Molo bih za pravni savjet (šta učiniti)?

 

Početkom 6. mj.2012. podigao sam kratkoročni kredit (do 30 dana) u iznosu

od 1500 Kn (više se nije moglo) kod XXXXXXXXXXXXXXXX. Kod njih sam tada dobio pisani ugovor o kreditu i uvjete.Napominjem da je za obradu navedenog kredita naknada u iznosu od 300 Kn plativa kod isplate kredita. Pošto nisam bio moguć kredit vratiti u navedenom roku to sam po isteku roka kod iste firme (trgovačkog društva) podigao ponovno isti kredit kojim sam isplatio predhodni uz naknadu od 300 Kn.Zbog dalje nemogučnosti isplate kredita to sam učinio isto i u 8, 9, i 10 mjesecu.

U 11. mj. kad sam došao i dalje obnovi kredit kao i do tada službenica koja je radila mi je odgovorila da nemogu dobit pisani ugovor već da samo platim obradu kredita što će mi biti produženo za njesec dana, jer da im nešto nevalja program, što će biti do sljedećeg puta rješeno.U 12. mj. postupak je bio potpuno isti što mi je postalo vrlo sumnjivo pošto u oba mjeseca nisam dobio nikakve potvrde o uplatama po 300 kn za tro-

škove obrade kredita iako sam tražio da mi to daju. Odgovor je bio "pa mi to imamo u kompjuteru". Kod produživanja za 01. i 02.mj 2013 postupak i odgovor je bio uvijek isti (još uvijek na program ne radi) no da bi imao bilo kakav dokaz o uplatama ja sam naše razgovore tajno snimao mobitelom koje snimke i imam. Za 03. mj.2013. na moje inzistiranje uspio sam utjerati kakvu takvu pisanu potvrdu o uplati 300 Kn. To znači da sam ja njima uplatio praktično (11.,12.2012.01.,02.,i03. 2013) ukupno 1500 Kn. Oni se i sada pokušavaju samnom kao nagoditi da kredit platim u 2 ili 3 rate iako sam isti već praktično otplatio.(nije li ovo kamatarenje)

Jedna advokatska kancelarija nije mogla doći k sebi za ovo šta i kako se radi i predložila mi da ih prijavim.

Pitam: kome i kako ih prijaviti?

uređeno: od drot13
brisanje naziva
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
Molo bih za pravni savjet (šta učiniti)?

 

Početkom 6. mj.2012. podigao sam kratkoročni kredit (do 30 dana) u iznosu

od 1500 Kn (više se nije moglo) kod XXXXXXXXXXXXXX. Kod njih sam tada dobio pisani ugovor o kreditu i uvjete.Napominjem da je za obradu navedenog kredita naknada u iznosu od 300 Kn plativa kod isplate kredita. Pošto nisam bio moguć kredit vratiti u navedenom roku to sam po isteku roka kod iste firme (trgovačkog društva) podigao ponovno isti kredit kojim sam isplatio predhodni uz naknadu od 300 Kn.Zbog dalje nemogučnosti isplate kredita to sam učinio isto i u 8, 9, i 10 mjesecu.

U 11. mj. kad sam došao i dalje obnovi kredit kao i do tada službenica koja je radila mi je odgovorila da nemogu dobit pisani ugovor već da samo platim obradu kredita što će mi biti produženo za njesec dana, jer da im nešto nevalja program, što će biti do sljedećeg puta rješeno.U 12. mj. postupak je bio potpuno isti što mi je postalo vrlo sumnjivo pošto u oba mjeseca nisam dobio nikakve potvrde o uplatama po 300 kn za tro-

škove obrade kredita iako sam tražio da mi to daju. Odgovor je bio "pa mi to imamo u kompjuteru". Kod produživanja za 01. i 02.mj 2013 postupak i odgovor je bio uvijek isti (još uvijek na program ne radi) no da bi imao bilo kakav dokaz o uplatama ja sam naše razgovore tajno snimao mobitelom koje snimke i imam. Za 03. mj.2013. na moje inzistiranje uspio sam utjerati kakvu takvu pisanu potvrdu o uplati 300 Kn. To znači da sam ja njima uplatio praktično (11.,12.2012.01.,02.,i03. 2013) ukupno 1500 Kn. Oni se i sada pokušavaju samnom kao nagoditi da kredit platim u 2 ili 3 rate iako sam isti već praktično otplatio.(nije li ovo kamatarenje)

Jedna advokatska kancelarija nije mogla doći k sebi za ovo šta i kako se radi i predložila mi da ih prijavim.

Pitam: kome i kako ih prijaviti?

Ja sam kod njih posudio 800 kuna-kada bi se našao u situaciji kako mi neće izdati potvrdu,samo bih rekao dali mogu nazvati policiju ili moram izaći van,i onda ih nazvati,a nalaze se 20 metara dalje!Siguran sam kako bi dobio potvrdu isti tren!Naime,ja sam imao slućaj sa XXXXXXXXXXX i rekli su mi kada sam sve platio kako ne izdaju potvrde,na to sam rekao OK onda zovem svoga odvjetnika i policiju kako nebi bilo dodatnih problema-dobio sam potvrdu za 10 minuta!

uređeno: od drot13
brisanje naziva
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Kada bilo što plačate,a nemate ugovor,Vi ste u poziciji njima manipulirati!!! Svaku uplatnicu sačuvati,mogao bi se i razgovor snimiti npr. mobitelom,zatim otići u policijsku postaju,ako ništa drugo,zaustavili bi kamatarenje,lihvarstvo,a i ovrhu na primanja tj. sve bi ušlo u policijski zapisnik(isto zamolite svoju kopiju ali sa original ovjerom) i možete dati svojoj banci i svom poslodavcu,tako su primoreni Vas tužiti tj. nema ovrhe nego građanska parnica!!Na sudu bi ispričali svoju ISTINU i pokazali uplatnice 3/4 puta po 300kn i najminimalnije 100% bi dug bio toliko umanjen,VTO možda i zatvoren itd. PRIMJER:u Njemačkoj je to nemoguće,ako tako nešto postoji,onda se dug produžuje ali se plaća nešto malo,simbolićno jer ipak imaju zaradu i da su Vam naplatili 30 a ne 300kn a glavnicu bi vratili ionako!!!Možda bih doveo pred poslovnicu prijatelje,susjede itd. i prosvjed protiv legalnog kamatarenja!!!! Ima dosta mogučnosti!! Meni nude nekakvo ulaganje,ali putem interneta i bez ugovora-i čude se kako ja njima ne vjerujem,isto tako krediti putem interneta a nedaju mi adresu??? Što posudim,to i vratim,ali kradi ti mene-biće ti žao,jer ja ču primati mirovinu,a ti češ dobiti ključ u bravu!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija