Jump to content

Građevinska dozvola


anonimno

Preporučene objave

Poštovani zahvaljujem Vam na Vašem vremenu i molim Vas za pomoć, naime o čemu se radi:

 

Kupio sam parcelu u Dubrovniku veličine oko 500 m2 i naravno želio bi ishoditi građevinsku dozvolu i jednog lijepog dana izgraditi kuću.

 

Prije same izrade projekta zanimaju me dvije stvari. Susjed čija parcela granići sa našom je sa svojim podrumom dosao na sam rub naše parcele a sa kućom se odmaknuo otprilike dva metra (naravno na tu stranu neće otvarati prozore) a posto je naša parcela dosta uska (12m max.) zanima me koliko se najmanje moram odmaknuti od ruba parcela sa kućom. Mi mu nismo dali suglasnost da podrumom dode na kraj parcele jer tada jos parcela nije ni bila nasa a nije mu dala suglasnost ni osoba koja je nama prodala parcelu. Mi sa tim nemamo ništa protiv već nas zanimaju slijedeće stvari:

 

Čuo sam da ukoliko ne otvaram prozore kuću mogu postaviti jedan metar od ruba parcele da li je to točno, dakle koji je zakonski minimum i koliko kuća ukoliko na toj strani ne otvaram prozore mora biti udaljena od ruba parcele?

 

Mislim da je bitno napomenuti da sam sa tim susjedom u relativno dobrim odnosima ali bi želio znati ove stvari prije nego stavimo karte na stol. Također sam čuo da ukoliko je susjed sa svojim objektom (u ovom slučaju sa podrumom) došao na samu granicu moje parcele da uopce ne moram traziti njegovu suglasnost vec da kuću mogu odmah staviti uz granicu parcele.

 

Još jedan podatak koji mi ide na ruku je da susjed sada prilazi svojoj parceli tj. gradilištu dijelom i preko moga zemljišta i ukoliko ja to želim mogu mu praktički onemogučiti pristup kući sa automobilom. Ja sam čak spreman dati mu i taj dio zemlje u zamjenu sa suglasnost da svoju kuću postavim na sam rub parcele dakle da se ne moram odmaknuti ni taj zakonski minimum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajme, pa za boga miloga, što si ti to kupio!!!

 

Imat ćeš problema sa susjedom sasvim sigurno,

ako ne odmah onda poslije, u svakom slučaju sve dogovore odmah stavi na papir i to potpišite, i ovjerite kod notara, jer čim dođe do prvih problema reći će ti da se tako niste

dogovorili.

Moj savjet - prodaj parcelu i ne zezaj se s takovim stvarima - i bježi od bilo koakovih zajedničkih djelova parcela - nužnih prolaza itd itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija