Jump to content

Braniteljski dodatak na mirovinu


Mirjana K

Preporučene objave

Moja majka koristi svoju prijevremenu mirovinu,nazalost otac mi je umro 2000 g.mjesec dana prije nego je ostvario svoju mirovinu .Bio je branitelj vise od dvije godine,ukupno je sa braniteljskim stazom imao 37 godina staza.Moje je pitanje dali moja majka ima pravo na njegov braniteljski dodatak ,posto je ona u svojoj mirovini .Pokusala je traziti obiteljsku mirovinu ali su joj na kraju izracunali da joj je ta obiteljska1900kn manja nego njezina .Ona ima oko 2300kn.Napominjem da je otac imao vecu placu od nje i ktome je bio branitelj,ima li ona ikakva prava na to sto je on bio branitelj,tj ima li pravo na neki braniteljski dodatak.Kako je moguce da on ima manju mirovinu od nje a imao je veca primanja i bio branitelj vise od dvije godine?Dali da se zali na to rjesenje iz obiteljske mirovine??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branitelji nemaju pravo na mirovinu(osim ako su HRVI).

imaju pravo na povečenje mirovine od 10% do 30% što ovisi o vremenu pristupanja postrojbi i vremenu provedenom u HV ili policiji.

supruge umrlih braniteljka nemaj to pravo na uvečanje mirovine.

 

na rješenjke za obiteljsku mirovinu se nevrijedi žaliti. od nje je bolje odustati obzirom da je osobna mirovina veča.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija