Jump to content

Smetanje Posjeda rok za suđenje u razumnom roku _


omis25

Preporučene objave

Poštovani,

 

Imam pitanje uvezi suđenje u razumnom roku. Predmet za smetanje posjeda je predan sudu u 3 mjesecu 2013 do dan danas nije bilo nikakvo ročišće a ta vlasnica još gradi a ja živim u inuzemstvu pa je nemogu zaustavit prijavio sam građevinskoj ali od njih nema koristi.

 

Puno Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Budući da je posjedovni spor hitan spor i da sud nije poduzeo baš nikakve radnje teoretski dolazi u obzir zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku iako je prošlo tek oko godinu dana. O tom zahtjevu će odlučivati predsjednik suda.

 

Rok od 3 godine kao neki uobičajeni rok bi se trebao primjenjivati na postupke koji nisu hitni i to za donošenje prvostupanjske odluke, a ne za početak postupanja suda.

 

Međutim, s obzirom na uobičajenu praksu (pri kojoj se npr. ono "hitan" zanemaruje), vjerojatno tim zahtjevom nećete ništa postići odnosno učinak će biti isti kao i da ste poslali požurnicu (tj. više-manje nikakav).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Imam pitanje uvezi suđenje u razumnom roku. Predmet za smetanje posjeda je predan sudu u 3 mjesecu 2013 do dan danas nije bilo nikakvo ročišće a ta vlasnica još gradi a ja živim u inuzemstvu pa je nemogu zaustavit prijavio sam građevinskoj ali od njih nema koristi.

 

Puno Hvala

 

Očito je da je to učestalo na području Omiša. Imam dosta stranaka i predmeta tamo i svi su po istom principu. Nelegala gradnja i poslije legalizacija. Zanemarena je služnost vidika i druge bitne činjenice a susjedi su se protivili legalizaciji,,,,,, tužbeni zahtjevi su trenutno samo za naknadu štete uslijed smanjene vrijednosti nekretnine. Gradnja je završena i objekti su legalizirani pa rušenje nije realno....

Sve se događa na području Omiša-Nemira i u blizini te sve to ukazuje na mogućnost i nečeg drugog....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovorima. 3 godine je sramotno imaš mjesec dana da napraviš tužbu a kad je napraviš kao da je nisi napravija. Glavno je da mogu preko interneta pratit moj slučaj. Pametnje bi bilo da je zaposleno puno više sudac da se sporovi rješavaju brže barem bi tada manje bilo ovakih nasilnika koji oduzimaju zemlju onda se smiju svakome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...

Nelegala gradnja i poslije legalizacija. ...

 

susjedi su se protivili legalizaciji,,,,,,

 

Sumnjam da je to ograničeno samo na to područje jer je zakon posebno "dizajniran" da potakne upravo takvo ponašanje.

 

Tko će biti toliko glup da troši na papire kad može očekivati periodičnu legalizaciju (ova je 3. za koju znam, samo daleko sveobuhvatnija od ranijih), pa onda - jednog dana - otplaćivati papire od prihoda koje ostvari nelegalnom građevinom. Postupci, uključujući upravne sporove, traju i više od 10 godina, nelegalnih objekata će i nakon legalizacije biti toliko da se objektivno neće moći ukloniti niti mali dio, a prilično je sigurno da će u slijedećih 20 godina opet biti neka legalizacija. (Dobar džeparac za državu s vremena na vrijeme. Ajmo biti malo zlobni - sad su "privremeno" zaposlili ljude u ovoj "agenciji za legalizaciju", očekuju na 3 godine. Produljit će se na 6, i što će onda s tim ljudima? Nova legalizacija bi bila dobro rješenje, a uz to se "samofinanciraju" :-). 20 godina čini puno vremena, ali građevine se grade za 100 godina.

 

Što se tiče susjeda koji su se protivili - (k)ako su se protivili? Kampirali su pod oglasnom pločom da vide obavijest o postupku? Ako nisu reagirali u roku po stavljanuu obavijesti na ploču, izgubili su pravo da uopće sudjeluju u postupku kao stranka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija