Jump to content

Alimentacija


anonimno

Preporučene objave

Postovani,

imam par pitanja, pa ako biste bili ljubazni da odgovorite,

1.Kako se alimentacija odredjuje?

2.Ako je supruga nezaposlena i ne zeli se zaposliti, dali sam duzan placati i za nju alimentaciju?

3.Da li ja mogu znati kako i gdje se trosi novac za alimentaciju i da li se mogu usprotiviti ako smatram da se drukcije treba trositi ili ja nad tim nemam nikakav utjecaj?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uglavnom alimentacije je ili postotak place ( oko 25-35% po dijetetu i smanjuje se ako imas vise djeca) ili se moze odrediti kao postotak minimalne place isto. Zavisi o sudu. Alimentacija je odrzavanje dijeteta ne majke tako da nema veze da li je ona zaposlena ili nije. U svim drugim zemljama po svijetu alimentaqcija bi se odredila prema placama od majke i oca ali nije tako u hrvatskoj...jednostavno je samo postotak place oca ili postotak minimalne place. Nemozete nazalost nikako odrediti kako se trosi taj novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja imam slucaj da sudovi nisu u vezi jer imam 3 punoljetna sina i dvojica starijih me naizmenicno tuze tako da stalno placam ovrhe i to po par mjeseci mi uzimaju po cijelu placu a onda 50% od bruta ( ja sam duzan od place platiti porez ) i dok mi uzima jedan drugi me tuzi i stalno placam kamate. Najmladi zivi samnom i sad mu nemogu pruziti nista a u meduvremenu zena mi je ostala bez posla tako da sad cekam gubitak posla jer mi paralelno djeca ometaju na poslu i prijete mi zatvorom i da ce me strpati u ludnicu pogotovo srednji Sinisa Martic koji inace ide na ekonomski fakultet a najstariji koji ima 27 godin ane javlja se nikako nego sam ga uspio vidjedi samo na sudu preko sudskog poziva prije par godina i sad zivi vani i stani je drzavljanin. I zato preporuka NEMOJTE IMATI DJECU POGOTOTOVO AKO ZENE BEZ VASEG DOGOVORA ZATRUDNE I ZELE RODITI BEZ VASE SAGLASNOSTI RADE TE NOVCE DAJTE PROSTITUTKAMA ZA SVOJ UZITAK JER POSLJE CETE IMATI SAMO PROBLEME CIJELI ZIVOT I SA DRZAVOM I SA DJECOM SRETNA 2005 I STO MANJE NEKONTROLIRANOG SEXA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo mi je nejasno ovo 25 - 35 % plaće ? Zar nema nekih "tabela" kod ovih u CZSR o visini mjesečnih troškova potrebnih za život djeteta u određenoj dobi ?? malo je glupo da recimo bivši supružnici imaju jedno djete od 5 godina, muž ima plaću od 10.000 kn, a žena od 5.000 kn, i onda oni odrede da muž plaća 35 % a žena 20 % i tada bi djete dobilo 4.500 kn.

a u nekom drugom slučaju da muž ima 5.000 a žena 2.000 kn, onda isto odrede omjer 35 % : 20 % i tada će tom djetetu (isto od 5 god) biti dovoljno samo 2.150 kn ??

 

zar djeca istih godina nemaju iste potrebe (realno gledajući, potrebnih troškova za život, bez nekog bagatellizma ) ???

 

Da li netko konkretno zna neke detalje oko tog određivanja visine alimentacije ?

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ovisi o sudu i na zalost nema neka tabela ili slicno. Oni kazu da su minimalne potrebe jednog dijeteta u skoli oko 1.600 ali da se alimentacija odredi prema placama od bivse supruge ( ne zajednicko!!!) i da je taj podatak samo smjernica za sud. Koliko ja znam uvijek je postotak place ili postatak minimalne place. Ja upravo sada idem na sud ovu godinu jer me bivsa zena sudi za neku ogromnu alimentaciju pa cu vam reci sto je bilo ali koliko znam i koliko sam cuo da je tako na zalost> logicno bi bilo da se smanjuje taj postotak kad je placa veca ali mislim da nije tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kak onda odrede iznos kod slobodnih zanimanja - odvjetnici, privatni doktori, umjetnici, obrtnici i slično. Neki od njih imaju imaju i po 100.000 kn mjesećne prihode ?? i njima oderu 35% ili možda samo 5 % no i tih 5 % je 5.000 kn ? onda je tom njihovom djetetu 5.000 ok, a nekom radničkom je i 1.000 kn mjesečno dovoljno ??? di je tu pravednost i logika.

 

Ne ulazim da svaki od roditelja može i mimo tog "služenog" iznosa kupovati djeci odječu, potrepštine i sve ostalo, no to je extra !!

 

Ima slučajeva da ti bogati jedva daju i ono kaj moraju a od extra nikaj, dok "siromašni" daji i službeno i sve kaj imaju extra samo da im djeca imaju više !!!

 

Di je tu neka pravičnost i poštenje ?? Ili je to već davno zaboravljeni i izumrli pojam ???

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još nekaj, poznato je da fino muževi koji iz ovih ili onih razloga nečeju plaćat alimentaciju, fino se prijave kao nezaposleni !!! rade na crno ili imaju priv. biznis imaju love, no službeno su nezaposleni !

 

Kak se njima odredi koliki postotak moraju davati ? 20 % od 1000 kn pomoći za nezaposlene ?? 200 kn je dovoljno za mjesećne potrebe djeteta ?? :-x

 

Jer to mnogi delaju, ne zbog djece, već zbog bivših žena !!! :-o No, znamo da djeca najviše pate ! :-?

 

Fakat nam je država i sustav u totalnom ku.... !! :-(

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

kaj se tiće alimentacija, to neznam, jer to ne radim, no čitajući ove sve diskusije i izjave ljudi kojima se je to stvarno desilo, začuđen sam sa tim "sistemom" određivanja visine iznosa uzdržavanja djeteta.

 

Po meni bilo bi logično da postoje neke tablice gdje bi neki ... pametni ljudi (iz svih profila zanimanja) odredili koliko iznosi neki realni iznos koji je potreban za normalan život djeteta u određenoj dobi života !

 

pa onda kada imamo djete od 4 god da se zna da on treba, npr 1.500 kn mjesećno i da roditelji moraju 50%:50% taj iznos participirati. Kada bi djete išlo u školu npr 5 razred da je taj iznos 2.000 kn, srednja škola 2.500 kn, fakultet 3.000 kn mjesećno, a ne ovako u postotku !!!

 

Jer fakat taj postotak je toliko rastezljiv i podložan manipulacijama da je to glupost !!

 

Raspitati ću se kod kolega koji rade te brakorazvode da mi pojasne te sisteme pa bum napisao ovdje !

 

FF

 

Kaj se vašeg pitanja tiće, mislim da ako sud odredi neki postotak plaće, onda bi to trebalo biti za stalno, jer ako ima trajni nalog na plaći onda oni u odjelu plaća postupaju po presudi i bez obzira na to koliko ovaj zarađuje, oderu mu 25 % plaće i to uplate !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Je,to što Vi govorite vrijedi za normalne očeve i pravnu državu u kojoj te zakon štiti. Ja kao samohrana majka da bi podnjela tužbu zbog neplaćanja moram prvo platiti, a onda potraživati novac natrag nakon presude. Drugim riječima, em što ne primam alimentaciju i zaostaci su ogromni, a bivši suprug "nema" imovine na svoje ime, ako želim pravdu moram prvo imati novaca da se kolo počne pokretati.

Ako Vam ne bi bio problem provjeriti kako se izračunava iznos od min.plaće, bila bih Vam zahvalna! Ipak se usrdno nadam da je to dužnost suda, a ne mene , jer nemam pojma kako izračunati kamate iz 1998. i dalje.

Da li ih uopće mogu potraživati, i kako tužiti nekog ako on nema prijavljene imovine. Postoji li mogućnost kaznene prijave zbog neplaćanja po presudi?

Hvala na strpljenju!

Izluđena mama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uh, kakva gorčina iz vas izlazi.Da niste i vi jedan od tih koji plaćaju 25% visoke plaće.

Šteta što nisu sva djeca jedanaka, ali ona ne bi bila jedanaka ni da su roditelji zajedno .Ja znam da za svoje dijetedajem više od 50% plaće, a u braku sam. Ja ne bih svoju djecu napustio nizašto na svijetu, nema te žene zbog koje bih ih napustio, niti te žrtve koju ne bih za njih podnio.

Nemojte pričati o 50%-50% za oba roditelja.

Moja supruga je teško bolesna, psihički bolesnik,

ja znam što znači skrbiti se za djecu sam.

Lako je biti roditelj 2 dana u tjednu ili nedaj Bože u mjesecu, dati 800 kuna i praviti se pametan.

Onaj tko plaća alimentaciju nema tih obaveza.

Prijatelji moji nemate pojma što je pakao života, a svaka žrtva koja se podnosi zbog djece ima smisla ako ste iole malo razumni i nesebični.

Moja je supruga teški psihički bolesnik ali ja ni ne pomišljam da si nadjem drugu, povrijedio bih svoju djecu time. Prije nego se uvalite u ovakve probleme pomislite na sve posljedice koje to sa sobom nosi, dobro razmislite i ne plačite što morate plaćati, pa to je vaše dijete, zar vam je žao dati im.

Pa vaše dijete mora biti smisao vašeg života!

Gdje Vam je osjećaj za vrijednosti koje nisu materijalne.

JA SAM MUŠKARAC I IMAM PRIHODE 7.500 KN/MJ,

MLAD SAM I IMAM DVOJE DJECE.

Nije točno da novce dajete svojim suprugama već to dajete svojoj djeci, i prestanite kukati.

Uvalili ste se sami u takve probleme i sad to izdržite MUŠKI !

Pozdrav.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Realno ja uzeti odredjeni postotak od plaće, jer plaća se može sniziti ali i povisiti, i nisu plaće svih profila jednake. Jedan liječnik i jedan smetlar nemaju ista primanja, ali svako za svije neka izdvoji jednako od svojih prmanja, odredjeni postotak, nema u tome ništa loše i nerealno.

Nisu sve plaće iste, pa je onda i taj postotak kod nekoga veći, a kod nekoga manji iznos. Nije liječnik kriv što smetlar ima manju plaću od njega.

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ste krivo shvatili FF. Kao samohrana majka slažem se da određivanje postotka nije najpravednije, jer netko je na minimalcu, a netko prima desetak tisuća kuna. Da li to znači da njegovo dijete ima veće potrebe od mojeg?? Trebalo bi provoditi zakon, osnovati alimentacijski fond iz kojeg bi se isplaćivale alimentacije samohranim roditeljima, a onda taj iznos utjerati od neodgovornog roditelja.

Djetetove potrebe rastu, ne prema plaći roditelja, nego prema njegovom dobnom uzrastu i to bi trebalo uzeti u obzir.

Jedino se ne slažem da se obveze dijele 50:50; treba uzeti u obzir i to kod koga je dijete ostalo živjeti, jer sigurno je da taj roditelj više ulaže i vremena, a i novaca(uzmite u obzir sokiće, sladolede i druge sitnice koje se ne smatraju potrebom djeteta, a iznose minimalno desetak kn dnevno).

Ne želim nikoga osuđivati, ali iz vlastitog slučaja vidim da % ne pali, jer mi se bivši suprug deklarira kao nezaposlen, radi na crno, a 40% min.plaće ne plaća jer nema od kud.

Kad bi mu na vrat sjeo alim.fond, brzo bi pronašao novac za svoje dijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da smo se malo zbrkali.

 

Prvo, gospodinu koji ima dva djeteta i bolesnu suprugu.

 

Ne kukam ja zbog 25 %. Nisam rastavljen i ne plaćam alimentaciju, nego samo ukazujem na nelogičnosti sustava.

 

Ovo što je ova gospođa navela je točno to što ja govorim. Postotak ne govori o stvarnim potrebama djeteta, jer nekome 20 % iznosi 2.000 kn, a drugome 20% je 600 kn.

 

I da li je to OK ?? da li ako obojica imaju djete od 7 godina, oba djeteta će biti isto osigurana kaj se tiće njihovih mjesećnih potreba ? Jedno bu imalo 2000 od tate i 2000 od mame, a drugo samo 1.200 kn ?? 4.000 . 1.200 ? to je ok ?

 

Na to ja ukazujem da postotak nekvalitetno i nepošteno određuje koliko koje će djete dobiti, a potrebe (one realne ne luksuz,) su iste za oba 7-godišnjaka !!

 

A ovo kaj gospođa kaže, a na kaj sam ja ukazivao, netko može fino se prijavtiti na burzu i na crno delati i nema postotka ! !! I kaj onda ???

 

Slobodna zanimanja, odvjetnici, lječnici, glumci, mogu fino si složiti svoju poreznu prijavu i tako da ispadne da su na godinu zaradili samo 10.000 kn, i kada se to podijeli na 12 mjeseci ispada 833 kn, i onda ćete i njima uzeti 25 % i djete će biti podmireno sa 208 kn mjesećno ????

 

Dajte malo gledajte bit problema, a ne samo manifestacije !!

 

Gospođi, kaj se tiće svih tih sitnica koje govorite, sokići, sladoledi i slično, ja sam za to da se i to uračuna u neku dnevnu potrebu djeteta, neka se sve zbroji, od jela, vrtića, škole, odjeće za cijelu godinu, obuće, knjiga, đeprarca, sladoleda, sve, i neka se zbroji, i podjeli sa 12 i sa 2 (roditelja). i Eto računice, koja bi bila poštenija.

 

Pa tada onda, ako ima 7 god djete, koje treba mjesećno 2.000 kn, to znači da otac treba platiti 1.000 kn, nebitno je da li on zarađuje 2.000 kn ili 20.000 kn, bude platio 1.000. A ako je pošten bude onda (ako zarađuje 20.000) kupio i sam sve kaj treba djetetu i iber od ovih 1.000 kn !!

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ne bih to baš gledao tako, O djeci rastavljenih roditelja trebaju odgovorno brinuti njihovi roditelji, a ne nekakav fond. Bilo bi idealno kad bi sva djeca dobila i dječji doplatak u jednakim iznosima, ali nije tako.

Ako otac malo zaradjuje jer radi u lošijoj firmi ili ima nižu stručnu spremu, njegovo dijete će dobiti 25% plaće njegova oca, i što je tu loše?

Pa taj tata daje svom djetetu koliko može od te plaće koju ima.

Svako prema svojim mgućnostima.Niti bi sva djeca imala jednako kada bi im roditelji bili zajedno i što je sada strašno ako bi svaki otac dao svom djetetu 25% plaće?

Tu uopće nema nikakve nepravde.Svatko od nas ulaže u djecu i više od tih 25%.

Problem postoji kod onih koji rade na crno i to svjesno i namjerno kako bi izbjegli plaćanje uzdržavanja.Taj problem treba rješavati i takve poslodavce i neodgovorne osobe bi trebalo drugačije tretirati i jače kažnjavati.

Slažem se da treba pomoći ljudima u nevolji, ali onda to ide na račun svih ostalih građana, koji nisu tu zajednicu stavrali niti razarali a moraju paćati tuđe propuste. Pa gdje je tu pravda onda???

Što se rastava tiče, mislim da bi trebalo malo poraditi na tome, jer je broj rastava porastao, a sve veći su uzroci preljubi koji se zamaskiraju u neslaganje karaktera.

Treba malo više obratiti pažnju na to što i tko je uzrok rastave, pa se pravilno postaviti.

Onaj tko je uzrok ne može dobiti djecu, a onda neka i plaća alimentaciju koja ga pripada i neka trpi posljedice neodgovornog ponašanja, i neka ne plače kako mora plaćati za svoje dijete.

Ovo se odnosi na oba spola, i muški i ženski,.Tko eskivira neka preuzme i odgovornost i posljedice.

Mislim da bi ljudi savjesnije ulazili u bračne zajednice ili ih ne bi sklapali ako nisu sigurni da li to zaista žele, a svi bi trebali prije toga "polagati" neke stavke obiteljskog zakona, da dobro shvate u što se upuštaju.

Svaki roditelj neka daje za svoje dijete jednaki postotak i to je OK, ali država treba onemogućiti lažiranje podataka. Nije dijete krivo što mu otac ili majka imaju bolje plaće, pa neka i ono onda uživa, jer bi uživali i pored njih da su skupa.

Onima kojima je to malo treba pomoći, svakako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravda oko stvaranja Fonda bila bi ta što bi se na taj način utjerali dugovi od neodgovornih roditelja koji alimentaciju ne plaćaju i izmišljaju sve moguće i nemoguće razloge da bi izbjegli svoje obveze.

Nitko nije stvarao ni razarao zajednicu, i nitko ne treba plaćati tuđe greške, ali smatram da je državi puno lakše utjerati dug nego nekom samohranom roditelju.

Fond ne bi davao novac nepovratno, fond bi ga naknadno naplatio od dužnika, uz kamatu, naravno, a samohrani roditelj bio bi pošteđen svih pravnih zavrzlama koje nisu jasne niti mnogim pravnicima, a kamoli nekome tko je prisiljen nakon 8 sati na radnom mjestu zamjeniti i oca i majku, a nakon toga glumiti pravnika i tražiti pravdu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi pa kaj je vama !!!???? :-o

 

Vi očekujete da će država - korumpirana birokratsko -administrativna mašina, koja je tako spora i troma naplatiti nešto što Vi čiji je to interes nemožete ??

 

Pa jel vi znate koliko treba nekome u državnoj upravi da napiše neki dopis ?? Trebaju tjedni, a kamoli neko rješenje ili odluka !!!

 

Pogledajte koliko treba da - država, izvrši upis u zemljišne knjige ?!!

 

to je nebuloza, ako nemogu odvjetnici ili vi sami koji tu imate najveći interes jer se radi o vašim novcima, kak bu država čiji to nisu novci !!

 

To su novci od poreznih obveznika - ili ... ničiji novci. Ti novci sami dojdu i opet budu dolazili , nema potrebe da se netko tamo trga da naplati od roditelja koji koriste sve rupe i mogućnosti da eskiviraju plaćanje !!

 

Taj Fond je samo jedna od predizobnih i promiđbenih projekata Vlasti !! Kupovanje socijalnog mira i glasova !!!

 

Svašta !! :-x

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opet smo na početku, a to je da država ne provodi zakone ili joj nisu odgovarajući, pa se lako neodgovorni provlače na uštrb ostalih.

Nemam ništa protiv fonda, ali ne znam zašto se ne bi ocu djeteta oduzimao određeni postotak za njegovo dijete.

Nemamo svi iste plaće i ne radimo isti posao, ali svi volimo tu djecu i dajemo im najviše što možemo.

Djeca rastavljenih su u nepovoljnijem položaju, jer nemaju oba roditelja ne osjećaju obe ljubavi istovremeno i stalno osijećaju neku prazninu.

Pa neka se država pobrine da se takvi ne provlače kroz rupe u zakonu, neka onemogući krivotvorenje podataka.

SA PROVOĐENJEM STROGIH KAZNI SVE BI SE DOVELO U RED. Kod nas je iskrivljena slika prioriteta vrijednosti, pa je i društvo iskrivljeno, nažalost.

Ja sam dijete iz razorenog braka i mogu Vam reći kako se osjećaju vaša divna djeca.

Oni su obično do 2. razreda srednje škole razočarani sa cijelim svijetom,onda počinju kompleksi uzrokovsni stavovima okoline, pa ljutnja i konačno želja da nestanete netragom od svih, pa i od svojih roditelja.

Imate želju da se utopite u nepoznatoj sredini kako vas ne bi slijedile priče tipa: to je ona mala od onoga što se drži s onom, ili to ti je dijete od one raspuštenice i sl.

Ja sam vidjala svog oca redovno i davao mi je uzdržavanje, ali to nije to , i možete vi pričati i ovo i ono o vašoj ljubavi, ali prisnost se vremenom izgubi, a onda se čudite što vas dijete ne cijeni.Pa čemu ste ga naučili?

Jedan se moj prijatelj pokušao ubiti kad ga je ostavila 1. djevojka, jer mu je bilo dosta neuzvraćenih ljubavi, jer je dozivao majku, sa svoje 3,5 godine, sam u svom krevatiću, a ona nije bila s njim.

Isto je i s djecom koju su očevi napustili. I zato Vam je svima bolje da da o postotcima ne pričate, jer taj novac, koliko god da ga ima, nikada ne može nadoknaditi prazninu koju ste ostavili.

Sve majke koje svojim očevima spriječavaju kontakte, ako je otac voljan i osoba u redu, treba kazniti.

POZDRAV.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpuno se slažem s Vama, jer i ja sam dijete razvedenih roditelja i znam o čemu pričate.

Ja ću sada tužiti svog oca za neplaćanje uzdržavanja jer sam punoljetan i to ću učiniti sam jer majka nije htjela, a ona i ja smo se morali odricati i za ono što je on zakonom trebao davati, a nije.

Vidjali smo se neko vrijeme, a onda ni sam više nisam želio jer mi ta dva dana u tjednu nisu ništa značila osim što ne mogu biti sa svojim prijateljima.

Nedostajao mi je kad je majka radila, a ja sam ostajo sam, potiho sam ga dozivalo i plakalo, tatice, tatice, ali on nije dolazio i tako je dan po dan nestao iz mog srca.

Sada ga znam kao prolaznika s kojim više ne znam što bih pričao niti pola sata uz kavu.

Društvo moje nemate pojma što ste učinili svojoj djeci, a tek koji problemi vas očekuju., taj postotak od 25% nije ništa naspram svega što ste učinili tim nedužnim bićima.Slične osjećaje sam imao kao i kolegica gore.

Sve vas treba dobro kazniti, jer niste dali sve od sebe ni dovaljnu žrtvu da budete s nama, pa nas niti ne zaslužujete.

Isto bih osjećao i prema majci da je situacija obratna.

Sada više nemam povjerenja u nikoga, a tako će biti i s vašom djecom, a neka vam to bude kazna, a ne onih jadnih 25% za kojima toliko kukate i plačete.

Sram VAS može biti i očeve i majke.

 

Dovidjenja društvo "mrtvih" roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma o kojem poštenju ti pričaš?

Poštenje u extra davanju djeci???

Pa oni koji imaju veće plaće daju 25% plaće što je obično znatan iznos, a oni koji izdvajaju 25% manje plaće daju manje, pa to kompenziraju u extra davanjima koje se pojavljuju povremeno da djeci priušte što više, naravno to ovisi o trenutnoj situaciji tog oca( slobodna plaća ili kredit).

Ne znam što se svi bune oko postotka kad ga ne ,možeš naplatiti od onog tko radi na crno kao i određena svota.

Eto to ti je sva logika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Sram VAS može biti i očeve i majke.

 

Dovidjenja društvo "mrtvih" roditelja. "

 

 

Ja sam jedna jako "živa" majka, samohrana, koja sve svoje vrijeme i ljubav posvećuje svome djetetu.

To što se borim za dređeni postotak ili određeni iznos alimentacije za svoje dijete, ne smatram svojm sramotom, nego svojom obvezom, a i pravom!

 

Ovdje sam potražila savjet jer si ne mogu priuštiti odvjetnika, pa ako se koji nađe dobro došao!

 

Postavila sam pitanje oko minimalne plaće par postova gore, pa ako netko zna molim za savjet!

Hvala!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svka čast onom roditelju koji se skrbi za svoje dijete, ali koji ga napusti ili prouzroči rastavu braka treba mu uzeti dijete ili djecu i 50% plaće.

Ja i moja majka smo živjeli skromno, moja majka nije od oca uzela niti pare, tada je bio još dinar naša valuta.

Otac nas je napustio zbog svađa prouzročenih drugom ženom i vanbračnim djetetom, sada se to zove NESLAGANJE KARAKTERA, a ne bračna nevjera.

No svaki roditelj koji prouzroči rastavu braka treba biti na neki način kažnjen.Eto to je moj stav.

Ja sada imam svoju obitelj, majka mi je umrla, a otac je još živ, ta druga je našla drgog,a on je sada sam.

Ja ga isto ne trebam, jer mu nikad neću oprostiti, ni na sudnji dan, to što je meni učinio, a onda i mojoj majci.

To želim svakom roditelju koji na bilo koji način prouzroči rastavu braka, pa bio to otac ili majka.

Nismo mi papiri, pa da se s našim osjećajima igrate bez osjećaja.

NIKADA NEĆU SVOJIM TROJIMA DJECE PRIUŠTITI PAKAO KAKAV SAM I SAM IMAO.

Znam što znači rasti bez jednog roditelja.I druga djeca te gledaju drugačije, osjećaju taštitu svojih očeva, a što sam ja osjećao?

TEŠKU PRAZNINU.

Kolega gore je, na neki način i u pravu kada je rekao "mrtvih", jer moj otac je za mene mrtav iako je živ.

Svi VI trebate znati da svako vaše dijete nosi te traume u život i kad tad se one ispolje.

Na ovakve teme bi se trebalo javljati više dobnih skupina djece rastavljenih roditelja, pa da malo čuju ti očevi i majke koji plaćaju uzdržavanje i kukaju za nekih 25% od plaće što i nije puno s obzirom kroz što ste nas prisilili da prodjemo.

Adio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da sam pametan i osjećajan. Imam troje djece koji su željeni u začeti u mom domu, a ne u nekom hotelu, u nepoznatom gradu ,kojem se ni ime ne zna.

Ne moram apstinirati jer nisam razveden, nije mi brak najidealniji, ali ni život nije ružićast.

Supruga i je rješavamo svoje probleme onda kad se pojave a ne da okolo švrljajući stvaramo nove probleme.

Pa prijatelju apstiniraj ti da ne bi morao plkati kao većina ovdje na ovom forumu zbog plaćanja alimentacije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija