Jump to content

Zaostale svote mirovina


putin

Preporučene objave

Nadam se da sam na pravom forumu, možda bih trebao napisati i u stvarnom pravu ili financijskom pravu, ali evo postaviti ću pitanje ovdje.

 

Ja sam kao pripadnik HVO-a umirovljen 2006. godine po sporazumu između RH i BiH. Na mom rješenju piše da imam pravo na zaostale svote mirovina za 2006. i 2007. godinu. Te zaostale mirovine za 2006. godinu isplatila je Vlada J. Kosor malo prije zadnjih parlamentarnih izbora. Mirovine za 2007. godinu nisu mi ( a mislim ni ostalima koji imaju to pravo) isplaćene iako je prošlo punih 7 godina...

 

Moje pitanje glasi: Da li postoji neki razuman rok za isplatu tog duga i da li se planira u proračunu za ovu godinu? Možda ću nekome podignuti tlak ovim pitanjem ali molim vas za razumijevanje, jer sam i ja bio pripadnik i HV-a i HVO-a.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadam se da sam na pravom forumu, možda bih trebao napisati i u stvarnom pravu ili financijskom pravu, ali evo postaviti ću pitanje ovdje.

 

Ja sam kao pripadnik HVO-a umirovljen 2006. godine po sporazumu između RH i BiH. Na mom rješenju piše da imam pravo na zaostale svote mirovina za 2006. i 2007. godinu. Te zaostale mirovine za 2006. godinu isplatila je Vlada J. Kosor malo prije zadnjih parlamentarnih izbora. Mirovine za 2007. godinu nisu mi ( a mislim ni ostalima koji imaju to pravo) isplaćene iako je prošlo punih 7 godina...

 

Moje pitanje glasi: Da li postoji neki razuman rok za isplatu tog duga i da li se planira u proračunu za ovu godinu? Možda ću nekome podignuti tlak ovim pitanjem ali molim vas za razumijevanje, jer sam i ja bio pripadnik i HV-a i HVO-a.

Hvala.

 

Koliko ja imam saznanja o novčanim potraživanjima, krajnji rok za ista bi bio 3 godine nakon čega nastupa zastara.

Ako niste tužili za neisplaćeno , možete zaboraviti na novac unatrag više od 3 godine.

 

Ako bi danas podnjeli tužbu za neisplaćeno imali bi pravo na neisplaćen iznos unatrag 3 godine od današnjeg dana, odnosno dana od kada je podignuta tužba. Samo unatrag 3 godine, za dalje ne bi dobili ništa jer je nastupila zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a to je nikada ako ne tražiš.

pismeno preporučeno upit postavi HZMO i Vladi RH.

 

odluka nadležnog tijela ( HZMO) zastarjeva za 10 godina.

 

pomoć odvjetnika bi bila potrebna.

 

bovu, ako je to istina, to je toliko podmuklo da nemam riječi... Hvala ti na informaciji, pokušati ću se raspitati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Informacije koju biste možda mogli i očekivati, ali moram je podijeliti sa vama. Jučer sam sjedio sa jednim braniteljem, koji je u ime sebe i nekoliko svojih kolega napisao upit klubovima zastupnika u Hrvatskom Saboru isto pitanje koje sam i ja objavio ovdje. On je malo jače informatički pismen od mene.Upit je poslao prije više od mjesec dana, a do sada je dobio odgovor samo od kluba Kosor i HGS-a. Ostali klubovi ni riječ. Jučer im je ponovno poslao upit s tim da je naglasio ako ga ne dobije, da će se obratiti medijima. Sa novim informacijama upoznati će me, a ja ću vas ovdje koga to zanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Poštovani prijatelji. Evo se javljam sa nažalost "crnim" po nas odgovorom, u vezi zaostalih svota mirovine za 2007. godinu.

______________

 

Nažalost, dobio sam odgovor kako u proračunu RH nisu osigurana sredstva za isplatu ovih zaostataka, koje su nam dužni evo već osmu godinu. Moram Vam reći da smo se za pomoć obraćali i medijima, prvo HTV-u ( od gospođe Marije Miličević smo dobili broj tajnice u Ministarstvu branitelja - hvala joj na tome), međutim odgovor od te gospođe koju smo uspijeli dobiti nakon 3 dana pozivanja je bio da oni pojma nemaju kada će biti osiguran novac.

Potom smo se obratili RTL-u i Novoj TV prije 4 dana, međutim, od njih nismo dobili nikakav odgovor, a ni ne nadamo se više, jer vidimo da nas te dvije medijske kuće ne "doživljavaju" Očito je tako.

Danas smo se obratili i portalu Index.hr, ne bi li oni, pošto su u zavadi sa ministrom Linićem, nešto iskopali i možda aktualizirali naš problem, pa ćemo vidjeti hoćemo li od njih dobiti ikakav odgovor.

Molio bih Mrljavca, ako može on doći do bilo kakve informacije da li može doći do zastare, to je spominjao Kompa, međutim ta teta iz Ministarstva branitelja nam je rekla kako zastare nema.

Pozdrav svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija