Jump to content

Dodatak na mirovinu po čl 6a


BONGOtheKING

Preporučene objave

Ako si u mirovini po čl.6a, nemaš pravo na uvećanje mirovine na razdoblje provedeno u Domovinskom ratu jer to je mirovina ostvarena prema Zakonu o pravima DVO, PS i OSO te oni koji su otišli u opisanu mirovinu prema zakonu nemaju pravo na uvećanje prema vremenu provedenom u ratu.

 

A, ovo što navodiš da si otišao u civilnu mirovinu...ne kužim. Otišao si u mirovinu po čl.6a, a to nije civilna mirovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

hehe..hmm...6a je zapravo, civilna mirovina, iako je ostvarena iz DVO/DVS...6 sam godina u toj prljavoj, prevarantskoj i nadasve socijalnoj mirovini i jaaako dobro znam da je to posve civilna mirovina jer nigdje ne piše da je vojna, čak ni braniteljska, a sva prava koja imaju umirovljeni branitelji/DVO za nas u 6a - ne vrijede...Ta je mirovina (ponavljam se već valjda 100-ti put) zamišljena i izglasana od tadašnje vlade samo i jedino da se na najjeftiniji mogući način država riješi viškova iz OSRH/MORH/MUP-a...i na kraju, moram opet reći - mene zanima zašto nikada nitko od braniteljskih udruga nigdje nije niti spomenuo, niti pokušao prosvjedovati pred vladajućima zbog te bezočne promjene zakona o umirovljenju DVO...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Ako si u mirovini po čl.6a, nemaš pravo na uvećanje mirovine na razdoblje provedeno u Domovinskom ratu jer to je mirovina ostvarena prema Zakonu o pravima DVO, PS i OSO te oni koji su otišli u opisanu mirovinu prema zakonu nemaju pravo na uvećanje prema vremenu provedenom u ratu.

 

A, ovo što navodiš da si otišao u civilnu mirovinu...ne kužim. Otišao si u mirovinu po čl.6a, a to nije civilna mirovina.

ima li smisla uo,pće pokretati to pitanje ako po 6a ne dobivamo nikakve povlastice

žali bože mojih 1827 dana provedenih u ratu kao dragovoljac DR..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ta odredba (uvećanje) ne vrijedi za invalidske mirovine 6a jer su izračunate kao da imate 40 godina staža (dakle, možemo reći po povlaštenim uvjetima). Teško da se vrijedi truditi. Tako je odredio zakonodavac i tu se ne može uraditi gotovo ništa.

 

znači što se tiče tog djela oko uvećanja ništa,a što je s dionicama..povlasticama oko uvoza automobila , kredita...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači što se tiče tog djela oko uvećanja ništa,a što je s dionicama..povlasticama oko uvoza automobila , kredita...

 

Radio sam u 2.gbr kada su krenule te mirovine i svaki pripadnik je podnio zahtjev za odlazak u istu mirovinu koliko ja znam nitko ih nije tjerao (tko kaže drugačije laže) tek kasnije su krenule ocjene perspektivosti to je nešto drugo. Prilikom odlaska dobivali su 6+3 bruto plaće osobnog čina uz 3 prosječne plaće u RH. Osnovni uvjet je bio min 20 godina mirovinskog staža, pojedine moje kolege su koji su bili od prvog dana rata otišli su sa 15 godina efektivnog staža u mirovinu + 5 god benificija ukupno 20 god i 32 godine starosti.

Otpremina se brzo potrošila a mirovina nikakva za mlađe ljude koji još školuju djecu ili se stambeno nisu zbrinuli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neretva što se tiče povlastica na uvoz automobila, ovdje ti sve piše (da si malo bolje pogledao u forum vidio bi i tu temu) ali hajd, evo ti link:

 

http://autoklub.jutarnji.hr/ulaskom-u-eu-branitelji--invalidi-i-svecenici-ostaju-bez-povlastica-kod-kupnje-auta/1093276/

 

 

 

hvala novi sam ovdje pa se ne snalazim baš najbolje :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija