Jump to content

državljanstvo nakon odreknuća


markun

Preporučene objave

ljubazno Vas molim za odgovor u vezi stjecanja hrvatskog državljanstva. Osoba koja se odrekla hrvatskog državljanstva (koja ga je stekla od roditelja) radi stjecanja tada njemačkog državljanstva. Da li pod ikakvim zakonskim okolnostima postoji mogućnost ponovnog stjecanja hrvatskog državljanstva, a da se pri tome zadrži i postojeće njemačko državljanstvo?

Radi se o osobi koja ima vikendicu u Rh i svake redovito dolazi u RH, jednom ili više puta godišnje.

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljubazno Vas molim za odgovor u vezi stjecanja hrvatskog državljanstva. Osoba koja se odrekla hrvatskog državljanstva (koja ga je stekla od roditelja) radi stjecanja tada njemačkog državljanstva. Da li pod ikakvim zakonskim okolnostima postoji mogućnost ponovnog stjecanja hrvatskog državljanstva, a da se pri tome zadrži i postojeće njemačko državljanstvo?

Radi se o osobi koja ima vikendicu u Rh i svake redovito dolazi u RH, jednom ili više puta godišnje.

 

Unaprijed zahvaljujem

 

Nisam sigurna ali negdje sam nedavno procitala da se hrvatski drzavljani od 1.7.2013 nemoraju odricati hr dravljanstva u korist njemackog buduci da smo u Uniji.Znaci moze se imati dvojno.

E sad buduci da ste se vi davno odrekli mislim da svejedno mozete podnijeti zahtjev za ponovno stjecanje hr drzavljanstva sto ne znaci da ce vam biti odobreno.

U konzulatu se trebate raspitati sto vam je sve potrebno za taj postupak.

Ja znam par slucajeva od prije par godina gdje su se pojedini bili odrekli hr drzavljanstva u korist njemackog pa su ga naknadno opet zatrazili i dobili i nisu se pritom morali odreci njemackog ali su stalno bili u strahu da ih se ne otkrije jer bi vjerojatno u tom slucaju ostali bez njemackog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija