Jump to content

trebam iskusnog odvjetnika zbog štetnih imisija - susjeda vježba instrument


benjami

Preporučene objave

molio bih Vas za hitnu pomoc - iskusnog odvjetnika

iznad mene zivi gospodja koja svira harfu u prosjeku 9 sati skoro svaki dan, pazeci da ne svira od 15 do 17h te iza 22

nebi nazvao to sviranjem jer tu ima dosta ustimavanja, lupanja dionica, ...

Mi je cujemo manje glasnije nego prije jer je gospodja na nase molbe postavila ispod harfe gumeni tepih, te nakon policije izočaciju (još ih čujemo jer su napravili izolaciju nestručno a opet dovoljno da imaju račun da su nešto poduzeli). Izolacija i nije bitna jer gospođa drži stalno otvorena vrata pa izolacija nema smisla previše.

Ali taj nesnosni zvuk, iritativna imisija se i dalje cuje potiho stalno (za vrijeme nedjeljnog rucka, vecere, odmora, ...)

Zbog toga sa malim djetetom ponekad pobjegnemo iz stana, te se vozimo gradom u nadi da ce gospodja prestati kad se vratimo.

Zadnji razgovor je protekao tako da nam je odgovorila da ona mora svirati stalno da pazi na vrijeme definirano kucnim redom te neka nam se dijete navikne ili neka se odselimo, dok se njezin muz cerekao.

Mozda su vec bili tuzeni pa znaju da jos dugo mogu svirati jer skoro sigurno nece dobiti zabranu sviranja dok postupak traje te da policija nemoze nista kao ni inspekcija jer nema obrt u stanu

Prva opcija je selidba jer smo pod konstantnim stresom - kad ce krenuti, kad dolazimo doma da li svira, kad ce prestati, da li je sad na pauzi ili je prekinula nabijanje ... sto se reflektira na nase dijete.

Molio bih Vas, zbog ozbiljnosti situacije, informaciju kome se mogu obratiti o tužbi.

Molio bih Vas stvarno odgovore ljudi koji su ovakve situacije uspjesno prosli ili kontakt ljudi s iskustvom.

Ovdje se radi o konstantnoj iritantnoj imisiji zbog koje nemogu uzivati u miru zagarantiranim Zakonima o vlasnistvu i razini buke (buka nema veze s glasnocom zvuka vec iritacijom). Takodjer me sprjecava u mom poslu kod kuce jer se nemogu vise skoncentrirati na rad tako da i posao pati.

Sto je najgore jedino mi smo u tome jer je jedini susjed s kojim granici gluh a susjeda iznad njih nikad nema doma, pa radnja koja nije definirana u stambenom prostoru se nastavlja.

Policija je bila više puta ali nam je samo savjetovala da ih tužimo te su nam dali podatke od gospođe

Jos jednom molim samo precizne informacije.

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija