Jump to content

status branitelja iz 1992


izrna1

Preporučene objave

Godine 1990 - 31. 08. 1992. bio sam zaposlenik profesionalne vatrogasne jedinice kao profesionalni vatrogasac koja je sudjelovala u svm ratnim događanjima (evakuacija gašenje tadašnje kasarne jna prilikom pada iste ispumpavanje goriva iz rezervuara benzinske stanice dežurstva uzbunjivanju itd ). Nismo bili direktno zahvačeni ratom. Sa danom 31.08. 1992. sam prestao raditi u toj postrojbi. Radni staž imam uredno upisan u radnu knjižicu. Svi koji su kolege vatrogasci dobili su status branitelja a ja kao da nisam nikada bio dio tih ratnih događanja. Da li ja omogu traziti status branitelja da li to imam pravo, kome i kako da se obratim

hvala ivan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od statusa branitelja nemaš nikakve koristi. imaš prednost pri zapošljkavanju za koju niko nemari (najača prednost pri zapošljavanju je ona određene nacionalne manjine).

ako bi uspio ostvariti status dragovoljca to nosi (za sada, ako se zakon ne promjeni) 30% veču mirovinu, po ostvarenju uvjeta za mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od statusa branitelja nemaš nikakve koristi.

ako bi uspio ostvariti status dragovoljca to nosi (za sada, ako se zakon ne promjeni) 30% veču mirovinu, po ostvarenju uvjeta za mirovinu.

 

Članak 14.

 

(1) Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata koji na temelju navršenoga mirovinskog staža ostvari pravo na starosnu mirovinu manju od mirovine koja bi mu pripadala za 40 godina mirovinskog staža osobni bod povećava se ovisno o vremenu provedenom u Domovinskom ratu, i to:

 

1. hrvatskom branitelju do 12 mjeseci za 10%

2. hrvatskom branitelju od 12 do 24 mjeseci za 15%

3. hrvatskom branitelju od 24 do 36 mjeseci za 20%

4. hrvatskom branitelju od 36 do 48 mjeseci za 25%

5. hrvatskom branitelju od 48 i više mjeseci za 30%

6. dragovoljcu iz Domovinskog rata za 30%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pa, idi tamo (prošeći) u "vatrogasnu brigadu", a nakon toga ćeš znati sve....Ured za obranu, .......

 

Ne možemo mi davat potvrde.......prošeći po institucijama...........dobit ćeš od "njih" sve informacije.

 

Što si radio i gdje si bio, oni imaju evidentirano (valjda). Sa potvrdama (ratni put valjda imaš - ako nemaš, odeš u ured za obranu........) Vidi tamo...raspitaj se...

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija