Jump to content

Prijedlog za ovrhu zbog parking kazne iz 2010. godine


gradskidecko

Preporučene objave

Pozdrav,

 

nadam se da će mi neko uspjeti odgovoriti/pomoći. Dana 04.04.2014. dobio sam od javnog bilježnika "Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave". Ovrhovoditelj ima potraživanje od 260,00 kn. Radi se o dvije kazne za parkiranje: jedne nastale 11.09.2010. čije je dospijeće 19.09.2010., te druge nastale 17.09.2010. čije je dospijeće 25.09.2010. godine.

 

Ono što mi nije jasno je što na istoj stranici se nalazi prijedlog za ovrhu te niže je navedeno: budući da ovršenik do dana podnošenja ovog prijedloga nije dobrovoljno ispunio svoju obvezu, to ovhovoditelj predlaže da naslov donese slijedće rješenje o ovrsi radi naplate iznosa iz točke 1 ovog rješenja, a na temelju čl. 280. st. 2 Ovršnog zakona.

 

Sve je to uredno potpisano od strane ovrhovoditelja po punomoćniku jednog odvjetničkog ureda. sa datumom 04.06.2013. godine

 

Znači, dobivam nešto što ne razumijem da li je prijedlog za ovrhu ili samo riješenje o ovrsi dana 04.04.2014. koje je izdano i potpisano od strane odvjetničkog ureda dana 04.06.2013. godine za nešto što sam napravio 11.09.2010. odnosno 17.09.2010. godine

 

Na kraju piše da "protiv ovog rješenja ovršenik može izjaviti prigovor u roku od 8 dana od primitka otpravka rješenja...."

 

Kakva su moja prava u svemu ovome? Da li je nastupila zastara? Da li imaju pravo slati nešto nakon skoro godinu dana od donošenja riješenja?

 

Puno hvala svima na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara za naplatu duga po dnevoj parkirnoj karti je tri godine od dospjeća svakog računa.

kad je zaprimljen prijedlog za ovrhu ? ako je od datuma zaprimanja prijedloga za ovrhu i dospjeća računa razlika više od tri godina (i jedan dan se računa) tada je dugovanje u zastari.

pisati prigovor, u zakonskom roku od 8 dana. osporavati potraživanje u cijelosti zbog zastare. na zastaru se moraš pozvati . osporavati i visinu troškova .

 

ako potraživanje nije u zastari možeš dobiti povečan račun nakon prigovora .

održava se rasprava pred sudom . imat ćeš troškove i sdske pristojbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dospjeće računa koliko vidim iz ovoga su 19.09.2010. te 25.09.2010.

 

Točka II. Tražbine ovrhovoditelja dospjele su dana 19.09.2010.godine, odnosno 25.09.2010.

 

 

http://prntscr.com/378us4

http://prntscr.com/378v19

http://prntscr.com/378vg6

 

Datumi ovih odluka su u mjesecu lipnju 2013., a ja sam tek jučer to dobio na kućnu adresu. Na koverti stoji da je poslano 02.04.2014. U dopisima nigdje ne stoji nikakav noviji datum od ovih iz 2013.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono što mi nije jasno je što na istoj stranici se nalazi prijedlog za ovrhu te niže je navedeno: budući da ovršenik do dana podnošenja ovog prijedloga nije dobrovoljno ispunio svoju obvezu, to ovrhovoditelj predlaže da naslov donese slijedće rješenje o ovrsi radi naplate iznosa iz točke 1...

Ovrhovoditelj piše Prijedlog, a JB stavlja dva štambilja, jedan na prvu stranu i jedan na zadnju u kojem donosi Rješenje.

 

Kakva su moja prava u svemu ovome? Da li je nastupila zastara? Da li imaju pravo slati nešto nakon skoro godinu dana od donošenja riješenja?

 

Za zastaru je bitan datum na prvoj strani, kad ovrhovoditelj dopis dostavi javnom bilježniku, to bi trebalo biti 4.6.2013. ako je istog dana Prijedlog napisan i poslan. Za zastaru je nebitno da li je vama to stiglo za 'skoro godinu dana' ili čak deset godina - trenutno to odugovlačenje prolazi.

 

Možda da umjesto prigovora probate opciju:

U roku od 8 dana platite dug, kamate i troškove, ali bez troškova za klauzule ovršnosti i pravomoćnosti (slobodna dalm. korak 3), te o tome obavijestite ovrhovoditelja.

 

Ako su troškovi klauzula npr. 312.50kn, umjesto 825kn troškova koliko je navedeno, platili biste 512.50kn, ili (po mom izračunu):

130 + 130 + 512.5 kn + kamata do 7. travnja 2014:

od 19.09.2010: 57.38 kn

od 25.09.2010: 57.08 kn

od 18.06.2013: 49.37 kn

Ukupno kta: 163.83 kn

Ukupno: 936.33 kn

 

 

Disclaimer: Nisam pravnik. O ovrhama nema pouzdanih informacija ili potpunih - mogu se naći samo dijelovi informacija. Zakoni i iznosi/naknade se često mijenjaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Vezano za ovu 'kombinaciju':

Možda da umjesto prigovora probate opciju:

U roku od 8 dana platite dug, kamate i troškove, ali bez troškova za klauzule ovršnosti i pravomoćnosti (slobodna dalm. korak 3), te o tome obavijestite ovrhovoditelja.

i ja pokušavam uštediti par kuna :) pa sam postavio pitanje društvu Potrošač, ukratko:

 

==========

JA: Rješenje o ovrsi želim namiriti u roku 8 dana. Ovrhovoditelj traži i trošak: Potvrda pravomoćnosti i ovršnosti .... 30kn. Moram li taj dio troška platiti?

 

POTROŠAČ: Pribavljanje potvrde pravomoćnosti i ovršnosti odvjetnik ne smije naplaćivati u ovoj fazi postupka, međutim ukoliko uložite prigovor javnom bilježniku pokrećete sudski postupak koji košta minimalno 100 kn pa na više zbog čega se ne isplati pokretati postupak.

 

JA: Neću uložiti prigovor. Unutar 8 dana - platiću dug i trošak (ali bez troška potvrde) s pripadajućim kamatama (od 2009/2010) i obavijestiti o plaćanju ovrhovoditelja. To bi trebalo biti u redu, nadam se.

 

POTROŠAČ: savjetujemo da provjerite s odvjetničkim društvom koje su posljedice neplaćanja troška potvrde pravomoćnosti da ne bi došlo do komplikacija.

==========

 

Ovo potvrđuje kako je teško doći do pouzdane informacije.

Zašto na državnu TV ne pozovu stručnjake, informiraju i smanje glavobolju tisućama(?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija