Jump to content

Usklađivanje stradalničkih mirovina po novom zakonu


connected

Preporučene objave

http://www.dnevno.hr/novac/120473-hoce-li-se-zbog-novog-zakona-mijenjati-mirovine-ratnih-stradalnika.html

 

Našao sam članak na internetu o 'razdvajanju' stradalničkih(branitelja i njihovih obitelji) mirovina na dva dijela.Kako članak govori dio mirovine će biti će usklađivan na redoviti način,a dio ako bude sredsava u proračunu.

kreće od 1.1.2015.Navodno se svota ukupne mirovine ne bi trebala smanjivati.

 

Tako sam razumio iz teksta.Zato prilažem link na članak.

Ima li tko kakvih podrobniji znanja o ovome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidi tamo na glavnoj-početnoj stranici ovog portala sam objavio vijest (od Hine - najpouzdanije vijesti su od Hine).

 

http://www.legalis.hr/content.php/5373-Mirovine-ratnih-stradalnika-ne%C4%87e-se-mijenjati

 

Hvala na opasci.Nisam dobro gledao,bio sam brzoplet.Pozlatile im se riječi(u naslovu linka na članak)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Po forumima se piše svašta, ali gdje ima dima ima i vatre.....

 

Ja sam prije nekoliko mjeseci (ne mogu sada naći gdje je to na ovom forumu) napisao ponešto o tome jer sam vidio kako je reagirao Đakić nakon prijedloga o rezanju braniteljskih mirovina iznad 5.000,00 kuna pa je dobacio vladajućima da nije u redu da pravo na besplatne udžbenike prebacuju (kao vruće kestenje) u drugo ministarstvo, u ovom slučaju Ministarstvo obrazovanja. Tu se stvar poprilično zakomplicirala pa neki još i danas nisu dobili novac za djecu koja idu u srednju školu, a trebali su dobiti prošle godine.

 

Nazvao sam Ministarstvo obrazovanja i tamo su mi rekli da će taj problem početi rješavati idući tjedan kao i zahtjeve za predaju dokumentacija za studente koji su djeva HRVI i dragovoljaca.

 

Kada smo kod mirovina, niti oni sami ne znaju što i kako? U ovom slučaju, pretpostavljam da policajci koji su otišli u braniteljsku mirovinu sa statusom HRVI i nekakvim omjerom 50-50 i ne bi tako loše prošli kao oni branitelji koji imaju veći omjer koji se odnosi na rat, međutim najgore bi prošli 100% invalidi, udovice.......

 

 

Nisam siguran da ovi iz vlade i drug Mirando uopće imaju pojma kako će da provedu te nazovi reforme. Mislim da je još rano za paniku, ali treba im malo "potprašiti" i dati do znanja da ovako više ne može i da su branitelje podcijenili i stalno omalovažavaju braniteljske zasluge i braniteljsku populaciju. Bit će tu svega. A, Freda razriješiti jer je ionako gotovo "beskoristan". Evidentno je da ne smije ni pisnuti u prisustvu Milanovića, Linića, Vesne i ostalih .........., a kamoli nešto reći u korist branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O cemu se tu radi ....ima li itko kakvo pametno pojasnjenje...

 

http://dnevno.hr/vijesti/hrvatska/121400-braniteljima-se-ukidaju-mirovine.html

to je samo proces određene garniture vladajućih. Dok dođe do promjene garniture vladajućih, ako će biti političke volje može doći do promjene istih zakona u korist branitelja ( ako će biti političke volje ). Još niti jednoj garnituri vladajućih do sada nije bilo stalo do zaštite branitelja i njihovih stečenih prava, svi samo pričaju lijepe predizborne priče a dok dođu u poziciju da promjene zakone u korist branitelja, onda se prave mutavi i ne sjećaju se predizbornih priča.

 

Zato , izađite na slijedeće izbore ...izađite i zaokružite svoje a ne njihove ili da sijedite doma u naslonjaču i čekate rezultate izbora.

 

A o ovome se piše i ovdje ; http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/74025-Uskla%C4%91ivanje-stradalni%C4%8Dkih-mirovina-po-novom-zakonu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O cemu se tu radi ....ima li itko kakvo pametno pojasnjenje...

 

http://dnevno.hr/vijesti/hrvatska/121400-braniteljima-se-ukidaju-mirovine.html

Do kraja godine to "preračunavanje" bi trebalo bit gotovo.A možda i produže.

 

 

Zato , izađite na slijedeće izbore ...izađite i zaokružite svoje a ne njihove ..

A kao ti "svoji/naši" će dijelit koliko kome treba? Koliko se sjećam oni su i izmislili šemu smanjivanja.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

A kao ti "svoji/naši" će dijelit koliko kome treba? Koliko se sjećam oni su i izmislili šemu smanjivanja.

 

Ja mislim na naše, svoje, moje...koji nisu dirali braniteljska prava i koji neće ista prava niti dirati u pogledu smanjivanja istih, ovi na koje ja mislim doduše za isto još nisu niti imali prilike , no idem nitom vodiljom da glasam za domoljube, za one koji vole Hrvatsku a samim time i cijene branitelje i njihovu žrtvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija