Jump to content

Prijava protuzakonitih radnji časnika u sustavu-kome?


Damir3105

Preporučene objave

Već duže vrijeme nas nekolicina djelatnika smo svjedoci bezobzirnog i bahatog kršenja zakona i pravilnika o službi OSRH. Bilo je nekoliko anonimnih prijava u N2 (nekadašnji SIS), prijave krim službi Vojne Policije, ali osim uzimanja podataka i čvrstih dokaza (fotografije, dokumenti) ništa se ne poduzima i dalje. Preočito je da se radi o sprezi nekoliko ljudi pri vrhu unutar sustava i sve se još uvijek dosta uspješno zataškava. Nasuprot tome, nas nekoliko je izloženo učestalim pritiscima, ucjenama, prijetnjama, itd. Jednome su namjestili krađu i na vojnostegovnom je dobio otkaz. Sad spremaju nešto slično još jednom i pitanje je stvarno, kome se obratit da se ta ekipa konačno zaustavi i razbuca do temelja? Kome se u sustavo OSRH može vjerovat da će nepristrano odradit kvalitetnu istragu i sankcionirat ovo nstanje koje je sramota za čitavu vojsku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.zakon.hr/z/327/Zakon-o-slu%C5%BEbi-u-Oru%C5%BEanim-snagama-Republike-Hrvatske

 

Ne bih vam puno objašnjavao ali sve piše u ovom zakonu.

 

Ovo što ste napisali su "teške optužbe" i netko bi mogao za to odgovarati, a u oružanim snagama (vojsci) se ne jede puding, čokolada, med i orasi.

 

Možete se posavjetovati i sa Vijećem za nacionalnu sigurnost.

 

Pa i predsjedniku RH.

 

Samo, dobro pripazite na dokumentaciju koju prilažete, svjedoke.....

 

Možete dobiti i "bumerang". Ako zapuhne vjetar, bumerang može "zveknuti" jače na lovca, nego metu.

 

Budite oprezni. Ovo što ste pitali je vezano i za nacionalnu sigurnost i vi ste ostavili svoj trag (IP adresu) sa uređaja koji također ima svoju IP adresu (a lokaciju i tajming je vrlo lako pronaći).

 

Oprez......, ako imate bilo kakve primjedbe i prigovore, a vezano za svoju službu u oružanim snagama, obratite se svojim nadređenim časnicima...........

 

Svidjelo se vama ili ne, zapovjedi nadređenih morate slušati i postupati po njihovim "naredbama".

 

Kraj priče. "Ende". :no-no:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

al kompliciraš, pošalji nadređenom zapovjedništvu, pa i više... ministru, predjedniku RH, pošalji anonino sa naznakom da ćeš isto poslati medijima ako ništa ne poduzmu, pa bar je to lako...

 

Poštovani kolega,

Bez namjere da negiram vaše dobre namjere, mišljenja sam da niste dobro upućeni u sadašnje stanje.

Moram priznati da nisam upoznat sa stanjem u OSRH ali sam , nažalost, jako dobro upoznat sa stanjem u civilnom dijelu MORH-a. Pretpostavljam da je to slično, pa mogu dati neka svoja zapažanja.

Stanje je katastrofalno. Vodim spor s MORH-om već 4 godine zbog nezakonitog premještanja, otkaza. Već 9 puta su rješenja MORH-a poništena kao nezakonita, ali oni donesu opet isto rješenje, pa se žališ, pa čekaš i sve tako u krug.

Medijima se nisam obratio iz razloga što se ne želim medijski eksponirati, a s druge strane nitko od nas i nije neka vijest pored toliko sr..a u državi. Ako i jesi vijest danas, sutra iziđe neka nova vijest i ti si zaboravljen. Postoji mogućnost da odgovorni i reagiraju na taj način, ali u stilu: kao oni će to istražiti itd. A obično istražuju isti oni koji su prozvani.

Ne želim da mislite kako nisam fajter, već samo mirno promatram što se sve nezakonito radi, ali što učiniti i sam se pitam?

Obratio sam se u svom slučaju linijom nadređenosti, svom šefu, njegovom šefu, voditelju službe, sektora, pomoćnicima ministra, zamjenicima, ministru.

Od svih spomenutih nisam dobio ništa pozitivno osim omalovažavanja i ponižavanja. Moram naglasiti da je ministar, za razliku od drugih bio vrlo korektan, naime nije mi nikad ni odgovorio iako sam mu pisao desetak puta. Kako svoj problem nisam mogao riješiti unutar ''kuće'' obraćao sam se ministru branitelja, uprave, pravosuđa, predsjedniku Josipoviću, saboru, predsjedniku Vlade, Upravnoj inspekciji, Pučkom pravobranitelju, i to svima po bar 5 puta. Pučki pravobranitelj i Upravna inspekcija su nešto poduzeli,ali bez konkretnih rezultata, a ostali, ni a, bez odgovora.

Nebojte se, kad budu u pripremi parlamentarni izbori, oni će nam sami pisati, pozivati nas na kavu, na druženje itd. Bitni smo im jedino par dana u jednom desetljeću.

Moram napomenuti da sam u obraćanju svim institucijama pisao korektno, pozivajući se isključivo na zakone RH i konkretno sam prozvao određene ljude, imenom i prezimenom.

Malo su me zainteresirale karijere tih ljudi, jer svi su oni ‘’veći branitelji’’ od svih nas na ovom forumu. Došao sam do zaključka da se jedni te isti ljudi vrte već 20 godina. Malo su u MORH-u, pa su u Mesića, pa su opet u MORH-u pa su u Josipovića, pa su opet u MORH-u. Što da mi Josipović odgovori kad s istima pije kavu?

Kad čujem frazu : ''neka institucije rade svoj posao'', povraća mi se.

Moram napomenuti i za podršku unutar radne sredine (eventualni svjedoci). Neki ljudi su po prirodi go..a, a neki se boje za egzistenciju, preplašeni su, izloženi pritisku. Ovima drugima ne zamjeram, ali u konačnici ni od prvih ni drugih nećete imati podrške.

Što da na kraju predložim kolegi Damiru3105, koji nam se obratio s problemon. Zaista ne znam osim da sam tužan, razočaran, ogorčen. Nije problem kad imate problem, već je problem kad se nemate kome obratiti.

Sve to na papiru krasno izgleda (zakoni, pravilnici, institucije...), ali u stvarnosti je to nešto sasvim drugo. Plače mi se kad vidim što se sve događa.

Nisam želio ovim kolegu obeshrabriti, (pa i ja se još uvijek borim) samo sam želio dati neka svoja zapažanja u vezi problema.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija