Jump to content

OSTAVINA(srbija)


anonimno

Preporučene objave

Zanima me kako bi najlakse rijesio ostavinu od osobe koja je umrla u srbiji a rodila se u Hrvatskoj.Inace u gruntovnici ima 1/12 dijelova se vodi na tu osobu sa adresom u hrvatskoj dok je bila neudana a 1/12 dijelova se vodi na nju na adresu u srbiji kad se udala inace osoba je umrla prije 25 gdoina i nema djece jedini nasljednici su unuci kojih ima u hrvatskoj 5 a u srboji samo jedan dali ja mogu pokrenuti postupak i kao da dodem do smrtovnice ako mi ju ova gospoda iz srbije ne donese a u biti nitko od njezinih unuka tocno nezna kad je umrla kako to rijesiti

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

U ovom slučaju (ostavitelj umro u Srbiji) ne mora se vaditi smrtovnica, dovoljan je izvadak iz matice umrlih, a onda će se na ostavinskoj raspravi utvrditi podaci koje inače sadrži smrtovnica.

Najbolje bi bilo da vam ta gospodja iz Srbije donese izvadak iz matičnog ureda. Ako ne, pokušajte tražiti poštom, možda uspijete.

Bilo bi vrlo korisno na ročište donijeti i izvadak iz matice vjenčanih (izvaditi u matičnom uredu gdje se ostaviteljica vjenčala), tako da se vidi da je mijenjala prezime, pa ćete i to priložiti na ostavinsku raspravu.

Uglavnom, kad imate izvadak iz matice umrlih, napravili ste najvažniji dio...Ako su nasljednici spremni na suradnju, (a vjerujem da jesu, jer im je prodaja u interesu) dalje bi trebalo ići lakše.

Možete pogledati odgovor na onom drugom postu gdje ste postavili pitanje, tamo vam je postupak opisan korak po korak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija